Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο.

 

Δες ποιά έκδοση λογισμικού φοράει (*#0000# ) και αν δεν έχει την 12.046 τότε πήγαινε Διαχείριση Συσκευής- Επιλογές- Αναζήτηση Ενημέρωσης και ακολουθείς την διαδικασία.

 

Σημαντικό να υπάρχει δίκτυο wi-fi αλλιώς η χρέωση είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

 

Δες ποιά έκδοση λογισμικού φοράει (*#0000# ) και αν δεν έχει την 12.046 τότε πήγαινε Διαχείριση Συσκευής- Επιλογές- Αναζήτηση Ενημέρωσης και ακολουθείς την διαδικασία.

 

Σημαντικό να υπάρχει δίκτυο wi-fi αλλιώς η χρέωση είναι μεγάλη.

 

 

εμένα το κινητό φοράει την 10.136 ... κάνω την διαδικασία όπως λες αλλά μου λεέι ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις... ?????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τίποτα Cosmote, Wind, Vodafone; Γιατί αυτά έχουν διαφορετικά product codes και, δυστυχώς, οι αναβαθμίσεις τους βγαίνουν πολύ πολύ αργότερα απο ότι τα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τίποτα Cosmote, Wind, Vodafone; Γιατί αυτά έχουν διαφορετικά product codes και, δυστυχώς, οι αναβαθμίσεις τους βγαίνουν πολύ πολύ αργότερα απο ότι τα κανονικά.

 

το κινητό το πήρα κάνοντας αναβάθμιση μέσω cosmote . έτσι έχει εγκατεστημένο το "myview" το οποίο δεν το έχω χρησημοποιήσει ποτέ. Λέτε να κάνω format ???

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το πήρα κάνοντας αναβάθμιση μέσω cosmote . έτσι έχει εγκατεστημένο το "myview" το οποίο δεν το έχω χρησημοποιήσει ποτέ. Λέτε να κάνω format ???

Και να κάνεις format δεν κερδίζεις κάτι αν είναι branded η συσκευή σου.

Αυτό που θα πρέπει να κάνεις είναι να ακολουθήσεις τη διαδικασία αλλαγής του product code, βάζοντας το ελληνικό για τις unbranded συσκευές.

 

ΥΓ: Πάντως επειδή δεν έχω ξανακούσει για branded συσκευές από Cosmote (τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια), δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση και με τον κλασσικό τρόπο μέσω software updater στο pc σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όμως λίγο risky. Γιατί αν κάνει την αναβάθμιση και δεν αλλάξει/φύγει το myview, τότε και να αλλάξει product code, δεν θα μπορεί να περάσει την αναβάθμιση.

 

Βέβαια υπάρχει μια πιθανότητα να τον αφήσει να την ξαναπεράσει απο πάνω αλλά και πάλι, το σωστό είναι να αλλάξει πρώτο το product code με το nemesis και μετά να κάνει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση είναι 10.136 και πάρθηκε με αναβάθμιση μέσω Γερμανού το τηλέφωνο.....

και σε μένα έχει εγκατάσταση το my view......

περιμένω να αδειάσει τελείως η μπαταρία, να την φορτώσω και μετά να προσπαθήσω να κάνω αναβάθμιση.......

υπάρχει κάποια εφαρμογή να βλέπω πόσο % έχει η μπαταρία ?

abacab
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το cClock και μέσα απο τις ρυθμίσεις ρύθμισέ το να σου δείχνει στο screensaver σε ποσοστό την στάθμη της μπαταρίας. Πολύ βολικό.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το cClock και μέσα απο τις ρυθμίσεις ρύθμισέ το να σου δείχνει στο screensaver σε ποσοστό την στάθμη της μπαταρίας. Πολύ βολικό.

 

ευχαριστώ....

σε μένα το κινητό στην δεξιά πλευρά πάνω από το πλήκτρο αφής λέει my view, μάλλον θα είναι Cosmote my view κάτι σαν Vodafon Live......

