Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα εικονιδια στο μενου δεν ειναι κινουμενα οπως στο ν73 η ν95??

τα δικα μου τουλαχιστον δεν κουνιουνται. εχω την τελευταια ενημερωση.

 

επισης μερικες φορες βλεπω στο μητρωο κατι πακετα web vodafone που βγαινουν απο μονα τους, χωρις να εχω μπει ιντερνετ, με πολυ λιγα σταλθεντα κ ληφθεντα. 1-4kb

τι ειναι???

Πέραν των διατάξεων v-shaped, horseshoe, list και grid δεν έχει τη κίνηση που είχαν μερικά FP1 κινητά.

 

 

Μήπως είναι από το AGPS.

Αυτό χρησιμοποιεί το δίκτυο για να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα εικονιδια στο μενου δεν ειναι κινουμενα οπως στο ν73 η ν95??

τα δικα μου τουλαχιστον δεν κουνιουνται. εχω την τελευταια ενημερωση.

 

επισης μερικες φορες βλεπω στο μητρωο κατι πακετα web vodafone που βγαινουν απο μονα τους, χωρις να εχω μπει ιντερνετ, με πολυ λιγα σταλθεντα κ ληφθεντα. 1-4kb

τι ειναι???

Για το πρώτο

Ρυθμίσεις-Γενικές-Προσ.Ρυθμ.-Θέματα-Γενικά-Επιλογές-Εφέ Θέματος-Ενεργοποιημ.

 

Για το δεύτερο

Δεδομένα GPS-Επιλογές-Ρυθμίσεις Εντοπ. Θέσης-Μέθοδοι-Υποβοηθούμενο GPS το ξεκλικάρεις.

 

κανεις για αυτο?

Δεν ξέρω φίλε να σου απαντήσω σίγουρα αλλά νομίζω πως δεν γίνεται να αποφύγεις το στάδιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

χτες το πηρα και το βραδυ συνηδητοποιησα οτι εχει καμμενο πιξελ.

δεν ενοχλει βεβαια γιατι ειναι γωνια πανω δεξια διπλα απο την γραμμη τησ μπαταριας αλλα ημαρτον ...

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Να το πας πίσω.

Το πλαίσιο θα στο αλλάξει επί τόπου!

Μη το σκέπτεσαι.

Έφυγες κατευθείαν για πλαίσιο...:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να το πας πίσω.

Το πλαίσιο θα στο αλλάξει επί τόπου!

Μη το σκέπτεσαι.

Έφυγες κατευθείαν για πλαίσιο...:p

 

τωρα τελειωσα να σβηνω επαφες και ημερολογια κτλ. και παω τωρα :)

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου θημησει καποιος πως κανουμε φακελο με αρχεια που να μην τα δειχνει στην εκθεση, κ να φαινονται μονο με την διαχειρηση αρχειων???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok το αλλαξα.

εχω δυο τρεις αποριουλες αλλα επειδη βιαζομαι να ετοιμασω βαλιτσα δεν εχω χρονο να κανω search στο topic. οποτε σορρυ αν επαναλαμβανομαι.

1. πως παρατεινω τον χρονο που κλειδωνει μονο του το πληκτρολογιο? 8ελω να πιστευω οτι γινεται.

2. αφου εξαντλησω την μπαταρια που ειναι ηδη λιγο φορτισμενη θα το αφησω να κλεισει? ή μολις μου βγαλει προειδοποιηση για χαμηλ. μπαταρ. το φορτιζω?και ποσο? 8-10 ωρες ή κανονικα μολις φορτισει το βγαζω?το φορτιζω κλειστο ή flight mode, ή ανοιχτο?

 

επισης να πω πως ΗΔΗ μου λειπει το μολυβακι και δεν ειδα εως τωρα κατι για να τικαρεις μαζικα. πχ το πρωι πριν παω στο πλαισιο να το αλλαξω και επειδη ηδη ειχα περασει τις επαφες απο το προηγουμενο καθομουν σαν νεαντερνταλ και εσβηνα μια μια τις επαφες c-ναι κτλ κτλ.

