Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ήταν μόνο από τις 18.00 μέχρι τις 24.00. Και γω δεν το ήξερα . Είδα διαφήμιση στην ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ την εφημερίδα, στις ΕΠΙΛΟΓΕΣ. Όσοι έπαιρναν μέρος κέρδιζαν καπελάκι, μπλούζα και μια τσαντούλα. Όσοι τα ΄πήγαιναν κάπως καλά έπαιρναν και μια ζώνη ή μια χαζομάρα που δεν κατάλαβα τι είναι!

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάσατε το review στο mobile-review.com; Αναλυτικότατη και κατατοπιστικότατη. Ωραίο τηλεφωνάκι για αυτούς που παιρνούν ατελείωτες ώρες παίζοντας παιχνίδια στο 3650/7650 και όχι μόνο.

Έχι όμως και αυτό τα μειωνεκτιματά του. Η κάρτα ΜΜC για ναβγεί θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το τηλ και να βγάλεις την μπαταρία. Πολύ άβολο που το σχεδιάσαν έτσι. Το κυριότερο μείον του όμως είναι οτι όταμ μιλάς, θα πρέπει να κρατάς το τηλ δε κάθετη θέση με το κεφάλι σου. Φαντάζεστε να δείτε κάποιον να μιλάει και να κρατάει έτσι το τηλέφωνό του; Πολύ γελοίο. Και στο συγκεκριμένο κινητό κάνει μπάμ κάτι τέτοιο αφού το μέγεθος της συσκευής είναι πάρα πολύ μεγάλο.

Πάντως αν εξαιρέσουμε αυτά τα λίγα και το οτι δεν έχει κάμερα (δεν ξέρω αν μπορεί να πάρει) είναι πάρα πολύ αξιόλογο και αρκετά όμορφο κατα την προσωπική μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

7 του μήνα κυκλοφορεί από την AC. θα είμαι από τις 8 το πρωί απέξω για να δω αν θα το πάρω :) λογικα θα κάνει 349 ευρώ μαζί με το φπα. από παιχνίδια δεν ξέρω. :)

 

αυτά για τώρα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

7 του μήνα κυκλοφορεί από την AC. θα είμαι από τις 8 το πρωί απέξω για να δω αν θα το πάρω :) λογικα θα κάνει 349 ευρώ μαζί με το φπα. από παιχνίδια δεν ξέρω. :)

 

αυτά για τώρα.

 

Και μετά το κορόιδευες το καημένο το avatar μου!!! :'( :'( :'(

Όλοι εδώ έρχονται! :D

Link to comment
Share on other sites

Και θα χρειάζετε κάθε φορά να αγοράζετε άλλες κάρτες με παιχνίδια?

Δεν θα βρεθεί κάποιος έξυπνος να αντιγράφει τα παιχνίδια, από μια MMC σε άλλη?

Όπως επίσης δεν θα βρεθεί κάπιος να κάνει ένα emulator για να παίζουμε τα παιχνίδια εμείς με άλλα Series60 κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Και θα χρειάζετε κάθε φορά να αγοράζετε άλλες κάρτες με παιχνίδια?

Δεν θα βρεθεί κάποιος έξυπνος να αντιγράφει τα παιχνίδια, από μια MMC σε άλλη?

Όπως επίσης δεν θα βρεθεί κάπιος να κάνει ένα emulator για να παίζουμε τα παιχνίδια εμείς με άλλα Series60 κινητά?

 

Ναι, το κάθε παιχνίδι είναι μια MMC!

Τρόπος αντιγραφής σίγουρα θα βρεθεί, με MMC Reader.

Παράνομος emulator είναι πολύ πιθανό να δημιουργηθεί γιατί τα παιχνίδια του N-Gage δεν απαιτούν ειδικό Hardware!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

 

Έχι όμως και αυτό τα μειωνεκτιματά του. Η κάρτα ΜΜC για ναβγεί θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το τηλ και να βγάλεις την μπαταρία. Πολύ άβολο που το σχεδιάσαν έτσι. Το κυριότερο μείον του όμως είναι οτι όταμ μιλάς, θα πρέπει να κρατάς το τηλ δε κάθετη θέση με το κεφάλι σου. Φαντάζεστε να δείτε κάποιον να μιλάει και να κρατάει έτσι το τηλέφωνό του; Πολύ γελοίο. Και στο συγκεκριμένο κινητό κάνει μπάμ κάτι τέτοιο αφού το μέγεθος της συσκευής είναι πάρα πολύ μεγάλο.

