Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Η Alphabank δινει Visa Electron που μπορει να χρησιμοποιηθει σε ηλεκτρονικες αγορες.Πολυ καλη λυση για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Το μονο που χρειαζεται ειναι να ανοιξεις ενα λογαριασμο και να ζητησεις VISA Electron. :)

 

 

Οχι πια. H alpha αλλα και άλλες τράπεζες κόβουν σιγα σιγά τις χρεωστικές electron που δίνανε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσης και η visa της Λαϊκής Τράπεζας, με πολύ καλό web-banking, όπου μπορείς να παρακολουθείς όλη την κίνηση της κάρτας σου, ημερομηνίες πληρωμής, ελάχιστη καταβολή κ.λ.π., καθώς επίσης και η επιλογή να την εξοφλήσεις από το λογαριασμό σου (αν έχεις) online. Το ονομαστικό επιτόκιό της είναι αυτή τη στιγμή στο 13% και γίνεται δεκτή σε όλα τα προγράμματα άτοκων δόσεων. Εγώ μέχρι σήμερα την έχω χρησιμοποιήσει παντού (και για αγορές από το δίκτυο) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είμαι τελείως άσχετος...

 

σκέφτομαι να πάρω την Φοιτητική Visa που δίνει η citibank.... δε με ενδιαφέρουν δόσεις αλλά περισσότερο online αγορές.

 

Για αυτή τη δουλειά κάνει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kriz

 

Γιατί είμαι τελείως άσχετος...

 

σκέφτομαι να πάρω την Φοιτητική Visa που δίνει η citibank.... δε με ενδιαφέρουν δόσεις αλλά περισσότερο online αγορές.

 

Για αυτή τη δουλειά κάνει; :confused:

 

 

Gia online agores mia xara kanei h sygekrimenh karta ka8ws kai oles oi foithtikes twn trapezwn.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kriz

 

Έχουν και άλλες τράπεζες φοιτητικές;;; Δεν το ήξερα! Είναι όλες visa;

 

 

Nai visa einai oles. Sigoura exoun oi Citibank kai h Eurobank.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Έχω την φοιτητική της Citibank. Kαλή αλλα δεν κάνουν δόσεις σε πολλά καταστήματα με αυτήν την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Kαλή αλλα δεν κάνουν δόσεις σε πολλά καταστήματα με αυτήν την κάρτα.

 

Και το επιτόκιό της είναι το υψηλότερο της αγοράς.Ληστεία!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

Σχετικά με την VISA Electron:

 

Της Alpha είναι χρεωστική

Της Πειραιώς είναι πιστωτική

Της Eurobank τη δίνουν σαν πιστωτική και cashcard ταυτόχρονα

(το ξέρω από πρώτο χέρι - έχω και τις τρείς)

 

Από web banking έχω ψιλομεσάνυχτα, μιας και μόνο της Πειραιώς έχω δουλέψει... :o

 

 

Δεν γνωρίζω και πολλά αλλά πως γίνεται η Visa Electron να είναι πιστωτική; Αφού αυτή είναι η κύρια διαφορά της από την Visa.

Θα ήθελα να διασαφηνιστεί αυτό. Πρόσεξε μήπως οι κάρτες είναι Visa kai oxi VISA Electron. Επίσης πρόσεξε την περίπτωση που η συγκεκριμένη τράπεζα σου δίνει την δυνατότητα (ύστερα από αίτησή σου) να χρεώνεις thn Visa Electron μέχρι κάποιο μικρό όριο(δεν θυμάμαι πως το λένε, αλλα μιλάμε για 200.000 το πολύ ύστερα από αιτήσεις αιτήσεων).

"Αν Α είναι επιτυχία, τότε A = X + Y + Z

X είναι δουλειά.

Υ είναι παιχνίδι.

