Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα. θελω να βγαλω visa πιστωτικη με πιστωτικο οριο 1000ε και θελω να μου προτεινετε μια τραπεζα που θα μπορω να ελενξω αμεσα τις τελευταιες κινησεις της καρτας και το υπολοιπο online. Υπαρχει καποια τραπεζα που να το υποστηριζει αυτο και αν ναι ποια; Ευχαριστω

 

Οι περισσότερες τράπεζες πλέον έχουν e-banking και δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Εγώ που έχω κάρτες της Eurobank είμαι πολύ ευχαριστημένος από το site της. Το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί και με SMS για τις κινήσεις των καρτών και των λογαριασμών, οπότε έχω απόλυτο έλεγχο.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες τράπεζες πλέον έχουν e-banking και δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Εγώ που έχω κάρτες της Eurobank είμαι πολύ ευχαριστημένος από το site της. Το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί και με SMS για τις κινήσεις των καρτών και των λογαριασμών, οπότε έχω απόλυτο έλεγχο.

 

Sent from my Galaxy S2

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Κάτι ακόμα. Αν κάνω κινήσεις μεσω paypal ή απο site που δεν χρησιμοποιουν μεσολαβητές άλλα site οπως (paypal, alertpay, κτλ) και κάνει κατευθειαν χρεωση στην καρτα θα της βρίσκω αυτές τις κινήσεις μέσα στο site της τράπεζας που υποστιρίζει e-banking; Η έστω αν δέν μπορώ να δω τις κινήσεις που έχω κάνει μέσω paypal ή απο site που δεν χρησιμοποιουν μεσολαβητη θα μπορώ να δω τι υπόλοιπο έχει η πιστοτική;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Κάτι ακόμα. Αν κάνω κινήσεις μεσω paypal ή απο site που δεν χρησιμοποιουν μεσολαβητές άλλα site οπως (paypal, alertpay, κτλ) και κάνει κατευθειαν χρεωση στην καρτα θα της βρίσκω αυτές τις κινήσεις μέσα στο site της τράπεζας που υποστιρίζει e-banking; Η έστω αν δέν μπορώ να δω τις κινήσεις που έχω κάνει μέσω paypal ή απο site που δεν χρησιμοποιουν μεσολαβητη θα μπορώ να δω τι υπόλοιπο έχει η πιστοτική;

 

Και μέσω Paypal να γίνει η χρέωση, θα τη δεις κανονικά.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

να σας ρωτησω εχω μια πιστωτικη φοιτητικη citibank. παρατηρησα στο λογαριασμο που μου ηρθε οτι εχω πιστωτικο οριο 1000 ευρω αλλα διαθεσιμο για αναλυψη μου βγαζει 0. γιατι? η καρτα ειναι χρεωμενη 600 ευρω. τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

να σας ρωτησω εχω μια πιστωτικη φοιτητικη citibank. παρατηρησα στο λογαριασμο που μου ηρθε οτι εχω πιστωτικο οριο 1000 ευρω αλλα διαθεσιμο για αναλυψη μου βγαζει 0. γιατι? η καρτα ειναι χρεωμενη 600 ευρω. τι γινεται?

 

Οι κάρτες της CITIBANK έχουν πλέον πολύ μικρό όριο ανάληψης μετρητών . Σε πολούς απλά δίνει 100 ευρώ όριο αναλήψεων και 1000 πιστωτικό .

Ίσως και το δικό σου να είναι στα 100 ευρώ και να το έχεις ήδη χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες της CITIBANK έχουν πλέον πολύ μικρό όριο ανάληψης μετρητών . Σε πολούς απλά δίνει 100 ευρώ όριο αναλήψεων και 1000 πιστωτικό .

Ίσως και το δικό σου να είναι στα 100 ευρώ και να το έχεις ήδη χρησιμοποιήσει.

 

α δεν το ηξερα. καλα ουτε μια ενημερωση? τεσπα... το πιο σημαντικο που θελω να ρωτησω. το οριο των 1000 ευρω για αγορες ειναι καθε μηνα 1000 ευρω? ή τωρα που την εχω χρεωσει με 600 ευρω εχω 400 για αγορες?

Link to comment
Share on other sites

α δεν το ηξερα. καλα ουτε μια ενημερωση? τεσπα... το πιο σημαντικο που θελω να ρωτησω. το οριο των 1000 ευρω για αγορες ειναι καθε μηνα 1000 ευρω? ή τωρα που την εχω χρεωσει με 600 ευρω εχω 400 για αγορες?

