Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγενε στο control panel και εκεί που λέει volume and sound μετακίνησε το βελάκι στο loud

Αν χρησιμοποιείς το νέο μενού για το 590 πάνω στην οθόνη έχει μια μικρή μπάρα που εμφανίζεται 3 μικρά εικονιδια πάτα συρτά το μεγαφωνακι και δυνάμωσε την ένταση

Αν παρόλα αυτά δεν διορθώνεται υποθέτω πως κάποιο πρόβλημα έχει το μεγαφωνακι από το 590 σου .

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγενε στο control panel και εκεί που λέει volume and sound μετακίνησε το βελάκι στο loud

Αν χρησιμοποιείς το νέο μενού για το 590 πάνω στην οθόνη έχει μια μικρή μπάρα που εμφανίζεται 3 μικρά εικονιδια πάτα συρτά το μεγαφωνακι και δυνάμωσε την ένταση

Αν παρόλα αυτά δεν διορθώνεται υποθέτω πως κάποιο πρόβλημα έχει το μεγαφωνακι από το 590 σου .

 

Φίλε xroupista σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου, αλλά κι αυτό το έχω δοκιμάσει!

Πρέπει να είναι μάλλον πρόβλημα από το μεγαφωνάκι. Η DIS πως πάει από service? Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Η DIS πως πάει από service? Ξέρει κανείς;

μια χαρά τα πάει φίλε μου.απο μαρτυρίες φίλων αργεί λιγάκι αλλά τα επιδιορθώνει και αν χρειαστεί τα αλλάζει.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τα πάει φίλε μου.απο μαρτυρίες φίλων αργεί λιγάκι αλλά τα επιδιορθώνει και αν χρειαστεί τα αλλάζει.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε Xroupista αλλά και σε όλα τα παιδια ένα μεγάλο γειά σας!!! :D:D

Ηθελα να ρωτήσω το εξής:

Μέσα στο μενού (Xroupista) στο φακελλο programs υπάρχει ένα πρόγραμμα το "Screen Capture" που χρησιμεύει για να τραβάς screenshot ότι βλέπεις στην οθόνη του Vector. Πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω και μετά πως μπορώ να μεταφέρω τα screenshots που θα τραβήξω στον υπολογιστή;

Ευχαρστώ πολύ!! :)

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

To καημενούλι το 590! Το δίνουν σήμερα στα carrefour Γέρακα 126 ευρώ μόνο! Τέτοια υποτίμηση πιά;:(

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Xroupista αλλά και σε όλα τα παιδια ένα μεγάλο γειά σας!!! :D:D

Ηθελα να ρωτήσω το εξής:

Μέσα στο μενού (Xroupista) στο φακελλο programs υπάρχει ένα πρόγραμμα το "Screen Capture" που χρησιμεύει για να τραβάς screenshot ότι βλέπεις στην οθόνη του Vector. Πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω και μετά πως μπορώ να μεταφέρω τα screenshots που θα τραβήξω στον υπολογιστή;

Ευχαρστώ πολύ!! :)

 

να σου πω την αλήθεια αδερφέ δεν έχω ιδέα...και οσες φορες το πάτησα βγάζει ένα ταμπελακι που λέει prepare screen after presing ok screen capture will occur in 5 seconds

 

και μετά βγάζει ενα αλλο μήνυμα που λέει screen has been captured and saved in the file /temp /display 1 bmp αν πας εκει που λεει θα δεις ενα αρχειακι bmpdisplay 1 bmp αλλα μετα τι το κανουμε αυτο και σε τι χρησιμεύει αυτή η εφαρμογή ακομα δεν κατάλαβα.:O

. ίσως γνωρίζει ο bbbb η ο papajo .

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με τον τρόπο που ανέφερες. Παίρνει screenshot της οθόνης.To αρχειάκι το μεταφέρουμε στο pc και το βλέπουμε σε οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας υποστηρίζει αρχεία bmp.Kαι αν θέλουμε να το ανέβασουμε στο νετ πηγαίνουμε στο www.imageshack.us επιλέγουμε το αρχείο και πατάμε host it.Στη συνέχεια κάνουμε αντιγραφή του λινκ που μας δίνει,στη σελίδα που θέλουμε να εμφανίζεται η εικόνα

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ !!!!:respect:

 

Nα μια καλή λειτουργία.

Τέρμα είμαι πίσω 100 χρόνια...:O

Να φανταστείς φίλε μου για να ανεβάσω μια φώτο πχ ...από το μενού του 590

το τραβούσα με μια sony 7.2 megapixel που έχω και εμφανιζόταν με γραμμές.

http://img296.imageshack.us/img296/821/dsc01427br1.jpg

 

 

και έβλεπα τις δικές σας πεντακάθαρες και σκεφτόμουν τι σόι φωτογραφικές μηχανές έχετε και τρεβανε έτσι αψεγάδιαστα...

