Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ιδέα μου ή υπάρχει σύγχυση για το αν θα διαθέτει xenon flash? Τι παίζεται τελικά? :confused:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ιδέα μου ή υπάρχει σύγχυση για το αν θα διαθέτει xenon flash? Τι παίζεται τελικά? :confused:

 

Δεν εχει φιλε Πανο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ! :)

Αυτό που ξέρουμε ήδη είναι για δύο LED, ένα από τα οποία είναι για προβολέας κατά τη νυχτερινή βιντεοσκόπηση.

 

Επομένως το μόνο τηλέφωνο που περιμένουμε με xenon flash είναι το 6220 classic.

 

Αν διέθετε και το Ν96 xenon flash (και μια μπαταρία σαν του Ν78) θα ήταν πραγματικά ακαταμάχητο.

Ίσως η επόμενη ναυαρχίδα της Nokia να είναι πιο πλήρης. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει φιλε Πανο :)

 

Θα το κρατάει φαίνεται για το επόμενο μοντέλο το xenon (:().

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ! :)

Αυτό που ξέρουμε ήδη είναι για δύο LED, ένα από τα οποία είναι για προβολέας κατά τη νυχτερινή βιντεοσκόπηση.

 

Τα οποια απο οτι λεγεται κανουν πολυ καλη δουλεια

και με χαμηλη καταναλωση ..:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω δει δείγματα από τα διπλά LED του Ν96 σε κάποια βιντεάκια που έχουν παρατεθεί εδώ πιο παλιά, είναι όντως ενυπωσιακό το αποτέλεσμα.

 

Αν με απασχολούσε πάρα πολύ το θέμα της βιντεοσκόπησης με το κινητό μου, τότε θα μπορούσε να με δελεάσει πραγματικά το Ν96, αλλά μπα... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δλδ αυριο(σ.σ 7 Μαιου) θα ειναι διαθεσιμο το Ν96???

 

LOL!

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς έγκυρα πότε το Ν96 θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά και πιο συγκεκριμένα στα καταστήματα Wind?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς έγκυρα πότε το Ν96 θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά και πιο συγκεκριμένα στα καταστήματα Wind?

Δεν νομίζω ό,τι υπάρχει άτομο που να ξέρει πότε θα έρθει στην Ελλάδα το Ν96 και πόσο μάλιστα να ξέρει πότε θα το φέρουν τα καταστήματα της wind. Ούτε η nokia δεν νομίζω να έχει αποφασίσει την ημερομηνία διάθεσης του Ν96 στην αγορά. Εξάλλου νομίζω (αν δεν κάνω λάθος) ό,τι το τηλέφωνο βρίσκεται ακόμα σε προτώτυπο σταδιο, όπως δείχνει και ένα βίντεο σε προηγούμενο ποστ. Δεν νομίζω πάντως να έρθει στην Ελλάδα πριν το καλοκαίρι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συγχιση επικρατει γενικα

 

Επισημα παντως γινεται λογος για Q3 οποτε αποκλειεται να κυκλοφορησει πριν τον Αυγουστο-εχει γινει 1 ή 2 φορες σε 100δες περιπτωσεις

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

N96 will ship with movie Transformers

http://img230.imageshack.us/img230/1720/07052008409800x600zr6.th.jpg http://img206.imageshack.us/img206/2160/transformers07np5.th.jpg

 

Today at the launch in South Africa, Nokia stated in a press release that the Nokia N96

will ship to South Africa with the latest Transformers movie embedded in the devices’ memory.

 

This is expected to happen to other countries in the world, if not all.

Henri Mattila gave a presentation on the upcoming N78, N96 and N82 Black

and gave us detailed and exclusive information on the most advanced NSeries devices to date.

 

Stay tuned as we publish our interview with Mattila and reveal the official Nokia shipping date.

Today was the final media release for South Africa, with other countries to follow.

Everything is now public, no more to hide about these phones,

we have hands-on comparison photos and ran tests on the N96 and N78.

