Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα! Καλά ρε παιδιά μη μαλλώνετε! Όντως το ΚΑΙ είναι αυτό που τονίζεται.

Ήθελα να πω ότι δε φτάνει που δεν είναι dual layer έφαγαν και επιπλέον χώρο με το 2.0 soundtrack και με το letterboxed video :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως, η έκδοση του Τελευταίου Αυτοκράτορα που είχε δώσει το Σινεμά πριν από περίπου 2 χρόνια, ήταν σε dual layer.

 

Κατά τ' άλλα, το Woodsman που έδινε το Άρθρο ήταν η καλύτερη επιλογή του διημέρου. Μιλάω πάντα για ποιότητα ταινίας, γιατί από άποψη τεχνικών χαρακτηριστικών, οι ταινίες του Bond που δίνει το Έθνος, είναι μακράν οι καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

H ΛΕΞΟΜΑΝΙΑ έχει σήμερα το Zoolander (2001) (το ίδιο δισκάκι που δώθηκε παλιά από το Θέμα). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τα χαρακτηρηστικά του (αν είναι widescreen και 5.1). Ευχαριστώ!:)
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το Avanti,Η ταινια του εχει πολυ γελιο..επισης και η τιμη του μια χαρα μου φανηκε 3.90 ευρο.επισης προσφερει και 2 παιδικες ταινιες σε Μονο δισκακι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H ΛΕΞΟΜΑΝΙΑ έχει σήμερα το Zoolander (2001) (το ίδιο δισκάκι που δώθηκε παλιά από το Θέμα). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τα χαρακτηρηστικά του (αν είναι widescreen και 5.1). Ευχαριστώ!:)

 

Επειδή το είχα πάρει παλιά απο το ΘΕΜΑ , θα σου πω : 4.4 GB , 2.0 ήχος - συμπαθητική ποιότητα εικόνα (fullscreen)!

Το AVANTI σήμερα έδωσε ρέστα - άψογης ποιότητας το Ελληνικό που έδωσε (Καμικάζι...αγάπη μου )- με τον Στάθη Ψάλτη- fullscreen εικόνα , πάρα πολύ καθαρή και πολύ καλός ήχος ( 2.0 φυσικά ) ! Το είχα σε κασέτα και κατεβασμένο από το "θείο' , αλλά το τίμησα και σε dvd , τρελό γέλιο! - αξέχαστη σκηνή στην ταράτσα που τραγουδάνε ο Γαρδέλης με τα φιλαράκια του , το "άντε σπάσε , ρε μ@λάκα" :p , αλλά και άλλες τόσες αξέχαστες φάσεις ...!!!

Την άλλη εβδομάδα έχει τον "Ροζ Γάτο" με Μουστάκα , Μιχαλόπουλο...τρελό γέλιο και αυτό!(3.90 έχει η εφημερίδα και δίνει το dvd σε πλαστική θήκη καλής ποιότητας )

 

εδιτ , με πρόλαβες RAVER! :-)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έρχεται Κύπρο το Avanti μου είπε ο περιπτεράς.. :x

 

edit: και πήγα σε άλλο και το βρήκα! μουαχαχα..

 

να οι προσφορές για τα DVD του Avanti & TiVo

 

http://img353.imageshack.us/img353/189/avantihi6.th.jpg http://img259.imageshack.us/img259/5761/tivomq9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 22 Απριλίου, μαζί με το Έθνος «James Bond εναντίον Δόκτορος Νο (Dr. No)» με τον Σον Κόνερι.

 

 

http://img402.imageshack.us/img402/1682/jamesqq2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε guys το περιοδικό ΣΙΝΕΜΑ έχει βγεί ?

η σελίδα του HELLENIC PRESS δεν λέει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 22 Απριλίου, μαζί με το Έθνος «James Bond εναντίον Δόκτορος Νο (Dr. No)» με τον Σον Κόνερι.

 

 

http://img402.imageshack.us/img402/1682/jamesqq2.th.jpg

 

H ταινία με την οποία άρχισαν ΟΛΑ ... :rolleyes: :rolleyes:

 

ΑΨΟΓΑ !!!! :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξε διαφήμιση στην TV (SIGMA) οτι οι ταινίες της ΦΙΝΟΣ έρχονται σύντομα σε DVD αποκλειστικά στην Σημερινή (Κύπρου).

 

Τότε μάλλον θα δοθούν απο την Κυριακή 29 Απριλίου όταν θα έχουν ήδη τελιώσει με τον Άρχοντα..

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο τεύχος του περιοδικού για τον κινηματογράφο 'νέο Σινεμά', με τον συμπαθέστατο Ορέστη Ανδρεαδάκη στη θέση του Γενικού Διευθυντή πια, προσφέρει αυτό το μήνα 2 ταινίες του Gus Van Sant: Το επίκαιρο 'Elephant' (σχετικό με το μακελειό του Columbine) και το 'Last Days' (οι τελευταίες μέρες του Kurt Cobain).

 

πηγή: media@sport24.gr

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξε διαφήμιση στην TV (SIGMA) οτι οι ταινίες της ΦΙΝΟΣ έρχονται σύντομα σε DVD αποκλειστικά στην Σημερινή (Κύπρου).

 

Τότε μάλλον θα δοθούν απο την Κυριακή 29 Απριλίου όταν θα έχουν ήδη τελιώσει με τον Άρχοντα..