(βέβαια το νούμερο μου είναι Cosmote.....)

abacab
Link to comment
Share on other sites

Τότε και στην δικιά σου συσκευή δεν θα μπαίνει η έκδοση 12.046. Δες την παραπάνω συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Και να κάνεις format δεν κερδίζεις κάτι αν είναι branded η συσκευή σου.

Αυτό που θα πρέπει να κάνεις είναι να ακολουθήσεις τη διαδικασία αλλαγής του product code, βάζοντας το ελληνικό για τις unbranded συσκευές.

 

ΥΓ: Πάντως επειδή δεν έχω ξανακούσει για branded συσκευές από Cosmote (τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια), δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση και με τον κλασσικό τρόπο μέσω software updater στο pc σου.

 

 

εκάνα αναβαθμιση μέσω Nokia software Updater και πλεον έχω την 12.046. product code δεν άλλαξα .... μιας και αναφέρθηκε ότι είναι "risky"

Link to comment
Share on other sites

Με το "risky" ο φίλος mirrorofsorrow εννοούσε να κάνεις αναβάθμιση χωρίς να αλλάξεις το product code -όπως και έκανες- λόγω του ό,τι αν τελικά αναβάθμιζες, αλλά δεν δεν άλλαζε/έφευγε το myview δεν θα μπορούσες να περάσεις την απλή (unbranded) έκδοση λογισμικού, ώστε να απαλλαγείς απ' αυτό.

 

Τέλος πάντως, τέλος κάλα, όλα καλά!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδια!!Θα ηθελα αν γίνετε να μου πει καποιος πως μπορώ να λειτουργήσω το GPS δίχως την υποβοήθηση απο το δίκτυο ή το wi-fi?Επίσης ποια προγράμματα υπάρχουν εκτός του Nokia Maps?Αν εχει αναφερθεί καποιος οδηγός καπου πιο πρίν στο forum ας μου πείτε γιατι ειναι πολλες οι σελίδες για να το ψάξω..!!θα εκτιμήσω ιδιαίτερα μια καλή βοήθεια ή καποιο οδηγό!!!:D

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις υποβοηθούμενο gps, απλά το απενεργοποιείς μέσα απο τις ρυθμίσεις του μενού Δεδομένα gps. Δεν έχει καμια σχέση το gps με το wi-fi. Δεν χρειάζεται σύνδεση για να λειτουργήσει.

 

Πήγαινε στα θέματα Garmin και Sygic. Στην πρώτη σελίδα του κάθε θέματος υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης. Τα λινκ θα τα βρείς στο χχχχχχχ.

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγορασα και εγω με επιδοτηση το κινητο απο το Γερμανο και ειναι η εκδοση της Cosmote .Επειδη δεν ζητησα τη συγκεκριμενη εκδοση και δυστυχως το ανακαλυψα σημερα θα ηθελα να ρωτησω αρχικα ποση ωρα πρεπει να το φορτισω αφου ξεφορτιστει η μπαταρια ?Απο το καταστημα μου ειπαν 8-10 ωρες .Εσεις ποσο το αφησατε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σένα φίλε.

 

Άφησε την μπαταρία να αδειάσει αλλά όχι να κλείσει. Βάλτο να φορτίζει μέχρι να δείχνει οτι γέμισε. Την ίδια διαδικασία θα ακολυυθήσεις για τις πρώτες 5-6 φορτίσεις.

 

Δεν χρειάζεται παραπάνω απο τον χρόνο που χρειάζεται για να τελειώσει η φόρτιση. Αυτά τα κάναμε πριν 10 χρόνια. Εκεί έχουν μείνει οι πωλητές. :)

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις μέχρι να φορτίσει. Δεν χρειάζεται παραπάνω.

Απλά τις πρώτες 3-4 φορτίσεις να τις κάνεις εφόσον έχεις πρώτα εξαντλήσει τη μπαταρία, σε σημείο να κλείνει η συσκευή.

