Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζετε αν η σειρά με τα dvd της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας σχετικά με τα περιβαντολλογικά φαινόμενα της καταστροφής του πλανήτης θα ξεκινήσει αυτή την Κυριακή ή έχει ήδη ξεκινήσει??:worry:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ γιά τα καλά σας λόγια αλλά προς το παρόν το βρίσκω τεχνικά αδύνατο μιάς και απαιτεί επαφή ΜΕ ΟΛΟ το σύνολο του ΤΥΠΟΥ και συνεργασία με εκατοντάδες περιοδικά και εφημερίδες. Να είστε σίγουροι όμως ότι θα το παλέψω και θα βρώ μιά λύση. Ίσως γιά τα DVD του Σαββατοκύριακου να το οργανώσω με κάποιες επαφές. Κάθε παρατήρηση σας δεκτή και βοηθάει. Τα λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε αν η σειρά με τα dvd της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας σχετικά με τα περιβαντολλογικά φαινόμενα της καταστροφής του πλανήτης θα ξεκινήσει αυτή την Κυριακή ή έχει ήδη ξεκινήσει??:worry:

 

μόλις το πρόσθεσα πιο πάνω astarti!

Ελευθεροτυπία (Κυριακής):

- Νέα σειρά ντοκιμαντέρ, με τίτλο 'Πλανήτης σε Κίνδυνο' (2ο μέρος από 4)

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πρόσθεσα πιο πάνω astarti!

Ελευθεροτυπία (Κυριακής):

- Νέα σειρά ντοκιμαντέρ, με τίτλο 'Πλανήτης σε Κίνδυνο' (2ο μέρος από 4)

 

Sorry, λόγω βιασύνης δεν το πρόσεξα :(

Κρίμα, το έχασα το 1ο :( :(

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ γιά τα καλά σας λόγια αλλά προς το παρόν το βρίσκω τεχνικά αδύνατο μιάς και απαιτεί επαφή ΜΕ ΟΛΟ το σύνολο του ΤΥΠΟΥ και συνεργασία με εκατοντάδες περιοδικά και εφημερίδες. Να είστε σίγουροι όμως ότι θα το παλέψω και θα βρώ μιά λύση. Ίσως γιά τα DVD του Σαββατοκύριακου να το οργανώσω με κάποιες επαφές. Κάθε παρατήρηση σας δεκτή και βοηθάει. Τα λέμε.

Nα σαι καλα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

astarti δεν κατάλαβες. Είδα που το ανάφερες και το πρόσθεσα :)
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ SPORT24:

 

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Ο Μάγος του Οζ (Κινούμενα σχέδια)

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Biographies: Οι Μεγάλοι όλων των Εποχών (Οι μεγάλοι Έλληνες της Αρχαιότητας)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Ο άνθρωπος που θα γινόταν βασιλιάς (βιβλίο του Pάντιαρντ Kίπλινγκ)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Σειρά ντοκιμαντέρ, με τίτλο 'Πλανήτης σε Κίνδυνο' (2ο μέρος από 4, Η αλήθεια για το νερό)

 

Το Βήμα (Κυριακής) – Σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Βιβλικά και Απόκρυφα': Οι ανταγωνιστές του Ιησού (2ο μέρος από 6)

 

Το Βήμα (Κυριακής) – Το καρέ της απάτης(ΣτιούαρτΤάουνσεντ, Γκάμπριελ Μπερν)

 

Τα Νέα (Σαββατοκύριακου) - Artbook με έργα του Αλέξη Ακριθάκη

 

Έθνος (Σαββάτου) – Το φαινόμενο της πεταλούδας (Άστον Κούτσερ)

 

Έθνος (Κυριακής) – Συλλογή με όλες τις ταινίες James Bond. No 2: From Russia with love (Σον Κόνερι)

 

Άρθρο – Εκτός Χρόνου (Ντένζελ Ουάσινγκτον, Εύα Μέντεζ)

 

Άρθρο – Το καλοκαίρι του έρωτά μου (του Πάβελ Παβλικόφσκι)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) - Ταξιδιωτικός οδηγός 'Top 10' (Σκοτία)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Νέα σειρά βιβλίων, με τίτλο 'Πρόσωπα' (Τσε Γκεβάρα)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Το ημερολόγιο των αιλουροειδών, του BBC (2ο VCD από 6)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Μουσεία του κόσμου (Μουσείο Ορσέ, Παρίσι)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Space Race (ντοκιμαντέρ του BBC, το 1ο DVD)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Μαθήματα Γλυκιάς Αλχημείας (το 5ο VCD)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Νέα σειρά Ελληνικών ταινιών, με τίτλο 'Σαν παλιό σινεμά' (Το 1ο από 6 DVD)

