Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το sport24

"την επόμενη Κυριακή και για ακόμα 4, το Θέμα θα προσφέρει 4 DVD και ένα βιβλίο με συνταγές από την Πολίτικη κουζίνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O THΛΕΘΕΑΤΗΣ απο την παρασκευη ξεκιναει να δινει τις ταινιες τη FINOS FILMS.

Να θυμισω οτι το συνολο των ελληνικων κορυφαιων ταινιων της FINOS FILMS ειναι 180 και μεχρι σημερα ειχαν κυκλοφορησει στην αγορα οι 48 πρωτες απο τη silver media, που ειχε αναλαβει την κυκλοφορια αλλα αγνωστο γιαο ποιο λογο σταματησε να κυκλοφορει νεα πακετα απο το δεκεμβριο του 2006 . Τελικα τη σκυταλη πηραν οι ATTIKEΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ και ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ.

Αγνωστο ακομα το κοστος του περιοδικο, η περιοδικοτητα της προσφορας(εβδομαδιαια ή 15νθημερη) και το αν θα κυκλοφορησει τις ηδη κυκλοφορουντες ταινιες η αναμεικτα κυκλοφορουντες και ακυκλοφορητες.

Αναμφισβητητα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ και αξιζουν μπραβο στον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ.!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

O THΛΕΘΕΑΤΗΣ απο την παρασκευη ξεκιναει να δινει τις ταινιες τη FINOS FILMS.

Να θυμισω οτι το συνολο των ελληνικων κορυφαιων ταινιων της FINOS FILMS ειναι 180 και μεχρι σημερα ειχαν κυκλοφορησει στην αγορα οι 48 πρωτες απο τη silver media, που ειχε αναλαβει την κυκλοφορια αλλα αγνωστο γιαο ποιο λογο σταματησε να κυκλοφορει νεα πακετα απο το δεκεμβριο του 2006 . Τελικα τη σκυταλη πηραν οι ATTIKEΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ και ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ.

Αγνωστο ακομα το κοστος του περιοδικο, η περιοδικοτητα της προσφορας(εβδομαδιαια ή 15νθημερη) και το αν θα κυκλοφορησει τις ηδη κυκλοφορουντες ταινιες η αναμεικτα κυκλοφορουντες και ακυκλοφορητες.

Αναμφισβητητα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ και αξιζουν μπραβο στον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ.!!!

 

Αν έχεις νεότερα γιαυτό θέλω να έρθεις να μας λές και τί ταινίες δίνει!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα αξίζουν τα DVD του ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ , ειδικά αν τα δώσουν και σε πλαστικές θήκες - έτσι ακριβώς όπως κυκλοφορούν και στο εμπόριο! Μερικές έχουν και έξτρα ! Αν και η τιμή τους είναι καλή , θα μιλάμε όντως για αξιόλογη προσφορά!:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καθόλου που το διάβασα αλλά ειμαι σίγουρος για την τιμή που έλεγε, 6,4ευρω το dvd + 1,5ευρω το περιοδικό και θα είναι κάθε βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα μεταφέρθηκε στο wordpress με καλύτερη σχεδίαση και περισσότερες δυνατότητες

 

http://pressoffers.wordpress.com/

 

Σε λίγο ενημέρωση γιά τις κυκλοφορίες της Τρίτης. Ελπίζω να σας αρέσει.

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΥΠΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι οριστικη και ειναι 7,90 dvd + περιοδικο και θα υπαρχει καθε εβδομαδα και ενα dvd.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι οριστικη και ειναι 7,90 dvd + περιοδικο και θα υπαρχει καθε εβδομαδα και ενα dvd.

 

Δεν το βλέπω σαν προσφορά με 8 ευρώ... σα να το αγοράζω κανονικά :confused: , καλύτερα ένα copy από το βίντεο club , παρά έτσι -

Πάντως είναι σίγουρο , μιας και θα περισσέψουν αρκετές , θα ξαναδωθούν φτηνότερα από καμιά εφημερίδα κάποια στιγμή!

