Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιγράφω από το Sport24:

Επενδυτής (ΣΑ):Λαος και Κολωνακι

Καθημερινή (ΚΥ): Yojimbo Κι άλλος Κουροσάβα σε 2 μέρες, μας καλομαθαίνουν!

Ελεύθερος Τύπος (ΚΥ): Εγκλημα στο Κολωνακι

Θέμα (ΚΥ): Malena με την Μόνικα Μπελούτσι

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ το ανεφερε ο darko,θα ηθελα να σημειωσω οτι θεωρω το ''In The Mood For Love'' σαφως καλυτερη ταινια απο το ''2046'',για να πω την αληθεια κατα τη γνωμη ειναι μαζυ με την''Επιστροφη'' οτι καλυτερο εχει να επιδειξει ο παγκοσμιος κινηματογραφος τα τελευταια χρονια κ οχι μονο.

Χωρις βεβαια να υποτιμω κ το ''2046'' ο Kar Wai Wong αλλωστε ειναι εγγυηση...

 

Υ.Γ : για οποιον θα ενδιεφερε κ το Chungking Express ειναι μια πολυ καλη ταινια κ υπαρχει σε αρκετα video club τουλαχιστον σε vhs.

Link to comment
Share on other sites

Ας ρίξουμε μια πρώτη ματιά στις ταινίες που ίσως δούμε (αν θελήσουμε) προσεχώς:

 

Ημερησία (ΣΑ): Croupier

Τα Νέα (ΣΑ): Adieu l'ami

Εθνος (ΚΥ): Η Αυτοκρατορία των Αισθήσεων

Καθημερινή (ΚΥ): Imagining Argentina

Αγγελιοφόρος (ΚΥ): Η Νυχτα με τη Σιλενα

Τα Νέα (ΔΕ): Παιχνίδια Διχασμού κι Εγκυμοσύνης

Τα Νέα (ΤΕ): Francesco

 

Από τις πιο πάνω ταινίες, έχω δει μόνο το adieu l'ami και την αυτοκρατορία των αισθήσεων και τις συνιστώ και τις 2. Αλλά και ο Κρουπιέρης, το imagining Argentina και το Τσέχικο, φαίνονται ενδιαφέρουσες ταινίες. Ειδικά το imagining Argentina είναι σκηνοθετημένο από τον σκηνοθέτη της εξαιρετικής "Carrington" πάλι με την Emma Thompson, εξ ου και το ιδιαίτερο ενδιαφέρον μου για την ταινία.

 

Καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites

Ο Κρουπιερης ειναι ταινιαρα..Απο κει εγινε γνωστος ο Κλαιβ Οουεν,δειτε την ανεπιφυλακτα
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την παρασκευη+13,το σημερινο επεισοδιο εχει πολυ γελιο,καλο ειναι να το παρετε.και για οποιον δεν ξερει τι vcd περιεχει...εχει benny hill.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επενδυτής (ΣΑ): Καλλιο πεντε και στο Χερι

Ελευθεροτυπία (ΚΥ): Mother India

Θέμα (ΚΥ): Blow και Το Κοριτσι και το Αλογο

Ελεύθερος Τύπος (ΚΥ): Ρενα τα ρεστα σου

Sportime (ΚΥ): For Queen and Country

Link to comment
Share on other sites

Απογευματινή (ΣΑ): Just visiting

Traffic (ΣΑ): The Mission για ακόμα 1 φορά, και όσοι δεν το έχουν θα πάρουν δώρο ακόμα 1 δισκάκι με τους Αγγελους και δαίμονες (αγνώστων λοιπών στοιχείων)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι απο εφημεριδες ή περιοδικα, να πω οτι στο καρφουρ (δεν ξερω αν ειναι σε ολα,τουλαχιστον σε αυτο της Ευκαρπίας) εβγαλαν προσφορα DVD καινουργιας σχετικα κυκλοφοριας, 2,99.

