Jump to content

Sony Ericsson Z770i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/z770i7ys0.png

 

The new Sony Ericsson Z770 is a powerful web enabled phone designed to keep you up- to-date with the latest headlines, your favourite website and your email inbox.

 

Barcelona, Spain – 10th February 2008 – Sony Ericsson today announced the launch of the new Z770, an elegant clamshell phone optimised for the web and benefiting from HSDPA data speeds. This classic-looking clamshell phone offers capabilities beyond expectation. It is designed to make it straightforward to surf the web or receive the latest news, and the ‘email set-up wizard’ makes it simple to access your inbox. The Z770 can also be connected directly to a laptop (via USB cable) and can be used as a modem.

 

“The Z770 is deceptively powerful for such a compact clamshell phone,” said Martin Winkler, Director Global Marketing and Head of Multimedia Web at Sony Ericsson. “It appeals to busy people who demand hassle-free email and high quality Web access on the move. These people need to be in-touch, need to be on top of their email, but don’t necessarily want a smartphone or PDA. The Z770 is the uncomplicated answer.”

 

Z770 phone – Gets you online with effortless style

 

Easy email set-up – for ultimate convenience

High-speed web access and intuitive navigation features for fast web browsing

Google™ Maps for Mobile – receive step-by-step directions on your screen to your destination

 

Style in your pocket

 

A compact, reliable phone that helps you juggle work, home, friends and family. With HSDPA technology providing fast data speeds, the Z770 provides multiple methods of communication whether it’s for a business matter or just staying in touch with the family. This phone combines up to 8.5 hours talk time with easy email set-up and fast internet access. This makes the Z770 a versatile phone for those that have a hectic lifestyle both at work and at home with the family.

 

Your inbox in your hand

 

The Z770 makes it easier than ever before to access your email. Even if you’re a technical novice you can access Web email (Hotmail, Yahoo etc) and retrieve mail, straight from your phone. And with Exchange ActiveSync™, you can even configure your phone to have work emails pushed straight to your phone, making it easier than ever to stay in touch on the move.

 

Choose how you want to get onlin

 

The Z770 gives you online access, however you choose to get there. Surf the web or retrieve email directly on your phone when you’re in a cab. And when you’re in the hotel lobby, connect the Z770 to your laptop (via USB Cable) and use it as a modem to access the web on your computer.

 

Once online, web browsing on the Z770 is easy thanks to the Magnetic Mouse Pointer that is controlled by the navigation key. The key changes the icon depending on its position on the Web page (i.e. from text input to pointer or to link). Plus, pan and zoom into an area you’re interested in for easy reading on the good-sized (2.2”) screen.

 

Stay up-to-date

 

The Z770 offers you all the information you need, right at your fingertips. Receive RSS feeds from news or entertainment websites as the action happens. Or simply click on the RSS tile, or ‘widget’, for instant access to your favourite webpage from your phone’s desktop (or standby screen). In addition, the Z770 has a useful built-in weather forecast application, allowing you to receive regular weather updates and plan your long weekend accordingly.

 

As well as receiving the latest news and weather forecasts, you can also keep loved ones informed about your own news. Snap a photo on the Z770 and upload it instantly to your own blog site.

 

Stay in touch in your car

 

You don’t need to hold the phone in your hand to get the best out of the Z770. With the Bluetooth ™ Handsfree HCB-150, also announced today, you can catch-up with your client or family in your car while staying focused on the road. The HCB-150 also features a convenient text to speech feature; the HCB-150 verbally alerts you who is calling. The HCB-150 has a talk time of up to 25 hours and 700 hours standby time- long enough to last for quite a few trips!

 

The Z770 is a UMTS/HSDPA 2100 and GSM/EDGE 900/1800/1900 phone that will be available in Vogue Red, Graphite Black and Exquisite Gold in selected markets from Q2 2008.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μ'αρέσει, λεπτό και φινετσάτο.

Και HSDPA.. καθόλου άσχημα αν και μάλλον απευθύνεται σε κοινό που δεν θα το έχει ανάγκη.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Kαλο φαινεται ..

 

Δε με συγκινει τοσο , σα να το εχω ξαναδει παλιοτερα , οσον αφορα το design ..

 

Καλη οθονη, ευπροσδεκτα λεπτο ..

Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκαμε τον αντιακταστατη του Κ810 που θα το φορτωθει η μαμα :lol: . Και το ειχα μαραζι οτι η SE δεν εβγαζε κανα σοβαρο clam shell...

