Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 erwtiseis paidia....otan mpainw apo to menu stin diaxeirisi arxeiwn kai blepw px. mia eikona otan pataw to velaki(to pisw) me stelnei sto arxiko menu(dld diaxeirisi arxeiwn,hmerologio ktl)kai etsi anagkazomai na ksanampw... kserete giati symbainei auto? episis sta minimata enw tsekarei apo tis epiloges keimenou thn aytomati xrhsh kefalaiwn,mou vgazei to prwto kefalaio kai ta alla mikra...Mporeite na mou lysete autes tis 2 apories? :( Simeiwsh oti to kinito einai anavathmismeno...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω τις παρακάτω απορίες:

 

- πως μπορώ να γράφω με multitap αρχίζοντας από τους αγγλικούς χαρακτήρες? είναι λίγο δύσκολο να πρέπει να περάσεις όλους τους ελληνικούς για να φτάσεις στους αγγλικούς

 

- όταν είσαι σε μία εφαρμογή και θες να την κλείσεις τι κάνεις? το να πας στο αρχικό menu και μετά από τις ανοιχτές εφαρμογές για να την κλείσεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο

 

- αυτό με τα μηνύματα το έχω και εγώ, δεν βρίσκω την επιλογή να απενεργοποιήσω τους εθνικούς χαρακτήρες

 

 

 

όποιος μπορεί ας βοηθήσει

ευχαριστώ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Mages to brika auto me ta MINIMATA!!! pas:

dimiourgia neou minamatos (SmS) => exeis epilegmeno to keimeno kai oxi ton arithmo=>patas perisottera=>epiloges keimenou=>allagi pezown/kefalaiwn to epilegeis mono kefalaia! kai grafeis ws 160 xarakt!!

Link to comment
Share on other sites

Mages to brika auto me ta MINIMATA!!! pas:

dimiourgia neou minamatos (SmS) => exeis epilegmeno to keimeno kai oxi ton arithmo=>patas perisottera=>epiloges keimenou=>allagi pezown/kefalaiwn to epilegeis mono kefalaia! kai grafeis ws 160 xarakt!!

Είναι τόσο δύσκολο να πατάτε 3 φορές το αστεράκι (για τα κεφαλαία); Δεν κατάλαβα πώς είχατε κολλήσει με τους 70 χαρακτήρες.

 

@Dave_Steele: To 1o που λες είναι πολύ ενοχλητικό στον Opera Mobile. Για μια ιστοσελίδα πατάς 200 κουμπιά μέχρι να φτάσεις στους αγγλικούς χαρακτήρες. Αλλά βέβαια υπάρχει και το virtual keyboard. To 2o δεν το κατάλαβα. Οι εφαρμογές κλείνουν τελείως από τη διαχείριση εργασιών.. υπάρχει και εικονίδιο δίπλα από τη μπαταρία. Το πίσω βελάκι ελαχιστοποιεί τις εφαρμογές και δεν κλείνουν με ένα X όπως στα windows. Πατημένο το πίσω βελάκι σε πάει στην οθόνη αναμονής. Για καλύτερη διαχείριση των ανοιχτών προγραμμάτων υπάρχει το Swiss Manager Pro και ακόμα πιο εξειδικευμένο είναι το Process Explorer. Και τα 2 είναι της CellPhoneSoft.

Link to comment
Share on other sites

ok με τα μηνύματα ευχαριστώ, δεν είχα καταλάβει ότι απλά έπρεπε να το γυρίσω στα κεφαλαία για να έχω 160. Έψαχνα να απενεργοποιήσω εθνικούς χαρακτήρες όπως σε παλιότερα κινητά και όπως είχε αναφερθεί από κάποιους εδώ και προφανώς δεν έβρισκα τίποτα.

 

το άλλο με τις εφαρμογές έψαχνα κάποιον τρόπο να κλείνουν αυτόματα με το πίσω βελάκι, κάτι θυμάμαι στις αρχικές ρυθμίσεις του κινητού ότι το είχε σαν επιλογή, θα το ψάξω αλλιώς θα τις κλείνω όλες μαζί όταν το θυμάμαι.

 

Γενικά δεν έχω παρατηρήσει χαμηλότερη ταχύτητα όταν είναι πολλές εφαρμογές μαζί ανοιχτές, οπότε δεν με νοιάζει να είναι και ανοιχτές.

 

το άλλο με τους αγγλικούς χαρακτήρες είναι πραγματικά ενοχλητικό για εμένα. έχω συνηθίσει να γράφω με multitap και στο internet και στις σημειώσεις και στην αναζήτηση στις επαφές.