θελω να πιστευω πως παρολο που εβγαλε το μολυβακι η νοκια 8αχει βαλει κατι για να μην σβηνουμε-επιλεγουμε γενικα χειροκινητα.

αυτα για την ωρα.

ευχαριστω προκαταβολικα παιδια.

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου θημησει καποιος πως κανουμε φακελο με αρχεια που να μην τα δειχνει στην εκθεση, κ να φαινονται μονο με την διαχειρηση αρχειων???

Για να είσαι σίγουρος ότι θα κρύψεις τα αρχεία και ό,τι δεν θα φαίνοτναι στην έκθεση πήγαινε στον x-plore, βρες τα αρχεία που θες να κρύψεις, πάτα 6 και τσέκαρε την επιλογή Hidden. Με τον τρόπο αυτό είναι σίγουρο ό,τι δεν θα φαίνονται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που δεν μπορω να το περασω αυτο το xplore.... γυρισα την ημερομινια 1χρονο πριν κ τιποτα,....

Όταν πας να το περάσεις τι μήνυμα σου βγάζει?

 

 

@Mr_3hrou

Για το ερώτημα 1 πήγαινε

Ρυθμίσεις > Γενικές > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα SIM > Χρόνος αυτ. κλειδ. πλ. και βάλε όσο θες εσύ.

Για το ερώτημα 2, μόλις σου βγάλει μήνυμα ό,τι η μπαταρία εξαντλείται βάλε το να φορτίσει. Καλό θα ήταν να το έχεις κλειστό την ώρα της φόρτισης. Θα το βγάλεις μόλιςσου δείξει μήνυμα ό,τι η μπαταρία φόρτισε ή μόλις δεις ό,τι η μπάρα της μπαταρίας σταμάτησε να ανεβοκατεβαίνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω πως ΗΔΗ μου λειπει το μολυβακι και δεν ειδα εως τωρα κατι για να τικαρεις μαζικα. πχ το πρωι πριν παω στο πλαισιο να το αλλαξω και επειδη ηδη ειχα περασει τις επαφες απο το προηγουμενο καθομουν σαν νεαντερνταλ και εσβηνα μια μια τις επαφες c-ναι κτλ κτλ.

θελω να πιστευω πως παρολο που εβγαλε το μολυβακι η νοκια 8αχει βαλει κατι για να μην σβηνουμε-επιλεγουμε γενικα χειροκινητα.

αυτα για την ωρα.

ευχαριστω προκαταβολικα παιδια.

 

η επιλογη γινεται με την #

Link to comment
Share on other sites

η επιλογη γινεται με την #

 

@Mr_3hrouΓια το ερώτημα 1 πήγαινε

Ρυθμίσεις > Γενικές > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα SIM > Χρόνος αυτ. κλειδ. πλ. και βάλε όσο θες εσύ.

Για το ερώτημα 2, μόλις σου βγάλει μήνυμα ό,τι η μπαταρία εξαντλείται βάλε το να φορτίσει. Καλό θα ήταν να το έχεις κλειστό την ώρα της φόρτισης. Θα το βγάλεις μόλις σου δείξει μήνυμα ό,τι η μπαταρία φόρτισε ή μόλις δεις ό,τι η μπάρα της μπαταρίας σταμάτησε να ανεβοκατεβαίνει.

 

i just luv you guys :)

 

και κατι ακομα. στα sony ericsson υπηρχε η επιλογη να αντιγραψεις τις επαφες σου στην καρτα μνημης και μετα απο αυτην στο pc φαινονταν σαν αρχεια access. υπαρχει κατι αναλογο εδω?

επισης υπαρχει τροπος να κλειδωνω τα δεδομενα της καρτας μνημης με κωδικο η κατι? δηλ σε περιπτωση που κλαπει-χα8ει να χρειαζεται κωδικο για να την δει ακομα και μεσω pc?

