Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου υπαστηρίζει μέχρι 4GB,δε θα έχεις κανένα κόλλημα!Εγώ είχα βάλει και στο K750i που είχα κάποτε 2GB,και ακόμα και αυτο δεν είχε πρόβλημα!Η μάρκα της κάρτας δεν έχει και τόσο σημασία...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο αφορά την ερώτησή σου να ακολουθεί ο χάρτης το στίγμα σου και όχι να τρέχεις εσύ πίσω από αυτό...

Menu > Settings > GPS > Mobile Tracking

και ενεργοποιείς την επιλογή "Move Map"

"Move Map — the map will be moved periodically to match your position as reported by the GPS device. It's like selecting GPS - Where Am I? in the services menu every few seconds." (http://www.mgmaps.com/doc.php)

 

Αυτό το περί αποθήκευσης διαδρομής δεν γνωρίζω πως γίνεται. Αλλά από την στιγμή που μπορεί να αποθηκεύσεις τοποθεσίες στο GPS (Favorites) και έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις αφετηρία και τέρμα, φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται να ψάξεις κάτι άλλο.

 

Από τη μεριά σου θα ήθελα να μου πεις πως ξεπέρασες το πρόβλημα με τις συντεταγμένες. Έχω κατεβάσει ένα πολύ μικρό κομμάτι χάρτι, ίσα-ίσα για να δω αν δουλεύει. Μιλάω για 8 κομμάτια χάρτη μόνο σε zoom 16. Περιμένω να τα δω να φορτωθούν, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Έχω δοκιμάσει αρκετές αλλαγές, αλλά εξακολουθώ να μην μπορώ να βγάλω άκρη. :worry:

 

:)

Φίλε thank you για την βοήθεια σχετικά με το στίγμα οκ το κατάφερα...

Με τις συντεταγμένες το δοκίμασα αλλά δεν το κατάφερα και μπερδεύτηκα και τελικά δεν έβγαλα άκρη_το μόνο που κάνω σε αυτήν την περίπτωση είναι οτι κινούμαι με το joystick στα σημεία που θέλω παράδειγμα(περιοχές ή πόλεις) και δίνω-ορίζω ονόματα ανάλογα με τις συντεταγμένες που δείχνει εκείνη την στιγμή και τα αποθηκεύω στα favorites(πιστεύω να κατάλαβες).

Αυτό που αναφέρεις οτι έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις αφετηρία και τέρμα στα favorites τι ακριβώς είναι,δηλ έχοντας αποθηκευμένες περιοχές ή πόλεις στα favorites μπορείς να ορίσεις σε μία αφετηρία και στην άλλη τέρμα...?

:rolleyes:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια ιστοσελιδα με περιεργα η ωραια προγραματα και θεματα εκτος απο το myc702.com????
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια ιστοσελιδα με περιεργα η ωραια προγραματα και θεματα εκτος απο το myc702.com????

 

http://www.lasyk.net/

Link to comment
Share on other sites

 

βασικα αν το προσεξες ειναι η ιδια ιστοσελιδα

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Και συ αν το πρόσεξες δεν υπάρχει myc702.com :p

 

 

 

http://www.myc702.lasyk.net/ ε στο περιπου το ιδιο ειπα(sry ουτε δυσλεξια να ειχα<<εχω>>):lol::lol::D

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια πως μπορω να εγκαταστησω τον flash player για το se c702?πειτε μου με οδηγιεσ αν μπορειτε!

 

Παιδια κανεις δν θα απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ηθελα να ρωτησω κατι..εχω το C 702..οταν μιλαω στο τηλεφωνο και ταυτοχρονα εχω και δευτερη γραμμη η ερχεται καποιο μυνημα,ακουγεται ενας ηχος που σου λεει οτι καποιος σε παιρνει τηλ η σου εστειλε καποιος μυνημα...τον ηχο ομως αυτο τον ακουει και ο αλλος στο τηλ...υπαρχει τροπος να μην τον ακουει και ο αλλος???ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό. Έχει κολλήσει η ημερομηνία και λέει ότι είναι 1 Μαίου 2005. Πατάω να την αλλάξω, βάζω καινούρια αλλά με το που φύγω από το μενού, πάλι τα ίδια. Αυτό προκαλεί πρόβλημα και στις τελευταίες κλήσεις που έχουν γίνει αχταρμάς. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό. Έχει κολλήσει η ημερομηνία και λέει ότι είναι 1 Μαίου 2005. Πατάω να την αλλάξω, βάζω καινούρια αλλά με το που φύγω από το μενού, πάλι τα ίδια. Αυτό προκαλεί πρόβλημα και στις τελευταίες κλήσεις που έχουν γίνει αχταρμάς. Καμία πρόταση;

Δεν κανεις μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μηπως και διορθωθει το προβλημα?? :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μηπως και διορθωθει το προβλημα?? :cool:

 

Έκανα επαναφορά και έφτιαξε. Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Πάντως έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα ξεκίνησε προχθές που γυρνούσα από το Καιμακτσαλάν. Και γενικά κι άλλες φορές όταν γυρνάω από το snowboard τρώει κάποια κολλήματα. Είναι που είναι αδιάβροχο...