(όταν παίρνεις με 3.80 ολόκληρο Τζίμι Μποντ , δεν θες με 8 ευρώ να πάρεις Χατζηχρήστο - εξάλλου υπάρχει και το blue-whitegt για τα Ελληνικά ;) )

Link to comment
Share on other sites

Eλληνικές ταινίες βάζει και ο "Επενδυτής" και σε επανάληψη κάποια στιγμή θα μπούν και στο περιοδικό "Τίvo" (καθώς ανήκει στην ίδια εταιρία).... με 3 ευρώ !
Link to comment
Share on other sites

Eλληνικές ταινίες βάζει και ο "Επενδυτής" και σε επανάληψη κάποια στιγμή θα μπούν και στο περιοδικό "Τίvo" (καθώς ανήκει στην ίδια εταιρία).... με 3 ευρώ !
Δεν ειναι το ιδιο οι ταινιες της finos films, με τις ταινιες που βαζει ο επενδυτης, ενω ο τηλεθεατης( αττικες εκδοσεις) δεν ανηκει στην ιδια εταιρια με τον επενδυτη και το τivo.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει ο παλιός Ελληνικός κινηματογράφος είναι ΟΛΑ τα λεφτά...

Για αυτόν των λόγο θα τιμήσω δεόντως την "προσφορά" του Τηλεθεατή ;) :happy:.

Και από ότι είδα στο πρώτο τεύχος θα έχει και ωραία κασετινούλα :happy:.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το ιδιο οι ταινιες της finos films, με τις ταινιες που βαζει ο επενδυτης, ενω ο τηλεθεατης( αττικες εκδοσεις) δεν ανηκει στην ιδια εταιρια με τον επενδυτη και το τivo.

 

Δεν νομίζω ότι είπα πουθενά ότι είναι (ή θα είναι) ίδιες ταινίες,ούτε η εταιρία που βγάζει τον Επενδυτή ότι έχει σχέση με τον Τηλεθεατή:!:

-Ομως στον Επενδυτή αρκετές ταινίες με τον Κούρκουλο,Ξανθόπουλο και Χατζηχρήστο που κυκλοφόρησαν ήταν της Finos Film......τώρα αν άλλος πήρε τα δικαιώματα και σταμάτησε συνεργασία με την εφημερίδα,ή μόνο για ορισμένες ταινίες,αυτό δεν μας ενδιαφέρει,παρά το αποτέλεσμα ,ότι βγαίνει μια προσφορά ακριβά για τον "ανταγωνισμό".

 

Η συνήθης πρακτική,έχει δείξει ότι "αποκλειστικότητες" στις προσφορές των εφημερίδων και περιοδικών,δεν υπάρχουν για πολύ-Παρόμοια ανακυκλοφορούν πολύ σύντομα από άλλους,(όχι σαν ίδιο πακέτο για ευνόητους λόγους) ,γιατί κυρίως τους αντιπροσώπους των δικαιωμάτων τους νοιάζουν μόνο οι πωλήσεις-Τελευταίο παράδειγμα η προσφορά των Νέων που αρχίζει με 2 ταινίες του Αλαιν Ντελόν-Αυτές υπήρχαν και από τον Ελεύθερο Τύπο λίγους μήνες πριν, ακριβότερα.... και μεμονομένα :!:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα των Τηλεθεατή (7.90 ευρώ). Καλή θηκούλα (κασετίνα) έχει.

 

 

Η επόμενες ταινίες που θα δώσει είναι η εξής: :happy:

DVD.1_08/3: Η νεράϊδα και το παληκάρι.

 

DVD.2_16/3: Κάτι κουρασμένα παλικάρια.

 

DVD.3_23/3: Η κυρά μας η μαμμή.

 

DVD.4_30/3: Νύχτα γάμου.

 

DVD.5_06/4: Μια τρελλή τρελλή οικογένεια.

 

DVD.6_13/4: Η κόμησσα της Κέρκυρας.

 

DVD.7_20/4: Ξύπνα Βασίλη.

