Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

ρε φιλε εκανε την αναληψη το 2009 και το εκκαθαριστικο σημειωμα της καρτας ηρθε το 2012; κατι δεν παει καλα. Ανεκδοτο ειναι η ολη ιστορια.

 

λεω μπορει να εγινε το 2009 δεν ξερω και να ηρθε τωρα με τους τοκους.... δεν ξερω υποθεσεις κανω....

Link to comment
Share on other sites

λεω μπορει να εγινε το 2009 δεν ξερω και να ηρθε τωρα με τους τοκους.... δεν ξερω υποθεσεις κανω....

 

αν δεν ειχες πληρωσει την πιστωτικη σου για 3 χρονια η τραπεζα θα σε ειχε βρει και θα σε ειχε ενημερωσει για την οφειλη σου 100 φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στις 100 επιχειρησεις και οι 100 δεχονται βιζα, ενω μαστερκαρντ οι 95

 

Ευχαριστώ. Στο 1ο ερώτημα μου, υπαρχει απαντηση; Δλδ, γινεται να θεσεις την πιστωτικη να μην κανει αρνητικα υπολοιπα; Γενικοτερα να θεσεις ορια χρησης;

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Στο 1ο ερώτημα μου, υπαρχει απαντηση; Δλδ, γινεται να θεσεις την πιστωτικη να μην κανει αρνητικα υπολοιπα; Γενικοτερα να θεσεις ορια χρησης;

 

ορια χρησης θετεις μονο με το πιστωτικο οριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σημερα στην εθνικη η χρηση της καρτας εγινε στις 9 Αυγουστου 2009 δηλαδη 5 μηνες αφου εβγαλα το φοιτητικο....

ακυρωσα την καρτα και εκανα αιτηση να παρω αναλυτικη των κινησεων....

αλλα αποτι μου ειπε θελει καπου ενα μηνα για να βγει..... οχι τιποτε αλλο δεν εχω και υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σημερα στην εθνικη η χρηση της καρτας εγινε στις 9 Αυγουστου 2009 δηλαδη 5 μηνες αφου εβγαλα το φοιτητικο....

ακυρωσα την καρτα και εκανα αιτηση να παρω αναλυτικη των κινησεων....

αλλα αποτι μου ειπε θελει καπου ενα μηνα για να βγει..... οχι τιποτε αλλο δεν εχω και υπομονη....

 

τι αναλυτικη?αφου ειχες πει οτι σου ειπαν πως ηταν αναληψη μετρητων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι αναλυτικη?αφου ειχες πει οτι σου ειπαν πως ηταν αναληψη μετρητων

ετσι μου ειχε πει μια κοπελα που ηταν στο γραφειο.... τι να σου πω....βασικα ηταν πολυ νεα μαλλον πρακτικη πρεπει να εκανε εκει....

αποτι μου ειπε σημερα ο υπαλληλος δεν μπορει να δει αν ηταν αναληψη ή αγορες και που εγιναν.... πρεπει να περιμενουμε να ερθουν οι κινησεις....

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ειχε πει μια κοπελα που ηταν στο γραφειο.... τι να σου πω....βασικα ηταν πολυ νεα μαλλον πρακτικη πρεπει να εκανε εκει....

αποτι μου ειπε σημερα ο υπαλληλος δεν μπορει να δει αν ηταν αναληψη ή αγορες και που εγιναν.... πρεπει να περιμενουμε να ερθουν οι κινησεις....

 

πολυ μπερδεμενη ιστορια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ μπερδεμενη ιστορια.

 

ασε εμενα μου λες? και πρεπει να περιμενω τοσο καιρο θα με φαει το αγχος...

το μονο που με καθυσηχασε λιγο ειναι οτι μου ειπε οτι μπορει ευκολα να αποδειχθει οτι ειναι απατη και θα μου διαγραφει το χρεος...