 

Τώρα που έχεις χρεώσει 600 θα έχεις 400 αγορές μέχρι να ξεπληρωθεί.. Δεν ανανέωνεται αυτόματα κάθε μήνα.. Μέχρι 1000 ευρώ δηλαδή μπορείς να χρωστάς στην κάρτα σου.. Κι εγώ πάντως έχω φοιτητικη της citibank και μου είχαν από τον ιούνιο που την έβγαλα 300 ευρώ για ανάληψη

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι έχουμε πάθει με την citibank diners την ελληνική να μου πείτε αν πρέπει να μαλώσουμε ή όχι:

Η αδερφή έχει diners ως πρόσθετο μέλος (κύριο μέλος ο πατέρας μας). Είναι στις ΗΠΑ και πήγε να κάνει μια αγορά $1600 από Apple Store και να πληρώσει με την Diners της. Ξεκίνησε τη διαδικασία πληρωμής και της είπαν ότι πρέπει να γίνει επιβεβαίωση στοιχείων μέσω κάποιου συστήματος που έχουν, πάντως όχι μέσω τηλεφωνικής κλήσης στην Ελλάδα (δεν τα ξέρω ούτε εγώ ούτε η αδερφή μου οπότε στους όρους μπορεί να κάνω λάθος). Της είπαν ότι η διαδικασία μπορεί να κρατούσε πάνω από 10 λεπτά και η αδερφή μου δεν είχε χρόνο εκείνη τη στιγμή και σταμάτησε τη διαδικασία και έφυγε. Μετά από αυτό η κάρτα της δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί πλέον για καμία αγορά, ούτε για $10. Πήγε πάλι στο Apple store, προσπάθησαν να κάνουν την διαδικασία επιβεβαίωσης και τους "χτυπάει" και δεν επιβεβαιώνει. Πλήρωσε με Mastercard Citibank στην οποία είναι επίσης πρόσθετο μέλος (με κύριο τον πατέρα) και εκεί η διαδικασία επιβεβαίωσης πέρασε. Αλλά πλέον δεν μπορεί ούτε με την Master να κάνει μικροαγορές γιατί της ζητάει επιβεβαίωση κάθε φορά και δεν μπορεί για $10 να μπαίνει σε κάθε μαγαζί σε αυτή τη διαδικασία!

Οπότε, έχει μείνει χωρίς πιστωτική! Πήρα στην Diners εγώ και φυσικά μου λένε ότι σε εμένα δεν μπορούν να πουν τίποτα και να τους καλέσει η αδερφή μου από εκεί.

Η αδερφή όμως δεν κάνει ποτέ διεθνείς κλήσεις από ΗΠΑ, πάντα την καλούμε εμείς από Ελλάδα και εκείνη έχει φραγή στις διεθνείς κλήσεις στο αμερικάνικο κινητό της, από το ελληνικό νομίζω δεν μπορεί να κάνει κλήσεις γιατί είναι καρτοκινητό και δεν της δίνει τη δυνατότητα για εξερχόμενες (που έτσι κι αλλιώς είναι πανάκριβες) και άρα πρέπει να πάει να αγοράσει κάρτα διεθνών συνδιαλέξεων και να προσπαθήσει από εκεί να πάρει την εξυπηρέτηση της Diners. Και όλα αυτά ενώ σε λίγες ώρες πετάει για Ελλάδα και τρέχει πανικόβλητη να προλάβει όλες τις δουλειές της. Ζητήσαμε να καλέσουν εκείνοι από την Diners Ελλάδας στο κινητό της αδερφής μου στις ΗΠΑ για την επιβεβαίωση αλλά μας είπαν ότι δεν έχουν την δυνατότητα εξερχόμενων κλήσεων.

Έχουμε άδικο που τσαντιζόμαστε;

Υποθέτω ότι η ακύρωση της διαδικασίας την πρώτη φορά έκανε την κάρτα "ύποπτη" και κάτι μπλόκαρε η Citibank. Αλλά κάλεσε ο πατέρας μου την Diners λίγο μετά το περιστατικό, ως κύριο μέλος, και του είπαν ότι την κάρτα την βλέπουν οκ! Αλλά παρόλα αυτά δεν γίνεται δεκτή πουθενά!

Πήρα κι εγώ την εξυπηρέτηση και μου είπε η κοπέλα "είχε ειδοποιήσει ότι θα πάει στο εξωτερικό;" και της λέω "η αδερφή μου ζει και ψωνίζει με Diners 6 χρόνια στις ΗΠΑ και πρώτη φορά ακούω ότι θα πρέπει να σας ειδοποιεί ότι θα πάει έξω". Με την Master έχει ψωνίσει κατ' επανάληψη από άλλα καταστήματα με τέτοια ποσά πάνω από $1500 και ποτέ δεν της ζήτησαν ούτε καν επιβεβαίωση. Το όριο της κάρτας (και της Diners και της Master) είναι 10.000€ οπότε δεν τίθεται θέμα υπολοίπου.

