Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του εκανα hard reset και ολα ok

βοηθεια ομως επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβάζω όλες τις τελευταίες σελίδες και έχω λυθεί στα γέλια, με τις απορίες ορισμένων.

Καλά ρε σεις, που πάτε ξυπόλυτοι στα αγκάθια;

Είναι ποτέ δυνατόν να αγοράζετε wm συσκευές και να διαμαρτύρεστε οτι δεν έχει φλας η κάμερα, ή οτι δεν ξέρετε που είναι το touch flo.

Κάτσε στα αυγά σου νέε μου, πάρε ένα καρτοκινητό με καμερούλα, και άσε τα wm για κανέναν που ξέρει.

Ετσι κι αλλιώς ούτε το 1% από τις λειτουργίες του, δεν πρόκειται να εφαρμόσετε.

 

To θέμα είναι να διαβάζουμε κανά manual, ειδικά στην περίπτωση που κάτι είναι εντελώς νέο σε εμάς. Μπορεί να βρει κάποιος πράγματα που δεν θα ανακάλυπτε μόνο με το σκάλισμα του κινητού.

 

Ο χρόνος να πληκτρολογήσεις μια ερώτηση στο forum και να περιμένεις για την απάντηση μπορεί να ισοδυναμεί και με διάβασμα 10 σελίδων από το manual.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο Γερμανο και πραγματι ειναι πολυ ωραίο!

Στην περιπτωση που το παρω στην αγγλικη εκδοση που δινει η vodafone, καταλαβα διαβαζωντας προηγουμενα μηνυματα οτι μπορω να βαλω εκ των υστερων ελληνικο πληκτρολογιο μετο resco και να αλλαξω και το touchflo σε Ελληνικο.

Η ερωτηση μου ειναι για την λιστα των επαφων, πως θα ταξινομουνται τα ονοματα που φυσικα θα μεταφερθουν απο το outlook του pc στο diamond με ελληνικους χαρακτηρες;

Βασει του ελληνικου αλφαβητου ή το καθενα οπου του τυχει οπως γινεται με καποια μοντελα της samsung;

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

πο βρισκονται τα παρακατω στο τηλ.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLan

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

πο βρισκονται τα παρακατω στο τηλ.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLan

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον Registry Editor! Αυτά είναι κλειδιά της Registry!

Κάνε ένα Google Search στο PHM Registry Editor που είναι και free.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

πο βρισκονται τα παρακατω στο τηλ.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLan

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

 

Χρειαζεσαι απλα εναν registry editor για να αλλαξεις αυτο που θες. Εγω χρησιμοποιω το resco registry.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

πο βρισκονται τα παρακατω στο τηλ.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLan

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

 

Με το PHM Registry Editor στο τέλος του 1ου post εδώ:

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9188

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βιντεο ποσα frames εχει?θα ειμαι ευχαριστημενος πολυ αν εχει 30......

και κατι αλλο τελικα γι αυτους που το εχουν, οι touch λειτουργιες του αργουν τοσο πολυ στην ανταποκριση οπως δειχνουν διαφορα videos σε διαφορα σαιτ τεχνολογιας???(το ειχα ρωτησει παλαιοτερα απαντηση δε πηρα)ευχαριστω

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Με το PHM Registry Editor

γινεται εγκατασταση τoυ παραπανω στο τηλεφωνο η κατι αλλο

συγνωμη παιδια ειμαι πολυ ασχετος και καινουργιος στα wm

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση στη συσκευή σου.

 

Επίσης και το resco registry editor που αναφέρει ο φίλος παραπάνω κάνει την ίδια δουλειά. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ που μου έχει σπάσει τα νεύρα...Όταν πάω να γράψω μήνυμα ενώ γράφω το πρώτο κεφαλαίο και τα άλλα μικρά μόλις πατήσω Space για κενό μου τα γυρνάει όλα κεφαλαία:mad:

 

Help!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ που μου έχει σπάσει τα νεύρα...Όταν πάω να γράψω μήνυμα ενώ γράφω το πρώτο κεφαλαίο και τα άλλα μικρά μόλις πατήσω Space για κενό μου τα γυρνάει όλα κεφαλαία:mad:

 

Help!

