Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ!... τι να πω!.. :(

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οθόνη δε νομίζω να χρειάζεσαι.. το πρόβλημα είναι στη σύνδεση. Δες και το 14ο post σ'αυτό το γερμανικό forum. Αν και είναι από google translate ίσως σε βοηθήσει. Αυτός έβαλε, αν κατάλαβα καλά, κολλητική ταινία και ένα μικρό χαρτάκι

 

Hello , I am from Romania and my G900i was dead too with these symptoms ... I reinstalled the firmware (unfortunately I lost everything for nothing) ... then I saw the solution ...

If you press on the keyboard area on your phone , it will keep running as usual ... It seems it isn`t making a connection in the hardware area ... So I disassembled the phone and put a small piece of wood between the shell and the white keyboard connectors ... Now it seems to work ok

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη δε νομίζω να χρειάζεσαι.. το πρόβλημα είναι στη σύνδεση. Δες και το 14ο post σ'αυτό το γερμανικό forum. Αν και είναι από google translate ίσως σε βοηθήσει. Αυτός έβαλε, αν κατάλαβα καλά, κολλητική ταινία και ένα μικρό χαρτάκι

 

Σ'ευχαριστώ θα το ανοίξω να το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε κατάλαβα πολλά απο το site λόγο κακών Αγγλικών μου. Αυτό που έκανα ήταν ότι αφαίρεσα το σφουγγαράκι κ έβάλα ένα κομμάτι ταινίας για να μην ακουμπάει το καλώδιο οθόνης με το την υπολοιπη συσκευή αλλά το πρόβλημα δεν έχει κάποια βελτίωση μήπως δε κατάλαβα καλά;Μήπως πρέπει να κάτι και κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

πάτε καλά ρε παιδιά?

το κινητό είναι σε εγγύηση (2 χρόνια αν θυμάμαι καλά),

τι κάθεστε και παίζετε με τα χαρτάκια και τις ταινίες

 

το να ανοίξετε κινητό σημαίνει πολλές φορές ότι χάνετε την εγγύηση

 

αφήστε το στην omnitech και θα το παραλάβετε σε 10 μέρες

 

έτσι έκανα και εγώ και το πήρα χθές

από το λίγο που το έχω δουλέψει πάει μια χαρά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

ξανά για service λοιπόν και αν έχεις πάλι πρόβλημα καταγγελία να πάρεις τα λεφτά που έδωσες πίσω

 

μην τους αφήνετε έτσι παιδιά

όχι μόνο την SE, όλους τους αρκουδιάρες που δεν κάνουν καλά την δουλειά τους

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το g900 6 μήνες και όλα πήγαιναν καλά μέχρι προχθές. το κινητό κάνει μόνο του reset η οθόνη ρίχνει την ανάλυση και μου γράφει πως αυτό έγινε για μεγιστοποίηση της απόδοσης. Δεν έχω ούτε εφαρμογές ούτε έχω κάνει update και γενικά δεν έχω πειράξει το τηλέφωνο καθώς δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου.

Σας παρακαλώ αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα προτείνετε μου λύση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες το τελευταιο διαστημα;

 

δοκιμαζες θεματα;

 

αλλαξες καρτα μνημης;

 

κατι αλλο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τίποτε σπουδαίο..είναι αδικαιολόγητο αυτό που συμβαίνει και δεν εχω το χρόνο να το στείλω στην omnitech. να κάνω back up και master reset όπως διάβασα λίγο πιο πάνω? ξέρετε πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

μετα το μπακαπ

μπορεις να κανεις επαναφορα.

θα τα βρεις και στο γουγλη.

 

αλλα εφοσον εισαι σε εγγυηση...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να κανω reset

μπορει καποιος να βοηθησει?

Κύριο μενού > Ρυθμίσεις > Γενικά > Γενική επαναφορά.

 

Κατά τη γενική επαναφορά, όλα τα δεδομένα χρήστη, οι ρυθμίσεις και τα προεγκατεστημένα αρχεία μέσων (για παράδειγμα, εικόνες φόντου, ήχοι κλήσης και εικόνες) που βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου θα διαγραφούν και πραγματοποιηθεί επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Τα αρχεία της κάρτας μνήμης δεν επηρεάζονται.

Link to comment
Share on other sites

ωραια και καλα το reset αλλα το κινητο ξανακολαει..τελικα μοναδικη λυση ειναι ο γερμανος?

Μην ασχολείσαι, hardware το πρόβλημα, πήγαινε το στο service.