Ζ είναι να κρατάς το στόμα σου κλειστό." - Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dias

 

Δεν γνωρίζω και πολλά αλλά πως γίνεται η Visa Electron να είναι πιστωτική; Αφού αυτή είναι η κύρια διαφορά της από την Visa.

Θα ήθελα να διασαφηνιστεί αυτό. Πρόσεξε μήπως οι κάρτες είναι Visa kai oxi VISA Electron. Επίσης πρόσεξε την περίπτωση που η συγκεκριμένη τράπεζα σου δίνει την δυνατότητα (ύστερα από αίτησή σου) να χρεώνεις thn Visa Electron μέχρι κάποιο μικρό όριο(δεν θυμάμαι πως το λένε, αλλα μιλάμε για 200.000 το πολύ ύστερα από αιτήσεις αιτήσεων).

 

Το "electron" δεν σημαίνει ότι είναι χρεωστική. Σημαίνει ότι μπορούν να γίνουν αγορές μόνο από online μηχανήματα και από το internet. Δεν γίνονται αγορές με το παλίο σύστημα που απαιτούσε ανάγλυφη κάρτα για αυτό και οι electron δεν είναι ανάγλυφες! Σε κάθε περίπτωση λοιπόν η κάρτα electron θα χρειαστεί έγκριση ότι υπάρχει υπόλοιπο είτε πιστωτικό είτε χρεωστικό :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οι VISA Electron χρησιμοποιούνται και ως πιστωτικές...(δεν ξέρω πως το έχουν καταφέρει αυτό οι τράπεζες, μιας και η electron είχε ξεκινήσει ως χρεωστική μόνο)

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Δε νομίζω να έχει η Αγροτική Ε-Banking!

 

 

H ΑΓΡΟΤΙΚΗ θα ξεκινήσει το E-Banking μέσα στο 2004 (αυτή η πληροφορία επίσημα από τραπεζικό στέλεχος της).

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Paris

 

yparxei kapoia xrewstikh karta h opoia na mporei na xrhsimopoihthei se online synalages?

 

 

Alpha Electron VISA. 10000%

 

Είχα καταφέρει μια φορά και με NOVA Electron VISA να κάνω online συναλλαγή. Aλλά μόνο μια φορά. Και μάλιστα από το Phonebanking, τρελαθήκαν όταν τους ανέφερα ότι μια συναλλαγή έγινε online. :eek:

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον CptBill

 

Οχι πια. H alpha αλλα και άλλες τράπεζες κόβουν σιγα σιγά τις χρεωστικές electron που δίνανε...

 

 

Όταν έκανα αίτηση για την ALPHA Electron Visa, μου στείλανε την Maestro. Αυτό που λες, είναι αλήθεια. Το κάνουν, λόγω ότι τους κοστίζει λιγότερο η έκδοση και συντήρηση μιας Visa σε σχέση με μια Maestro (!!!!).

 

Πήγα όμως στο κατάστημα, και ΑΠΑΙΤΗΣΑ να πάρω την Electron VISA. Δεν φέρανε αντίρρηση.

 

Σιγά σιγά όμως, όλες οι Maestro θα αντικαταστήσουν τις Electron VISA. Κι αυτό, όχι μόνο στην Alpha Bank.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον dias

 

Επίσης πρόσεξε την περίπτωση που η συγκεκριμένη τράπεζα σου δίνει την δυνατότητα (ύστερα από αίτησή σου) να χρεώνεις thn Visa Electron μέχρι κάποιο μικρό όριο(δεν θυμάμαι πως το λένε, αλλα μιλάμε για 200.000 το πολύ ύστερα από αιτήσεις αιτήσεων).

 

 

 

Aναφέρεσαι μήπως στην ΥΠΕΡΑΝΑΛΗΨΗ;;;;;;;

 

Προϋποθέτει κάτι τις..... ο λογαριασμός τον οποίο θα βλέπει η κάρτα!!!