Όσον αφορά την MMC το ίδιο συμβαίνει και στο 6600 όπως και στο 3650, μόνο η Siemens έχει καταφέρει να την βγάζεις όσο είναι ανοιχτό το τηλέφωνο!

Τώρα για την ομιλία μπορείς να χρησιμοποιείς και το hands free που περιέχεται στη συσκευασία!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Και μετά το κορόιδευες το καημένο το avatar μου!!! :'( :'( :'(

Όλοι εδώ έρχονται! :D

 

 

όλα καλά και άγια με το κινητό αλλά:

 

είναι γκουμούτσα, μιλάς μόνο με hf αν δεν θες να σου πέσει ή να πιαστείς, έχει χάλη οθόνη (4Κ και μικρή... δεν κάνει για παιχνίδια), δεν έχει κάμερα... και δεν έχει υπέρυθρες... (σιγά να μην στείλω ένα μικρό sis με bt...) :blink: :whistle: :worry:

 

κατά τα άλλα είναι καλό "κινητό" :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε καρτα μνήμης και ένα παιχνίδι. Δηλαδή για να παίξεις ένα παιχνίδι θα πρέπι να κλείσεις το κινητό, να βγάλεις την μπαταρία, να βγάλεις την κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείς για αποθήκευση φωτο, προγραμμάτων κτλ (και χρειάζεται πολύ μια τέτοια κάρτα γιατί η εσωτερική του μνήμη περιορίζεται στα 4ΜΒ), να βάλεις την κάρτα παιχνίδι, να βάλεις την μπαταρία, να το ενεργοποιήσεις και να παίξεις. Σαν πολύ ταλαιπωρία δεν σας φαίνεται; Εμένα πάντως ναι... Και όταν τελειώσεις το παιχνίδι και θέλεις να ξαναχρησιμοποιήσεις το κινητό με όλες τις λειτουργίες του, πάλι τα ίδια; Καλά δε λέω, τα παιχνίδια θα είναι σίγουρα πολύ ανώτερα απο αυτά που παίζουμε στο 3650. Περορίζεται όμως απο την οθόνη. Σε τέτοιο τηλ επιβάλλεται μια οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Η κάθε καρτα μνήμης και ένα παιχνίδι. Δηλαδή για να παίξεις ένα παιχνίδι θα πρέπι να κλείσεις το κινητό, να βγάλεις την μπαταρία, να βγάλεις την κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείς για αποθήκευση φωτο, προγραμμάτων κτλ (και χρειάζεται πολύ μια τέτοια κάρτα γιατί η εσωτερική του μνήμη περιορίζεται στα 4ΜΒ), να βάλεις την κάρτα παιχνίδι, να βάλεις την μπαταρία, να το ενεργοποιήσεις και να παίξεις. Σαν πολύ ταλαιπωρία δεν σας φαίνεται; Εμένα πάντως ναι... Και όταν τελειώσεις το παιχνίδι και θέλεις να ξαναχρησιμοποιήσεις το κινητό με όλες τις λειτουργίες του, πάλι τα ίδια; Καλά δε λέω, τα παιχνίδια θα είναι σίγουρα πολύ ανώτερα απο αυτά που παίζουμε στο 3650. Περορίζεται όμως απο την οθόνη. Σε τέτοιο τηλ επιβάλλεται μια οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση.

 

 

babis έχει 20-30 ΜΒ εσωτερική μνήμη... απότι λέγεται :)

 

οπότε no-prob :happy:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την Alpacopy η τιμή του θα είναι 250 ευρώ + ΦΠΑ. Πολύ καλή τιμή αν και από οτι φαίνεται -από τα διάφορα reviews που έχω διαβάσει- θα είναι πολύ δύσκολο να μιλήσεις με αυτό χωρίς handsfree. Και η αιτία δεν είναι τόσο ο τρόπος που το κρατάς, αλλά η ποιότητα του ακουστικού και του μικροφώνου που είναι επιεικώς χάλια... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι έτσι τα πράγματα.. :!: Ίδωμεν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bibon

 