 

DVD.8_27/4: Ένα κορίτσι για δύο.

 

 

 

Και μερικές φωτό από την κασετίνα

 

http://img241.imageshack.us/img241/6872/cimg1860bp5.th.jpg....http://img144.imageshack.us/img144/7406/cimg1862tm0.th.jpg....http://img241.imageshack.us/img241/8774/cimg1864pr8.th.jpg

 

http://img410.imageshack.us/img410/2232/cimg1878dn7.th.jpg....http://img251.imageshack.us/img251/1273/cimg1868sz7.th.jpg....http://img261.imageshack.us/img261/7014/cimg1882yx7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει από ότι αναφέρθηκε την Γοργόνα

 

 

 

Δεν νομίζω ότι είπα πουθενά ότι είναι (ή θα είναι) ίδιες ταινίες,ούτε η εταιρία που βγάζει τον Επενδυτή ότι έχει σχέση με τον Τηλεθεατή:!:

-Ομως στον Επενδυτή αρκετές ταινίες με τον Κούρκουλο,Ξανθόπουλο και Χατζηχρήστο που κυκλοφόρησαν ήταν της Finos Film......τώρα αν άλλος πήρε τα δικαιώματα και σταμάτησε συνεργασία με την εφημερίδα,ή μόνο για ορισμένες ταινίες,αυτό δεν μας ενδιαφέρει,παρά το αποτέλεσμα ,ότι βγαίνει μια προσφορά ακριβά για τον "ανταγωνισμό".

 

Η συνήθης πρακτική,έχει δείξει ότι "αποκλειστικότητες" στις προσφορές των εφημερίδων και περιοδικών,δεν υπάρχουν για πολύ-Παρόμοια ανακυκλοφορούν πολύ σύντομα από άλλους,(όχι σαν ίδιο πακέτο για ευνόητους λόγους) ,γιατί κυρίως τους αντιπροσώπους των δικαιωμάτων τους νοιάζουν μόνο οι πωλήσεις-Τελευταίο παράδειγμα η προσφορά των Νέων που αρχίζει με 2 ταινίες του Αλαιν Ντελόν-Αυτές υπήρχαν και από τον Ελεύθερο Τύπο λίγους μήνες πριν, ακριβότερα.... και μεμονομένα :!:

Φιλε μου επειδη θα μου επιτρεψεις να εχω λιγες περισσοτερες γνωσεις σε σχεση με τον ελληνικο κινηματογραφο σε ενημερωνω οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ο επενδυτης εχει κυκλοφορησει ταινια της FINOS FILMS!!! O επενδυτης εχει συμβαση με τη MODERN TIMES και κυκλοφορει μονο αυτες τις ταινιες!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

http://pressoffers.wordpress.com/

 

Από σήμερα το πρωί υπάρχει ενημέρωση γιά το σύνολο σχεδόν των προσφορών του Σαββατοκύριακου.

 

δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη θα μου επιτρεψεις να εχω λιγες περισσοτερες γνωσεις σε σχεση με τον ελληνικο κινηματογραφο σε ενημερωνω οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ο επενδυτης εχει κυκλοφορησει ταινια της FINOS FILMS!!! O επενδυτης εχει συμβαση με τη MODERN TIMES και κυκλοφορει μονο αυτες τις ταινιες!!!

 

Ισως σου διαφεύγει ότι μέχρι τέλη 2006 τα δικαιώματα της Φίνος ήταν σε άλλη εταιρία,που συνεργαζόταν με άγνωστο πόσους άλλους,μεταξύ των οποίων και μια αποτυχημένη προσπάθεια προώθησης με άλλο εβδομαδιαίο τηλεοπτικό περιοδικό,και όπως ανέφερα ο Επενδυτής είχε παρόμοια ταινίες με Χ''χρηστο και Κούρκουλο,όλα μέσα της περσινής χρονιάς.