ξερουμε περιπου ποτε θα εμφανιστει στην Ελλαδα;

 

μαλλον οταν λεει Q2 εννοει καπου μεταξυ Μαρτη και Ιουνη ή μεταξυ ιουνη και δεκεμβρη;:worry::cry:

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

clamshell τρομερο μπορω να το χαρακτηρισω εγω,μια χαρα κι οχι και τοσο συνηθισμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκαμε τον αντιακταστατη του Κ810 που θα το φορτωθει η μαμα :lol: . Και το ειχα μαραζι οτι η SE δεν εβγαζε κανα σοβαρο clam shell...

ξερουμε περιπου ποτε θα εμφανιστει στην Ελλαδα;

 

μαλλον οταν λεει Q2 εννοει καπου μεταξυ Μαρτη και Ιουνη ή μεταξυ ιουνη και δεκεμβρη;:worry::cry:

 

Q2= 2 τριμηνο Αρα απριλιος-ιουνιος. Τωρα για ελλαδα μαλλον τελη ιουνη το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι,και λογικα πρεπει να ειναι και πολυ ποιοτικο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι,και λογικα πρεπει να ειναι και πολυ ποιοτικο
ναι ετσι φαινεται!και μαλιστα ξεφευγει απο τα αλλα αυτης της σειρας της SE!:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ακριβως και για να πω και την αληθεια ρε παιδια δεν βλεπω να χει ομοιοτητες με αλλα αναδιπλουμενα κινητα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέλειο κινητό ...με μάπα πληκτρολόγιο :wacko:
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το ξερουμε αυτο αν δεν το δουμε απο κοντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πολύ όμορφη συσκευή, τουλάχιστον από τις φωτογραφίες. Ελπίζω να την έχω σύντομα στην κατοχή μου (η ΤΙΜ Ιταλίας την έχει διαθέσιμη στην ιστοσελίδα της με τιμή 219 ευρώ αλλά όσα καταστήματα ΤΙΜ στο Μιλάνο ρώτησα δεν την έχουν φέρει ακόμα) ώστε να γράψω τις εντυπώσεις μου.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να ειναι στιβαρο σαν κατασκευη,σαν εμφανιση ειναι πολυ ομορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν στην Ιταλια εχει 219 στην Ελλαδα βαλε Χ1.5...

αν παντος εχει και εδω αυτην την τιμη θα ειναι μια χαρα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω οτι αυτο το κινητο πρεπει να παρει βραβειο sony ericsson και σχετικα λεπτο και clamshell με sar ο,44????

 

ειναι τουλαχιστον θαυμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Allora...

 

η συσκευή είναι στα χέρια μου από την Παρασκευή το απόγευμα. Οι πρώτες εντυπώσεις ήταν εξαιρετικές. Το τηλέφωνο είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ, η κατασκευή είναι στιβαρή και η εμφάνιση δείχνει πολυτελής, η οθόνη του είναι ευκρινέστατη (και μεγαλύτερη από του Κ810i, που είχα την ευκαιρία να το συγκρίνω) και τα πλήκτρα του αποκρίνονται τάχιστα στα πατήματα και είναι πολύ βολικά κατά την πληκτρολόγηση. Η εξωτερική οθόνη εμφανίζει τα απολύτως απαραίτητα με λευκά γράμματα σε μαύρο φόντο ενώ όταν είναι σβηστή γίνεται «καθρέπτης». Η κάμερα είναι μάλλον απογοητευτική, έχοντας καλομάθει σε εκείνη του K750i, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να τη χαρακτηρίσεις άσχημη, τουλάχιστον σε λήψεις κατά τη διάρκεια της ημέρας. Πολύ θετική κρίνω επίσης την επιλογή για αποθήκευση των εισερχόμενων μηνυμάτων στην κάρτα μνήμης (αν έχει τοποθετηθεί).

 

Η συσκευή είναι της ΤΙΜ Ιταλίας, πράγμα που σημαίνει: λογότυπο ΤΙΜ στο εξωτερικό της συσκευής, λογότυπο UMTS High-Speed κάτω από την οθόνη και, το κυριότερο, μενού προσαρμοσμένο ΤΙΜ με διαφορετικά εικονίδια (μόνο στο αρχικό μενού, καμία σχέση με Vodafone Live Menu), δεξί ειδικό πλήκτρο με συντόμευση για το 1254 και προεγκατεστημένες ρυθμίσεις για ΤΙΜ και Alice Mail. Στη συσκευασία περιλαμβάνονται μόνο φορτιστής και στερεοφωνικό handsfree.

