Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to Vima ti dinei? National Geographic Traveler einai vivlio i DVD?

 

Gia mena ws twra E8NOS kai Kathimerini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπρίτζετ και από εμένα...Αν και η "Επόμενη Σελίδα" δεν είναι τόσο ενδιαφέρουσα και αστεία όσο η...προηγούμενη!

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πρόκειται για μία από τις χειρότερες συνέχειες επιτυχημένης πρώτης ταινίας, στην ιστορία του σινεμά.

 

Αντίθετα το Magnolia είναι εξαιρετικό, αλλά...επανάληψη.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν είχα πάρει το 1ο DVD απο τον Τηλεθεατή... Σήμερα το 2ο είχε 11.40 ευρώ :blink: :mad: :X ...μας δουλεύουν μου φαίνεται!!!

Προφανώς σκέφτηκαν ότι θα ξεγελάσουν μερικούς που πήραν το πρώτο DVD, να πάρουν και τα υπόλοιπα. Αυτό το θεωρώ πραγματική κοροϊδία.

 

Πρόβλεψη: Δεν θα αργήσει πολύ ο καιρός που θα τα βγάλουν και τα 4 σε πραγματικά καλή τιμή. Ως τότε, όσοι πήραν το πρώτο DVD ας κάνουν υπομονή και θα συμπληρώσουν τη συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πρόκειται για μία από τις χειρότερες συνέχειες επιτυχημένης πρώτης ταινίας, στην ιστορία του σινεμά.

 

Εντάξει δεν είναι και ΤΟΣΟ χάλια. Απλά δεν συγκρίνεται με τίποτα με την πλάκα του 1ου.:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και ΤΟΣΟ χάλια. Απλά δεν συγκρίνεται με τίποτα με την πλάκα του 1ου.:)

Είχα την ατυχή εμπειρία να τη δω στο σινεμά. Ακόμα δεν έχω φύγει από ταινία στη μέση, αλλά λίγο έλειψε να το κάνω σ' αυτήν. Για να είμαι ειλικρινής, δεν τη θυμάμαι καθόλου. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι με απογοήτευσε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ατυχή εμπειρία να τη δω στο σινεμά. Ακόμα δεν έχω φύγει από ταινία στη μέση, αλλά λίγο έλειψε να το κάνω σ' αυτήν. Για να είμαι ειλικρινής, δεν τη θυμάμαι καθόλου. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι με απογοήτευσε.

 

καλα το 90% του αντρικου κοινου αυτη την αποψη θα εχει. Στο γυναικειο ομως αρεσε και με το παραπανω. ;)

Ηταν κατωτερο απο το πρωτο βεβαια, αλλα μια χαρα βλεποταν.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

καλα το 90% του αντρικου κοινου αυτη την αποψη θα εχει. Στο γυναικειο ομως αρεσε και με το παραπανω. ;)

Ηταν κατωτερο απο το πρωτο βεβαια, αλλα μια χαρα βλεποταν.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα φύλου, αφού το πρώτο μου άρεσε κι εμένα. Και γενικά βλέπω με μεγάλη ευχαρίστηση τις λεγόμενες "γυναικείες" ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γνωριζει καποιος ποσοι και ποιοι ταξιδιωτικοι οδηγοι National geographic θα δοθουν με το Βημα της Κυριακης?

Αυτη τη στιγμη συλλεγω αυτους της Ημερησιας ( εκδοσεις DK), αλλα θεωρω τους οδηγους των εκδοσεων Explorer και τους National Geographic τους καλυτερους (πληρεις και εγκυροι)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γνωριζει καποιος ποσοι και ποιοι ταξιδιωτικοι οδηγοι National geographic θα δοθουν με το Βημα της Κυριακης?

Αυτη τη στιγμη συλλεγω αυτους της Ημερησιας ( εκδοσεις DK), αλλα θεωρω τους οδηγους των εκδοσεων Explorer και τους National Geographic τους καλυτερους (πληρεις και εγκυροι)...

Same here :D

Ελπιζω να συνεχισει και με αλλες πολεις!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Same here :D

Ελπιζω να συνεχισει και με αλλες πολεις!

