Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικα παιρνω site/msn/ , Μπαινω κανονικά.. να κανω soft reset? πατωντας το reset στην μπαταρια? τι χανω απο δεδομενα αν το κανω? (Πρωτη φορα εχω ppc :/ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

2) έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το eortologio του windowsnt? (μέσω secondtoday...)

πήγα να το βάλω και κόλλησε το σύμπαν! :(

χρειάστηκα hard reset....

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το εορτολογιο v1.7, παιζει κανονικα στο stoday.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

έλα όμως που δεν είναι :)

(και ούτε ήταν ποτέ στα τελευταία 30 χρόνια)

 

το άλλο που ρώτησα;

 

To dromo to vgazei kanonika ekei pou to vgazei kai sto destinator.....kai sta duo pou mou edwses....tha sou sikosw ta screen shot na ta deis...

 

twra ean kanei lathos to t.k den nomizw oti kaneis kanei ploigish me to t.k....

 

Kai ena einai etsi na sou dwsw kai egw kapia pou exei to igo 8 na doume ean tha ta breis sto destinator...

Link to comment
Share on other sites

1) Στο συγκριμένο *PDA* (και όχι απλώς "κινητό") δεν υπάρχει προεγκατεστημένο πρόγραμμα πλοήγησης και πρέπει να το αγοράσεις. Χρέωση στην πλοήγηση δεν υπάρχει (εφόσον βασίζεται στο σύστημα GPS)

 

2) Και πολύ φλου η ερώτηση σου και πολύ νωρίς για να έχεις απάντηση. Δεν έχω ακούσει τίποτα σοβαρό εκτός ίσως από 1-2 άτομα που έχουν πει ότι το κουμπί αριστερά επάνω "σηκώνεται"

 

3) οπως σε όλα τα WM ναι

 

4) Τώρα τι απαντάν εδώ; :D :D :D Σαν ραδιόφωνο;

2)Ο ενας ειμαι εγω και το εχω στειλει στην αντοπροσωπεια για φτιαξιμο.

Παντως το συγκεκριμενο σημειο μου φενεται πολυ ψευτικο και βλεπω να εχει πολυς κοσμος προβλημα.Μακαρι να βγω ψευτης...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

(as32)

 

δεκτό :)

 

και ναι υπάρχουν φορές που κάνεις πλοήγηση με ΤΚ (όταν ξέρεις το όνομα του δρόμου αλλά δεν σου είπαν περιοχή και έτσι δεν ξέρεις που να ψάξεις και ξέρεις το ΤΚ - μου έχει τύχει)

 

όσο για την λ. πηγής μην ορκίζεσαι, εδώ το έχω το iGO8 και βλέπω (τι έκδοση χάρτη έχεις δηλαδή, εγώ 080513... δηλ. 1.5 μήνα)

 

με την ευκαιρία μια και είπα για ΤΚ, πες μου η Γ. Παπανδρέου 150 (συνεργάτες έχω εκεί και το ξέρω), τι ΤΚ είναι; μην πεις 14451, δεν είναι

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

λογικα παιρνω site/msn/ , Μπαινω κανονικά.. να κανω soft reset? πατωντας το reset στην μπαταρια? τι χανω απο δεδομενα αν το κανω? (Πρωτη φορα εχω ppc :/ )

 

καποιος να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

(as32)

 

δεκτό :)

 

και ναι υπάρχουν φορές που κάνεις πλοήγηση με ΤΚ (όταν ξέρεις το όνομα του δρόμου αλλά δεν σου είπαν περιοχή και έτσι δεν ξέρεις που να ψάξεις και ξέρεις το ΤΚ - μου έχει τύχει)

 

όσο για την λ. πηγής μην ορκίζεσαι, εδώ το έχω το iGO8 και βλέπω (τι έκδοση χάρτη έχεις δηλαδή, εγώ 080513... δηλ. 1.5 μήνα)

 

με την ευκαιρία μια και είπα για ΤΚ, πες μου η Γ. Παπανδρέου 150 (συνεργάτες έχω εκεί και το ξέρω), τι ΤΚ είναι; μην πεις 14451, δεν είναι

 

H g.papandreou se pia perioxh einai.....?