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να εξηγησει καποιος τη διαφορα μεταξυ πιστωτικης και χρεωστικης καρτας επειδη ειμαι παντελως ασχετος με το θεμα?? thanks..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dpetka2001

 

παιδια μπορει να εξηγησει καποιος τη διαφορα μεταξυ πιστωτικης και χρεωστικης καρτας επειδη ειμαι παντελως ασχετος με το θεμα?? thanks..

 

 

ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ KAΡΤΑ : Οι πιστωτικές κάρτες είναι ενταγμένες σε δίκτυα των παγκόσμιων οργανισμών πιστωτικών καρτών (Visa, Mastercard, American Express, κλπ)

 

Πιστωτικές κάρτες εκδίδονται και από μεγάλες επιχειρήσεις και αλυσίδες καταστημάτων. Η πιστωτική κάρτα παρέχει στον κάτοχο τη δυνατότητα πραγματοποίησης αγορών/ ή και αναλήψεων μετρητών, με πίστωση, στην Ελλάδα ή/και το εξωτερικό.

 

Οι συναλλαγές του κατόχου χρεώνονται σε ένα ανοικτό λογαριασμό προκαθορισμένου ανώτατου ύψους (πιστωτικό όριο) και ο κάτοχος έχει την ευχέρεια τμηματικής ή ολοσχερής εφάπαξ εξόφλησης του χρεωστικού υπολοίπου. Στην πρώτη περίπτωση (τμηματική εξόφληση) ο κάτοχος επιβαρύνεται με τόκους επί του ανεξόφλητου υπολοίπου, ενώ στη δεύτερη το κόστος της κάρτας περιορίζεται στην συνδρομή και τυχόν άλλα έξοδα (αναλήψεις μετρητών , κλπ).

 

 

ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ : Οι χρεωστικές κάρτες λειτουργούν σχεδόν παρόμοια με τις πιστωτικές κάρτες, με τη βασική διαφορά ότι δεν παρέχουν στον κάτοχο πίστωση για τις αγορές, αλλά το ποσό της συναλλαγής μεταφέρεται αυτόματα από το λογαριασμό του κατόχου στο λογαριασμό του εμπόρου.

 

Το πλεονέκτημα για τον κάτοχο είναι ότι ελέγχει το ύψος των αγορών του γιατί δε ξοδεύει χρήματα τα οποία δεν έχει.

 

Tο όφελος της τράπεζας είναι ότι παρακρατά από τον έμπορο ένα ποσοστό προμήθειας ως διαχειριστικό κόστος.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Τότε ποια η διαφορά Visa kai Viso Electron. Προσωπικά είχα χρεωστική Visa Electron στιν Αγγλία και μάλιστα είχα πρόβλημα σε sites που δεν την δέχονταν (to site easyjet σας λέει τίποτα;). Αν τις καταργήσουν ως χρεωστικές τότε όλοι θα βγάλουν απλές Visa. Δεν βλέπω τον σκοπό ύπαρξής τους.

 

Μια και που μιλάμε για αυτά. Επειδή μπερδεύτηκα, μπορεί κάποιος να κάνει έναν αναλυτικό πίνακα με το ποιες τράπεζες έχουν e-banking (και τι είδος/ποιότητα) και τι πιστωτικές δίνουν; Επιθυμητό θα ήταν επιτόκιο και άλλα στοιχεία όπως ανώτατο όριο.

 

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ποια τράπεζα θα μου δώσει Visa αλλά με πολύ μικρό όριο (πχ 200.000) για αγορές από ιντερνετ. Δεν θέλω να μπλέξω με Gift Visa, που βγαίνει πιο ακριβά και δεν παίρνεις λεφτά πίσω, ή με Electron(την σιχάθηκα).

 

Τέλος, ξέρει κανείς τι παίζεται με την υπηρεσία Paypal για πιο ασφαλείς online αγορές;(Για το ebay το θέλω)

"Αν Α είναι επιτυχία, τότε A = X + Y + Z

X είναι δουλειά.

Υ είναι παιχνίδι.

