Jump to content

LG KF750


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κ secret εδώ κ μια εβδομάδα . έχω μείνει ευχαριστημένη γενικά .

ψιλοκολλάει αλλά τα παιχνιδάκια του κ η ανάλυση του βίντεο σε στέλνουν!

ξέρει κανείς πως ενεργοποιώ την tv;; μου είπαν οτι μπορώ να έχω τηλεόραση τα παιδιά στο πλαίσιο αλλά δεν κατάλαβα πως ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αρκετά χρόνια πιστής συμβίωσης με τη Sony Erickson, ήρθε στα χέρια μου ένα ΚF750.Το έχω λίγες μέρες και θα ήθελα τη βοήθειά σας:

1. Υπάρχει κάποια ειδοποίηση για τις αναπάντητες κλήσεις, όταν βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής (μαύρη οθόνη) ; Το Κ800 πέρα από την ώρα, σου έβγαζε και ένα σημαδάκι για αναπάντητες ή μηνύματα !

2. Στο ραδιόφωνο δεν βρήκα το RDS, τελικά έχει ή όχι (πάντως δεν είναι και σημαντικό)

3. Η μπαταρία του θα βελτιωθεί μετά από κάποιες φορτίσεις, ή θα πρέπει να κουβαλάμε πάντα μαζί μας φορτιστή ή φορητό ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στις αποθηκες της voda και το samsung f480..

Με την επιδοτηση μου και τα 2 πανε 180 ευρω περιπου να δωσω..

Και τα 2 εμφανισιακα ειναι πολυ ομορφα και δεν ξερω ποιο να διαλεξω...

Εσεις τι λετε?

Ουσιαστικα και τα 2 τις ιδιες λειτουργιες εχουν...

Τωρα και εχω και το lg ks 20 και ειμαι απογοητευμενος απο lg...Τα γνωστα προβληματα μικροφωνου που δεν ξερω καν αν εχουν λυθει πλεον..

Οποια αποψη δεχτη..

Αλλωστε ολοι εδω ψαχνουμε για το καλυτερο μας..!!!

 

το πρόβλημα του μικροφώνου λύθηκε με τη τελευταία αναβάθμηση...Όσο για το ποιο να πάρεις θα σου πρότεινα το lg για τα πολύ καλά spects του!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια πιστής συμβίωσης με τη Sony Erickson, ήρθε στα χέρια μου ένα ΚF750.Το έχω λίγες μέρες και θα ήθελα τη βοήθειά σας:

1. Υπάρχει κάποια ειδοποίηση για τις αναπάντητες κλήσεις, όταν βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής (μαύρη οθόνη) ; Το Κ800 πέρα από την ώρα, σου έβγαζε και ένα σημαδάκι για αναπάντητες ή μηνύματα !

2. Στο ραδιόφωνο δεν βρήκα το RDS, τελικά έχει ή όχι (πάντως δεν είναι και σημαντικό)

3. Η μπαταρία του θα βελτιωθεί μετά από κάποιες φορτίσεις, ή θα πρέπει να κουβαλάμε πάντα μαζί μας φορτιστή ή φορητό ;

Ευχαριστώ

 

1. Όχι, αλλά μπορείς να το ρυθμίσεις να κουδουνάει κάθε 1΄, 10΄κλπ.

2. Έχει.

3. Μετά από 3-4 φορτίσεις (με πλήρη αποφόρτιση) και αφού δεν το ψαχουλεύεις συνέχεια, κρατάει κανά 2ήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα!

Εχω το μυστικό εδω και δυο μέρες, ήμουν ανάμεσα σ'αυτό και το samsung U900, με είχε ψήσει μια τύπισσα στο Γερμανό για το Samsung, λέγοντας μου στο περίπου πως το lg είναι περισσότερο ξανθιά γκόμενα(ζητώ συγνώμη απο τις ξανθές χρήστες) παρά κινήτο με υψηλές δυνατότητες! Τελικά υπερίσχυσε η αδυναμία μου προς το ωραίο και να που είναι στα χέρια μου! Διαβάζοντας αρκετά reviews και έχοντας και την διήμερη εμπειρία νομίζω πως η lg δημιούργησε έναν ικανό ανταγωνιστή του iphone και πως μαζί μ'αυτο διεκδικούν τις κορυφές των συσκευών!

 

Αυτό που μου έχει σπάσει τα νευρα, είναι το λογισμικό το οποίο δε λειτουργεί σε 2 pc με vista, κολλάει, μου βγαζει το κινητό disconected, μπλα μπλα μπλα... Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος!