Τι πιστεύετε εσείς; Να μαλώσουμε με την diners ή έχουν δίκιο εκείνοι;

 

ΥΓ: την δουλειά της την έκανε η αδερφή μου με την αμερικάνικη χρεωστική της. Αλλά και τους πόντους χάσαμε στη Diners (που δεν ήταν λίγοι για αγορές τουλάχιστον $2000 που σκόπευε να "φορτώσει" στην κάρτα) και πολύ χρόνο. Συν ότι τώρα έχουμε πλέον ανασφάλεια ότι μπορεί εύκολα να μείνουμε στο εξωτερικό χωρίς πιστωτική κάρτα!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα ζητούσα refund για την εφαρμογή μετά από λίγες μέρες και θα ξαναέκανα την κίνηση με την πιστωτική για να πάρω τους πόντους. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην το έγραψα σωστά, apple store εννοώ κάτι μαγαζιά με φυσική υπόσταση που μπαίνεις μέσα ως άνθρωπος με τα πόδια, αγοράζεις ένα mac book, το παίρνεις σε μια σακούλα και βγαίνεις, Αυτό έκανε η αδερφή οπότε δεν υπάρχει περίπτωση επιστροφής γιατί σε λίγες ώρες πετάει για Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν καλει η αδερφη σου στην diners usa να δει μηπως τρεχει κατι απο εκεινους; και να πει οτι απο Ελλαδα η καρτα ειναι οκ... https://www.dinersclubus.com/home/customer-service/customer-service-l2/contact-us?nav=left

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

^ ευχαριστώ για την απάντηση! Μετά απο πολλές αποτυχημένες προσπάθειες της αδερφής μου να τη χρησιμοποιήσει, και μετά απο δική μου συνομιλία τηλεφωνική με προϊστάμενο στη citibank ο οποίος με διαβεβαίωσε οτο δεν βλέπει κάποιο προβλημα στην κάρτα και ποτέ δεν έφτασαν στην Ελλάδα αιτήματα για συναλλαγή στο Apple store, τελικά πριν λίγο η κάρτα "πέρασε" για συναλλαγή $3,99 στο αεροδρομιο JFK. Δεν ξέρω τι έχει γίνει, παιδιά, ούτε εκεί ήμουν ούτε ξέρω πώς λειτουργούν οι πιστωτικές. Τι να σας πω κι εγώ, έρχεται η αδερφή μου και θα αρχίσει εκείνη τα μέιλ προς ολους τους εμπλεκομενους! Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ περιεργο αυτο που εγινε , αλλα απο οτι ξερω απο πολλους φιλους-συναδελφους που εχουν παει Αμερικη ειχαν προβλημα στην πρωτη χρεωση της καρτας τους , αλλα αυτο ειχε γινει απο την Ελλαδα και δεν ειχαν καμια σχεση οι Αμερικανοι , και κανοντας ενα τηλεφωνο στην τραπεζα λύθηκε μετα απο λιγα λεπτα , απο οτι μου ειπαν διαφορες τραπεζες εχουν κανει αυτου το τυπου την φραγη ( τωρα παρανομη νομιμη ειναι αλλο θεμα ) το εχουν κολησει με την δικαιολογια οτι υπαρχει το γεγονος των χρεωσεων απο ιντερνετ σε διαφορες πιστωτικες πελατων που εγιναν χωρις οι πελατες να εχουν κανει καμια αγορα .Δεν θελω καν να σχολιασω δικαιολογιες που εχω ακουσει τυπου "φευγουν μεταναστες και τσακιζουν τις καρτες στην Αμερικη , επειδη ξερουν οτι δεν θα τους βρει ποτε κανεις εκει , δεν θα ξαναγυρισουν Ελλαδα κτλ κτλ "
Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ περιεργο αυτο που εγινε , αλλα απο οτι ξερω απο πολλους φιλους-συναδελφους που εχουν παει Αμερικη ειχαν προβλημα στην πρωτη χρεωση της καρτας τους , αλλα αυτο ειχε γινει απο την Ελλαδα και δεν ειχαν καμια σχεση οι Αμερικανοι , και κανοντας ενα τηλεφωνο στην τραπεζα λύθηκε μετα απο λιγα λεπτα , απο οτι μου ειπαν διαφορες τραπεζες εχουν κανει αυτου το τυπου την φραγη ( τωρα παρανομη νομιμη ειναι αλλο θεμα )...

