Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γκαντεμια λοιπον?

θα δοκιμασω και με νεα συσκευη και βλεπουμε..

 

τελικα αρχιζω να πιστευω οτι το προβλημα αρχιζει αφου συνδεσω το bluetooth (sony ericsson) κατι παιζει και με τις φων.εντολες και μετα αρχιζει και δεν πολυανταποκρινεται

υπαρχει κανα bug γνωστο με αυτο?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικότερο πρόβλημα δεν υπάρχει.

Ίσως να ευθύνεται σε συνδυασμό με το Bluetooth hands free.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει προσεξει κανενας στο κινητο οταν μπενουμε στο μενου δειχνει αλλη ωρα ενω εξω δειχνει αλλη...δηλαδη εξω μπορει να δειχνει 15:04 κ μεσα να δειχνει 15:02...δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα.ευχαριστω (εχω περασει την τελευταια εκδοση στο κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Πριν λιγο αγορασα το n78!Θελω να ρωτησω κατι αναφορικα με τη μνημη,αν και γνωριζω οτι ειναι αρκετα υποκειμενικο,πιστευετε οτι ειναι επαρκης η μνημη των 4gb ή να παρω καλυτερα 8gb?(ενημερωτικα σκοπευω να εγκαταστησω στη συσκευη αρκετες εφαρμογες).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου πως το βίντεο που τραβάει η συσκευή είναι αρκετά απαιτητικό σε μνήμη καθώς και οι φωτογραφίες του, αν ήμουν στη θέση σου θα έπαιρνα την 8gb.

Συνυπολόγισε λίγο οι χάρτες Garmin ή και Sygic (αν επιθυμείς και τα 2), και αρκετά κομμάτια μουσικής, χρειάζεσαι αρκετή μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες ειναι μικρες και με καρτα των 1gb δεν θα εχεις προβλημα. Εαν θελεις να φορτωσεις πολλα αλλα αρχεια οπως .mp3 ταινιες κ.τ.λ.π. παρε την 8gb αλλιως δεν χρειαζεται. Aπο την στιγμη που το σκεφτεσαι παρε την 8gb :)

 

Σταυρο με προλαβες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξαναείδα. Μήπως έχεις βάλει καμια εφαρμογή για εξοικονόμιση ενέργειας, όπως large time, cClock κτλ; Τότε που χρησιμοποιούσα αυτά μου το παρουσίασε. Αλλά εδώ και καιρό που χρησιμοποιώ τις ενωματωμένες επιλογές, δεν το έχω ξαναπαρατηρήσει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μηπως γνωριζει κανεις να μου πει...! Οταν λαμβανω ενα video mms κ το ανοιγω μου γραφει mαjor adaptation και κατω απο αυτο το μηνυμα μου σπαει το video σε δυο αρχεια. Ενα αρχειο ειναι ο ηχος κ το δευτερο ειναι η εικονα του video σε μορφη gif!!!! Πηρα τηλ. Τον παροχο μου κ μου ειπε οτι φταιει η νοκια, παιρνω τηλ. Τη νοκια κ μου απανταει οτι το βιντεο δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. Αν είναι δυνατόν ένα 3gp ειναι!!
Link to comment
Share on other sites

Στο κανει μονο στο συγκεκριμενο 3gp η και σε αλλα? Πες να σου στειλουν με mms μικροτερο video για να δουμε τι θα γινει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οποιος και να μου στείλει βιντεο mms ετσι μου ερχονται!! Ανεξαρτήτου μεγέθους!! Παντως είναι μικροτερο απο 300kb γιατι παραπάνω δεν επιτρεπει...
Link to comment
Share on other sites

Eαν σου στειλουν το ιδιο video με bluetooth το αναγνωριζει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει κανονικά και το αναπαράγει με το real player όπως όλα τα βίντεο, ενώ μέσα από το μήνυμα μου το ανοίγει σαν εικόνα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις εγατασταση στην συσκευη στου τον x-plore ανοιξε τον πατησε το 4 για να μπεις στα μηνυματα και δες τι γινεται απο εκει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται! Παταω το 4 στο προγραμμα με βγαζει στο messaging και απο κατω μου εμφανιζει απλα μια εικονα που εχω απο ενα mms αποθηκευμενο στα μηνυματα. Τιποτα αλλο! Ουτε αλλες φωτο απο εισερχομενα mms.

