Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χρησιμοποιω ρεσκο 2007 6.17 πραγματικα εχω απογοητευτει διοτι το χρησιμοποιω με βοντα ντατα καρντ για να ειμαι συνεχως ον λαιν κ σε λιγη ωρα κλεινουν μονες τους οι εφαρμογες...ακομη κ τοτε ομως η μνημη παραμενει ανω του 78% κ αν ανοιξω μσν ας πουμε φτανει τα 90%...τα tweaks ta eho piraksi opos ta dosate...pou tha vro tin free up ram pou anaferete pio pano?

 

σόρρυ τώρα, αλλά αν εσύ έχεις αρχαίο Resco (πριν βγει το WM6.1 κλπ.) δεν σου φταίει το μηχάνημα

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ με αναλυτικές πληροφορίες;;

 

Το σάιτ της Wind είναι για τα πανηγύρια...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο που ;;;;;

 

Τι από πού; Πού τη βρήκα; Στο site της HTC είναι διαθέσιμη για κατέβασμα και πρόκειται για την Ευρωπαϊκή. Εγώ δεν έχω βάλει αυτή όμως. Έχω βάλει μια άλλη ευρωπαϊκή, την 1.37.405.1 διαθέσιμη από εδώ και δε χρειάζεται hard spl.

 

Εμενα κανονικα (google maps 2.0.1.33), ελα Ελλαδα :Dμε wind non stop, παιζει επισης πολυ καλα οπου υπαρχει καλυψη Hsdpa (σχεδον σε ολη την Αττικη και σε πολλα σημεια σε ολη την Ελλαδα), αμα κανει μια καλη χαρτογραφηση η google σε ολη την Ευρωπη, πιστευω οτι θα ειναι το καλυτερο navigation με διαφορα, τους χαρτες τους εχει ετοιμους σε ποιοτητα κατι παραπανο απο 3D, η χαραξη διαδρομης λειπει και σιγουρα οχι για πολυ.

 

Οσοι εχετε wind non stop δοκιμαστε το με χρηση gps, οι υπολοιποι θα πατε φυλακη, κατεβαζεις Giga ανετα.

 

Το diamond με μια φορα την ημερα Free up RAM ειναι μια χαρα, εκτος αν το χρησιμοποιεις για close all.

Έχεις παλιά έκδοση γι' αυτό δεν έχεις πρόβλημα. Αν είδες το edit μου εξήγησα τι έφταιγε. Γύρισα και γω σε παλιά και όλα εντάξει. Στην 2.1.χχχχχ είχε πρόβλημα

 

το τρίτο νούμερο δεν είχε πάντα σχέση με το area που προορίζεται η ROM;

Τα δύσκολα στον athanaso. :lol: Πάντως η 1.37.501.3 (επίσημη στο site της HTC) και η 1.37.503.1 (την έδωσα παραπάνω) είναι και οι 2 ευρωπαϊκές.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρισκω καποιο ξεκλειδωτο δικτυο wi-fi ,γιατι δεν μπορω να συνδεθω?

Ενω το "βλεπει"κανονικα,δεν ανοιγει ουτε με οπερα ουτε με exporer...

Επισης δεν μου λειτουργει η απορριψη κλισης οταν γυρναω αναποδα το κινητο.Τι λαθος κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω, δεν απορρίπτει τη κλήση έτσι, απλά το κάνει αθόρυβο :)

 

Στα βίντεο αυτό έχω δει πάντως :)

Ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και αυτο μου κανει.Συνεχιζει να παιζει η μελωδια που εχω βαλει.

Επισης δεν με αφηνει να φτιαξω φακελους στα μηνυματα.?(manage folders).

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και αυτο μου κανει.Συνεχιζει να παιζει η μελωδια που εχω βαλει.

 

Δες εδώ: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\PHONE: FaceDownMuteRing

 

Αν η τιμή είναι 0 σημαίνει ότι είναι απενεργοποιημένη η επιλογή. Γύρισε το σε 1 και θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\PHONE: FaceDownMuteRing

 

Αν η τιμή είναι 0 σημαίνει ότι είναι απενεργοποιημένη η επιλογή. Γύρισε το σε 1 και θα είναι οκ.

 

Λειτουργησε κανονικα!Σε ευχαριστω πολυ :)

Με το wi-fi καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικό σου το δίκτυο wifi? Γιατί αν είναι κανενός γείτονα δεν μπορείς να ξέρεις ακόμα και αν είναι ξεκλείδωτο τι ρυθμίσεις μπορεί να έχει και δε μπορείς να συνδεθείς.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι δικο μου,απλα επειδη απο το συγκεκριμενο δικτυο συνδεομουν κανονικα με το Ν82,υπεθεσα οτι θα μπορω να μπω και με το diamond.Και αν θυμαμαι καλα ειχα προσβαση και με το καισερ.
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργησε κανονικα!Σε ευχαριστω πολυ :)

Με το wi-fi καμια λυση?