 

Η συσκευή έκανε ήδη τη δεύτερη φόρτιση σήμερα, αφήνοντάς μου κάποια ερωτηματικά για τη γενικότερη αυτονομία της μπαταρίας, μιας και το τηλέφωνο δεν έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά αυτές τις μέρες. Η μπαταρία είναι στα 930mAh, νούμερο που ούτε εντυπωσιάζει αλλά ούτε απογοητεύει. Μένει να διαπιστωθεί η πραγματική αυτονομία μετά από μερικούς ακόμη πλήρεις κύκλους φόρτισης.

 

Ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω και δεν υπάρχει κάπου στο manual αναφορά για να με διαφωτίσει είναι τι διάβολο σημαίνει το εικονιδιάκι E, που μετατρέπεται συχνά σε G, πάνω από το μετρητή σήματος. Έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε σχετικό με GPRS και 3G αλλά το σύμβολο παραμένει. Να σημειώσω επίσης ότι το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ με κάρτα WIND και έχω σβήσει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις TIM που υπήρχαν.

 

Τα μειονεκτήματά του, κατ' εμέ, είναι τα εξής:

α. το κάλυμμα της μπαταρίας είναι πολύ δύσκολο να ξεκουμπώσει, σε σημείο που να φοβάμαι να μη σπάσω κάτι.

β. παρατηρείται μια ενοχλητική καθυστέρηση 2-3 δευτερολέπτων στο να ανάψει η οθόνη όταν ανοίγεις το flip σε εισερχόμενη κλήση, η οποία μειώνεται στο ένα δευτερόλεπτο όταν ανοίγεις το flip σε κατάσταση αναμονής. Το πρόβλημα υπάρχει και όταν το πορτάκι είναι στην ενεργή ρύθμιση με αποτέλεσμα να καθυστερεί το άνοιγμα της γραμμής.

γ. δεν υπάρχουν υπέρυθρες. OK, ποιος τις χρησιμοποιεί πια; Εγώ. Ήθελα να μεταφέρω αρχεία από και προς ένα Z250i, το οποίο έχει μόνο θύρα υπερύθρων και έπρεπε να τα πάω μέσω K810i.

δ. λείπει η ρύθμιση που υπήρχε σε όλα τα προηγούμενα SE για την αλλαγή χειμερινής-θερινής ώρας. OK, χέρια και μυαλό έχω για να την αλλάξω από την κανονική ρύθμιση ώρας αλλά γιατί να αφαιρεθεί αυτή η συντόμευση;

ε. το διπλό πλήκτρο αυξομείωσης της έντασης είναι τοποθετημένο χαμηλά, ελέω ύπαρξης της υποδοχής M2 πιο πάνω, και μου φαίνεται άβολο στο να το εντοπίσεις αμέσως μιλώντας στο τηλέφωνο. Σε αυτό συνηγορεί και το μικρό του μέγεθος.

 

Αυτά προς το παρόν. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από την αγορά μου, καθώς το Z770i είναι ακριβώς η συσκευή που έψαχνα, όντας κομψή, αναδιπλούμενη και με μεγάλη οθόνη.

 

Για απορίες μη διστάσετε και αν κάποιος έχει απάντηση στο ερώτημα που με βασανίζει (βλ. πιο πάνω) ας κάνει ένα post να μου φύγει η απορία διότι από το site της SE δε βγάζω άκρη.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά; Κυκλοφόρησε; :confused:

 

Το play247 το έχει στα 248 euro! :)

 

EDIT: Oops. μόλις το πρόσεξα... : Διαθεσιμότητα : Αναμένεται

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Από το φυλλάδιο του Γερμανού.

 

http://img181.imageshack.us/img181/4066/z770iso9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά; Κυκλοφόρησε; :confused:

 

Το play247 το έχει στα 248 euro! :)

 

EDIT: Oops. μόλις το πρόσεξα... : Διαθεσιμότητα : Αναμένεται

 

αντε να το δουμε κι αυτο,παντως σε μαυρο δειχνει πολυ ομορφο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγο?πως στο καλω κανω τις ρυθμισεις για ιντερνετ?εχω συνδεση cosmote αλλα δεν μπορω να ρυθμισω την συσκευη..μπορει καποιος να με βοηθησει σας παρακαλωωωωωωωω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...