 

Για να μπορεις να στέλνεις....160 χαρακτήρες...ειτε μικρά είτε κεφαλαία ο αποστολέας με κεφαλαία θα το παραλαβει το μνμ

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεις να στέλνεις....160 χαρακτήρες...ειτε μικρά είτε κεφαλαία ο αποστολέας με κεφαλαία θα το παραλαβει το μνμ

 

Δεν υπάρχει καμια ρύθμιση δηλαδή ? ακόμα και με λιγότερους χαραχτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμια ρύθμιση δηλαδή ? ακόμα και με λιγότερους χαραχτήρες...

 

Με λιγότερους χαρακτήρες θα έχεις όριο τους 70, δηλαδή ένα μήνυμα 120 χαρακτήρων θα το χρεώνεσαι για 2.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Με λιγότερους χαρακτήρες θα έχεις όριο τους 70, δηλαδή ένα μήνυμα 120 χαρακτήρων θα το χρεώνεσαι για 2.

 

Δεν με ενδιαφέρει αυτό γιατί δεν χρεώνομαι τα μηνύματα.... Πάντως δοκίμασα και έστειλα μια λέξη (χωρίς να χρειαστεί να πατήσω Space) και μια χαρά περνάνε τα μικρά στον αποδέκτη...

 

Κάπως πρέπει να ρυθμίζετε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει αυτό γιατί δεν χρεώνομαι τα μηνύματα.... Πάντως δοκίμασα και έστειλα μια λέξη (χωρίς να χρειαστεί να πατήσω Space) και μια χαρά περνάνε τα μικρά στον αποδέκτη...

 

Κάπως πρέπει να ρυθμίζετε...

 

Δοκίμασε ενώ είσαι στην λίστα των μηνημάτων να πας menu->tools->options->klik text messages και τσέκαρε το use unicode when necessary.

 

Edit : Oυπς άκυρο το πρόβλημα σου είναι στην πληκτρολόγηση. Οπότε δεν θα σε βοηθήσει αυτό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλες τις τελευταίες σελίδες και έχω λυθεί στα γέλια, με τις απορίες ορισμένων.

Καλά ρε σεις, που πάτε ξυπόλυτοι στα αγκάθια;

Είναι ποτέ δυνατόν να αγοράζετε wm συσκευές και να διαμαρτύρεστε οτι δεν έχει φλας η κάμερα, Δεν καταλαβα ο καθενας μπορει να διαμαρτυρετε για οτι θελει! Δεν διαμαρτυρετε σε εσενα. Και δεν καταλαβα επειδη ειναι wm δεν πρεπει να εχει τιποτα πανω μονο windows? Εμενα πχ εχει φλας και ας ειναι αχρηστο γιατι δεν τραβαω φωτογραφιες. Η καθε συσκευη πρεπει να εχει τα παντα πανω γιατι ειναι θεμα ανταγωνισμουή οτι δεν ξέρετε που είναι το touch flo.Και που να ξερουν το εχουν ολες οι συσκευες που εχουν wm?Γιατι ειχα την εντυπωση οτι μονο η htc το ενσωματωσε στις συσκευες της.

Κάτσε στα αυγά σου νέε μου, πάρε ένα καρτοκινητό με καμερούλα, και άσε τα wm για κανέναν που ξέρει. Δηλαδη τι ξερεις? Τι εχουν τοσο πολυ αυτα τα wm ποια που δεν τα εχουν αλλες συσκευες οπως symbian και Mac OS X

Ετσι κι αλλιώς ούτε το 1% από τις λειτουργίες του, δεν πρόκειται να εφαρμόσετε.Εσυ στα ποσο τις % το εχεις φτασει:blink:

