Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μόλις εγκατέστησα ένα theme στο κινητό αλλά δεν μου εμφανίζει στο αντίστοιχο menu των ρυθμίσεων ώστε να το επιλέξω (ενώ φαίνεται κανονικά στον application manager)! Με αλλά θέματα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο θεμα μπαταριας τι λεει?ποσο κραταει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να ρωτήσω το κινητό ποια εκδοση λογισμικού φοράει τώρα.Τελικά με το nokia software updater γινεται δουλειά ή μονο μέσα απτο κινητό με σύνδεση στο νετ(GPRS/wifi)???Επίσης, χωρίς το accelerometer τι χάνουμε??

12.046.

 

Και με τους 2 τρόπους.

 

Όταν γυρνάς το κινητό γυρνάει και ο οθόνη απο οριζόντια σε κάθετη και αντίστροφα. Επίσης υπάρχουν προγράμματα που επιλέγεις αθόρυβο όταν σε παίρνουν, διαβάζει μηνύματα κτλ.

 

Εμείς αυτά δεν μπορούμε να τα κάνουμε. Προσωπική άποψη, είναι μόνο βιτρίνα. Στο Ν82 το έχω πάντα απενεργοποιημένο.

Το Ν78 δεν εχει gps

Γιάννη, διόρθωσε γρήγορα το ποστ σου. :lol: :lol:

παιδια απο θεμα μπαταριας τι λεει?ποσο κραταει?

2 μέρες με αρκτή χρήση. Ομιλία και μηνύματα μόνο, πάει στις 3. Μουσική, wi-fi, πλοήγηση κλπ, 1 μέρα.

 

Γενικά έχει πολύ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

ok παιδια ευχαριστω.τι χρωμα λετε να το παρω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εφω θα το παρω μου αρεσει πολυ διαβασα πολλες σελιδες και συνεχιζω θα το παρω σε μαυρο εγω απο πλαισιο 315 ευρο θα εχει μεσα τους χαρτες ή θα πρεπει να του βαλω εγω;πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα;

thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εφω θα το παρω μου αρεσει πολυ διαβασα πολλες σελιδες και συνεχιζω θα το παρω σε μαυρο εγω απο πλαισιο 315 ευρο θα εχει μεσα τους χαρτες ή θα πρεπει να του βαλω εγω;πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα;

thanks

Υπάρχει μόνο με μαύρη πρόσοψη. Τα πίσω καπάκια αλλάζουν μόνο. Μπλέ καφέ κτλ.

 

Όπως το παίρνεις έχει ευρωπαικούς χάρτες (με Ελλάδα, εννοείται) και δωρεάν πλοήγηση για 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καφέ με μαύρο εγώ προτιμώ παρά το άσπρο,το μαύρο με το μπλέ καπάκι δε το έχω βρει πουθενά

 

Απο οσο ξερω το μπλε ειναι limited edition

 

 

http://img238.imageshack.us/img238/9501/25609324029dbf7abd71bax7.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

429 ευρω ειχε οταν βγηκε,315 εχει τωρα στα περισοτερα μαγαζια και 280 ευρω εχει τιμη σε εταιρικο επιδοτουμενο!

Το Ν95 το πηρα οταν βγηκε στο επιδοτουμενο 650 ενω στα μαγαζια ειχε 735 και τωρα εναν χρονο μετα εχει 380 για τους εταιρικους δηλ 40% κατω !

Αν η Nokia ακολουθησει αυτην την τιμολογιακη πολιτικη (και αφου κυκλοφορισει τοΝ79)Δηλ. μεχρι τα χριστουγενα το βλεπω να πηγαινει 230 -250 ευρω στο επιδοτουμενο τοτε θα ειναι το καλυτερο value for money κινητο και μαλλον το επομενο μου !

Τι λετε μετα το Ν95 το Ν78 θα με ξενερωσει (το μονο που δεν με ενδιαφερει ειναι η καμερα!) ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεχεται ακνονικα sygic,garmin κτλ;

απο θεματα προγρμματα ε ολα οκ;

 

Φιλε μου οπως σου εχω ξαναπει ,ψαξε το και λιγο μονος

σου .Δεν το ψαχνεις που δεν το ψαχνεις οταν την εχεις

στα χερια σου την συσκευη ,τουλαχιστον κανε το

πριν την παρεις ...

 

Ναι ,δεχεται κανονικα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει ξαναερωτηθεί αλλά δεν έχω πολύ χρόνο...

Πως αλλάζω κάρτα μνήμης ?

Τα δεδομένα τα αντιγράφω από την μαμίσια κάρτα στην άλλη και τέλειωσα ?

Μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους κατά την αντιγραφή στο pc

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser

Πρόβλημα:

 

Είναι η 2η φορά που το Ν78 μου βγάζει το πρόβλημα αυτό. "Χάνει" την ημερομηνία, και συγκεκριμένα μένει 2 ημέρες πίσω. Σίγουρα δεν έχει προέλθει από δικό μου λανθασμένο χειρισμό και σίγουρα δεν έχει επέμβει κάποιος άλλος στο κινητό μου.

 

Τόσο αυτή τη φορά, όσο και την προηγούμενη, ανακάλυψα τυχαία πως η ημερομηνία που δείχνει είναι 2 ημερες πριν.

 

Το ρολόι του δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στο γεγονός ότι το τηλέφωνο έμεινε από μπαταρία για περίπου 6 ώρες (αυτό συνέβη σίγουρα τώρα, τη 2η φορά που το παρατήρησα);

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει συμβεί στο δικό μου κάτι τέτοιο. Μου έχει κλείσει 2 φορές απο μπαταρία αλλά η ημερομηνία δεν ξεσυγχρονίστηκε ποτέ.

 

Μάλλον έχει ξαναερωτηθεί αλλά δεν έχω πολύ χρόνο...

Πως αλλάζω κάρτα μνήμης ?

Τα δεδομένα τα αντιγράφω από την μαμίσια κάρτα στην άλλη και τέλειωσα ?

Μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους κατά την αντιγραφή στο pc

 

Κάνε μεταφορά των φακέλων της παλιά ςκάρτας στο pc σου, μετά βάλε την νέα κάρτα στην συσκευή, σύνδεσέ την με το καλώδιο και ξανά πίσω απο το pc στη νέα κάρτα.

 

Στον φάκελο που βρίσκει σφάλμα, κάνε την μεταφορά ένα ένα τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εφω θα το παρω μου αρεσει πολυ διαβασα πολλες σελιδες και συνεχιζω θα το παρω σε μαυρο εγω απο πλαισιο 315 ευρο θα εχει μεσα τους χαρτες ή θα πρεπει να του βαλω εγω;πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα;

thanks

 

τους έχει αλλά κατα την γνώμη μου τους αφαιρείς κ βάζεις garmin τσαμπέ κ ησυχάζεις

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που το πήραν απο το γερμανό το πήραν μαζί με μια κάρτα cosmote?Πήγα να το πάρω σκέτο και μόνο με κάρτα το έδιναν στα 324 ευρώ.φοβάμαι μήπως το κινητό έχει πειραγμένο λογισμικό απο κοσμοτέ.Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει να ακυρώσω τη παραγγελία
Link to comment
Share on other sites

H συσκευασια του τηλ. εχει μεσα καρτα μνημης 2gb που εχουν οι συσκευασιες ολου του κοσμου η η alpha copy εκανε παλι τα μαγικα της και την εξαφανισε?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το x-plorer και οταν παταω στο device info λεει cpu speed 192 ενω στο gsmarena λεει πως εχει - ARM 11 369 MHz processor.Απο 369 γιατι παει στα 192???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να διαβάσει σωστά την πραγματική ταχυτητα χρονισμού του επεξεργαστή. Αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο Ν78 αλλά σε όλα τα s60 symbian 9.2 και 9.3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 315 Ευρώ είναι η καλύτερη αγορά σε symbian συσκευή που μπορείτε να κάνετε, μη το σκέπτεστε πολύ.

Έχω δίπλα δίπλα ένα Ν78 κι ένα HTC Touch Dual, αμφότερα πολύ όμορφα, μπορεί το Dual να προσφέρει την ευχρηστία των Windows (και το υπέροχο ευρετήριο-ημερολόγιό τους), αλλά το nokia αυτό είναι ένα ΚΟΣΜΗΜΑ τσέπης που κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Και το πληκτρολόγιο συνηθίζεται...Μην ανησυχείτε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 315 Ευρώ είναι η καλύτερη αγορά σε symbian συσκευή που μπορείτε να κάνετε, μη το σκέπτεστε πολύ.

Έχω δίπλα δίπλα ένα Ν78 κι ένα HTC Touch Dual, αμφότερα πολύ όμορφα, μπορεί το Dual να προσφέρει την ευχρηστία των Windows (και το υπέροχο ευρετήριο-ημερολόγιό τους), αλλά το nokia αυτό είναι ένα ΚΟΣΜΗΜΑ τσέπης που κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Και το πληκτρολόγιο συνηθίζεται...Μην ανησυχείτε.

 

Με μονη μεγαλη ενσταση την ΑΘΛΙΑ ποιοτητα κατασκευης!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...