Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Οι δικές μου είναι χρωστικές πάντως

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

περι internet banking της εθνικης.

ειχα αρχικα τον κωδικο μου, ολα οκ. σε καποια φαση εβγαλε ενημερωση να τον αλλαξω. τον αλλαξα.

τωρα μπορω να τον αλλαξω παλι και να βαλω τον αρχικο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως,πήρα ένα βαρβάτο λέιζερ από το Ισραήλ,και πλήρωσα κανονικά με PayPal,με κάρτα Eurobank.Νο problem.Δοκίμασα, και έγινε στο τσακ μπάμ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

@mol Μια δοκιμή θα δείξει. Στην Alpha δεν μπορείς να βάλεις τον τελευταίο κωδικό αλλά με δύο αλλαγές γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια πιστωτικη που τις αγορες να σου βαζει λεφτα στη καρτα cu της βονταφον?
Link to comment
Share on other sites

Δε σε αφήνει να βάλεις κωδικό που έχεις χρησιμοποιήσει τις 3 τελευταίες φορές. Εγώ πάντως έχω δημιουργήσει ένα pattern με τον κωδικό π.χ. βάζω για κωδικό Kodikos@99 και όταν χρειαστεί αλλαγή βάζω Kodikos@100 .... Kodikos@101 κ.ο.κ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει χρέωση αν μεταφέρω χρήματα από το ebanking Της εθνικής σε μια άλλη ελληνική τράπεζα
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

1€ από την Εθνική και αν υπάρχει χρέωση για εισερχόμενο έμβασμα από την άλλη τράπεζα. Πχ η Πειραιώς έχει 4€ ενώ η winbank που είναι πάλι της Πειραιώς δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

1€ από την Εθνική και αν υπάρχει χρέωση για εισερχόμενο έμβασμα από την άλλη τράπεζα. Πχ η Πειραιώς έχει 4€ ενώ η winbank που είναι πάλι της Πειραιώς δεν έχει.

Άρα για μεταφορά από Εθνική σε Πειραιώς θα χρεωθω συνολικά 5€? Άρα συμφέρει να βγάλω από μηχάνημα τα λεφτά και να πάω να τα καταθέσω στην Πειραιώς ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

1€ από την Εθνική και αν υπάρχει χρέωση για εισερχόμενο έμβασμα από την άλλη τράπεζα. Πχ η Πειραιώς έχει 4€ ενώ η winbank που είναι πάλι της Πειραιώς δεν έχει.
Η Πειραιώς έχει 4€ δεν νομίζω πρέπει να 2 στην Πειραιώς, γράφει κάπου τίμες?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Άρα για μεταφορά από Εθνική σε Πειραιώς θα χρεωθω συνολικά 5€? Άρα συμφέρει να βγάλω από μηχάνημα τα λεφτά και να πάω να τα καταθέσω στην Πειραιώς ;

Δυστυχώς έτσι είναι για όλες τις τράπεζες.

Συνολικά για σχετικά μικρά ποσά θα πληρώσουν και οι δύο, αποστολέας/παραλήπτης από 3€ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα για μεταφορά από Εθνική σε Πειραιώς θα χρεωθω συνολικά 5€? Άρα συμφέρει να βγάλω από μηχάνημα τα λεφτά και να πάω να τα καταθέσω στην Πειραιώς ;

Ναι συμφέρει αυτό που λές.

Γενικά δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα έχουν

α) λογαριασμός μισθοδοσίας στην Εθνική

β) Όλοι οι λογαριασμοί στην Eurobank με προϋποθέσεις.

γ) Λογαριασμός winbank Direct Πειραιώς

δ) Τράπεζα Αττικής.

Δωρεάν εξερχόμενα έχει μόνο ο LIve της EUrobank με προϋποθέσεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει χρέωση αν μεταφέρω χρήματα από το ebanking Της εθνικής σε μια άλλη ελληνική τράπεζα

 

:cool: - εκτος το 1 ευρω της Εθνικης η Eurobank εχει 3 και κατι, η Πειραιως 4 αρα με αυτον τον τροπο ΔΕΝ σε συμφερει, την εχω πατησει εγω με μεταφορα χρηματων (πληρωμη δανειου) για να μην πηγαινω στην ουρα

καλυτερα να παρεις τηλεφωνο την καθε τραπεζα ποσο αφαιρει για προμηθεια αλλιως στο statement θα δεις τα ποσα και θα λυπηθεις.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφέρει αυτό που λές.

Γενικά δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα έχουν

α) λογαριασμός μισθοδοσίας στην Εθνική

β) Λογαριασμός live στην Eurobank με προϋποθέσεις.

