Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ το forum,

και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.

Πρόσφατα αγόρασα ένα N78 και σύμφωνα με αυτά που διάβασα στο παρόν forum,ειναι προιόν παραεισαγωγής.Βρήκα το product key του και αυτό παραπέμπει σε μοντέλο που προοριζόταν για τη Γαλλία,αν και έχει το τελαυταίο firmware (12.046)

Η ερώτησή μου τώρα, προς στο forum ,είναι: όταν με το καλό βγεί καινούργιο firmware update,αν το κάνω flash με το καινούργιο firmware ,χωρίς να αλλάξω το product key,θα μου το γυρίσει στα Γαλλικά ή θα παραμείνει η έκδοση με τα Ελληνικά???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση!!!

και το δικο μου παραεισαγωγη ειναι μηπως μπορειτε να μου πειτε που βαζω to product code ωστε να δω για που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το δικο μου παραεισαγωγη ειναι μηπως μπορειτε να μου πειτε που βαζω to product code ωστε να δω για που ειναι?

Διάβασε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω το κινητο με το pc δεν φορτιζει η μπαταρια?:O

Όχι, δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα. Δευτέρα θα το έχω, τι πρέπει θα πρέπει να κάνω την πρωτη φορα που θα το φορτίζω? για να μην ‘χαλάσει’ η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείς μέχρι να βγάλει ένδειξη χαμηλής μπαταρίας και μετά το βάζεις για φορτιση.

Μόλις δείξει ότι γέμισε το βγάζεις.

Αυτή την διαδικασία την κάνεις 3-4 φορές και μετά το φορτίζεις όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες,υπάρχει κανένα αντίστοιχο πρόγραμμα σαν το psiloc elog S60v7.0 για S60v9.3???Οτι βρίσκω σαν call manager δεν κάνει γιαυτό ή τουλαχιστον δεν το γνωρίζω πως να το κάνω.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οταν εχουμε την γλωσσα γραφης στα ελληνικα και μπενουμε internet μπορουμε να την αλλαξουμε σε αγγλικα με καποιον τροπο η πρεπει να βγουμε στα μνμτα παλι και να την αλλαξουμε?

καθως επισης εχω κατεβασει μερικα θεματα και εχω δημιουργησει 2-3 και δεν τα δεχεται και λεει κατι οτι τα πιστοποιητικα εχουν ληξει.ξερει κανεις τι παιζει με τα πιστοποιητικα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οταν εχουμε την γλωσσα γραφης στα ελληνικα και μπενουμε internet μπορουμε να την αλλαξουμε σε αγγλικα με καποιον τροπο η πρεπει να βγουμε στα μνμτα παλι και να την αλλαξουμε?

Σε όποια γλώσσα και να το έχεις στο Ιστός με αγγλικά θα είσαι χωρίς να αλλάζεις εσύ την γλώσσα μέσα από τα μηνύματα πχ.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οταν εχουμε την γλωσσα γραφης στα ελληνικα και μπενουμε internet μπορουμε να την αλλαξουμε σε αγγλικα με καποιον τροπο η πρεπει να βγουμε στα μνμτα παλι και να την αλλαξουμε?

 

+φωνω με rostropol.Aλλα αν έχεις πχ Οπερα δεν στο βγάζει αμέσως αγγλικά.Μπορει να στο χει γυρισμένο στα ελληνικά.Πατάς * και μετα αλλάγή γλώσσας.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οταν εχουμε την γλωσσα γραφης στα ελληνικα και μπενουμε internet μπορουμε να την αλλαξουμε σε αγγλικα με καποιον τροπο η πρεπει να βγουμε στα μνμτα παλι και να την αλλαξουμε?

καθως επισης εχω κατεβασει μερικα θεματα και εχω δημιουργησει 2-3 και δεν τα δεχεται και λεει κατι οτι τα πιστοποιητικα εχουν ληξει.ξερει κανεις τι παιζει με τα πιστοποιητικα.ευχαριστω

Όταν είσαι στους σελιδοδείκτες, έχει πάντα αγγλικά (άλλωστε όλες οι σελίδες με λατικούς χαρακτήρες είναι - δεν έχει νόημα εκεί η αλλαγή γλώσσας). Όταν είσαι σε ιστοσελίδες, έχεις την γλώσσα γραφής που έχεις επιλέξει την τελευταία φορά. Αν για κάποιον λόγο θέλεις να αλλάξεις, πας σε κάποιο σημείο της σελίδας που επιτρέπει την εισαγωγή κειμένου και πατάς * , γλώσσα γραφής και επιλέγεις την γλώσσα που θέλεις.

 

Όσον αφορά τα πιστοποιητικά, διάβασε αυτό.

Σε όποια γλώσσα και να το έχεις στο Ιστός με αγγλικά θα είσαι χωρίς να αλλάζεις εσύ την γλώσσα μέσα από τα μηνύματα πχ.