 

το θέμα είναι γιατί ένα default function δεν είχε το σωστό entry στο registry???

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι δικο μου,απλα επειδη απο το συγκεκριμενο δικτυο συνδεομουν κανονικα με το Ν82,υπεθεσα οτι θα μπορω να μπω και με το diamond.Και αν θυμαμαι καλα ειχα προσβαση και με το καισερ.

Για να λες ότι συνδεόσουν κανονικά με άλλες συσκευές δεν μπαίνω καν στον κόπο να σε ρωτήσω για τις ρυθμίσεις που έχεις στο ppc γιατί φαντάζομαι είναι σωστές. Δοκίμασε και σε κανένα άλλο δίκτυο και πες μας.

 

το θέμα είναι γιατί ένα default function δεν είχε το σωστό entry στο registry???

Δεν ξέρω γιατί. Το υποψιάστηκα ότι μπορεί να είναι απενεργοποιημένο από τη registry όταν είδα στο xda ότι στη λίστα με τα tweaks είχαν προσθέσει ως tweak την ενεργοποίησή του :worry: Από κει σκέφτηκα ότι ίσως για κάποιο λόγο (ρομ ίσως;;; ) είναι απενεργοποιημένο από default.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι γιατί ένα default function δεν είχε το σωστό entry στο registry???

 

Δεν εχει την "μαμα" ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να φταει αυτο που δεν μπορω να συνδεθω σε δικτυο wi-fi...?

Υπαρχουν καπου οι ρυθμισεις για να της κανω γιατι εχω μπερδευτει?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν έχει και τίποτα σπουδαίες ρυθμίσεις. Ενεργοποιείς το wifi από το comm manager, και μετά πας εκεί που είναι τα δίκτυα, το ψαχνεις και αν είναι διαθέσιμο και ξεκλείδωτο συνδέεται.

 

Προφανώς όλα αυτά τα κάνεις χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο pc με το activesync γιατί από default ρίχνει τα data connections όταν είσαι σε sync mode.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν έχει και τίποτα σπουδαίες ρυθμίσεις. Ενεργοποιείς το wifi από το comm manager, και μετά πας εκεί που είναι τα δίκτυα, το ψαχνεις και αν είναι διαθέσιμο και ξεκλείδωτο συνδέεται.

 

Προφανώς όλα αυτά τα κάνεις χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο pc με το activesync γιατί από default ρίχνει τα data connections όταν είσαι σε sync mode.

 

Εννοειτε οτι τα κανω χωρις να ειναι συνδεδεμενο στο πσ Νικο.Ευχαριστω και παλι,θα ξαναπροσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω βάλει μια άλλη ευρωπαϊκή, την 1.37.503.1 διαθέσιμη από εδώ και δε χρειάζεται hard spl.

 

Είσαι σίγουρος ότι στο link έχεις αυτή που αναφέρεσαι και όχι την 1.37.405.1; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οταν επιχειρω αναβαθμιση μεσω vista μου βγαινει ενα μυνημα σφαλματος σχετικα με καποιο rapitool application.εσεις κανατε αναβαθμιση μεσω xp η vista?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πότε το πήρες και κάνεις και αναβάθμιση; :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το αναμενω απο βδομαδα,οπως κ εσυ :).ενος φιλου ειναι κ επειδη σκαμπαζω περισσοτερα απ αυτον ειπαμε να του το αναβαθμισω εγω.

οταν θα αλλαξω αβαταρ θα σημαινει οτι το εχω στα χερια μου επιτελους.τωρα που παρατηρω του φιλου μου διαπιστωνω πως ειναι η πιο σεξυ συσκευη που εχω πιασει.θελω να την πειραζω συνεχεια.ωρε γλεντια οταν την παρω....

ρε νικολεον αν αθηνα ειναι τριτη εδω στο τερμα θεου που ειμαι θα ερθει λες πεμπτη?δεν μπορω να περιμενω αλλο εχω παθει ηδη συνδρομο στερησης.....

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε να μας φτιάχνεις !

 

EDIT: Μα καλά, πόσο τέρμα Θεού είσαι που δε σε βρίσκουν τα κούριερ;

 

Υπομονή, ξέρω είναι δύσκολο, πόσο μάλλον με αυτά που μας περιγράφεις.

Τουλάχιστον εσύ το έχεις πιάσει και στα χέρια σου, αλίμονο σ'εμάς τα λιγούρια!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...