 

μάλλον δεν είναι αυτή η περίπτωση μου γιατί μέχρι λίγο πριν την ακύρωση της πρώτης προσπάθειας αγορας στο apple store, η αδερφή μου την κάρτα αυτή τη χρησιμοποιούσε κανονικά για συναλλαγές στις ΗΠΑ.

ευχαριστώ, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έκανα κατάθεση 100 σε ταμεία της Alpha Bank χτες το μεσημέρι. Σήμερα το απόγευμα έκανα μέσω τηλεφώνου μία αγορά αξίας 90 χρησιμοποιώντας την χρεωστική Alpha Bank Enter MasterCard. Σήμερα το βράδυ έλεγξα το υπόλοιπό μου σε atm και είδα λογιστικό 95 & διαθέσιμο 5 και έκανα ανάληψη 5. (Τα ποσά είναι πλασματικά.) Ερωτήσεις:

  1. Τι είναι αυτό το λογιστικό;
  2. Υπάρχει τρόπος να βεβαιωθώ ότι πραγματοποιήθηκε η αγορά;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει η αγορά, απλώς δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμη και φαίνεται στο λογιστικό υπόλοιπο, όχι όμως και στο διαθέσιμο. Αλλά μέσω τηλεφώνου χρησιμοποίησες την κάρτα σου;:worry:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ουσιαστικά η αγορά ήταν η ανανέωση μιας συνδρομής στο εξωτερικό. Ξέρω, δεν είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος να χρησιμοποιώ τα στοιχεία της χρεωστικής μου, αλλά τη συγκεκριμένη χρεωστική την έχω μόνο για αγορές... :O

 

Υ.Γ.: Πατώντας τα πλήκτρα του τηλεφώνου εισάγεις τα κατάλληλα στοιχεία και ολοκληρώνεις την αγορά...

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καταθετικό λογαριασμό στην εμπορική αλλά θα τον κλείσω γιατί έμαθα ότι το υποκατάστημα θα κλείσει στην περιοχή μου. Το ποσό είναι γύρω στα 4.000Ε. Διάβασα για το live banking της eurobank ότι έχει επιτόκιο 2% για λογαριασμούς πάνω από 3000Ε και οι τόκοι καταβάλονται κάθε μήνα. Συμπλήρωσα χθες το βράδυ την άιτηση και τώρα μένει να περάσω από το υποκατάστημα για τα υπόλοιπα. Κάπου χρειάστηκα βοήθεια και τηλεφώνισα στην εξυπηρέτηση. Σε μια φάση, ρωτάω να μάθω περισσότερα για το επιτόκιο, μιας και αυτός ήταν ο κύριος λόγος που με κέντρισε να κάνω λογαριασμό εκεί. Ρώτησα ξεκάθαρα "Αν εγώ βάλω 4000, θα παίρνω κάθε μήνα 72Ε τόκο?" (80 βγαίνει κανονικά, μείον 10% που κρατάει το κράτος). Κι εκεί άρχισε να μου τα μασάει. "Δεν είναι έτσι ακριβώς", "Δεν μπορώ να σας πω ακριβές ποσό, το υπολογίζει το σύστημα βάσει διαφόρων παραγόντων" και τέτοια. Ξέρει κανένας τι ισχύει ακριβώς με το live banking? Έχει κάποιος λογαριασμό? Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καταθετικό λογαριασμό στην εμπορική αλλά θα τον κλείσω γιατί έμαθα ότι το υποκατάστημα θα κλείσει στην περιοχή μου. Το ποσό είναι γύρω στα 4.000Ε. Διάβασα για το live banking της eurobank ότι έχει επιτόκιο 2% για λογαριασμούς πάνω από 3000Ε και οι τόκοι καταβάλονται κάθε μήνα. Συμπλήρωσα χθες το βράδυ την άιτηση και τώρα μένει να περάσω από το υποκατάστημα για τα υπόλοιπα. Κάπου χρειάστηκα βοήθεια και τηλεφώνισα στην εξυπηρέτηση. Σε μια φάση, ρωτάω να μάθω περισσότερα για το επιτόκιο, μιας και αυτός ήταν ο κύριος λόγος που με κέντρισε να κάνω λογαριασμό εκεί. Τον ρώτησα ξεκάθαρα "Αν εγώ βάλω 4000, θα παίρνω κάθε μήνα 72Ε τόκο?" (80 βγαίνει κανονικά, μείον 10% που κρατάει το κράτος). Κι εκεί άρχισε να μου τα μασάει. "Δεν είναι έτσι ακριβώς", "Δεν μπορώ να σας πω ακριβές ποσό, το υπολογίζει το σύστημα βάσει διαφόρων παραγόντων" και τέτοια. Ξέρει κανένας τι ισχύει ακριβώς με το live banking? Έχει κάποιος λογαριασμό?