ρωταω γιατι εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι το ειχα δει σε καποιο νοκια φιλου.

 

και παλι ευχαριστω

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

i just luv you guys :)

 

και κατι ακομα. στα sony ericsson υπηρχε η επιλογη να αντιγραψεις τις επαφες σου στην καρτα μνημης και μετα απο αυτην στο pc φαινονταν σαν αρχεια access. υπαρχει κατι αναλογο εδω?

επισης υπαρχει τροπος να κλειδωνω τα δεδομενα της καρτας μνημης με κωδικο η κατι? δηλ σε περιπτωση που κλαπει-χα8ει να χρειαζεται κωδικο για να την δει ακομα και μεσω pc?

ρωταω γιατι εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι το ειχα δει σε καποιο νοκια φιλου.

 

και παλι ευχαριστω

Για τον κωδικό στην κάρτα πήγαινε Μνήμη > Επιλογές > Ορισμός κωδικού πρόσβασης. Λογικά αν βάλεις εκεί κωδικό θα κάνει αυτό που ζητάς.

Για να αντιγράψεις τις επαφές σου στην κάρτα μνήμης θα πας Επαφές θα τις επιλέξεις όλες και μετά θα πατήσεις Επιλογές > Αντιγραφή στην κάρτα μνήμης. Και θα αποθηκευτούν στο φάκελο Ε:\Others\Contacts.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω πως ΗΔΗ μου λειπει το μολυβακι και δεν ειδα εως τωρα κατι για να τικαρεις μαζικα. πχ το πρωι πριν παω στο πλαισιο να το αλλαξω και επειδη ηδη ειχα περασει τις επαφες απο το προηγουμενο καθομουν σαν νεαντερνταλ και εσβηνα μια μια τις επαφες c-ναι κτλ κτλ.

θελω να πιστευω πως παρολο που εβγαλε το μολυβακι η νοκια 8αχει βαλει κατι για να μην σβηνουμε-επιλεγουμε γενικα χειροκινητα.

αυτα για την ωρα.

ευχαριστω προκαταβολικα παιδια.

Σε όλα τα μενού χρησιμοποιείς τον συνδιασμό * και # για επιλογή αλλαγής γλώσσας κτλ. Ότι δηλαδή έκανε παλιά το μολυβάκι.

 

Στην έκθεση μαρκάρεις διαφορετικά. Επιλογές, Επιλογή/Εξαίρεση, Πολλαπλή επιλογή και μετά επιλέγεις εσύ ποιά στοιχεία θές. Είναι μια λειτουργία που έλειπε απο τα προηγούμενα series 60.

 

Για να σβήνεις όλα τα δεδομένα απο την μνήμη τηλεφώνου, πατάς στην οθόνη αναμονής *#7370# και αποφεύγεις τους να γίνεσαι νεαντερνταλ. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα μενού χρησιμοποιείς τον συνδιασμό * και # για επιλογή αλλαγής γλώσσας κτλ. Ότι δηλαδή έκανε παλιά το μολυβάκι.

 

Στην έκθεση μαρκάρεις διαφορετικά. Επιλογές, Επιλογή/Εξαίρεση, Πολλαπλή επιλογή και μετά επιλέγεις εσύ ποιά στοιχεία θές. Είναι μια λειτουργία που έλειπε απο τα προηγούμενα series 60.

 

Για να σβήνεις όλα τα δεδομένα απο την μνήμη τηλεφώνου, πατάς στην οθόνη αναμονής *#7370# και αποφεύγεις τους να γίνεσαι νεαντερνταλ. :)

 

αψογα παιδες.