 

http://img391.imageshack.us/img391/7791/display1ia7.png

 

Τώρα κατάλαβα... ;) (όσο ρωτάς μαθαίνεις...)

Αλλά κάνει μόνο σύλληψη bmp εικόνες η και άλλης μορφής ???

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδιά με έχετε αφήσει άφωνο!!!!:X

Πράγματα και θαύματα βλέπω και εμείς οι κάτοχοι των RYE

ζούμε στο σκοτάδι!!!:ninja:

Είναι εύκολο να έχω και γω τέτοιο περιβάλλον

όταν ανοίγω τη συσκευή μου???

Εχω ένα 4302 που δουλεύω και για να αλλάξω τα 3 προγράμματα

πλόηγησης κάνω ολόκληρη διαδικασία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει σε ενα 4306 και δουλευε μια χαρά

μόνο που κάποια εικονίδια δεν έβρισκαν διαδρομή διότι ειχαν οριστεί για το vector 590.

μικρο το κακό ---έδωσα νέες διαδρομές για το 4306 και το μόνταρα μια χαρά.

αν κάνεις λίγες μερες υπομονη θα βρω τον φιλο μου (δικό του ήταν το rye 4306)

kai θα σου το στειλω το μενου ετοιμο..:)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το RYE 3505 με sdcard.

To καλό είναι ότι μπορείς να τρέξεις από το κυρίως menu ότι exe θέλεις.

Σε ευχαριστώ πολύ...

Τι εγεινε βρε παιδια πλακωσανε οι ryeΑΔΕΣ ...:lol:

Φίλε το 3505 είναι με 3.5 οθονη το συγκεκριμένο μενού δεν κανει γιατί είναι σε ανάλυση 480χ272

θα χρειαστείς μάλλον το μενού για το 300 που εχει ιδια αναληση με το δικο σου

320χ240

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=6

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Αλλά κάνει μόνο σύλληψη bmp εικόνες η και άλλης μορφής ???

 

Mόνο bmp

 

 

Έχω το RYE 3505 με sdcard.

To καλό είναι ότι μπορείς να τρέξεις από το κυρίως menu ότι exe θέλεις.

Σε ευχαριστώ πολύ...

 

 

beta newmenu2 για rye 3505 http://rapidshare.de/files/40380226/newmenu2.rar.html

Αποσυμπίεσε το και βάλε το φάκελο menu στην κάρτα.Δώσε διαδρομή sdcard\menu\skin\boot.exe ή στο sdcard\menu\skin\systeminformation.exe και πες μου το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με τον τρόπο που ανέφερες. Παίρνει screenshot της οθόνης.To αρχειάκι το μεταφέρουμε στο pc και το βλέπουμε σε οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας υποστηρίζει αρχεία bmp.Kαι αν θέλουμε να το ανέβασουμε στο νετ πηγαίνουμε στο www.imageshack.us επιλέγουμε το αρχείο και πατάμε host it.Στη συνέχεια κάνουμε αντιγραφή του λινκ που μας δίνει,στη σελίδα που θέλουμε να εμφανίζεται η εικόνα

 

Παιδιά εσείς ωραία τα λέτε αλλά εγώ ο φτωχός εξακολουθώ να έχω κάποιες απορίες. Πρώτα πρώτα πως μεταφέρονται αυτά τα screenshots στον υπολογιστη και μετα οσον αφορα τη λειτουργία αυτού του προγράμματος απλά σου δίνει 5 δευτερόλεπτα χρόνο και μετά ότι εικόνα υπάρχει εκείνη τη στιγμή στην οθόνη την αποθηκεύει. Αυτός ο χρόνος όμως είναι πολύ λίγος γιατί μέχρι να τρέξεις το Destinator έχει περάσει και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα. Έχω ακούσει όμως ότι στα PDA μηχανήματα αυτό το πρόγραμμα λειτουργεί με κάποιο κουμπί οπότε διαλέγεις την εικόνα που θέλεις και μετά πατάς το κουμπί και έτοιμο το screenshot!! Πως μπορεί να γίνει αυτό στο V 590 ; :blink::blink:

Και πάλι ευχαριστώ! :):)

