Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Σχετικά με το 3 που αναφέρεις έψαξα και βρήκα μέσω Google από την χρέωση της κάρτας το ένα από τα δύο καταστηματα και σκέφτηκα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά τι να τους έλεγα? Έγινε μια αγορά από την κάρτα μου που δεν έκανα εγώ παρακαλώ ακυρωστε την συναλλαγή.

 

Ναι εννοείεται!!!! Είναι λάθος η συναλλαγή και έχω επικοινωνήσει ήδη με την τράπεζα μου για κινηθούν όλες οι διαδικασίες αντιλογισμού, ή ότι πριν προβώ σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες, σκέφτηκα να σας ενημερώσω για να προσωρήσετε εσείς σε ακύρωση και επιστροφή χρημάτων κλπ. Έπρεπε να δοκιμάσεις. Όταν δεν έχεις να χάσεις κάτι, τότε δοκιμάζεις. Στην χειρότερη να σου έλεγαν ένα όχι και εσύ θα τους έλεγες, οκ τότε ξεπαγώνω τις διαδικασίες στην τράπεζα και θα προβώ σε ότι μου δίνεται από τον νόμο. μήπως και το ξανασκεφτούν.

 

Στο τέλος και πάλι όχι να έλεγαν, εσύ θα είχες ήδη πάει παράλληλα στην τράπεζα!!!! Οπότε ή θα το είχες λύσει νωρίτερα ή θα ήσουν στο στάδιο που είσαι σήμερα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν η ασφαλεια της Πειραιως με τα 25€/χρονο (secure wallet το λεει νομιζω; Δε θυμαμαι) καλυπτει και ηλεκτρονικες αγορες χωρις απωλεια της καρτας; Just in case δε παρω τα λεφτα μου πισω (~560€ σε δυο αγορες απο αγγλια)

 

Αν ακουσετε για κανα breach, πειτε παντως :lol: Γιατι πραγματικα δε μπορω να καταλαβω απο που πηραν τα στοιχεια της καρτας, το μοναδικο σαιτ που εχει χρησιμοποιηθει τελευταια ειναι το TicketHouse (περα απο κατι Amazon, Steam κτλ που δε τα φοβαμαι)...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν η ασφαλεια της Πειραιως με τα 25€/χρονο (secure wallet το λεει νομιζω; Δε θυμαμαι) καλυπτει και ηλεκτρονικες αγορες χωρις απωλεια της καρτας; Just in case δε παρω τα λεφτα μου πισω (~560€ σε δυο αγορες απο αγγλια)

 

Αν ακουσετε για κανα breach, πειτε παντως :lol: Γιατι πραγματικα δε μπορω να καταλαβω απο που πηραν τα στοιχεια της καρτας, το μοναδικο σαιτ που εχει χρησιμοποιηθει τελευταια ειναι το TicketHouse (περα απο κατι Amazon, Steam κτλ που δε τα φοβαμαι)...

Όχι δεν το καλύπτει..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το προγραμμα bonus της AlphaBank

Αν γινει μια πληρωμη σε Vodafone αξιας 10€ κερδιζεις 40 πόντους Bonus (Ευρώ Χ 4)

Γνωριζει καποιος αν παιρνεις τα bonus αν κανεις την πληρωμη οχι με απευθειας χρεωση καρτας αλλα μεσω Paypal ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το προγραμμα bonus της AlphaBank

Αν γινει μια πληρωμη σε Vodafone αξιας 10€ κερδιζεις 40 πόντους Bonus (Ευρώ Χ 4)

Γνωριζει καποιος αν παιρνεις τα bonus αν κανεις την πληρωμη οχι με απευθειας χρεωση καρτας αλλα μεσω Paypal ?

 

Κατά 99% όχι μέσω paypal.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 δεχεται πλεον και ελληνικες ταυτοτητες. Οσοι ενδιαφερονται, ας το κανουν πριν τις 7 Φλεβαρη που θα εχει ευνοικοτερες χρεωσεις. Οσοι εχουν λογαριασμο απο παλια αλλα δε μπορεσαν να τον ενεργοποιησουν λογω ελλειψης διαβατηριου, εχουν νομιζω δωρεαν την πιστωτικη που στελνεται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με paypal παιρνεις κανονικα ποντους απλα ειναι 1 ευρω 1 ποντος

 

Λογικο το βρισκω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

με paypal παιρνεις κανονικα ποντους απλα ειναι 1 ευρω 1 ποντος

 

Τους απλούς ναι, τους bonus του συνεργάτη δεν παίρνει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 δεχεται πλεον και ελληνικες ταυτοτητες. Οσοι ενδιαφερονται, ας το κανουν πριν τις 7 Φλεβαρη που θα εχει ευνοικοτερες χρεωσεις. Οσοι εχουν λογαριασμο απο παλια αλλα δε μπορεσαν να τον ενεργοποιησουν λογω ελλειψης διαβατηριου, εχουν νομιζω δωρεαν την πιστωτικη που στελνεται

 

 

 

Τι ακριβώς ειναι αυτό φιλε;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι τράπεζα στην Γερμανία με μηδενικό επιτόκιο και μηδενικά έξοδα αναλήψεων και εμβασμάτων. Επιπλέον προσφέρει μία δωρεάν Mastercard για τις αγορές.

Συνεργάζεται σχεδόν μόνο με κινητό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τράπεζα στην Γερμανία με μηδενικό επιτόκιο και μηδενικά έξοδα αναλήψεων και εμβασμάτων. Επιπλέον προσφέρει μία δωρεάν Mastercard για τις αγορές.

Συνεργάζεται σχεδόν μόνο με κινητό τηλέφωνο.