Σύμφωνα με την Alpacopy η τιμή του θα είναι 250 ευρώ + ΦΠΑ. Πολύ καλή τιμή αν και από οτι φαίνεται -από τα διάφορα reviews που έχω διαβάσει- θα είναι πολύ δύσκολο να μιλήσεις με αυτό χωρίς handsfree. Και η αιτία δεν είναι τόσο ο τρόπος που το κρατάς, αλλά η ποιότητα του ακουστικού και του μικροφώνου που είναι επιεικώς χάλια... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι έτσι τα πράγματα.. :!: Ίδωμεν

 

 

Η τιμή αυτή θα είναι μαζί με τη συσκευή ή χωρίς; :p

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Η τιμή αυτή θα είναι μαζί με τη συσκευή ή χωρίς; :p

 

 

Σας παρακαλώ κύριε; Ποιός νομίζετε ότι είστε;;; :blink: :p

 

Συγνώμη αν παρεκτράπηκα, αλλά σε ένα τέτοιο μέλος σαν τον ng78 μόνο ενα ban του αρμόζει!

 

Α καλό! Ε; :p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Loipon paides shmera xrisimopoihsa ena n-gage pou hrthe san deigma.Loipon einai lepto,arketa megalo,to menou einai idio se stul me to 3650,omws exei poly ligotera eikonidia.Poly kalo gia tin katigoria tou!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "πολυ λιγοτερα"? λογικα θα λυπουν οι υπερυθρες και η καμερα. αλλα θα εχει αλλα τοσα: mp3 player, fm radio, games κλπ. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Alexkass

τι εννοεις "πολυ λιγοτερα"? λογικα θα λυπουν οι υπερυθρες και η καμερα. αλλα θα εχει αλλα τοσα: mp3 player, fm radio, games κλπ. :)

 

Enoow ta eikonidia se posotita.Mono 2 lepta to eixa kai den to epsaksa poly.Px an to 3650 eixe 20 eikonidia sto main menu,auto eixe 10.Apo deutera tha to psaksw kai tha sas pw perissotera!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Mporei na exei to n-gage ola auta alla ego den pauo na to vlepo san mia paixnidomixani.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την manos the greek

Wirelessly posted (Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Mporei na exei to n-gage ola auta alla ego den pauo na to vlepo san mia paixnidomixani.

 

Pou omws einai kai ena kalo smartphone...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Enoow ta eikonidia se posotita.Mono 2 lepta to eixa kai den to epsaksa poly.Px an to 3650 eixe 20 eikonidia sto main menu,auto eixe 10.Apo deutera tha to psaksw kai tha sas pw perissotera!

 

 

επιμένω, πώς γίνεται αυτό? όταν εχει παραπάνω πράμματα από το 3650???

 

λογικά θα τα είχε σε φακέλους και δεν θα το παρατήσησες. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Alexkass

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Enoow ta eikonidia se posotita.Mono 2 lepta to eixa kai den to epsaksa poly.Px an to 3650 eixe 20 eikonidia sto main menu,auto eixe 10.Apo deutera tha to psaksw kai tha sas pw perissotera!

 

 

επιμένω, πώς γίνεται αυτό? όταν εχει παραπάνω πράμματα από το 3650???

 

λογικά θα τα είχε σε φακέλους και δεν θα το παρατήσησες. :)

 

Mallon auto egine,eixe arketous fakelous kai den to epsaksa,giati to xreiazotan o upallilos sti stet.Apo oti eida ekane pairing sto n-gage kai sto bluetooth handsfree!

Link to comment
Share on other sites

:)

 

καλώς. όπως είπε και ο Άγγελος...μόνο με hf αλλιώς θα είμαστε χειρότερα και από το π800 :)

 

για να δούμε. όλα την Τρίτη φαίνονται :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Alexkass

:)

 

καλώς. όπως είπε και ο Άγγελος...μόνο με hf αλλιώς θα είμαστε χειρότερα και από το π800 :)

 

για να δούμε. όλα την Τρίτη φαίνονται :)

 

Alex skeftaisai na to agoraseis kai auto???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Alex skeftaisai na to agoraseis kai auto???

 

 

:)

 

θα πάω με τον άγγελο (bibon) στην AC να το πάρει εκείνος. αν είναι τόσο καλό ώστε με τρελάνει (το κινητό δεν πρέπει να έχει κάτι που να σε τραβάει, δίκιο δεν έχω?) ίσως το πάρω. η τιμούλα του 250+φπα είναι ελκυστικότατη...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...