γ) Λογαριασμός winbank Direct Πειραιώς

δ) Τράπεζα Αττικής.

Δωρεάν εξερχόμενα έχει μόνο ο LIve της EUrobank με προϋποθέσεις.

 

Να συμπληρώσω ότι δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα έχουν και οι λογαριασμοί Alpha Mισθοδοσία και Alpha Tαμιευτήριο Μετ’ Αποδοχών (εφόσον 'πέφτει' στο λογαριασμό η Μισθοδοσία)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να συμπληρώσω ότι όλοι οι λογαριασμοί Eurobank έχουν δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα με προϋποθέσεις και όχι μόνο ο live
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

εχω κανει αιτηση για εκδοση πιστωτικης καρτας απο ενα καταστημα Πλαισιο... ξερει κανεις ποσο καιρο θα παρει να με ειδοποιησουν για την εγκριση η μη...??

υ.γ. η αιτηση υποβληθηκε στις 17 του μαρτη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να συμπληρώσω ότι όλοι οι λογαριασμοί Eurobank έχουν δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα με προϋποθέσεις και όχι μόνο ο live

 

:rolleyes: - το COM POI προμηθεια δεν ειναι ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα για μεταφορά από Εθνική σε Πειραιώς θα χρεωθω συνολικά 5€? Άρα συμφέρει να βγάλω από μηχάνημα τα λεφτά και να πάω να τα καταθέσω στην Πειραιώς ;

 

Αν και οι 2 λογαριασμοί είναι δικοί σου μπορείς από την Εθνική να επιλέξεις να επιβαρυνθεί τα έξοδα μόνο ο εντολέας οπότε θα σε χρεώσει 3 ευρώ στην Εθνική και η Πειραιώς στο εισερχόμενα δε θα σε χρεώσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στον τιμοκαταλογο της Εθνικης οτι η ετησια συνδρομη για εκδοση πιστωτικής καρτας ειναι 33 €, μετα τον πρωτο χρόνο.

Η συνδρομη χρεωνεται ανεξαρτητα του ετησιο υψους των αγορων που θα χρησιμοποιηθει ή υπαρχει ενα οριο που αν το περασεις συνεχιζεις να την εχεις δωρεαν ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

εχω κανει αιτηση για εκδοση πιστωτικης καρτας απο ενα καταστημα Πλαισιο... ξερει κανεις ποσο καιρο θα παρει να με ειδοποιησουν για την εγκριση η μη...??

υ.γ. η αιτηση υποβληθηκε στις 17 του μαρτη...

 

:) - αυτο τον καιρο οταν σε παιρνουν τηλεφωνο γρηγορα μετα την αιτηση ειναι για κακο, οταν αργει σημαινει το ψαχνουν αν και μπορει να μην στην εγκρινουν εαν εχεις ηδη καποια ρυθμιση δανειου ή εαν το εκκαθαριστικο σου ειναι σχετικα χαμηλο-δεν υπαρχουν καποια στανταρντ, τωρα με τα C.C ολα ειναι ρευστα

εσενα αργει επειδη υπαρχει και "ενδιαμεσος" ομως κανε ενα τηλεφωνημα γιατι στην Ελλαδα ζουμε, μπορει να σε ψιλοξεχασαν (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στον τιμοκαταλογο της Εθνικης οτι η ετησια συνδρομη για εκδοση πιστωτικής καρτας ειναι 33 €, μετα τον πρωτο χρόνο.

Η συνδρομη χρεωνεται ανεξαρτητα του ετησιο υψους των αγορων που θα χρησιμοποιηθει ή υπαρχει ενα οριο που αν το περασεις συνεχιζεις να την εχεις δωρεαν ;

Μόνο αν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.από λογαριασμό μισθοδοσίας,μπορεί κάποιος πού δεν έχει βιβλιάριο,από ταμείο τράπεζας να κάνει μεταφορά χρημάτων σε άλλο λογαριασμό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.από λογαριασμό μισθοδοσίας,μπορεί κάποιος πού δεν έχει βιβλιάριο,από ταμείο τράπεζας να κάνει μεταφορά χρημάτων σε άλλο λογαριασμό?

 

Εννοείται με φυσική παρουσία στην στρπεζα έχοντας την ταυτοτητα σου.

Διαφορετικά με e-banking αλλά και στις δύο περιπτώσεις δεν ξέρω αν υπαρχει κάποιος περιορισμός λόγο τον καπιταλς.

Για τράπεζες του εξωτερικού είναι σίγουρα 500ευρω το μήνα αλλά έχω την εντύπωση πως στις ελληνικές δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...