Πιστωτική ή χρεωστική;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τον χρησιμοποιώ 1 χρόνο+ απροβλημάτιστα σε αγορές, αναλήψεις, μεταφορές κλπ. Αν κάποιος θέλει να γραφτεί μέσω referral link από μένα έχω και κάποιο bonus. Τυχόν ενδιαφερόμενοι στείλτε μου πμ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι τράπεζα στην Γερμανία με μηδενικό επιτόκιο και μηδενικά έξοδα αναλήψεων και εμβασμάτων. Επιπλέον προσφέρει μία δωρεάν Mastercard για τις αγορές.

Συνεργάζεται σχεδόν μόνο με κινητό τηλέφωνο.

 

 

 

Πολύ ενδιαφέρον. Εχει οποιουδήποτε είδους χρέωση; Λεφτά στο λογαριασμό κτλ πως στέλνουμε; Είστε ευχαριστημένοι όσοι τη χρησιμοποιείτε;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Η χρεωστικη νομιζω για νεους πελατες ειναι με χρεωση 2,90€ το μηνα αλλα ισως κανω και λαθος

 

Αλλιως καμια χρεωση. Την ηθελα για να κανω ηλεκτρονικες αγορες γιατι εχει επιλογες πχ να κλεισεις τις πληρωμες και να τις ανοιγεις μονο αμα θες να κανεις καποια (0 φοβος κλοπων :p)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Εχει οποιουδήποτε είδους χρέωση; Λεφτά στο λογαριασμό κτλ πως στέλνουμε; Είστε ευχαριστημένοι όσοι τη χρησιμοποιείτε;

 

Λεφτά βάζεις με έμβασμα όπως σε οποιονδήποτε λογαριασμό. Δεν υπάρχει δυνατότητα top-up μέσω κάρτας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 δεχεται πλεον και ελληνικες ταυτοτητες. Οσοι ενδιαφερονται, ας το κανουν πριν τις 7 Φλεβαρη που θα εχει ευνοικοτερες χρεωσεις. Οσοι εχουν λογαριασμο απο παλια αλλα δε μπορεσαν να τον ενεργοποιησουν λογω ελλειψης διαβατηριου, εχουν νομιζω δωρεαν την πιστωτικη που στελνεται

 

Μπορει καποιος που μενει γερμανια να του πω να μου κατα8εσει λεφτα εκει? Σε αυτην την καρτα?

Σε ποια τραπεζα πρεπει να παει

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που μενει γερμανια να του πω να μου κατα8εσει λεφτα εκει? Σε αυτην την καρτα?

Σε ποια τραπεζα πρεπει να παει

What is CASH26?

CASH26 offers you the ability to deposit and withdraw cash at more than 6.000 locations throughout Germany with your smartphone. You simply create a barcode in the N26 app and present it at the checkout of one of our partner retailers:

 

REWE

Penny

real

Budni

Ludwig

Eckert

ON

Adam’s

Barbarino

Mobilcom Debitel

To find the partner branch closest to you, simply check the area map for CASH26 in your N26 app.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που μενει γερμανια να του πω να μου κατα8εσει λεφτα εκει? Σε αυτην την καρτα?

Σε ποια τραπεζα πρεπει να παει

 

Ναι αλλα δε ξερω λεπτομεριες, με το CASH26 γινεται παντως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε αγορές μέσω ιντερνέτ με την πιστωτική κάρτα; Η έστω με κάρτα μισθοδοσίας; Ή μόνο με prepaid;

 

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος εφόσον η αγορά γίνει μέσω paypal;

 

Σε καποιο ελληνικό site για να κάνω αγορά με πιστωτική από το σπιτι ζητούσαν φωτοαντιγραφο μπρος-πισω από την πιστωτική. Είναι κάτι τέτοιο ασφαλές; Άνετα θα μπορούσαν να με χρεώσουν, ανεξάρτητα εάν το μαγαζί είναι αξιόπιστο.

 

Βέβαια η δουλειά γίνεται και με ένα keylogger. Προσωπικά κάνω αγορές μόνο με prepaid, τουλάχιστον προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε αγορές μέσω ιντερνέτ με την πιστωτική κάρτα; Η έστω με κάρτα μισθοδοσίας; Ή μόνο με prepaid;

 

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος εφόσον η αγορά γίνει μέσω paypal;

 

Σε καποιο ελληνικό site για να κάνω αγορά με πιστωτική από το σπιτι ζητούσαν φωτοαντιγραφο μπρος-πισω από την πιστωτική. Είναι κάτι τέτοιο ασφαλές; Άνετα θα μπορούσαν να με χρεώσουν, ανεξάρτητα εάν το μαγαζί είναι αξιόπιστο.

 

Βέβαια η δουλειά γίνεται και με ένα keylogger. Προσωπικά κάνω αγορές μόνο με prepaid, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

φιλε εγω με πιστωτικη εχω παρει ενα ψυγειο ατοκα και την χρεισιμοποιω συχνα γενικα .η παραγγελεια εγινε μεσα απο το site του μαγαζιου σε ασφαλες περιβαλον της τραπεζας δεν με ζητησαν φωτοτυπια ταυτοτητα απλως στην παραδοση γινεται αυτο για να δουνε αν οντως εισαι εσυ,αλλα και παλι σε μενα δεν εγινε τιποτα ισως κοιταει η τραπεζα και την διευθυνση κατοικιας που δηλωνεις και που πηγαινει η παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να ανοιξω λογαριασμό στην eurobank, ενω εχω ηδη σε αλλη τραπεζα(εθνικη και Πειραιώς)?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω καταλάβει, τι παραπάνω προσφέρει η Ν26 σε σχέση με την Revo

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...