Ζ είναι να κρατάς το στόμα σου κλειστό." - Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νιώθω κάτι σαν, τραπεζικός διαμεσολαβητής??? :D :D

 

Αχμ! Ας σοβαρευτώ... Απαντάω :

 

(1) Τότε ποια η διαφορά Visa kai Viso Electron.

 

Διαφορές: Η VISA είναι με ανάγλυφους αριθμούς, η Electron όχι. Η VISA γίνεται δεκτή σε καταστήματα που δεν έχουν τα ηλεκτρονικά μηχανάκια.

 

Η Electron μπορεί να είναι, είτε πιστωτική είτε χρεωστική. Η VISA μόνο πιστωτική. Αν και μπορείς πλέον να την συνδέσεις και με κάποιο λογαριασμό σου.

 

Η VISA συνήθως έχει μεγαλύτερο πιστωτιό όριο. Γι αυτό συνήθως σε χαμηλόμισθους εκδίδουν Electron. Έχεις δει ποτέ εσύ, καμία VISA ELECTRON GOLD ???? :D :D

 

Σε λίγα χρόνια όλες θα γίνουν Electron. Και όλες θα εφαρμόσουν το σύστημα "smart card".

 

 

(2) Προσωπικά είχα χρεωστική Visa Electron στιν Αγγλία και μάλιστα είχα πρόβλημα σε sites που δεν την δέχονταν (to site easyjet σας λέει τίποτα;). Αν τις καταργήσουν ως χρεωστικές τότε όλοι θα βγάλουν απλές Visa. Δεν βλέπω τον σκοπό ύπαρξής τους.

 

Δεν γίνονται δεκτές, όλες οι χρεωστικές Visa Electron.

 

Yπάρχουν όμως χρεωστικές, που γίνονται δεκτές. Όταν αντικατασταθούν οι VISA όπως έγραψα πιο πάνω.... ε! η αποδοχή των Electron θα είναι ευρύτερη.

 

(3) Μια και που μιλάμε για αυτά. Επειδή μπερδεύτηκα, μπορεί κάποιος να κάνει έναν αναλυτικό πίνακα με το ποιες τράπεζες έχουν e-banking (και τι είδος/ποιότητα) και τι πιστωτικές δίνουν; Επιθυμητό θα ήταν επιτόκιο και άλλα στοιχεία όπως ανώτατο όριο.

 

Δύσκολο αυτό. Δες PM που σου στειλα.

 

 

(4) Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ποια τράπεζα θα μου δώσει Visa αλλά με πολύ μικρό όριο (πχ 200.000) για αγορές από ιντερνετ. Δεν θέλω να μπλέξω με Gift Visa, που βγαίνει πιο ακριβά και δεν παίρνεις λεφτά πίσω, ή με Electron(την σιχάθηκα).

 

"Το πιστωτικό όριο έχει σχέση με τις ετήσεις αποδοχές σου". Είχα ζητήσει και γω μία κάρτα, με όριο ΜΟΝΟ 300Ευρώ (100.000 δρχ περίπου) και αρνήθηκαν. Λέγοντας αυτό που μόλις έγραψα.

 

(5) Τέλος, ξέρει κανείς τι παίζεται με την υπηρεσία Paypal για πιο ασφαλείς online αγορές;(Για το ebay το θέλω)

 

Μη μπλέκεις με προμήθειες :o Ναι είναι βολικό, αλλά... δεν είναι ότι το καλύτερο.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα...εχω Alpha Electron Visa και την χρησιμοποιω 2+ χρονια για στοιχημα στο internet. Οφειλω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος...αλλα εχει προμηθεια μαλιστα για να ειμαι συγκεκριμενος:

Οι χρεώσεις αφορούν τις αναλήψεις μετρητών και έχουν ως εξής:

 