ελπιζω να πανε ολα καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεμα, ειμαι φοιτητης και τελειωνω τον ιουνιου τις σπουδες μου, μεχρι τοτε θα χρειαστω πανω κατω οπως τα εχω υπολογισει γυρω στα 1000-1500 ευρω, ξερεται αμα δινει καμια τραπεζα κανενα ευνοικο δανειο η καρτα προς φοιτητες, και τι δηκαιολογητικα απαιτουνται?? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεμα, ειμαι φοιτητης και τελειωνω τον ιουνιου τις σπουδες μου, μεχρι τοτε θα χρειαστω πανω κατω οπως τα εχω υπολογισει γυρω στα 1000-1500 ευρω, ξερεται αμα δινει καμια τραπεζα κανενα ευνοικο δανειο η καρτα προς φοιτητες, και τι δηκαιολογητικα απαιτουνται?? Ευχαριστω.

 

μετρητα η για αγορες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετρητα!!!

 

μην διανοηθεις να κανεις αναληψη μετρητων απο πιστωτικη καρτα. Το επιτοκιο ξεπερναει το 20%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοω μετρητα κατευθειαν απο την τραπεζα σε μορφη δανειου, δεν θελω να μπλεξω με καρτες για ξερω οτι ειναι περιεργα τα πραγματα.

Ειχα ακουσει οτι η εθνικη εδινε σε φοιτητες 500-1000 ευρω ατοκα με περιοδο αποπληρωμης 4 χρονια, ξερεται αμα ισχυει ακομα??

Link to comment
Share on other sites

εχεις εισοδημα? κανεις φορολογικη δηλωση?

 

Για το 2009 και το 2010 ειχα καλη δηλωση (10000 & 13000) αλλα για το 2011 δεν εχω κανει γιατι δεν εβγαλα πολλα (3000)

 

Εισοδημα αυτην την περιοδο δεν εχω γιατι σπουδαζω.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μας έστειλε η citibank diners επιστολή οτι θα αντικαταστήσει τις κάρτες μας, αν και δεν λήγουν, προληπτικά και για την ασφάλεια μας.
Link to comment
Share on other sites

Μας έστειλε η citibank diners επιστολή οτι θα αντικαταστήσει τις κάρτες μας, αν και δεν λήγουν, προληπτικά και για την ασφάλεια μας.

 

Εμένα μου έστειλε γράμμα η diners πρίν μήνες και μου έλεγε ότι επειδή δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ (3-4 χρόνια) και προκειμένου για την... ασφάλειά μου, (χαχα) θα την ακυρώσουν εάν δεν κάνω κάποια συναλλαγή. Τη χρέωσα 20 ευρώ και την κράτησα. Όταν μου την "φόρτωναν" με το ζόρι ήταν καλά και τώρα τη θέλουν πίσω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλε γράμμα η diners πρίν μήνες και μου έλεγε ότι επειδή δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ (3-4 χρόνια) και προκειμένου για την... ασφάλειά μου, (χαχα) θα την ακυρώσουν εάν δεν κάνω κάποια συναλλαγή. Τη χρέωσα 20 ευρώ και την κράτησα. Όταν μου την "φόρτωναν" με το ζόρι ήταν καλά και τώρα τη θέλουν πίσω;

 

αφου δεν την ηθελες θα μπορουσες να την ακυρωσεις με ενα απλο τηλεφωνημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έβαλα το app της eurobank και υποτίθεται πήρα 10 ευρώ στην "Επιστροφή". θυμάται/ξέρει κανείς πως και μέχρι πότε ενεργοποιούνται;
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

έβαλα το app της eurobank και υποτίθεται πήρα 10 ευρώ στην "Επιστροφή". θυμάται/ξέρει κανείς πως και μέχρι πότε ενεργοποιούνται;

 

τα 10 ευρω πιστωθηκαν. Δεν αρκει απλα να εχεις εγκαταστησει την εφαρμογη, πρεπει να εισαι μεσα στους πρωτους 5000 που την εγκατεστησαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν την ηθελες θα μπορουσες να την ακυρωσεις με ενα απλο τηλεφωνημα.

 

Μα το αντίθετο λέω! Την ήθελα και η τράπεζα ήθελε να μου την ακυρώσει.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τρεχούμενους λογαριασμούς, εξακολουθεί ο live της eurobank να δίνει το υψηλότερο επιτόκιο? Μήπως έχει βγει κάτι καλύτερο από άλλη τράπεζα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...