 

Επικοινώνησα και με lg και μου είπαν πως δεν είχαν αλλα τέτοια παράπονα και αφού τους απάντησα κατάλληλα, είπαν πως θα με πάρουν αυτοι... για να δούμε! Α! Αυτό που θα θελα να κράξω είναι το ελληνικό site της lg, οχι μόνο δεν είναι εύχρηστο, όχι μόνο δεν είναι προσεγμένο, αλλα δεν εχεί καν link υποστήριξης για το secret! Παιδες στη lg δε ξερω αν τα μαθατε αλλα ήρθε και στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Telika apo oti diavazw isxii oti to Secret me normal xrisi 1 wra ti mera k isos 10 fotos/videos na krataei gia 2 meres h battery tou???

 

Logika perimenw mia auksisi stin epidotisi meta apo kraksimo kai tha to paralavo sintoma!

 

Eimai anamesa se auto k to iphone k akoma den 3erw ti na diale3w. Ola exoun thetika k arnitika.

 

An to GPS douleue swsta to iphone tha itan sigoura kalytero.....

 

Epeidi omos k ta 2 kinitakia einai e3isou omorfaalla k e3isou (pan)akriva thelw na dialekso kapio pou na kalipti ta akoloutha:

 

Bluetooth headshet must have! [i use the itech vibration]

Touch Screen

Battery = minimum 2 days

Mnimi = prefer to iphone 16gb (exei dokimasi kaneis to LG me 4GB memory???)

Internet through GPRS or even better WiFi

Navigation = as an extra [googlemaps]

Microsoft outlook contacts/calendar synchronization

radio [na akoume tin omada otan douleuoume .....]

Camera = adiaforo....

Video = adiaforo.....

Games = adiaforo ...an k tou LG se kanei na thes na play!!!

 

Tha doume oi meres plisiazoun prepi na allakso kinito.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετα απο δυο μηνες περιπου με το τηλεφωνακι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα παρατηρησα τα εξης αρνητικα

 

- Γδερνεται αρκετα ευκολα το μεταλλικο περιβλημα της οθονης και το carbon-κατι απο πισω

- Χαλια η μπαταρια του και το ιδιο χαλια ο δεικτης της (οταν πεσει στο 1, μετα απο μιση ωρα το μαξ σβηνει)

- Μερικες φορες κολλαει και εμφανιζει οτι με παιρνει τηλεφωνο το ιδιο ατομο ενω ειναι αλλοι...

- Xαμηλη η ενταση των hands free του και των ringtones.

 

Σε γενικες γραμμες ομως ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μου αρεσει τραγικα το look του αλλα θα προτιμουσα να ερχοτανε με μια θηκη οπως εχουν τα Prada & GA.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Eιμαι αναμεσα στην αγορα του viewty και του secret.Τι θα μου προτεινατε και γιατι?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν είναι για συγκρίσεις συσκευων ... Μπορείς να κάνεις νεο θέμα στους διαξιφισμούς http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Στον Τίτλο του θέματος να γράψεις αυτό :

[ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] LG viewty ή LG Secret ?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο μηνες περιπου με το τηλεφωνακι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα παρατηρησα τα εξης αρνητικα

 

- Γδερνεται αρκετα ευκολα το μεταλλικο περιβλημα της οθονης και το carbon-κατι απο πισω

- Χαλια η μπαταρια του και το ιδιο χαλια ο δεικτης της (οταν πεσει στο 1, μετα απο μιση ωρα το μαξ σβηνει)

- Μερικες φορες κολλαει και εμφανιζει οτι με παιρνει τηλεφωνο το ιδιο ατομο ενω ειναι αλλοι...

- Xαμηλη η ενταση των hands free του και των ringtones.

 

Σε γενικες γραμμες ομως ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μου αρεσει τραγικα το look του αλλα θα προτιμουσα να ερχοτανε με μια θηκη οπως εχουν τα Prada & GA.

 

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να σου παω κοντρα, ετσι?

Απλα, εχω απορια, αμα η μπαταρια δεν ειναι καλη, ο ηχος των ακουστικων (σε περιπτωση που σου ειναι και πολυ χρησιμα) δεν ειναι καλος, η ποιοτητα κατασκευης του δεν ειναι καλη και ειναι ευαισθητο στα "ακουμπισματα", και σου κανει και κανα σκαλωματακι που και που, με τι να μεινεις ευχαρηστημενος πια απο ενα κινητο??