 

Πρώτο Θέμα – Βασικό ύποπτος για φόνο (Μόργκαν Φρίμαν, Τζιν Χάκμαν, Μόνικα Μπελούτσι)

 

Πρώτο Θέμα – Bad Guy (του Κι-ντουκ Κιμ)

 

 

 

Για μένα

 

ΒΗΜΑ Κυριακής

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ

ΗΜΕΡΗΣΙΑ

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΥΠΡΟΥ

και είδωμεν για τον Φιλελεύθερο που ΜΠΟΡΕΙ να δώσει και εκείνος James Bond

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παρω το Εθνος γιατι θελω να μαζεψω ολη την συλλογη του 007,εχω και αρκετες ταινιες σε vhs.αλλα "πεθανε" το βιντεο και μου εχουν μεινει καβαντζα.επισης θα αγορασω και Ελεθεροτυπια.

πλακα στην πλακα την Κυριακη δεινουμε 2500 χιλιαδες δραχμες για Εφημεριδες! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και είδωμεν για τον Φιλελεύθερο που ΜΠΟΡΕΙ να δώσει και εκείνος James Bond

Από την επόμενη κυριακή Demi για των James Bond... με πρώτη το Die Another Day :rolleyes:.

 

 

http://img473.imageshack.us/img473/227/jamescq7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα, Έθνος Σαββάτου και Κυριακής, Βήμα Κυριακής και Άρθρο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

E μη βαζουμε το Μy Summer of love στην ιδια κατηγορια με τις τσοντες! Χωρις να το εχω δει, δεν μπορουμε να παραβλεψουμε οτι εχει βαθμολογια κοινου 7/10 στο imdb, οτι εχει κερδισει βραβειο Outstanding British Film of the year στα BAFTA και οτι η πρωταγωνιστρια Emily Blunt (O Διαβολος φοραει Prada) εχει χαρακτηριστει απο την Μeryl Streep ως η πιο ταλαντουχα ηθοποιος της νεας γενιας.

Να γράψω κι εγώ την άποψή μου, μιας και την έχω δει στο σινεμά. Δεν πρόκειται για κανένα αριστούργημα, αλλά για μια "μικρή" καλή ταινία, με κάποιες γυμνές σκηνές (προς Θεού, δεν είναι "τσόντα") και κάπως τολμηρή θεματολογικά.

Δεν είναι από τις ταινίες που μου έμειναν αξέχαστες αλλά ο βαθμός της στο IMDb μάλλον είναι αντιπροσωπευτικός. Θα την κατατάξω ανάμεσα στις 3 πιο ενδιαφέρουσες ταινίες του διημέρου, μαζί με το Butterfly effect (δεν το έχω δει) και με το Κορεατικό του Θέματος.

 

Κάτι άρχισε να κινείται από προσφορές, αλλά λείπει η σπουδαία ταινία. Ίσως την επόμενη εβδομάδα... αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Θα την κατατάξω ανάμεσα στις 3 πιο ενδιαφέρουσες ταινίες του διημέρου, μαζί με το Butterfly effect (δεν το έχω δει) και με το Κορεατικό του Θέματος.

 

Κάτι άρχισε να κινείται από προσφορές, αλλά λείπει η σπουδαία ταινία. Ίσως την επόμενη εβδομάδα... αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

 

Το "Butterfly Effect" είναι κατά τη γνώμη μου μία αδιάφορη ταινία. Αν δεν έπαιζε η Amy Smart δεν θα γύριζα να το κοιτάξω.

 

Αναφορικά με τις προσφορές, φαντάζομαι με τον όρο «σπουδαία» εννοείς καλή ποιοτικά. Γιατί όπως και να το κάνουμε, οι ταινίες του Bond από το Έθνος είναι από τις καλύτερες προσφορές του 2007.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το "Butterfly Effect" είναι κατά τη γνώμη μου μία αδιάφορη ταινία. Αν δεν έπαιζε η Amy Smart δεν θα γύριζα να το κοιτάξω.