Link to comment
Share on other sites

"Λεει" να το αγορασει κανεις τωρα??

Για μενα δεν "λεει".στην αγορα υπαρχουν καλυτερα κινητα σε αυτα τα χρηματα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Λεει" να το αγορασει κανεις τωρα??

 

Η απάντηση είναι υποκειμενική.

 

Εάν θέλεις ένα κινητό που να προσφέρει μια κάποια αυξημένη αντοχή σε υγρασία και σκόνη και παράλληλα να μην είναι γκουμούτσα και να έχει αξιοπρεπείς δυνατότητες, είναι γεγονός ότι δεν έχεις πολλές επιλογές πέραν του C702.

 

Σοβαρά προβλήματα δεν έχει βγάλει και η τωρινή του τιμή δεν είναι υψηλή για αυτά που προσφέρει, εάν φυσικά δίνεις έμφαση στην όποια ανθεκτικότητα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οδηγιες λειτουργιας του gmaps!!!πρωτα πρωτα κατεβαζουμε το προγραμα απο εδω κατεβαστε το stable σε generic με μορφη .jar!!!το βαζουμε κλασικα στα διαφορα το κανουμε εγκατασταση!!!τωρα βαζουμε τους χαρτες!!οι χαρτες που θελει κανεις ειναι διαφοροι για καθε μερος!!τους αντιγραφουμε με τα εξεις βηματα!

 

1ο)σημειωνουμε με δεξι κλικ τα ορια του χαρτη που θελουμε απο εδω((μην βαλετε και ολη την ελλαδα γιατι θα κολυσει σιγουρα!!!

 

2ο)διαλεγουμε zoom level ειναι το ποσο zoom θα εχει στο κινιτο μας οσες περισσοτερες διαβαθμισεις βαλουμε το μεγαλητερο θα ειναι!!!εγω βαζω 12 με 16 ειναι αρκετα καλα!

 

3ο)map detail βαζω fast γτ δεν εχει μεγαλη διαφορα

 

4ο)Type of map:google road map αν και δουλευει και με το google satelite images!!!!και παταμε generate to οποιο θα μας στειλει ενα αρχειο το οποιο αποθηκευουμε!

 

5ο)κατεβαζουμε αυτο το προγραμα και το βαζουμε να ανοιξει το αρχειο που πηραμε παραπανω

 

6ο)αυτο θα μας φταξει τους χαρτες του κινιτου μας οσο μεγαλητεροι ειναι τοσο περισσοτερη ωρα θα κανει!!!

 

7ο)το παραπανω προγραμα θα μας δωσει τους χαρτες σε μορφη φακελων βαλτε τους φακελους αυτους στο φακελο other του κινιτου!! και τελειωσαμε με τους χαρτες

Ηρθε η ωρα για ρυθμισεις ανοιξτε το προγραμα απο το κινιτο και πατηστε menu=>settings=>map browsing=> κλικαρουμε το stored maps και το offline mode επισεις στο storage maps παταμε browse και βρισκουμε στο φακελο other τους χαρτες και μετα save επισεις map types ξεκλικαρουμε ολους τους yahoo maps!και παλι save κλεινουμε το προγραμα και το ξανανοιγουμε!!!!και αυτο ηταν

αμα θελουμε να λειτουργει το gps και να μας λεει που βρησκομαστε με μια μπλε κουκιδα πρεπει πρωτα να κανουμε συνδεση με δορυφορο με τον γνωστο τροπο(υπηρες.εντοπισμου=>πληροφοριε.καταστασης συνδεση κτλπ) ανοιγουμε το προγραμα ενω εχουμε ελαχισιποιησει την (πληροφοριε.καταστασης) και αφηνουμε την εφαρμογη να επικοινονησει με με το gps και τελος!!!!

 

 

 

ελπιζω να βοηθησα,,οποιανου δουλευει η δεν δουλευει θελω να το πει να δω τι εκανα!!!!!! ξαιρο ξερω πωλα ωρθωγραφηκα αλα μαθυτις ειμαι τα λαθθυ δηκεωλλωγουντε!!!!:rocket::oops:

 

Μέχρι και που εβαλα τους χαρτες μέσα στο τηλέφωνο όλα καλά αλλά δεν τουσ διαβάζει. Καμμια συμβουλή; δουλευει σε κάποιον; Ευχαριστώ

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι υποκειμενική.