Με το οτι στελνει μηνυματα, ακους τραγουδια και τραβας φωτογραφιες.. αυτα τα κανουν ολα.! :rolleyes:

 

Παντως ειναι αληθεια πως το ειχαν σε πολυ εκτιμηση οταν πρωτοβγηκε και μου το προτειναν κι εμενα οταν ηταν να παρω το Viewty.. Αλλα μετα την κυκλοφορια του, σα να "χαθηκε" λιγο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia..tha ithela na me voithisete se kati..molis pira to kf 750 to secret.. otan dimiourgo ena neo fakelo, p.x stous ixous, o fakelos aftos apothikevetai stin mnimi tou tilefonou.

iparxei dinatotita na apothikevetai stin eksoteriki mnimi?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρακαλώ τη βοήθεια σας!

 

Εχω εδω και 2 μήνες το secret εχω κάνει και άλλο ενα post... Αυτή τη φορά αυτό που έχω εντοπίσει και θέλω απόψεις, είναι η κακή λειτουργία του bluetooth. Μου έχει συμβεί πολλές φορές να προσπαθώ να συνδεθώ με διάφορα κινητά, Nokia, Ericcson και να μη τα καταφέρνει. Μπορεί να δείξει πως συνδέθηκε, αρχικά, αλλα μόλις προσπαθώ να στείλω αρχεία μου πετάει μήνυμα αποτυχίας. Μίλησα με την lg, ψιλοχάλια εξυπηρέτηση, και μου είπαν πως η εταιρεία εγγυάται πως η συσκευή επικοινωνεί σίγουρα με άλλες lg συσκευές... H απάντηση μου σε αυτό ήταν ενα ωραιότατο ξέχεσμα, και απο τότε τα χω πάρει και ψαχνω να βρώ μια άκρη. Σήμερα θα το στείλω στο service για να δούμε αν πρόκειται για δυσλειτουργία της συσκευής μου ή του μοντέλου. Σχετικό πρόβλημα βρηκα να υπαρχεί και σε άλλους χρήστες του κινητού σε άλλα φορουμ.

 

Οσο για τη μπαταρία για τα κλάμματα!

Δε μαζευόμαστε λεω εγώ να κάνουμε μια μηνυσάρα στη lg hellas?

Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι κατοχος του κινητου αλλά προσφατα το αγορασε φιλος μου και του εστειλα αρκετα πραγματα μεσω bluetooth. Δεν ειχε κανενα προβλημα στη ληψη των αρχειων (φωτογραφιες και mp3). :confused:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με τη σύνδεση μέσω Bluetooth, με άλλες συσκευές (κινητά τηλέφωνα φίλων, ή και με το φορητό μου). Ακόμη και με το ακουστικό μου (Jabra) έχω προβλήματα (δεν το βρίσκει αμέσως, χάνει την επικοινωνία σε απόσταση μεγαλύτερη του 1m !!!, ή αν παρεμβάλλονται εμπόδια μεταξύ τους).

Γενικά … άλλη μια απογοήτευση!!!

Στο τέλος θα μας μείνει η εμφάνιση (υποκειμενικά), και η ποιότητα κύλισης του πληκτρολογίου!!! (να δούμε βέβαια μετά από λίγους μήνες χρήσης).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση παιδιά! jbila, έχεις μιλήσει με την εξυπηρετηση πελατών σχετικά με το θέμα... Μήπως το έχεισ στείλει για service?? και αν ναι τί σου είπαν απο κει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ακόμη δεν έχω απευθυνθεί στο service.

Πρώτον, βλέπε επαρχεία (courier, καθυστέρηση, δυσκολία επικοινωνίας)

Δεύτερον, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τις υπηρεσίες τους

Και τρίτον, περιμένω και το επόμενο bug, ώστε να το στείλω πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα το αγορασω και εγω το secret.Τι καρτα να του βαλω?2gb?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελειο.....το εχω απο την Παρασκευη.:D

Πανεμορφο!!!!!:D

Απο ποιοτητα κατασκευης τα σπαει το κινητο, απο αυτονομια αστα να πανε:(.....αλλα δεν βαριεσαι! Μενου πολυ καλο, αν και μερικες φορες ειναι πιο αργο σε αποκριση.

Παντως για LG μια χαρα.:shifty:

iPhone 5 & iPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...