Έδειξε ότι θα 'ναι σε συλλεκτική έκδοση ή όπως τα άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο τεύχος του περιοδικού για τον κινηματογράφο 'νέο Σινεμά', με τον συμπαθέστατο Ορέστη Ανδρεαδάκη στη θέση του Γενικού Διευθυντή πια, προσφέρει αυτό το μήνα 2 ταινίες του Gus Van Sant: Το επίκαιρο 'Elephant' (σχετικό με το μακελειό του Columbine) και το 'Last Days' (οι τελευταίες μέρες του Kurt Cobain)

πηγή:

 

Δηλαδή μετονομάστηκε το ΣΙΝΕΜΑ σε ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ???

 

Leon όχι δεν ανάφεραν τίποτα για την συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΗΜΑ την Κυριακή ξεκινάει νέα σειρά ντοκυμαντέρ του NATIONAL GEOGRAPHIC με τίτλο ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΚΟΣΜΟΥ που θα ολοκληρωθεί σε 6 DVD. Αυτή τη βδομάδα το πρώτο ΡΙΟ- ΑΝΤΙΡΙΟ (ΓΕΦΥΡΑ) και μαζί η κασετίνα. Επίσης ένα ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΛΕΥΚΩΜΑ με τίτλο ΕΙΚΟΝΕΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΚΟ ΤΟΥ MAGNUM (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είδα το AVANTI σήμερα με το SAFE SEX σε χαρτονάκι.. άλλα στέλνουν στο Cyprus??

 

Τα ΑΠΟΚΡΥΦΑ απο την Παρασκευή στον Φιλελέ!

eutixos pou dinei o filele ta apokrifa giati de ta eixa parei ola apo to vima

pantos opoios tha ta parei apo to fillele tha tou erthei pio ftina 6X2=12 LIRES

eno me to vima itan 6X3.20=19.20 lires!

genika omos oi prosfores ton kipriakon efimeridon einai poli pio akrives apo ton ellinikon

thimame pos prin dio xronia eperna ntokimanter tou national geographic apo to fileleuthero mono me 50sent!

tora gia ena vcd i dvd theloun 1.50+50cent i efimerida=2 lires diladi peripou 3.35 euro!!

eno oi ellinikes efimerides (p.x. to vima)me 3 euro dinoun 2 dvd (ntokimanter kai tainia) kai malista einai poli pio plousia i efimerida me entheta kai periodika.

auta gia skopous sigkrisis

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε κι εμένα τι είναι αυτά τα ΑΠΟΚΡΥΦΑ σε DVD; Για ποιο θέμα θα είναι;

 

Επίσης, πόσα στοιχίζει; Μαζί με την εφημερίδα πρέπει να αγοράσω τα DVD ή μπορώ να πάρω μόνο το dvd;

Link to comment
Share on other sites

leon: http://www2.phileleftheros.com/banners/apokryfa.pdf

 

φυσικά και δεν μπορείς να πάρεις τα DVD χωρίς την εφημερίδα.

Link to comment
Share on other sites

leon: http://www2.phileleftheros.com/banners/apokryfa.pdf

 

φυσικά και δεν μπορείς να πάρεις τα DVD χωρίς την εφημερίδα.

Εννοείτε πως έχουν υπότιτλους. Έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς την Κυριακή τον αρχοντα2 από Κύπρο; Εγώ το πήρα και ήταν single layer (4.35G) και χώρίς ελληνικούς υπότιτλους. Μάλιστα είχε Arapic υπότιτλους και γι'αυτο πήρα τηλεφ. στην σημερινή και μου είπαν πως τους έστειλαν μια παρτίδα λάθος και όσοι την έπαθαν θα τους σταλει άλλο με ταξί. Αν το πήρε άλλος μπορεί να μου πει αν ήταν διπλής στρώσης το DVD.
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς την Κυριακή τον αρχοντα2 από Κύπρο; Εγώ το πήρα και ήταν single layer (4.35G) και χώρίς ελληνικούς υπότιτλους. Μάλιστα είχε Arapic υπότιτλους και γι'αυτο πήρα τηλεφ. στην σημερινή και μου είπαν πως τους έστειλαν μια παρτίδα λάθος και όσοι την έπαθαν θα τους σταλει άλλο με ταξί. Αν το πήρε άλλος μπορεί να μου πει αν ήταν διπλής στρώσης το DVD.

 

:lol: :lol::lol: εννοείς είχε αράπικους υπότιτλους? .... έλα ρε συ - σας κάναν τέτοια ιεροσυλία?

Ο ταξιτζής θα σας φέρει το διορθωμένο? :worry: :happy:

Υ.γ. ... καλώς ήρθες στο myphone!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol::lol: εννοείς είχε αράπικους υπότιτλους? .... έλα ρε συ - σας κάναν τέτοια ιεροσυλία?

Ο ταξιτζής θα σας φέρει το διορθωμένο? :worry: :happy:

Υ.γ. ... καλώς ήρθες στο myphone!

ναι έτσι κάνουν στην Κύπρο διότι τα Courier τώρα τα ανακάλυψαν. Τα στελνουν στο ταχυδρομίο με ταξι και τα παραλαμβανουμε απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς την Κυριακή τον αρχοντα2 από Κύπρο; Εγώ το πήρα και ήταν single layer (4.35G) και χώρίς ελληνικούς υπότιτλους. Μάλιστα είχε Arapic υπότιτλους και γι'αυτο πήρα τηλεφ. στην σημερινή και μου είπαν πως τους έστειλαν μια παρτίδα λάθος και όσοι την έπαθαν θα τους σταλει άλλο με ταξί. Αν το πήρε άλλος μπορεί να μου πει αν ήταν διπλής στρώσης το DVD.

 

μονής στρώσης το DVD με αγγλικούς/αραβικούς/ελληνικούς υπότιτλους

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως έχουν υπότιτλους. Έτσι;

 

English language

Greek subtitles

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...