 

Κι εγω ετσι πιστευω, αν και δεν εχω δει καποια αναλυτικη ανακοινωση (σε αντιθεση με το promotion των οδηγων της Ημερησιας, που επαιξε ειδικο θεμα και σε δελτια ειδησεων η και παλιοτερα με αυτους του Εθνους- Lonely planet).

Link to comment
Share on other sites

to Vima ti dinei? National Geographic Traveler einai vivlio i DVD?

Έχω την εντύπωση ότι είναι βιβλίο :).

 

http://assets.in.gr/papasotiriou/covers/9607538900.jpg

 

Γνωρίστε τη Ρώμη με ξεναγό το National Geographic, που εδώ και δεκαετίες έχει ταυτίσει το όνομά του με το πάθος της αναζήτησης και της εξερεύνησης. Σ' αυτόν τον εύχρηστο οδηγό, ανάμεσα στα αξιοθέατα που παρουσιάζονται, το NG σας προτείνει μέρη πολύ ή λιγότερο γνωστά ώστε η περιπλάνησή σας στη Ρώμη να γίνει μια πραγματικά ενδιαφέρουσα και συναρπαστική εμπειρία. - Λεπτομερείς περιγραφές και πληροφορίες για τα αξιοθέατα - Στοιχεία από την ιστορία, τον πολιτισμό και τη σύγχρονη ζωή - Πάνω από 160 έγχρωμες φωτογραφίες - 21 λεπτομερείς έγχρωμοι χάρτες - Προτάσεις περιπάτου με αναλυτικούς χάρτες - Έργα τέχνης και κατόψεις μουσείων - Καθετί που ενδιαφέρει τον ταξιδιώτη, και φυσικά πληροφορίες για τα ξενοδοχεία, τα εστιατόρια, τις αγορές και της διασκέδασή σας.

Link to comment
Share on other sites

Tin Kyriaki (avrio) me ton Philelefthero to DVD ALI me ton Will Smith & Jamie Fox se thiki politeleias..

http://ec1.images-amazon.com/images/P/B00005RDQ6.02._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

 

fenetai zilepsan POLLI apo tin prosfora-ekplixi tis Simerinis tin perasmeni Kyriaki me to Alexander DVD pou dothike i kathe-auti original thiki pou poulietai sto emporio

H Kathimerini twra den xerw ti tha dwsei.. tha sas enimerwsw molis mathw ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμμιά πληροφορία για Ελ. Τύπο Σαββάτου και Κυριακής;:)

 

http://www.elef-typos.gr/ETweb%5Cetsite.nsf/6FE75C37F0638B44C225722A00249BAD/$file/170X210-et.jpg

broken
Link to comment
Share on other sites

Έθνος Σαββάτου και Κυριακής, Ημερησία, ίσως Βήμα και Φιλελεύθερο Κύπρου! :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Den eixa internet (thanx to CYTA) gia na mpw na postarw..

 

To DVD tis Kathimerinis einai OK auti tin fora!

 

H Simerini (Kyprou) edwse to DVD pou poulietai sto emporio tou BRUCE ALMIGHTY me ton Jim Carey.

 

Gia akoma mia fora i Simerini kerdizei tis entypwseis afou to DVD tou Fileleftherou itan aplws mesa se mia mavri plastiki thiki me standar e3wfyllo kai to discaki itan auto pou dinetai apo tis efimerides!

Link to comment
Share on other sites

Den eixa internet (thanx to CYTA) gia na mpw na postarw..

 

To DVD tis Kathimerinis einai OK auti tin fora!

 

H Simerini (Kyprou) edwse to DVD pou poulietai sto emporio tou BRUCE ALMIGHTY me ton Jim Carey.

 

Gia akoma mia fora i Simerini kerdizei tis entypwseis afou to DVD tou Fileleftherou itan aplws mesa se mia mavri plastiki thiki me standar e3wfyllo kai to discaki itan auto pou dinetai apo tis efimerides!