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς ωραία τα λέτε αλλά εγώ ο φτωχός εξακολουθώ να έχω κάποιες απορίες. Πρώτα πρώτα πως μεταφέρονται αυτά τα screenshots στον υπολογιστη και μετα οσον αφορα τη λειτουργία αυτού του προγράμματος απλά σου δίνει 5 δευτερόλεπτα χρόνο και μετά ότι εικόνα υπάρχει εκείνη τη στιγμή στην οθόνη την αποθηκεύει. Αυτός ο χρόνος όμως είναι πολύ λίγος γιατί μέχρι να τρέξεις το Destinator έχει περάσει και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα. Έχω ακούσει όμως ότι στα PDA μηχανήματα αυτό το πρόγραμμα λειτουργεί με κάποιο κουμπί οπότε διαλέγεις την εικόνα που θέλεις και μετά πατάς το κουμπί και έτοιμο το screenshot!! Πως μπορεί να γίνει αυτό στο V 590 ; :blink::blink:

Και πάλι ευχαριστώ! :):)

το screenshots το περνεις από το φάκελο temp

(το μαρκάρεις με ένα κλικ και μετά από την γραμμή πάνω πατάς Edit ->copy ->και το αντιγραφείς αν θες στην κάρτα μνήμης )

,μετά με ένα card reader το περνάς στο pc σου ...και μετά το κάνεις ότι θες..:cool:

 

Για τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου δεν γνωρίζω να σε απαντήσω.:O

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας την εφαρμογή μπορείς να συνεχίσεις να δουλεύεις την συσκευή.Μόλις λοιπόν ανοίξεις την οθόνη που θέλεις,πατάς το οκ.Περιμένεις 5 δευτ. και βγαίνει μήνυμα που σε ενημερώνει ότι αποθηκεύτηκε η εικόνα.Την αντιγραφή την κάνεις με τον τρόπο που ανέφερε ο Κοσμάς.
Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks:Φίλε Xroupista και φίλε bbbb είσαστε και οι δύο υπέροχοι!!!Σας ευχαριστώ πολύ!! :thanks::thanks:
Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Σώσετε με Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω το vector 590 εγκατέστησα σωστά το des 6 αλλά όταν το τρέχω , ο χάρτης και μόνο ο χάρτης δεν γεμίζει την οθόνη(έχει μια χοντρή γρι μπάρα από κάτω.)νομίζω ότι ευθύνεται το skin που χρησιμοποιώ. εάν έχω δίκιο έχει μήπως κανείς καμία λύση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασε αυτό

http://rapidshare.com/files/142873076/widescreen.rar.html

αποσυμπίεσε το και βάλτο στο φάκελο userdata\skin μέσα από το dest θα επιλέξεις από το μενού όψη και αίσθηση επιλέγεις το widescreen

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ.

ΕΝΩ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΑΝ ( ΜΕ ΤΗΝ KARTA SD) ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΄ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΗΜΑ ΄΄NAME OF BUTTON IS NOT SUPPORTED destinator_routeplanner. και επειτα αφου πατησω οκ βγαζει '' APLICATION MOBILENAVIGATOR.EXE HAS PERFORMED AN ILLEGAL OPERATION AND WILL BE SHOUT DOWN. IF THE PROBLEM PERSISTS, CONTACT THE PROGRAM VENTOR.

 

PROGRAM: MOBILENAVIGATOR.EXE

EXCEPTION: 0XC0000005

ADRESS: 000AF328

 

AN ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να επισημανω οτι οσοι ειναι κατοχοι του vector 400 εχουν το ιδιο λογισμικο με του master 590.

Εχετε σιγουρα ολοι ενοχληθει οτι οταν βαζουμε την νυντερινη λειτουργια στην οθονη δεν φαινονται καθολου οι γραμματοσειρες ακομα και αν μειοσουμε τον φωτισμο.

Αυτο το προβλημα μηπως γνωριζει κανενας πως διορθωνετε ?

Μπορουμε να διαλεγουμε εμεις το χρωμα στις μπαρες των πληροφοριων ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ.

ΕΝΩ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΑΝ ( ΜΕ ΤΗΝ KARTA SD) ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΄ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΗΜΑ ΄΄NAME OF BUTTON IS NOT SUPPORTED destinator_routeplanner. και επειτα αφου πατησω οκ βγαζει '' APLICATION MOBILENAVIGATOR.EXE HAS PERFORMED AN ILLEGAL OPERATION AND WILL BE SHOUT DOWN. IF THE PROBLEM PERSISTS, CONTACT THE PROGRAM VENTOR.

 

PROGRAM: MOBILENAVIGATOR.EXE

EXCEPTION: 0XC0000005

ADRESS: 000AF328

 

AN ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

γεια σου φιλε !!ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγο με το vector master 590!!

εχεις βρει την ληση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...