Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς μετά την νεα έκδοση (20) τα θέματα του Bandez, Gnokkia, Pizero και Morkino δέν λειτουργούν. Το τηλέφωνο κάνει σαν τρελό. Κρίμα και αυτά τα θέματα είναι τα καλύτερα μου.

Απο αυτά που μου αρέσουν (πέρα των προαναφερθέν) μόνο του Dsma και Invaser λειτουργούν. Άντε τώρα να περιμένουμε μέχρι να βγει νέα έκδοση για το κινητό.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format και ξαναδοκιμασε!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, δηλαδή σε εσένα λειτουργούν κανονικά;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη την συσκευη αλλα πιστευω πως κατι πηγε στραβα και δεν λειτουργουν τα θεματα. Εαν θελεις πριν κανεις hard format δοκιμασε να τα απεγκαταστησεις και να τα κανεις ξανα εγκατασταση.

 

Σου γραφω χωρις να ειμαι σιγουρος 100% αλλα λογικα θα δουλεψουν! Επισης καλο θα ειναι να κανεις format και στην καρτα μνημης!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουνα και τις προάλλες να κάνω hard format γιατι το GPS σπάνια βρίσκει δορυφόρο αλλά δεν το κάνω γιατι αφενός δεν με πολυενδιαφέρει το GPS και αφετέρου δεν θέλω να χάσω τα τηλέφωνα μου.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν αρκετοι τροποι να κρατησεις τα τηλεφωνα σου αλλα και οτι αλλο θελεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, κάτσε να ρίξω μια ματιά.

 

Για hard format στην μνήμη του κινητού βρήκα αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

Για hard format στην κάρτα μνήμης;

 

Επίσης μπορείς να με παραπέμψεις κάπου να διαβάσω πως μπορώ να σώσω τα τηλέφωνα μου;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις format στην καρτα μνημης θα πρεπει να πας στο εικονιδιο Μνημη/ Επιλογες/ Μορφοποιηση.

 

1. Μπορεις να κρατησεις τις επαφες σου με το Nokia PC Suite.

 

2. Εγω ανοιγω το εικονιδιο επαφες/ Επιλογη ολων/ Αντιγραφη στην καρτα μνημης μετα βαζω την καρτα στο pc και ανοιγω τον φακελο Others μεσα υπαρχει ο φακελος με το ονομα Contacts οπου υπαρχουν ολες οι επαφες σου εαν θελεις μπορεις να μπεις για να τις δεις για να εισαι πιο σιγουρος. Μετα θα παρεις το φακελο Contacts στο pc θα κανεις format στην συσκευη και μετα στην καρτα μνημης θα βαλεις τον φακελο στην θεση του θα ανοιξεις το εικονιδιο επαφες και θα επιλεξεις εισαγωγη απο την καρτα μνημης.

 

3. Επισης υπαρχει και η εφαρμογη Contact Transfer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου :)

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

@Gianpithio το Ν78 δεν έχει εικονίδιο Μνήμη. :)

 

@ΕΛΕΥΘΕΡΟτοΕΥΨΥΧΟ Για να κάνεις φορμάτ στην κάρτα μνήμης πήγαινε στην Διαχείρηση αρχείων μπες στην κάρτα μνήμης, πάτα επιλογές και μετα πας επιλογές κάρτας μνήμης και τέλος επιλέγεις μορφοποιήση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω stendor, αυτό έκανα και εγώ.

 

Ας αρχίσουν τα format :p

 

--------------------------------------------------------------

 

τώρα το είδα για τα συνεχόμενα μηνύματα , δεν θα ξαναγίνει

 

Μου ζητάει κωδικό κλειδώματος, στο βιβλίο οδηγιών δεν βρήκα κάτι, μήπως ξέρει κανείς ποιος είναι;

 

--------------------------------------------------------------

 

Ευχαριστώ frastgr και stendor

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη την συσκευη αλλα πιστευω πως κατι πηγε στραβα και δεν λειτουργουν τα θεματα. Εαν θελεις πριν κανεις hard format δοκιμασε να τα απεγκαταστησεις και να τα κανεις ξανα εγκατασταση.

 

Σου γραφω χωρις να ειμαι σιγουρος 100% αλλα λογικα θα δουλεψουν! Επισης καλο θα ειναι να κανεις format και στην καρτα μνημης!