Link to comment
Share on other sites

ωραια και καλα το reset αλλα το κινητο ξανακολαει..τελικα μοναδικη λυση ειναι ο γερμανος?

το ίδιο μου έκανε και εμένα

δεν φτιάχνει με τίποτα, τα προσπάθησα όλα, μόνο αν το πας στο service

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε με μια αναβάθμιση στο λογισμικό απο τον γερμανό.Εκεί έχουν την πλήρη αναβάθμιση και όχι την περιορισμένη που μπορούμε να έχουμε όλοι εμείς μέσω internet.

Αιτία του προβλήματος κατά τον τεχνικό ήταν η λήψη με bluetooth/mms δεδομένου το οποίο προήλθε απο τηλέφωνο με διαφορετικό πρωτόκολο.Το g900 έκανε λοιπόν reset για να μπορέσει να το διαβάσει.

Δεν ξέρω πως το ακούτε αλλά τουλάχιστον το τηλέφωνο έφτιαξε πλέον.

Ελπίζω να βοηθηθούν και άλλοι συμπάσχοντες.

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει αρχίσει να μου παρουσιάζει προβλήματα με το ασυρματο δίκτυο. Eνώ δούλευε μια χαρα, μια μερα απλά σταμάτησε να συνδέετε σε οποιοδήποτε δικτυο. ενώ τα βλέπει κανονικά στην ανίχνευση. Mου βγάζει μύνημα η σύνδεση απέτυχε! Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

παδια ξερει κανεις πως μπορω να μπω στο εσωτερικο του g900 αλλα μεσο του pc..??? γτ με το swiss manager αργω πολυ.....κανει και reload και βαριεμαι.... ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

παδια ξερει κανεις πως μπορω να μπω στο εσωτερικο του g900 αλλα μεσο του pc..???

γτ με το swiss manager αργω πολυ.....κανει και reload και βαριεμαι.... ξερει κανεις?

Δε γίνεται να μπεις στους φακέλους του συστήματος από το pc. Για μεγαλύτερη ευκολία μπορείς να βάλεις

ένα πρόγραμμα remote για να χειρίζεσαι το κινητό από τον υπολογιστή (πχ Mobileways Remote UIQ3 Professional).

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μπεις στους φακέλους του συστήματος από το pc. Για μεγαλύτερη ευκολία μπορείς να βάλεις

ένα πρόγραμμα remote για να χειρίζεσαι το κινητό από τον υπολογιστή (πχ Mobileways Remote UIQ3 Professional).

 

οκ! θα προσπαθησω! :-P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει αρχίσει να μου παρουσιάζει προβλήματα με το ασυρματο δίκτυο. Eνώ δούλευε μια χαρα, μια μερα απλά σταμάτησε να συνδέετε σε οποιοδήποτε δικτυο. ενώ τα βλέπει κανονικά στην ανίχνευση. Mου βγάζει μύνημα η σύνδεση απέτυχε! Καμιά ιδέα?

 

 

Τώρα άρχισε να μου κάνει και restart όταν πάω να συνδεθώ και μου βγάζει το γνωστό μυνημα οτι και καλά έκανε επανεκίνηση για βελτίοση της απόδοσης lol. (απο μεριά μου έχω κάνει ότι μπορούσα , ξαναπέρασα το firmware έκανα επαναφορές, τίποτα)

Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι ίσως είναι θέμα hardware, αν και βλέπει κανονικά όλα τα δύκτια.

Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

oxin δε ξερω αν το εχεις κανει ηδη αλλα δοκιμασες να κανεις και μορφοποιηση του c μπας και φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω και γω απ τον περασμένο οκτώβρη. Δε θα συμβούλευα κανεναν να το αγοράσει και να σκεφτήτε σε μενα δε μου ετυχαν τα προβλήματα που έτυχαν σε άλλα παιδια εδω μεσα με σηματα και οθόνες. 320 ευρω το πηρα με κάρτα μνημης. το πηρα για τα 5 mp της καμερας αλλα απογοητευτηκα γρηγορα ίσως να ειναι κοντα στα 2.5. γενικά ειναι αργό τηλεφωνο θα το ειπαν και άλλοι. Ενταξει μου έπεσε μια φορά απ τα τρία μετρα σε σκληρο πάτωμα και δεν έπαθε τιποτα. Άλλη φορά μου ξεκολλησε το μαυρο αυτοκολλητο γυρω από τα κύρια κουμπια, η άκρια του δηλαδη και έπρεπε να βάλω σουπερ γομα. καποτε κολλάει και ουτε σβήνει πρεπει να βγει η μπαταρία. σας ειπα για τα 5 μεγκαπιξελ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...