Δηλαδη συμφερει αν σκεφτεις οτι νοικιαζεις με 2ευρω (αντε και 0,40 για αντιγραφή :p)

Εγω πηρα το Monster με την Charlize (και μαλιστα DL με DTS και DD5.1)

 

 

α, επι τη ευκαιρια, να "κραξω" λιγο την καθημερινη. Δεν θυμαμαι αν αναφερθηκε, αλλα επειδη εγω σημερα πηρα στα χερια μου το dvd που εδινε με τους Αλλους, να πω οτι ειναι απλα α-π-α-ρ-α-δ-ε-κ-τ-ο. Χαλια εικονα και ο ηχος (που σε αυτην την ταινια ειναι πολυ βασικος) ειναι 2καναλος και πολυ κακης ποιοτητας..κριμα.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για το κοινο του Ταραντινο το Βημα της Κυριακης δινει το ''Τεσσερα Δωματια'' (Four Rooms)

Και όχι μόνο του Ταραντίνο αλλά και του Ροντρίγκεζ.

Υπάρχουν 4 δωμάτιο σε ένα ξενοδοχείο που εξελίσσονται παράλληλα 4 ιστορίες φαινομενικά άσχετες μεταξύ τους. Την σκηνοθεσία σε κάθε δωμάτιο έχει αναλάβει και ένας διαφορετικός σκηνοθέτης.

Mη φανταστείτε ότι η ταινία είναι τπτ ιδιαίτερο. Ειδικά το πρώτο μισό είναι βαρετό. Αλλά εγώ τη θέλω!!! :p

Θα είανι η δευτερη ταινία που έχω πάρει ποτέ από εφημεριδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνη (ΚΥ) >> Γεννημένος νικητής (Born to win),De Niro

Η Χωρα (ΚΥ) >> The Brave,M.Brando

 

Συγνωμη Alotan τα εργα των δυο περιοδικων που αναφερεις δινονται με το επομενο τευχος ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη Alotan τα εργα των δυο περιοδικων που αναφερεις δινονται με το επομενο τευχος ?

 

Τα περιοδικά που αναφέρω έχουν ήδη κυκλοφορήσει στα περίπτερα. Νομίζω βγαίνουν κάθε Πέμπτη (στην Αθήνα ίσως και Τετάρτη απόγευμα) και τα DVD που αναφέρω δίνονται μαζί με τα σημερινά τεύχη.

 

Να συμπληρώσω μόνο ότι η Ημερησία (ΣΑ) θα έχει το "Όλα για τη μητέρα μου" Todo sobre mi madre που κατά σύμπτωση το είχε χτες βράδυ στη ΝΕΤ. Για όσους το έχασαν τις προηγούμενες φορές (Σινεμά, κ.α.), είναι καλή ευκαιρία. Ίσως η καλύτερη ταινία του Αλμοδοβαρ, μαζί με το "Μίλα της".

Link to comment
Share on other sites

Για το κοινο του Ταραντινο το Βημα της Κυριακης δινει το ''Τεσσερα Δωματια'' (Four Rooms)

Φοβερος ο quentin!!Το τεταρτο δωματιο που σκηνοθετει ο ιδιος ειναι ολα τα λεφτα!!Αλλα και τα προηγουμενα τρια ειναι καλα με τον Tim Roth στο πρωτο να ερμηνευει απιστευτα!!Βεβαιως και η ταινια του Αλμοδοβαρ ειναι κλασσικη....Καλα παμε μεχρι στιγμης το σ/κ...Να δουμε τι θα βγαλει και το Θεμα μετα την ταινιαρα Blow....

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α!!! Και για τους ανησυχους ταινιοφιλους-ποδοσφαιροφιλους να θυμισω το σαββατο με τον Ελευθερο Τυπο το εκτο και τελευταιο dvd με τα μουντιαλ 1998-2002 !

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τη σελίδα http://www.sport24.gr/

Επενδυτής (ΣΑ): Χριστινα

Εθνος (ΚΥ): Η αυτοκρατορία του πάθους (το link στο sport24 παραπέμπει σε άλλη ταινία του Οσιμα, ποια είναι η σωστή; )

Καθημερινή (ΚΥ): Ieri, oggi, domani

Ελεύθερος Τύπος (ΚΥ): Θανασακης ο Πολιτευομενος

Επίσης, στο Sportime (KY): Physical Evidence

Από τις βασικές εφημερίδες του ΣΚ, λείπουν ακόμα η Ελευθεροτυπία και το Θέμα της Κυριακής και η Απογευματινή του Σαββάτου. Οποιος γνωρίζει κάτι γι'αυτές ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Το Θεμα της κυριακης δινει μια ακομα εμπορικη ταινια μεν αλλα αδιαφορη δυστυχως (για εμενα) δε, το angel eyes με το ανερχομενο αστερι του σινεμα jennifer lopez !!

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...