 

O xarths pou exw einai o Epsilon GIS 2008.01.080619(ena mhna pio fraskos)

Link to comment
Share on other sites

To diamond exei Qualcomm...

 

To gps tou einai para polu kalo....brhskh doruforo mesa se elaxista deuterolepta....

 

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση γιατί παραδίπλα με κράξανε που ρώτησα..

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

όσο για την λ. πηγής μην ορκίζεσαι, εδώ το έχω το iGO8 και βλέπω (τι έκδοση χάρτη έχεις δηλαδή, εγώ 080513... δηλ. 1.5 μήνα)

 

 

Kai h ekdosh tou igo einai h nav N go igo 8 8.0.044366

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

2 ερωτησούλες....

 

1) πώς απενεργοποιώ το 3G? Στο 3600 στο comm manager είχε την επιλογή για disable του 3G, στο διαμάντι όμως δεν υπάρχει... :(

από που θα το απενεργοποιήσω?

μήπως είναι έναρξη->ρυθμίσεις->τηλέφωνο->Μπάντα->τύπος δικτύου->GSM ????

 

2) έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το eortologio του windowsnt? (μέσω secondtoday...)

πήγα να το βάλω και κόλλησε το σύμπαν! :(

χρειάστηκα hard reset....

 

Ευχαριστώ πολύ!

. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402012 κανε εγκατασταση το αρχειο, soft reset, κομπλε.

 

.. Για ποιο λες? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=178634 αυτο παιζει κανονικα.

 

 

 

Ναι ε;

περίεργο γιατί στο 3600 με ROM WM6.1 του ausdim παίζει μια χαρά.... :confused:

τέσπα... άβυσσος η ψυχή των WM.... :p

θα περιμένω μέχρι να βγει νέα version...

 

Thanks!

 

Δεν ειναι ιδια με το diamond, vga, cpu

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω το διαμαντακι κι εγω,εδω και 6 μερες!Πολυ ομορφο κινητο και αρκετα καλυτερο του Cruise που εχω(γνωμη μου)!Το μονο που με προβληματιζει,ειναι το ηχειο του που δεν βγαζει πιο δυνατο ηχο,ουτε καν σαν του Cruise!Υπαρχει καποιος τροπος να το κανουμε να ακουγεται πιο δυνατα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

H g.papandreou se pia perioxh einai.....?

 

O xarths pou exw einai o Epsilon GIS 2008.01.080619(ena mhna pio fraskos)

 

πράγματι νεότερος - η Παπανδρέου είναι Μεταμόρφωση

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα λογω φορτου εργασιας δεν μπορω να διαβασω ολα τα ποστ.

Ok, αλλα οσο εκανες να γραψεις την ερωτηση θα εχεις δει 2 σελιδες και θα σου λυνόταν η απορια.

- εγώ και σχεδόν όλοι οι άλλοι, ξέρουν ότι το destinator έχει μακράν τον καλύτερο χάρτη Ελλάδας

 

- έχω πάει σε όλη την Ελλάδα, σόρρυ κιόλας (ο μόνος νομός που δεν έχω πατήσει είναι Χαλκιδικής όσο και αν είναι περίεργο)

 

- αν μένεις Ταϊτή να αλλάξεις εκεί που λέει "ΑΘΗΝΑ"

 

και τέσπα αφού θες να πιστεύεις κάτι μόνος σου, δικαίωμα σου, δεν είναι ανάγκη να διασπύρεις και λάθος πληροφορίες στον κόσμο

Γουστα ειναι, οποιος θελει δοκιμαζει και περνει, εγω και ενα 70% στην Ελλαδα destinator, η διαφορα ειναι στην χατρτογραφησει, πολλοι χρησιμοποιουν τον χαρτη της Nokia.

 

Παιδια το εχω το διαμαντακι κι εγω,εδω και 6 μερες!Πολυ ομορφο κινητο και αρκετα καλυτερο του Cruise που εχω(γνωμη μου)!Το μονο που με προβληματιζει,ειναι το ηχειο του που δεν βγαζει πιο δυνατο ηχο,ουτε καν σαν του Cruise!Υπαρχει καποιος τροπος να το κανουμε να ακουγεται πιο δυνατα?