 

Γιώργο με πρόλαβες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγορασα και εγω με επιδοτηση το κινητο απο το Γερμανο και ειναι η εκδοση της Cosmote .Επειδη δεν ζητησα τη συγκεκριμενη εκδοση και δυστυχως το ανακαλυψα σημερα θα ηθελα να ρωτησω αρχικα ποση ωρα πρεπει να το φορτισω αφου ξεφορτιστει η μπαταρια ?Απο το καταστημα μου ειπαν 8-10 ωρες .Εσεις ποσο το αφησατε ?

Αν η μπαταρία έχει ήδη φορτίο, δουλεψέ το μέχρι να σου βγάλει μήνυμα για φόρτιση και θα το αφήσεις μέχρι να βγάλει μήνυμα ότι η μπαταρία φόρτισε.

 

EDIT: Να συμφωνήσουμε μόνο στο "πόσες φορές" πρέπει να κάνει αυτή την διαδικασία, γιατί δώσαμε 3 διαφορετικές απαντήσεις. :lol::lol::p:p

 

Υ.Γ. Είστε πολύ γρήγοροι!! Με προλάβατε mirrorofsorrow, Itchrist86!! :)

Καλορίζικο alexpeykh!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: 5-6 λέω εγώ, 3-4 ο Σταύρος, 2-3 ο Κώστας... Τώρα κάποιος πρέπει να πει οτι αρκεί 1 φορά. :lol:

 

Το να μην κλείνει εντελώς απο μπαταρία είναι σημαντικό γιατί κάποτε, όταν είχα αγοράσει το 3250, το είχα αφήσει την πρώτη φορά να μου κλείσει απο μπαταρία και δεν ξανάνοιξε ποτέ. Μου είπε ο τεχνικός οτι δεν πρέπει να το αφήνουμε να αδειάζει εντελώς. Στις πρώτες ειδοποιήσεις χαμηλής μπαταρίας να το βάζω στην πρίζα.

 

Και αυτό κάνω απο τότε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγορασα και εγω με επιδοτηση το κινητο απο το Γερμανο και ειναι η εκδοση της Cosmote .Επειδη δεν ζητησα τη συγκεκριμενη εκδοση και δυστυχως το ανακαλυψα σημερα θα ηθελα να ρωτησω αρχικα ποση ωρα πρεπει να το φορτισω αφου ξεφορτιστει η μπαταρια ?Απο το καταστημα μου ειπαν 8-10 ωρες .Εσεις ποσο το αφησατε ?

 

Η Cosmote δίνει και το N82 σαν Cosmote my view......

Φαίνεται αντιγράφει την Vodafon (αυτή δίνει τα Sony Ericsson), με τα Nokia....

abacab
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει με απλά λόγια πως συνδέω μέσω WLAN το N78 ?

Για μεταφορά αρχείων πιο πολύ.

Το προσπάθησα, διάβασα και το manual αλλά δε το κατάφερα.

Δε μπορώ να δω το pc από το κινητό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα guys

έχω ένα προβληματάκι με το n78 κ ήθελα να μάθω αν το έχει κ άλλος κ πως μπορώ να το αντιμετωπίσω.

Όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc μεσω pc suite (κ όχι με μαζική μεταφορά), όταν κάνει αρκετά χρονοβόρα μεταφορά-(backup, εγκατάσταση πολλών αρχείων μουσικής κλπ)- κάπου στην μέση βγάζει μήνυμα οτι το κινητό αποσυνδέθηκε.Κ το περίεργο είναι οτι το κάνει κ με το nseries pcsuite κ με ένα παλιότερο που έχω.

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση λογισμικού μέσω Pc-Suite και το κινητό τα έπαιξε.....

δεν ανάβει.....και το έδωσα στό κατάστημα της Nokia στη Λιβαδειά για φτιάξιμο....

:(:(

abacab
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...