 

Μάλλον έχω βρει τι φταίει... Το πρόβλημα το παρουσιάζει με την κάρτα wind που έχω.Έβαλα μια κάρτα cosmote στο κινητό και έστειλα ένα video mms και το πήρε κανονικά, χωρίς να το σπάσει σε δυο κομματια κ χωρις καμια μετατροπή!! Εβαλα όμως κ την καρτα της wind ξανα, σε αλλη συσκευη αυτη τη φορα και δεν είχα προβλημα . Μου είπαν μηπως είναι παλιά η sim και το κάνει αυτό στο n78 οπότε θα πάω σε ενα κατάστημα να την αλλάξω και βλέπουμε...!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πράγματι κάποιες εικόνες τις δείχνει καλά αλλά κάποιες άλλες και κάποια βίντεο όχι............Τί άλλο να κάνω;:wacko::O:confused:

 

τίποτα ακόμα;:worry:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε κατάστημα wind, τους ειπα το προβλημα μου και μου λενε για αλλη μια φορα οτι φταιει η συσκευη κ με στείλανε στη νοκια! Παω κ στη νοκια τα ξαναλεω απο την αρχη κ μου απαντανε οτι απο τη στιγμη που βαζω cosmote κ τα λαμβανω μια χαρα τα βιντεο δεν φταιει το κινητο αλλα η wind!!! Κανεις δεν ξερει τι γινεται κ το προβλημα μου παραμενει!! Δεν ξερω τι να πεταξω, την καρτα sim κ να παω σε αλλο δικτυο η το κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε κατάστημα wind, τους ειπα το προβλημα μου και μου λενε για αλλη μια φορα οτι φταιει η συσκευη κ με στείλανε στη νοκια! Παω κ στη νοκια τα ξαναλεω απο την αρχη κ μου απαντανε οτι απο τη στιγμη που βαζω cosmote κ τα λαμβανω μια χαρα τα βιντεο δεν φταιει το κινητο αλλα η wind!!! Κανεις δεν ξερει τι γινεται κ το προβλημα μου παραμενει!! Δεν ξερω τι να πεταξω, την καρτα sim κ να παω σε αλλο δικτυο η το κινητο!!!

 

μαλλον φταει η καρτα sim το δικτυο δηλαδη...ή απλα οι ρυθμισεις που δινει η wind για το κινητο δεν ειναι σωστες...το κινητο δεν παιζει να φταει,απλα κατι συμβαινει στην ανακτηση του mms και δεν το δεχεται σωστα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φταει η καρτα sim το δικτυο δηλαδη...ή απλα οι ρυθμισεις που δινει η wind για το κινητο δεν ειναι σωστες...το κινητο δεν παιζει να φταει,απλα κατι συμβαινει στην ανακτηση του mms και δεν το δεχεται σωστα.

Σιγουρα καποιο απο τα δυο ειναι!! Γιατι αλλη λογικη εξηγηση δεν υπαρχει! Υπαρχει κανεις αλλος με n78 και wind να το δοκιμασει να δουμε αν συμβαινει το ιδιο;;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα καποιο απο τα δυο ειναι!! Γιατι αλλη λογικη εξηγηση δεν υπαρχει! Υπαρχει κανεις αλλος με n78 και wind να το δοκιμασει να δουμε αν συμβαινει το ιδιο;;

 

Βασικά, εγώ έχω wind και το δοκίμασα και κάνει ακριβώς το ίδιο, οπότε είναι θέμα δικτύου γιατί έχω την καινουρια sim 64 k και την τελευταια εκδοση λογισμικού...Για να το δεις, πρεπει να πατησεις επιλογες αναπαραγωγη μηνυματος. Επίσης ,προσεξα οτι αν και το αρχικό μηνυμα ηταν 248 kb αυτο που μου ήρθε ήταν 124 kb και μου αποθηκεύει ξεχωριστά την εικόνα και τον ήχο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...