Μονο να αυξησεις την ενταση στα τραγουδια (mp3gain), μονο μην εισαι υπερβολικος και καψεις κανα ηχειο, μπορεις να τα ψιλοφτιαξεις και απο player με equalizer.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ηια το GPS δεν νιωθει να δουλεψει :/

 

Μπενεις κανονικα παντου? δοκιμασε με activesync, gprs,

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok, αλλα οσο εκανες να γραψεις την ερωτηση θα εχεις δει 2 σελιδες και θα σου λυνόταν η απορια.

 

Γουστα ειναι, οποιος θελει δοκιμαζει και περνει, εγω και ενα 70% στην Ελλαδα destinator, η διαφορα ειναι στην χατρτογραφησει, πολλοι χρησιμοποιουν τον χαρτη της Nokia.

 

 

Μονο να αυξησεις την ενταση στα τραγουδια (mp3gain), μονο μην εισαι υπερβολικος και καψεις κανα ηχειο, μπορεις να τα ψιλοφτιαξεις και απο player με equalizer.

Δεν καταλαβα καλα!Γινε λιγο πιο σαφης σε παρακαλω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα καλα!Γινε λιγο πιο σαφης σε παρακαλω.

 

mp3gain ειναι προγραμμα (στο pc ) που μπορεις να αυξησεις την ενταση στα mp3 χωρις να αλλοιώσεις την ποιοτητα.

Ο core player εχει equalizer (οπως το audio booster με ακουστικα) , μπορεις να ρυθμισεις, μπασα κτλπ και να παιζει καπως καλυτερα,

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

atkol..

 

............Diamond Advance Config by Boinger66.............

 

Remove globe cab

remove globe from internet tab in manila (will have google link as required to have atleast one, and user favorites are still visible)

 

 

Install Issues Resolved

added faster uploading tweak

 

 

Option to change "internal storage" to "Storage Card"

-- useful for those that have problems with programs that look into the storage card and not into internal storage

 

this version should be uninstallable as tested on mine - however those that have installed previous versions will not be able to remove but should be able to update anyhow (any feedback otherwise would be appreciated)

 

 

added nikagl's new xml tweaks file

Known issue: LED flash will not go over 40 minutes (being looked into)

 

 

 

Fixed parse error

 

 

 

added support for LED notification length for

--new mails

--new sms

--new missed call

--voicemail

--mms

--reminders

--rss hub new item

removed glyphe cache key under diamond options as already present in performance tweaks

 

 

 

Removed advised from glyphe cache

 

 

 

Added support for various diamond options

 

 

added support for smart touch scrolling for:

-coreplayer

-Resco explorer

-Spb Insight

 

 

Support for Smart scrolling for these programs

-Wisbar advance v3 (recommended for start menu scrolling)

-Total Commander

-Phone Call History

-Contacts

-SMS Contacts chooser

-RSS viewer

-Programs

-Phone list scrolling

-Folderview

-FileExplorer

 

 

 

Κανει ολα αυτα, μπες στο προγραμμα, τσεκαρε οποια επιλογη θες και κατω επελεξε, συνηθως ειναι yes or no, οτι δεν καταλαβαινεις μην το πειραζεις.

Υπαρχει κατι συγκεκριμενο που θες να κανεις και δεν μπορεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

mp3gain ειναι προγραμμα (στο pc ) που μπορεις να αυξησεις την ενταση στα mp3 χωρις να αλλοιώσεις την ποιοτητα.

Ο core player εχει equalizer (οπως το audio booster με ακουστικα) , μπορεις να ρυθμισεις, μπασα κτλπ και να παιζει καπως καλυτερα,

 

Α,μαλιστα.Σ'ευχαριστω...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να αλλαξουμε το χρωμα στο εικονικο πλ. για κλησεις οπως εγινε στο calculator.

 

Το πρασινο εννοεις?

Δεν πρεπει να υπαρχει κατι ακομα, θες phone skin.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...