παντως stendor το εκανα αυτο με το κωδικο κ ολα οκ.με την αντιγραφη ομως οχι. πρεπει να πας Επαφές, τις επιλέξεις όλες και μετά πατήσεις Επιλογές > δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας γιατι με την σκετη Αντιγραφή εχει ως φιξ προεπιλογη την καρτα σιμ

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

παντως stendor το εκανα αυτο με το κωδικο κ ολα οκ.με την αντιγραφη ομως οχι. πρεπει να πας Επαφές, τις επιλέξεις όλες και μετά πατήσεις Επιλογές > δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας γιατι με την σκετη Αντιγραφή εχει ως φιξ προεπιλογη την καρτα σιμ

Δεν σου βγάζει και την επιλογή Κάρτα μνήμης;

http://www.imageshack.gr/files/jf6bifykvi8vf0oi8rpo.png

 

Περίεργο...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έβαλε κωδικό στην κάρτα μνήμης πιο πριν? Δεν γίνεται να μην βγάζει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει και την επιλογή Κάρτα μνήμης;

http://www.imageshack.gr/files/jf6bifykvi8vf0oi8rpo.png

 

Περίεργο...:confused:

 

οχι παιδες δεν το βγαζει

μισο να βγαλω τον κωδικο να δοκιμασω

παντως το εκανα οπως ειπα στο προηγουμενο ποστ μου κ δουλεψε

 

edit : ουτε βγαζοντας τον κωδικο βγαζει την επιλογη αυτη για καρτα μνημης.

τι να συμβαινει αραγε? οχι οτι με νοιαζει ιδιαιτερα διοτι την εκανα την αντιγραφη μεσω του αντιγραφου ασφαλειας.εδω που τα λεμε δεν θα ειναι κουλο να κανει αντιγραφη με 2 τροπους στο ιδιο μενου ομως? βασικα μου κανει περιεργο πολυ αυτο.δεν εχει λογικη.εκτος κ αν κανει αλλου ειδους αντιγραφα τι να πω.παντως τσεκαρα στην καρτα τις επαφες και ειναι ολα κομπλε

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

edit : ουτε βγαζοντας τον κωδικο βγαζει την επιλογη αυτη για καρτα μνημης.

τι να συμβαινει αραγε? οχι οτι με νοιαζει ιδιαιτερα διοτι την εκανα την αντιγραφη μεσω του αντιγραφου ασφαλειας.εδω που τα λεμε δεν θα ειναι κουλο να κανει αντιγραφη με 2 τροπους στο ιδιο μενου ομως? βασικα μου κανει περιεργο πολυ αυτο.δεν εχει λογικη.εκτος κ αν κανει αλλου ειδους αντιγραφα τι να πω.παντως τσεκαρα στην καρτα τις επαφες και ειναι ολα κομπλε

 

Φίλε Mr_3hrou θα σου εξηγήσω γιατί σε μπέρδεψαν τα παιδιά μιας και ψάχνετε 2 διαφορετικά πράγματα.

 

Αυτό που σου λένε τα παιδιά είναι για να κρατήσεις αντίγραφο της εσωτερικής μνήμης του τηλεφώνου σε περίπτωση που κάνεις φορμάτ. Αυτό γίνεται μέσω του μενού Διαχείρηση αρχείων ενώ παλιότερα γινόταν απο το μενού μνήμη.

 

Αυτό που έκανες εσύ φίλε έιναι να κρατήσεις αντίγραφο μόνο των επαφών μέσα απο το μενού Επαφές.

 

Καλό είναι να τα έχεις κάνει και τα 2 ωστε να μην χάσεις τις επαφές σου και τα υπόλοιπα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mr_3hrou θα σου εξηγήσω γιατί σε μπέρδεψαν τα παιδιά μιας και ψάχνετε 2 διαφορετικά πράγματα.

 

Αυτό που σου λένε τα παιδιά είναι για να κρατήσεις αντίγραφο της εσωτερικής μνήμης του τηλεφώνου σε περίπτωση που κάνεις φορμάτ. Αυτό γίνεται μέσω του μενού Διαχείρηση αρχείων ενώ παλιότερα γινόταν απο το μενού μνήμη.

 

Αυτό που έκανες εσύ φίλε έιναι να κρατήσεις αντίγραφο μόνο των επαφών μέσα απο το μενού Επαφές.