 

 

Και να συμπληρώσω Demi ότι ... την επόμενη Κυριακή (26/11) η "Καθημερινή" θα ξαναδώσει το ελαττωματικό 1ο DVD του "Wild Africa" , μαζί φυσικά με το 3ο !:up:

(Το γράφει και η εφημερίδα μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Καθως λοιπον πηγαινα το Σαββατο το βραδυ να παρω τσιγαρα, κοιταω στο ραφι του περιπτερου και βλεπω την προσφορα της Καθημερινης με την εγκυκλοπαιδεια παπυρος larousse....και ρωταω τον περιπτερα τη δουλεια εχει ο τομος απο το Σαββατο το βραδυ στο περιπτερο?Και μου απαντα αφοπλιστικα οτι ειχε φτασει στο περιπτερο απο την Παρασκευη:X ....και οτι αυτο συμβαινει καθε εβδομαδα....Αυτο το παραθετω για να μην απορουμε πλεον γιατι καμια φορα τα παρελκομενα-προσφορες των εφημεριδων εξαντλουνται απο τα ραφια των περιπτερων απο τις 10 το πρωι της Κυριακης;)

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι βιβλίο :).

 

http://assets.in.gr/papasotiriou/covers/9607538900.jpg

 

Γνωρίστε τη Ρώμη με ξεναγό το National Geographic, που εδώ και δεκαετίες έχει ταυτίσει το όνομά του με το πάθος της αναζήτησης και της εξερεύνησης. Σ' αυτόν τον εύχρηστο οδηγό, ανάμεσα στα αξιοθέατα που παρουσιάζονται, το NG σας προτείνει μέρη πολύ ή λιγότερο γνωστά ώστε η περιπλάνησή σας στη Ρώμη να γίνει μια πραγματικά ενδιαφέρουσα και συναρπαστική εμπειρία. - Λεπτομερείς περιγραφές και πληροφορίες για τα αξιοθέατα - Στοιχεία από την ιστορία, τον πολιτισμό και τη σύγχρονη ζωή - Πάνω από 160 έγχρωμες φωτογραφίες - 21 λεπτομερείς έγχρωμοι χάρτες - Προτάσεις περιπάτου με αναλυτικούς χάρτες - Έργα τέχνης και κατόψεις μουσείων - Καθετί που ενδιαφέρει τον ταξιδιώτη, και φυσικά πληροφορίες για τα ξενοδοχεία, τα εστιατόρια, τις αγορές και της διασκέδασή σας.

 

 

Παιδια ξερει κανεις για ποια πολη θα δωσει ταξιδιωτικο οδηγο την επομενη βδομαδα το Βημα;

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν προσεξα και καλα, αλλα δεν ειδα μεσα στην εφημεριδα να αναφέρει τίποτα καντυ-καντυ :(
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καθως λοιπον πηγαινα το Σαββατο το βραδυ να παρω τσιγαρα, κοιταω στο ραφι του περιπτερου και βλεπω την προσφορα της Καθημερινης με την εγκυκλοπαιδεια παπυρος larousse....και ρωταω τον περιπτερα τη δουλεια εχει ο τομος απο το Σαββατο το βραδυ στο περιπτερο?Και μου απαντα αφοπλιστικα οτι ειχε φτασει στο περιπτερο απο την Παρασκευη:X ....και οτι αυτο συμβαινει καθε εβδομαδα....Αυτο το παραθετω για να μην απορουμε πλεον γιατι καμια φορα τα παρελκομενα-προσφορες των εφημεριδων εξαντλουνται απο τα ραφια των περιπτερων απο τις 10 το πρωι της Κυριακης;)

 

Kala egw eida mia fora to THEMA kyriakis apo to Savvato apogeuma sto periptero.. menw kai Kypro.. LOL

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν προσεξα και καλα, αλλα δεν ειδα μεσα στην εφημεριδα να αναφέρει τίποτα καντυ-καντυ :(

 

Δεν πειραζει Χουρχου, thanx anyway. ;)

 

Θελω να αγορασω του Λονδινου γιατι θα παω την αλλη Πεμπτη αλλα δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεως και να σκασω τσαμπα λεφτα, αν ειναι να το δωσει το Βημα. :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

To Λονδινο θα το δωσει η Ημερησια!! :D

 

Εγω θα την παρω, αρα θα το'χω...αρα...θα με παρεις μαζι?:grin:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tο πριοδικο max δινει ενα dvd με βιντεο απο Metallica.Στην τιμη των 4.5 ευρο.

αξιζει τον κοπο :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...