 

Αυτό δεν έχει σχέση με καμιά γνώση περί Ελληνικού σινεμά,πού αναφέρεις,γιατί όπως εξήγησα οι εμπορικές συμφωνίες για τις προσφορές των εντύπων εναλλάσονται ανά περιόδους,κανείς δεν μπορεί να τις ξέρει σαν δεδομένο αν δεν έχει σχέση από τις εταιρίες διανομής με ποιούς συνεργάζονται-και δεν αναφέρεις τέτοια σχέση.-Εξάλλου όποιος συλλέγει ειδικά από τον Επενδυτή είναι εύκολο να ελέγξει τα γραφόμενά μου,γιατί οτιδήποτε άλλο ξεφεύγει από τα πλαίσια ενημερωσης, και μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση είτε δυσφήμιση εντύπων .

 

 

YΓ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς βγήκε στο παραπάνω quote σου η φράση "Θα έχει από ότι αναφέρθηκε την Γοργόνα" ,αναφερόμενος στο τρέχων DVD που θάχει ο τηλεθετής ,ενώ είχα προλάβει και είχα κάνει edit,και το ξαναέλεγξα πάλι, με edit,ξανά δεν μου έβγαινε η φράση,μήπως είχε μείνει-Τελος πάντων μάλλον αφορά υπερφόρτωση του forum και αδυναμία refresh...

Link to comment
Share on other sites

http://pressoffers.wordpress.com/

 

Από σήμερα το πρωί υπάρχει ενημέρωση γιά το σύνολο σχεδόν των προσφορών του Σαββατοκύριακου.

 

δημήτρης

συνονόματε αρχίζει και μου αρέσει η σελίδα σου! :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή σελίδα...- αυτό το σαβ/κο μόνο το ΒΗΜΑ θα πάρω για τα απόκρυφα! Τα άλλα , επαναλήψεις - και το adaptation και το CITY BY THE SEA!

Το ντοκιμαντέρ από την εφημερίδα "ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ" ξέρει κανείς τι είναι ? (και αν είναι σε dvd ή vcd)

Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος του επενδυτη ειναι το Σαββατο η την Κυριακη;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

:( Ρε παιδιά, εγώ είπα του περιπτέρα να πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσει αν μπορούν να φέρνουν το περιοδικό ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ με το DVD. Αλλά του είπαν πως λιγοστά Ελληνικά περιοδικά έρχονται στην Κύπρο και ότι αυτό δεν μπορούν να το φέρουν...:( :( :cry:
Link to comment
Share on other sites

Στην Λευκωσία έρχεται απότι ξέρω γιατι το βλέπω στο περίπτερο

(συγκεκριμένα στο Οκτάγωνο _Leon_ αν ξέρεις που είναι)

τώρα δεν ξέρω αν ήρθε με το DVD αυτή την φορά. πάντως η δικαιολογία που σου έδωσε ο περιπτεράς είναι γελοία. ΣΑΦΩΣ και έρχονται ΟΛΑ τα μεγάλα ελληνικά περιοδικά στην Κύπρο..

 

Στα της Κύπρου τώρα:

 

η απάντηση της ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ στα J.Bond DVD του Φιλελέ:

 

- Dragonfly

&

- Bandits

 

μπήκα στην AudioVisual αλλά δεν τα βρήκα.. ποιάς εταιρίας είναι?

Link to comment
Share on other sites

Στην Λευκωσία έρχεται απότι ξέρω γιατι το βλέπω στο περίπτερο

(συγκεκριμένα στο Οκτάγωνο _Leon_ αν ξέρεις που είναι)

τώρα δεν ξέρω αν ήρθε με το DVD αυτή την φορά. πάντως η δικαιολογία που σου έδωσε ο περιπτεράς είναι γελοία. ΣΑΦΩΣ και έρχονται ΟΛΑ τα μεγάλα ελληνικά περιοδικά στην Κύπρο..

Ο περιπτεράς ΕΙΝΑΙ συγγενής και φίλος. Νομίζεις πως ΔΕΝ τους έπιασε τηλέφωνο; Τους έπιασε ΔΥΟ φορές αλλά το ίδιο πράγμα του είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...