 

Θα διαφωνήσω φίλε VeCo και μάλιστα καθέτος και οριζοντίος ! Το "Butterfly Effect" είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ έργο και είναι απο αυτά που σου μένουν αξέχαστα!

Τρελή πλοκή , απίστευτες ανατροπές , ψιλοκαλές ερμηνείες και μοναδικό σενάριο ...

Προφανώς δεν την έχεις δει... Άκου αδιάφορη- με στεναχωρείς.... και ξέρω ότι είσαι καλός στις κριτικές ταινιών!:happy:

(Για μένα , την έχω βάλει στο top-50 των ταινιών μου)

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω φίλε VeCo και μάλιστα καθέτος και οριζοντίος ! Το "Butterfly Effect" είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ έργο και είναι απο αυτά που σου μένουν αξέχαστα!

Τρελή πλοκή , απίστευτες ανατροπές , ψιλοκαλές ερμηνείες και μοναδικό σενάριο ...

Προφανώς δεν την έχεις δει... Άκου αδιάφορη- με στεναχωρείς.... και ξέρω ότι είσαι καλός στις κριτικές ταινιών!:happy:

(Για μένα , την έχω βάλει στο top-50 των ταινιών μου)

 

Θα σε στεναχωρήσω ακόμη περισσότερο... Φυσικά και την έχω δει και μάλιστα σε κινηματογράφο (και DVD). Από πλευράς ερμηνειών, αν εξαιρέσεις τον άνθρωπο-δίχως-εκφράσεις, οι υπολοιποι είναι ok. Από πλευράς ανατροπών, πράγματι, την πρώτη φορά που την είδα μπορώ να πω ότι είχα ενθουσιαστεί με τις ανατροπές της και το κάπως «ψαγμένο» σενάριο.

 

Κατόπιν όμως ωρίμου σκέψεως, κατάλαβα πως είναι μία μέτρια ταινία. Αυτό εννοώ με τον «αδιάφορη», όχι ότι είναι κακή, απλά το ότι δεν παρουσιάζει κάποιο ενδιαφέρον μετά την δεύτερη/τρίτη φορά που την βλέπεις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα ... ο παλιός καλός VeCo- :happy: Γιατί έτσι όπως το είπες πριν (αδιάφορη) είναι σαν να του βάζεις 1/10!

Η συνέχειά του ( The Butterfly Effect 2 (2006) ) είναι για 1/10 ! Αλλά το πρώτο , το προτείνω με χίλια!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα ... ο παλιός καλός VeCo- :happy: Γιατί έτσι όπως το είπες πριν (αδιάφορη) είναι σαν να του βάζεις 1/10!

Η συνέχειά του ( The Butterfly Effect 2 (2006) ) είναι για 1/10 ! Αλλά το πρώτο , το προτείνω με χίλια!

 

:p

 

Το δεύτερο ομολογώ πως δεν το έχω δει (άκουσα τα χειρότερα και είπα να το προσπεράσω)... Μάλλον καλά έκανα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις προσφορές, φαντάζομαι με τον όρο «σπουδαία» εννοείς καλή ποιοτικά. Γιατί όπως και να το κάνουμε, οι ταινίες του Bond από το Έθνος είναι από τις καλύτερες προσφορές του 2007.

Ναι, αυτό εννοώ, αν και μια τέτοια κρίση είναι (ως όφειλε) τελείως υποκειμενική. Κάτι που είναι σημαντικό για μένα, δε σημαίνει ότι είναι το ίδιο σημαντικό και για τους υπόλοιπους. Συνήθως, το πρώτο κριτήριο όταν επιλέγω μια ταινία είναι η αξία της, όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ, πάντοτε.

 

Με την ίδια λογική, η προσφορά του Έθνους (Bond) δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Επειδή όμως, όταν αγοράζω ταινίες από εφημερίδες, τα κριτήριά μου είναι πολύ χαλαρά, μάλλον θα πάρω το Έθνος κι αυτή την Κυριακή.

 

Αλήθεια, ποια χαρακτηριστικά, κατά τη γνώμη σου, κάνουν την προσφορά του Έθνους τόσο καλή;

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα ενημερώνεται καθημερινά, είμαι σε επαφή με εφημερίδες γιά ενημέρωση των προσφορών αρκετές ημέρες πριν.

 

http://prosfores-typou.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...