 

Εάν θέλεις ένα κινητό που να προσφέρει μια κάποια αυξημένη αντοχή σε υγρασία και σκόνη και παράλληλα να μην είναι γκουμούτσα και να έχει αξιοπρεπείς δυνατότητες, είναι γεγονός ότι δεν έχεις πολλές επιλογές πέραν του C702.

 

Σοβαρά προβλήματα δεν έχει βγάλει και η τωρινή του τιμή δεν είναι υψηλή για αυτά που προσφέρει, εάν φυσικά δίνεις έμφαση στην όποια ανθεκτικότητα έχει.

 

Βασικα ηθελα ενα κινητο σε τετοιο μεγεθος και παρομοιες δυνατοτητες...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ερώτηση για το GPS

 

Όταν πηγαίνω στο Πληροφορίες Κατάστασης => Κατάσταση σύνδεσης (εκεί που δείχνει τους δορυφόρους μέσα ή έξω από τον κύκλο ανάλογα αν είναι locked ή όχι), μετά από περίπου 2-3 λεπτά που μπορεί να δείχνει δορυφόρους μέσα ή έξω ξαφνικά εξαφανίζονται όλοι από την οθόνη.

Παραμένει ανοιχτό το εικονιδιάκι με το δορυφόρο πάνω-πάνω σαν να είμαι σε λειτουργία GPS, αλλά δεν ξαναεμφανίζονται όσο και να περιμένω.

Αν το κλείσω και το ξανανοίξω, ξαναεμφανίζονται για περίπου 2-3 λεπτά και πάλι χάνονται.

 

Έχει κανείς ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό; :wacko:

 

P.S. Το firmware είναι το τελευταίο (R3DA029)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλοι πηρα πριν απο 7 μηνες ενα κινητο απο αγγελια απο εδω σφραγισμενο απο επιδοτηση. Η αποδειξη αγορας ειναι απο Cosmote. Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα τωρα με το service της SE ?? Μπορω να ξερω αν καλυπτεται η συσκευη απο το εδω sevice ??? Λεω να το παω στο Αιθριο στο Μαρουσι..

 

Ειναι το μοντελλο c702 και ειναι του γιου μου (εγω καλως ή κακως πιστος στα Nokia).

 

Το κινητο σβηνει μονο του , μερικες φορες δεν ανοιγει αν δεν αφαιρεθει και ξαναμπει η μπαταρια και αλλα τετοια...

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι πηρα πριν απο 7 μηνες ενα κινητο απο αγγελια απο εδω σφραγισμενο απο επιδοτηση. Η αποδειξη αγορας ειναι απο Cosmote. Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα τωρα με το service της SE ?? Μπορω να ξερω αν καλυπτεται η συσκευη απο το εδω sevice ??? Λεω να το παω στο Αιθριο στο Μαρουσι..

 

Ειναι το μοντελλο c702 και ειναι του γιου μου (εγω καλως ή κακως πιστος στα Nokia).

 

Το κινητο σβηνει μονο του , μερικες φορες δεν ανοιγει αν δεν αφαιρεθει και ξαναμπει η μπαταρια και αλλα τετοια...

 

Ευχαριστω.

 

Γιατί να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση;

 

 

 

Δεν ξερω αν ειναι εισαγωγη απο se ή παραλληλη εισαγωγη απο Cosmote...Πολλα εχουν γραφτει για μη αποδοχες εγγυησεων αν δεν ειναι εισαγωγη απο την επισιμη αντιπροσωπεια.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι εισαγωγη απο se ή παραλληλη εισαγωγη απο Cosmote...Πολλα εχουν γραφτει για μη αποδοχες εγγυησεων αν δεν ειναι εισαγωγη απο την επισιμη αντιπροσωπεια.

 

Ευχαριστω.

 

Για παράλληλη εισαγωγή από Cosmote δεν έχω ακούσει κάτι. Λίγο χλωμό το κόβω να έχεις πρόβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για παράλληλη εισαγωγή από Cosmote δεν έχω ακούσει κάτι. Λίγο χλωμό το κόβω να έχεις πρόβλημα. ;)

 

 

Μακαρι...Για wind τουλαχιστον εχω ακουσει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι...Για wind τουλαχιστον εχω ακουσει.

 

Δεν ξέρω να σου πω, αλλά από εταιρεία - έστω και έμμεσα - κρατικών συμφερόντων, δύσκολο να δεις τέτοια φαινόμενα. Δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο λόγο να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...