 

Καλό είναι να τα έχεις κάνει και τα 2 ωστε να μην χάσεις τις επαφές σου και τα υπόλοιπα δεδομένα σου.

 

αρα εκανα αυτο ακριβως που ηθελα να κανω :) ωραια

αλλωστε μολις το πηρα οποτε δεν εχω αλλα δεδομενα εντος της καρτας.

παρολα αυτα ομως αν 8ελησω να το κανω με τον τροπο που μου προτειναν τα παιδια δεν νομιζω να μπορεσω γιατι δεν μου βγαζει την επιλογη της καρτας μνημης. εκτος αν αυτο συμβαινει γιατι τα εβαλα ολα default να απο8ηκευουν στην καρτα μνημης.

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή διότι απλά δεν υπάρχει.

Απλά έχουν κάνει μερικές αλλαγές στο FP2 με αποτέλεσμα να σε μπερδέψω. Το διαπίστωσα μόλις τώρα...

Την έχουν αντικαταστήσει με το Αντίγραφο ασφαλείας (Back up) πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση... τι πρεπει να κανουμε για να εμφανιζει album art το mysic player.???

εχω τραγουδια που εχουν στον wmplayer αλλα στο κινητο δν εμφανιζεται τπτ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή διότι απλά δεν υπάρχει.

Απλά έχουν κάνει μερικές αλλαγές στο FP2 με αποτέλεσμα να σε μπερδέψω. Το διαπίστωσα μόλις τώρα...

Την έχουν αντικαταστήσει με το Αντίγραφο ασφαλείας (Back up) πλέον.

Σταύρο μιλάς για το αντίγραφο ασφαλείας του μενού μνήμη; Ακόμα Αντίγραφο Μνήμης Τηλεφώνου ονομάζεται, απλά, το μενού μνήμη έχει καταργηθεί και όλα βρίσκονται μέσα στο Διαχείριση Αρχείων.

 

Μια ερωτηση... τι πρεπει να κανουμε για να εμφανιζει album art το mysic player.???

εχω τραγουδια που εχουν στον wmplayer αλλα στο κινητο δν εμφανιζεται τπτ...

Πας πάνω στο άλπμουμ (όχι μέσα), πατάς Εικόνα Άλμπουμ και αλλαγή.

 

αρα εκανα αυτο ακριβως που ηθελα να κανω :) ωραια

αλλωστε μολις το πηρα οποτε δεν εχω αλλα δεδομενα εντος της καρτας.

παρολα αυτα ομως αν 8ελησω να το κανω με τον τροπο που μου προτειναν τα παιδια δεν νομιζω να μπορεσω γιατι δεν μου βγαζει την επιλογη της καρτας μνημης. εκτος αν αυτο συμβαινει γιατι τα εβαλα ολα default να απο8ηκευουν στην καρτα μνημης.

Κοιτά σε λάθος σημείο. Κοίτα τι θα κάνεις:

 

Διαχείριση Αρχείων - Επιλογές(πάνω στην κάρτα μνήμης) - Αντίγραφο Μνήμης Τηλεφώνου

 

Αυτό σώζει όλα τα δεδομένα της εσωτερικής μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια ο ηχος φαινεται να ακουγεται μονο απο το κατω αριστερο ηχειο και απο το πανω δεξια δεν ακουω κατι:(

Υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο η παιζει να εχει προβλημα το πανω δεξι ηχειο???

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια ο ηχος φαινεται να ακουγεται μονο απο το κατω αριστερο ηχειο και απο το πανω δεξια δεν ακουω κατι:(

Υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο η παιζει να εχει προβλημα το πανω δεξι ηχειο???

Μήπως παίζει λίγο πιο δυνατά το ενα και σου φαίνεται οτι δεν ακούγεται το άλλο;

 

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Ρίξε μια ματιά στην μουσική - ρυθμίσεις ήχου - εξισορρόπηση να είναι στην μέση ρυθμισμένο. Αν είναι σε κάποια άκρη παίζει μόνο το ένα ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...