I couldn’t be more surprised by the N78’s User Interface, of which I will talk about it following posts.

http://symbianworld.wordpress.com/2008/05/07/no-new-spiderman-so-n96-comes-with-transformers/

http://phonereport.info/2008/05/07/n96-will-ship-with-movie-transformers/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

"I couldn’t be more surprised by the N78’s User Interface, of which I will talk about it following posts."

 

Αυτο μου κεντρησε πιο πολυ το ενδιαφερον μιας και δε μενω στη Ν.Αφρικη!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

A complete “Hands-on” and comparative article between Nokia’s N96, N78, N82 black, N95 8GB, N81 8GB

 

Meraj Chhaya at Phonereport wrote today a very interesting comparative hands-on that includes the newest N96 and N78 phones by Nokia. A great number of good quality photos are also included.

 

“[...] I’ve compared the N96, N78, N82 black, N95 8GB, and the N81 8GB. It took some effort to present the differences, and I managed to get everyone staring at me like I was a maniac.”

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ποσο υπολογιζεται να κοστιζει το N96? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποσο υπολογιζεται να κοστιζει το N96? :)

Ε, να μην κοστίζει εδώ στην Ελλάδα ένα 700άρι και κάτι εώς πολλά ψιλά...:confused: Είναι ερώτηση παγίδα gianpithio?:confused:

 

EDIT: Λέτε να το δούμε κοντά στα 800€ ή και να τα ξεπερνάει και να πάθουμε σοκ?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ως ναυαρχίδα της Nokia πιστεύω ότι θα κινείται στα αντίστοιχα επίπεδα που μας έχουν συνηθίσει οι Φινλανδοί, δηλαδή κοντά στα 750€.

Τουλάχιστον στην αρχή απλησίαστο. Φυσικά θα υπάρξουν κάποιοι που θα σπεύσουν να το αποκτήσουν μόλις βγει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε, να μην κοστίζει εδώ στην Ελλάδα ένα 700άρι και κάτι εώς πολλά ψιλά...:confused: Είναι ερώτηση παγίδα gianpithio?:confused:

 

EDIT: Λέτε να το δούμε κοντά στα 800€ ή και να τα ξεπερνάει και να πάθουμε σοκ?

Δεν ειναι ερωτηση παγιδα και εγω υπολογιζω στα 750 :)

ειθελα να μαζεψω και αλλες γνωμες..

Mπορει να βρεθει ποιο οικονομικο απο γερμανια για αυτο ρωτησα :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ερωτηση παγιδα και εγω υπολογιζω στα 750 :)

ειθελα να μαζεψω και αλλες γνωμες..

Mπορει να βρεθει ποιο οικονομικο απο γερμανια για αυτο ρωτησα :rolleyes:

Τώρα που το σκέφτομαι ξανά, αν πάρουμε υπόψην μας ό,τι θα έχει το νέο λογισμικό FP2 και τον δέκτη DVB-H (ίσως να έχει και xenon flash και κανένα chip από το Ν91 για την μουσική) μπορεί να ακούσουμε και τιμές κοντά στα 800€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχει κανεις κανενα νεο για το ποτε βγαινει επισημα στην ελλαδα το κινητο?

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο για την ημερομηνία διαθεσής του στο εξωτερικό ή για την αγορά της Ελλάδaς. Το μόνο που έχει γραφτεί είναι για το Q3 του 2008, οπότε μάλλον θα το περιμένουμε μετά το καλοκαίρι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη ,να το περιμενουμε στα ~740->750+ .Οχι πανω απο 800 παντως .

Οσο για την κυκλοφορια του απο Σεπτεμβριο και λογικα

και βλεπουμε .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κι όλας, αλλά από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα έχει xenon flash; Διαφωτίστε με, γιατί έχω μπερδευτεί λιγουλάκι. :blink:

 

Ευσεβείς πόθοι κατ' εμέ... :cool:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κι όλας, αλλά από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα έχει xenon flash; Διαφωτίστε με, γιατί έχω μπερδευτεί λιγουλάκι. :blink:

 

Ευσεβείς πόθοι κατ' εμέ... :cool:

Εντάξει δεν είπα ό,τι θα έχει σίγουρα xenon flash, ούτε έχει βγει καμία επίσημη ανακοίνωση που να αναφέρει κάτι τέτοιο. Είπα μια προσωπική μαντεψιά, πες το και ευσεβή πόθο :p, ό,τι θα έχει xenon flash. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί η nokia να φάει ανάποδες και να αποφασίσει ξαφνικά να το βγάλει με xenon flash και με πιο μεγάλη μπαταρία, σαν του Ν95 8GB. Προσωπική μου άποψη ήταν αυτή η αναφορά που έκανα, τίποτα παραπάνω. :):respect:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είπα ό,τι θα έχει σίγουρα xenon flash, ούτε έχει βγει καμία επίσημη ανακοίνωση που να αναφέρει κάτι τέτοιο. Είπα μια προσωπική μαντεψιά, πες το και ευσεβή πόθο :p, ό,τι θα έχει xenon flash. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί η nokia να φάει ανάποδες και να αποφασίσει ξαφνικά να το βγάλει με xenon flash και με πιο μεγάλη μπαταρία, σαν του Ν95 8GB. Προσωπική μου άποψη ήταν αυτή η αναφορά που έκανα, τίποτα παραπάνω. :):respect:

 

Το θέμα είναι ότι και άλλα άτομα κατά καιρούς έχουν αναφέρει την πιθανότητα να έχει xenon flash και μάλιστα έχω δει και σχετικές φωτογραφίες, μάλλον από photoshop. Απλά απορώ πώς και δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα σε στάνταρ σύνολο χαρακτηριστικών.

Δε νομίζω να έχει ξαναγίνει πρόσφατα κάτι τέτοιο με τηλέφωνο της Nokia.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και άλλα άτομα κατά καιρούς έχουν αναφέρει την πιθανότητα να έχει xenon flash και μάλιστα έχω δει και σχετικές φωτογραφίες, μάλλον από photoshop. Απλά απορώ πώς και δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα σε στάνταρ σύνολο χαρακτηριστικών.

Δε νομίζω να έχει ξαναγίνει πρόσφατα κάτι τέτοιο με τηλέφωνο της Nokia.

Πιστεύω (προσωπική μου άποψη πάντα) λόγω του ό,τι η nokia μας καλοέμαθε με τα τελευταία πολύ καλά μοντέλα της (Ν82, Ν95 8Gb, N95, έβαλα αυτά διότι νομίζω ό,τι είναι τα κορυφαία κινητα της σειράς Ν, βάση των χαρακτηριστηκών τους) οι πιστοί της Nokia (και εγώ μέσα σε αυτούς) βλέπουν το Ν96 σαν το πιο ολοκληρωμένο κινητό που θα έχει βγει μέχρι εκείνη την χρονική περίοδο και θα ήθελαν να ενσωματώνει όλα τα θετικά των προηγουμένων τηλεφώνων που αναφέρω και επομένως έχουν δημιουργηθεί όλα αυτά τα σενάρια σχετικά με τα χαρακτηριστικά του Ν96.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην βγήκα πολύ :offtopic:.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι με το μάρκετιγκ, αλλά πιστεύω ότι αν η Nokia εξοπλίζε το Ν96 με όλα τα χαρακτηριστικά που έχουμε τονίσει ότι θα κάνουν κακή εντύπωση με την απουσία τους (κυρίως η ενσωμάτωση xenon flash αλλά και ο εφοδιασμός του με μία πολύ καλύτερη μπαταρία, π.χ. στα πρότυπα του Ν78), το κινητό θα πουλούσε τρελά ακόμα και στα 800 Ευρώ. Αν βέβαια είχε μαζί με όλα αυτά και μια δελεαστική τιμή, όπως π.χ. τα 600 Ευρώ και λιγότερο, σαφώς και σκότωνε τον ανταγωνισμό. Και με τέτοιες πωλήσεις, θα έκανε απόσβεση από τον τζίρο. Δε νομίζω ότι θα δίσταζαν οι περισσότεροι από μας που είμαστε κάπως απαιτητικοί να το αποκτήσουμε, με αυτές τις προϋποθέσεις. Το γιατί επιλέγει η Nokia να φρενάρει αρκετά τις προοπτικές της ναυαρχίδας της, είναι όντως άξιο απορίας. Και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...