Αυτό δεν το έπιασα. Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

.....Αυτό δεν το έπιασα. Τι εννοείς;

 

......Σε όποια γλώσσα και να το έχεις ,:) στο Ιστός με αγγλικά θα είσαι χωρίς να αλλάζεις εσύ την γλώσσα μέσα από τα μηνύματα πχ......

Ξέχασα το κόμμα....φυσικά δεν χρήζει επεξήγησης;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μα δεν ισχύει αυτό. Έχεις την γλώσσα γραφής που έχεις επιλέξει τελευταία. Αν πας σε ένα πλαίσιο δεν θα γράψει αγγλικά αλλά ότι εσύ έχεις ρυθμίσει να γράφει. Αγγλικά έχει μόνο στην οθόνη των bookmarks οπου πληκτρολογείς διεύθυνση ιστεσελίδας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μα δεν ισχύει αυτό. Έχεις την γλώσσα γραφής που έχεις επιλέξει τελευταία. Αν πας σε ένα πλαίσιο δεν θα γράψει αγγλικά αλλά ότι εσύ έχεις ρυθμίσει να γράφει. Αγγλικά έχει μόνο στην οθόνη των bookmarks οπου πληκτρολογείς διεύθυνση ιστεσελίδας.

 

Βασικά αυτήν την κατάσταση οθόνης εννοώ και ΄γω,και όταν βρίσκομαι μέσα σε ιστοσελίδα και πατάω Επιλογές>Μετάβαση σε διεύθηνση....

Link to comment
Share on other sites

να κανω 2 ερωτησεις?μια σοβαρη μια πιοοοο...:wacko:

1)τον on board IM ξερει κανεις να τον ρυθμισει για msn να μου στειλει τις ρυθμισεις?χρησιμοποιειτe to live messanger?k αν ναι ποια εκδοση?

2)ζοομ πως κανουμε στην καμερα?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Για το ζούμ χρησιμοποιείς τα πλαινά πλήκτρα της φωνής. Πατώντας το προς τα κάτω κάνεις zoom in και προς τα πάνω zoom out. Το ίδιο ισχύει και όταν είσαι στην έκθεση.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, παρατήρησα ένα πρόβλημα ακουστικού.το κινητό είναι γνήσιο άλφα κόπι στην πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του Ν78 και είναι στην τελευταία αναβάθμιση. ¨Οταν μια κλήση διαρκεί περισσότερο από 6-7 λεπτά ακούω παράξενα παράσιτα και η φωνή του συνομιλιτή σχεδόν σαν ρομπότ και από ένα σημείο δεν τον καταλαβαίνεις με τίποτα. μετά από εναλλαγή σε λειτουργία μεγαφώνου επανέρχεται. ενδεχομένως να είναι και θέμα σοφτγουερ. εσείς τι λέτε;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

να κανω 2 ερωτησεις?μια σοβαρη μια πιοοοο...:wacko:

1)τον on board IM ξερει κανεις να τον ρυθμισει για msn να μου στειλει τις ρυθμισεις?χρησιμοποιειτe to live messanger?k αν ναι ποια εκδοση?

Ο onboard Instant Messenger δεν υποστηρίζει msn, yahoo κτλ. Είναι μόνο για την υπηρεσία δικτυού εφόσον αυτή υπάρχει.

Για να βάλεις msn messenger θα πρέπει να εγκαταστήσεις την αντίστοιχη εφαρμογή. Μπορείς να τη βρεις είτε μέσω της υπηρεσίας Download τρέχοντας το κινητό το εικονίδιο "Λήψη". Αλλιώς το βρίσκεις στα γνωστά μαγαζάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, παρατήρησα ένα πρόβλημα ακουστικού.το κινητό είναι γνήσιο άλφα κόπι στην πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του Ν78 και είναι στην τελευταία αναβάθμιση. ¨Οταν μια κλήση διαρκεί περισσότερο από 6-7 λεπτά ακούω παράξενα παράσιτα και η φωνή του συνομιλιτή σχεδόν σαν ρομπότ και από ένα σημείο δεν τον καταλαβαίνεις με τίποτα. μετά από εναλλαγή σε λειτουργία μεγαφώνου επανέρχεται. ενδεχομένως να είναι και θέμα σοφτγουερ. εσείς τι λέτε;

Το ίδιο όπως και αρκετά άλλα προβλήματα έχω και γω....Τουλάχιστον το κάνει όταν το θυμάται και όχι συνέχεια...Είναι θέμα software αλλά δεν βλέπω την μαμά Nokia να βγάζει κανένα Firmware update της προκοπής....

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ.

Θα σας παρακαλούσα να μείνετε on topic.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως βγαζω το Myview απο το κινητο? θελω να ειναι ενα φυσιολογικο Ν78 :P

Δες εδώ πως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...