Δεν ειναι ωραιο να κανεις τετοιου ειδος σχολεια ο καθενας μπορει να παρει μια συσκευη επειδη του αρεσει! Δεν υπαρχει ακομα κατασκευαστης που να πουλαει τις συσκευες του μονο σε εξειδικευμενα ατομα μπορει να αγορασει συσκευη απο αυτον που γνωριζει 0% μεχρι αυτον που γνωριζει 100% τωρα αν στο φορουμ σε κουραζουν μερικα πραγματα μην απαντας σε συγκεκριμενες ερωτησεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλες τις τελευταίες σελίδες και έχω λυθεί στα γέλια, με τις απορίες ορισμένων.

Καλά ρε σεις, που πάτε ξυπόλυτοι στα αγκάθια;

Είναι ποτέ δυνατόν να αγοράζετε wm συσκευές και να διαμαρτύρεστε οτι δεν έχει φλας η κάμερα, ή οτι δεν ξέρετε που είναι το touch flo.

Κάτσε στα αυγά σου νέε μου, πάρε ένα καρτοκινητό με καμερούλα, και άσε τα wm για κανέναν που ξέρει.

Ετσι κι αλλιώς ούτε το 1% από τις λειτουργίες του, δεν πρόκειται να εφαρμόσετε.

 

Ολοι απο καπου πρεπει να ξεκινησουν. Και εγω θυμαμαι οτι ειχα μπλεξει λιγο πριν απο χρονια με το S100. Οσο για το αν πρεπει να διαβασουν το manual πριν κανουν ερωτησεις... ε, το γνωριζετε ολοι ποσο ανυπομονοι γινομαστε ολοι με κατι καινουργιο!

 

Βοηθηστε και δωστε απαντησεις, εστω και σε αυτα που σας φαινοντε τοσο απλα, αν θελετε. Τα σχολια δεν βοηθουν και δεν ειναι απαραιτητα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το αγγλικο,πως περναω ελληνικα στο touc flo 3d

ειμαι νεος στα htc

πο βρισκονται τα παρακατω στο τηλ.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLan

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

Κανε μια αναζητηση στο ipmart-forum για το resco file explorer. Εκτος απο το registry editor, ειναι ενα απο τα πιο απαραιτητα προγραμματα για ppc.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ενώ είσαι στην λίστα των μηνημάτων να πας menu->tools->options->klik text messages και τσέκαρε το use unicode when necessary.

 

Edit : Oυπς άκυρο το πρόβλημα σου είναι στην πληκτρολόγηση. Οπότε δεν θα σε βοηθήσει αυτό.

 

Βρήκα τρόπο αλλά είναι μπακαλίστικος.... Άντί για κενό κλικάρεις πάνω στην οθόνη και μετά πατάς κενό.....έτσι διατηρούνται τα μικρά γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βιντεο ποσα frames εχει?θα ειμαι ευχαριστημενος πολυ αν εχει 30......

 

Ναι , τραβάει με 30fps και ανάλυση 288χ352

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μηπως χρησιμοποιεί κανεις htc φορτιστή αυτοκινήτου?

Aν ναι, ποιο μοντελο και output ποσα A αμπερ βγαζει κατα την φορτηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μηπως χρησιμοποιεί κανεις htc φορτιστή αυτοκινήτου?

Aν ναι, ποιο μοντελο και output ποσα A αμπερ βγαζει κατα την φορτηση?

 

Εγω χρησιμοποιω αυτον http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idproduct=850

Για τα υπολοιπα που ρωτας,δεν ξερω.Ουτε και η συσκευασια γραφει κατι.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο αλλά είναι μπακαλίστικος.... Άντί για κενό κλικάρεις πάνω στην οθόνη και μετά πατάς κενό.....έτσι διατηρούνται τα μικρά γράμματα...

 

 

Εναρξη->Ρυθμίσεις->Σύστημα->Language Γλώσσα->SMS->Ξεκλίκαρε το ¨Αποστολή SMS 160 χαρακτήρων¨

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...