 

φιλε μου, δεν είναι θέμα ότι πήγε κάτι στραβα. Αν διαβάσεις μερικά ποστ πίσω θα δεις ότι αναφέρω το συγκεκριμένο πρόβλημα της νέας αναβάθμισης. εγώ το έχω κάνει 6 φορές φορματ, βαρέθηκα πια, και το πρόβλημα δεν λύνεται, όπως δεν λειτουργει σωστά και το cclock και αυτό το ανέφερα πριν 2 ημέρες. Λοιπόν είναι θέμα ανβάθμισης και τι σκέφτονται και τι κάνουν τα διεστραμένα μυαλά των προγραμματιστών της ΝΟΚΙΑ. Βάζουν ρολόϊ screensaver χωρις να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις λόγω αναγκαστικής κατάστασης νάρκης, άχρηστο δηλαδή, δεν δουλέυει το cclock δεν δουλεύουν κάποια θέματα.... έεε τότε τι μπορούμε να κάνουμε, θέλουνε δηλαδή να μην ξαναπάρουμε νοκια κινητό που μόνο τέτοια παίρνουμε!!! έστω ας δοκιμάζουνε τις αναβαθμίσεις πριν τις βγάλουνε σε κυκλοφορία. εγώ προσωπικά πιστευω θα βγει σύντομα νέα αναβάθμιση γιατι και στα ξένα φόρουμ οργιάζουν τα καθημερινά bugs που αναφέρονται.

 

ευχαριστώ

 

τώρα το είδα για τα συνεχόμενα μηνύματα , δεν θα ξαναγίνει

 

Μου ζητάει κωδικό κλειδώματος, στο βιβλίο οδηγιών δεν βρήκα κάτι, μήπως ξέρει κανείς ποιος είναι;

 

ο κωδικός είναι 12345

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παραλαβει το κινητο μου απο την Δευτερα οπως εχω ξανααναφερει απο το Service της Voda και απο εκεινη τη στιγμη μεχρι τωρα ενα πραγμα μπορω να πω. Ξαφνικα δουλευει το κινητακι :-D

Το Bluetooth δεν αποσυνδεεται συνεχως. Πλεον λοκαρει δορυφορο σε δευτερολεπτα ακομα και εν κινησει ακομα και μεσα απο το παρμπριζ. Επιπλεον η μπαταρια αντεχει και παλι κανονικα. Και ολα αυτα χωρις να χρειαστει να κανω επανεγκατασταση τπτ απο την καρτα παρα το οτι μαλλον εκαναν επανεγκατασταση του 13.052 απο κει. Απλα εκανα restore το backup που ειχα παρει και δουλεψαν ολα με τη μια. Φτου φτου να μην το ματιασω. Αντε καλοριζικο να μου ειναι :-D

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι στο τελευταίο firmware δεν περάσαν το sip (Internet Telephone) που λείπει επιλεκτικά από το n78 και το n96

Να υποθεσεις ΛΑΘΟΣ!!:)

 

Υπαρχει στα Settings οπως και πολλα αλλα!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε να βαλετε τον browser skyfire(beta) ?. εγω το δοκιμασα. αλλα μερικες φορες μου κολλαει. μια ανοιγει τις σελιδες κ μια οχι. κανω restart το προγραμμα για να στρωσει κ μετα απο λιγο παλι τα ιδια. σε σας το κανει αυτο?.
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν το είχα δοκιμάσει και εγώ τον browser αυτό, και είχα κάποια μικρά κολλήματα, αλλά με μια επανεκκίνηση του προγράμματος έστρωνε.

 

Πάντως μη ξεχνάς πως πρόκειται για beta έκδοση, που σημαίνει πως δυσλειτουργίες είναι απόλυτα λογικές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε να βαλετε τον browser skyfire(beta) ?. εγω το δοκιμασα. αλλα μερικες φορες μου κολλαει. μια ανοιγει τις σελιδες κ μια οχι. κανω restart το προγραμμα για να στρωσει κ μετα απο λιγο παλι τα ιδια. σε σας το κανει αυτο?.

Προς το παρόν δεναξίζει να σχοληθείς με τον συγκεκριμένο browser. Άποψή μου είναι οτι θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να γίνει λειτουργικός και εύχρηστος. Με τον Browser του Ν78 κάνω άψογα την δουλειά μου ενώ αν χρειαστεί να κατεβάσω σελίδα βαριά, χρησιμοποιώ τον mini opera.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως οταν βγαλουν την κανονικη εκδοση του skyfire θα πεταει. τωρα απο τι βλεπω τρωει πολλα κολληματα. αλλα πιστευω πως εχει πολυ μελλον...
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσεις ΛΑΘΟΣ!!:)

 

Υπαρχει στα Settings οπως και πολλα αλλα!!;)

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ μην αλλάξω firmware τζάμπα ??

Και στο δικό μου έχει εργαλεία / ρυθμίσεις / σύνδεση / ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ SIP

αλλά δεν είναι αυτό που ζητάμε ...αυτό είναι ημιτελές

Για να δουλέψει το voip πρέπει εκτός από αυτό να έχει και μενού INTERNET TELEPHONE

 

http://discussion.forum.nokia.com/forum/showthread.php?p=422655

http://discussions.nokia.co.uk/discussions/board/message?board.id=smartphones&thread.id=101349

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να συγχρονίσω ολοήμερες καταχωρήσεις του outlook (πχ. εορτές - αργίες);;;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...