 

Φίλε μου μακάρι να ήταν έτσι. Ναι μεν καταβάλλονται κάθε μήνα οι τόκοι, αλλά το 2% είναι ετήσιο επιτόκιο. Οπότε τα 80 ευρώ που λες, μείον το 10%, πρέπει να το διαιρέσεις με το 12 , για να δεις πόσο τόκο θα παίρνεις το μήνα.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μακάρι να ήταν έτσι. Ναι μεν καταβάλλονται κάθε μήνα οι τόκοι, αλλά το 2% είναι ετήσιο επιτόκιο. Οπότε τα 80 ευρώ που λες, μείον το 10%, πρέπει να το διαιρέσεις με το 12 , για να δεις πόσο τόκο θα παίρνεις το μήνα.

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Ναι, όντως! Ψάχνοντάς το λίγο καλύτερα, καταλαβαίνω τι λες! Είδα το 2% και χάρηκα, χωρίς να το σκεφτώ καθόλου. Πάντως οκ, δεν είναι άσχημα να πάρω 6Ε το μήνα χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα. Τουλάχιστον σε σχέση με την εμπορική που ανάθεμα κι αν έχω πάρει 3ευρώ τόκους επί ενάμιση χρόνο, ζήτημα θα 'ναι!

 

Γενικότερα για το live banking ξέρει κάποιος λεπτομέριες? Σε τι διαφέρει από τους άλλους καταθετικούς? Μήπως έχει όριο στην κίνηση του λογαριασμού? Ή μήπως επηρεάζεται το επιτόκιο από αυτό? Αν π.χ. ένα μήνα κάνεις πολλές κινήσεις πέφτει?

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέφτει αν δεν κατέβεις κάτω από τα 3000. Αυτό έχω κι εγώ.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως! Ψάχνοντάς το λίγο καλύτερα, καταλαβαίνω τι λες! Είδα το 2% και χάρηκα, χωρίς να το σκεφτώ καθόλου. Πάντως οκ, δεν είναι άσχημα να πάρω 6Ε το μήνα χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα. Τουλάχιστον σε σχέση με την εμπορική που ανάθεμα κι αν έχω πάρει 3ευρώ τόκους επί ενάμιση χρόνο, ζήτημα θα 'ναι!

 

Τα λεφτά αυτά τα θέλεις άμεσα διαθέσιμα ή δεν σε πειράζει να τα κλειδώσεις σε μια προθεσμιακή κατάθεση;

 

Αν ναι, μπορείς να ανοίξεις ένα λογαριασμό στο Winbankdirect της Πειραιώς και να κερδίζεις πολύ περισσότερους τόκους:

https://www.winbankdirect.gr/Views/Account/account2.aspx

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να κατέβω μέσα στο μήνα ή στο χρόνο?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ψάξει, γιατί πότε δεν χρειάστηκε να κατέβω κάτω από τα τρία χιλιάρικα. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω καλύτερο επιτόκιο έχει ο προθεσμιακός της Πειραιώς αν δεν σε πειράζει να τα κλείσεις.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά αυτά τα θέλεις άμεσα διαθέσιμα ή δεν σε πειράζει να τα κλειδώσεις σε μια προθεσμιακή κατάθεση;

 

Αν ναι, μπορείς να ανοίξεις ένα λογαριασμό στο Winbankdirect της Πειραιώς και να κερδίζεις πολύ περισσότερους τόκους:

https://www.winbankdirect.gr/Views/Account/account2.aspx

 

Μάλιστα. Αρκετά συμφέρον αλλά για κάποιον που θα κλείσει ένα αξιοπρεπές ποσό. Αν έκανα την κίνηση, θα έκλεινα το πολύ 3.100 από τα 4.000 που έχω και όχι παραπάνω από ένα 3μηνο γιατί φοβάμαι ότι μπορεί του τρεχούμενου να μην με φτάσουν ως τότε. Έχω υπολογίσει ότι κάνω αναλήψεις γύρω στα 200-300Ε το μήνα. Ίσως το σκεφτώ από Μάρτιο που θα ξεκινήσω δουλειά και θα αποταμιεύω.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...