* Για χώρες εντός ζώνης Ευρώ: 1% επί της συναλλαγής με min. 0,88€ και

max. 2,93€

* Για χώρες εκτός ζώνης Ευρώ: 1% επί της συναλλαγής με min. 4,40€

 

και μαλιστα εντος ζωνης ευρω περιλαμβανεται και η ελλαδα. Για αυτο και οταν περνω μετρητα απο το ΑΤΜ καθε τελος του χρονου μου ερχονται εξοδα λογαριασμου και με χρεωνουν 20€ με 30€...(το εχω σταματησει βεβαια ποια αυτο και χρησιμοποιω web banking για οποιεσδηποτε συναλλαγες). Τωρα οσο αφορα αγορες μεσω νετ κτλ. Δοκιμασε electron ανεπιφιλακτα...απο Alpha ειμαι σχεδον ευχαριστημενος...αλλα οποιαδηποτε αλλη τραπεζα μαλλον θα εχει τις ιδιες παροχες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Draken

 

Λοιπον για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα...εχω Alpha Electron Visa και την χρησιμοποιω 2+ χρονια για στοιχημα στο internet. Οφειλω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος...αλλα εχει προμηθεια μαλιστα για να ειμαι συγκεκριμενος:

Οι χρεώσεις αφορούν τις αναλήψεις μετρητών και έχουν ως εξής:

 

και μαλιστα εντος ζωνης ευρω περιλαμβανεται και η ελλαδα. Για αυτο και οταν περνω μετρητα απο το ΑΤΜ καθε τελος του χρονου μου ερχονται εξοδα λογαριασμου και με χρεωνουν 20€ με 30€...(το εχω σταματησει βεβαια ποια αυτο και χρησιμοποιω web banking για οποιεσδηποτε συναλλαγες). Τωρα οσο αφορα αγορες μεσω νετ κτλ. Δοκιμασε electron ανεπιφιλακτα...απο Alpha ειμαι σχεδον ευχαριστημενος...αλλα οποιαδηποτε αλλη τραπεζα μαλλον θα εχει τις ιδιες παροχες.

 

Μου δημιουργήθηκαν ορισμένες απορείες, μ'αυτά που έγραψε ο φίλος ο Draken.

 

1) H προμήθεια (μήπως) έχει σχέση με τους bookies? :o

 

2) Kάθε τέλος του χρόνου σου χρεώνουν έξοδα λογαριασμού, για αναλήψεις από ΑΤΜ?????????????? :o :o :o :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Μου δημιουργήθηκαν ορισμένες απορείες, μ'αυτά που έγραψε ο φίλος ο Draken.

 

1) H προμήθεια (μήπως) έχει σχέση με τους bookies? :o

 

2) Kάθε τέλος του χρόνου σου χρεώνουν έξοδα λογαριασμού, για αναλήψεις από ΑΤΜ?????????????? :o :o :o :o

 

 

Δεν νομιζω να εχει σχεση με τους bookies. Εξαλλου η Alpha μου "τρωει" 1% σε καθε online συναλλαγη που κανω (και συμπεραινω οτι θα κανει το ιδιο σε καθε συναλλαγη). Τωρα εκτος απο αυτο το 1% πρεπει να χρεωνει και τις αναληψεις απο ΑΤΜ. Γιατι πριν απο δυο χρονια πληρωσα κοντα 15€ στο τελος του χρονου για "εξοδα λογαριασμου" ενω περυσι που ναι μεν χρησιμοποιουσα την καρτα αλλα δεν πλησιασα ΑΤΜ δεν πληρωσα τπτ. Εξαλλου οι τραπεζες εχουν βρει εξωφρενικους τροπους να στα περνουν. Ξερει κανεις ποσο ειναι η προμηθεια στην Eurobank; Γιατι θυμαμαι τις προαλλες που ειχα παει για μια δοση ειχε ερθει ενας μεγαλος ανθρωπος και διαμαρτυροταν και του ελεγε ο υπαλληλος οτι αλλαξε η πολιτικη και χρεωνουν 4,5€!!!!!!!!! καθε αναληψη και μαλιστα επεμενε ο πελατης οτι ειναι εξοφρενικο να βγαζεις 20€ και να εχεις στο χερι μονο 15,5€. :eek:

 

ΥΓ: Εγγυημενα οι bookies δεν σε χρεωνουν τπτ σε καθε deposit, "no deposit fees".

Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι το σιγουρο..........απο παντου προσπαθουν να βγαλουν.........και στην εθνικη να πας για κανονικη καρτα και για να πληρωσεις τον λογαριασμο σου κρατανε 0.30€ γιατι "σου προσφερουν υπηρεσια".........απορια: γιατι να εχω τα λεφτα μου στην εθνικη?τι οφελος εχω?τι υπηρεσιες μου προσφερει?αν ειναι να μου χρεωνει 30 λεπτα για τις συναλλαγες (και μαλιστα οχι μεσω ατμ) τι οφελος εχω εγω.....?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Ενα ειναι το σιγουρο..........απο παντου προσπαθουν να βγαλουν.........και στην εθνικη να πας για κανονικη καρτα και για να πληρωσεις τον λογαριασμο σου κρατανε 0.30€ γιατι "σου προσφερουν υπηρεσια".........απορια: γιατι να εχω τα λεφτα μου στην εθνικη?τι οφελος εχω?τι υπηρεσιες μου προσφερει?αν ειναι να μου χρεωνει 30 λεπτα για τις συναλλαγες (και μαλιστα οχι μεσω ατμ) τι οφελος εχω εγω.....?

 

 

"για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι εκπροσωπος καμιας τραπεζας ουτε μπορω να πω οτι μου αρεσει το ολο συστημα αλλα"

...η εθνικη για εμενα ειναι η πιο αργη τραπεζα. Προσαρμοζεται δλδ πιο αργα απο ολες στις εξελιξεις. Ειμαι φοιτητης σε επαρχιακη πολη. Ο πατερας μου πληρωνεται μεσω εθνικης οποτε εχουμε συνδεσει τους λογαριασμους για να μου "στελνει" τα λεφτα καθε μηνα μεσω ΑΤΜ χωρις να καθεται στις ουρες, και ολο αυτο γινεται χωρις χρεωση (αν δεν κανω λαθος). Δευτερο καλο ειναι οτι η Εθνικη δεν εχει ακομα βαλει χρεωση για αναληψεις μεσω ΑΤΜ. Τα δυο βασικα κακα της Εθνικης ειναι οτι δεν εχει web banking (αυτο που εχει ειναι αισχρο) και οτι η maestro καρτα που σου δινει μαζι με το ανοιγμα λογαριασμου δεν περναει σχεδον πουθενα.

 

ΥΓ: παντως αυτο με την χρεωση λογαριασμου σε καθε αναληψη ειναι αισχρο. Δλδ εγω που θελω να τα βγαζω λιγα-λιγα (για να μην τα τρωω ;) ) ειμαι αναγκασμενος να τους τα ακουμπαω γερα καθε μηνα; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Draken

 

................... "στελνει" τα λεφτα καθε μηνα μεσω ΑΤΜ χωρις να καθεται στις ουρες, και ολο αυτο γινεται χωρις χρεωση (αν δεν κανω λαθος).

 

Δλδ εγω που θελω να τα βγαζω λιγα-λιγα (για να μην τα τρωω ;) ) ειμαι αναγκασμενος να τους τα ακουμπαω γερα καθε μηνα; :wacko:

 

 

Φυσικά και δεν είσαι υποχρεωμένος ;) Αφού όπως λες παραπάνω, για ανάληψη μέσω ΑΤΜ δεν σε χρεώνουν τίποτα.... κάνε χρήση των ΑΤΜ τους καλύτερα. ;) :D΄

 

Όντως τα "αντανακλαστικά" της Εθνικής είναι άθλια.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...