 

Όποιος ξέρει τρόπο να βγαίνουν πρώτα οι αγγλικοί χαρακτήρες πριν τους ελληνικούς ας μας τον πει.

 

Παλιά θυμάμαι στα SE είχε επιλογή Ελληνικά, Αγγλικά και ΤΥΠΙΚΟ abc που το προτιμούσα.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware έχεις; Όπως διαβάσα, υπάρχει βελτίωση στο τελευταίο update. Μήπως έχεις ανοιχτά πολλά προγράμματα ταυτόχρονα; Αν θες κλείσε και τα transitions.

 

CDA:1214662 R2A

mbclub.gr
Link to comment
Share on other sites

CDA:1214662 R2A

Τα firmware σε χρονολογική σειρά (από το παλιότερο) είναι R9L004 -> R9M003 -> R9N002. Αν εσύ έχεις παλιό software και σου λέει πως έχεις το πιο πρόσφατο, θα πρέπει να αλλάξεις το CDA σε Custom World1 (CW1) για να μπορέσεις να κατεβάσεις το τελευταίο update. Εδώ θα βρεις αναλυτικό οδηγό. Σημαντικό ρόλο στην ταχύτητα των μενού παίζει και το μέγεθος του θέματος που έχεις επιλέξει. Όσο μικρότερο είναι, τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το R9M003...μεσα απο το update μπορω να βαλω το R9N002???? θα γινει πιο γρηγορο?

Ναι μπορείς αν κατεβάσεις το Update Service.

Δεν το δοκίμασα αλλά όπως λένε πολλοί γίνεται λίγο πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το R9M003...μεσα απο το update μπορω να βαλω το R9N002???? θα γινει πιο γρηγορο?

 

Από εχθές που το έβαλα, είδα αρκετή διαφορά στην ταχύτητα (κυρίως του menu)....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε επισης αν εχει μετρητη μυνηματων?Για τις κλησεις το ξερω....

Mολις περασα το R9N002 και μπορω να πω πως ειναι πιο γρηγορο...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε επισης αν εχει μετρητη μυνηματων?Για τις κλησεις το ξερω....

Mολις περασα το R9N002 και μπορω να πω πως ειναι πιο γρηγορο...

 

Δεν κατάφερα να βρω κάτι τέτοιο.....

Link to comment
Share on other sites

Ακομα καλο wifi σημα δεν εχω βρει..αλλα απο το λιγο που βρηκα και μπηκα κολλαγε αρκετα το κιν αν και εχω την τελευταια αναβαθμιση μεσα...συμβαινει και σε σας το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

Ακομα καλο wifi σημα δεν εχω βρει..αλλα απο το λιγο που βρηκα και μπηκα κολλαγε αρκετα το κιν αν και εχω την τελευταια αναβαθμιση μεσα...συμβαινει και σε σας το ιδιο?

Αν κάτι κολλάει, πιστεύω πως είναι ο Opera Mobile 9.5 που καταλαμβάνει πολλά ΜΒ Ram και είναι γενικά αργός. Δοκίμασε και τον Opera Mini.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν παρατήρησα να κολλάει πουθενά

έβαλα και google maps και πάει πολύ καλά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αλήθεια σήμερα που δούλεψα πολύ το wifi είδα αρκετά κολλήματα

ειδικά όταν έφευγα μακριά από το router και έχανε τη σύνδεση μετά άρχιζε κάτι παλαβά το κινητό, πήγαινε πολύ αργά για 3-4 λεπτά, του έκανα και ένα hard restart

 

δούλευα έκεινή την ώρα το fring και 2 σελίδες στον opera

 

τον opera mini από που τον κατεβάζουμε?

ξέρει κάποιος τι αλλαγές έχει με τον κανονικό?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

μετά το κόλλημα που έφαγε δεν πιάνει κανένα wifi,

έπρεπε να το κάνω restart για να δουλέψει

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

να τον απεγκαταστήσω τον opera mobile?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "κόλλημα" που έχει φάει το wifi ήτανε όταν τελείωνε η μπαταρία. Εκεί το τηλέφωνο κόλλησε. Μόνο με hard reset το επανέφερα...
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια εδώ, γιατί θα τρελαθώ.

 

Το κινητό δεν το έχω ούτε 2 μήνες καλά, καλά και σήμερα ξεκόλλησε το αυτοκόλλητο (για όσους δεν το ξέρατε, ναι, αυτοκόλλητο είναι) που περιβάλλει τα 4 κουμπιά και το κεντρικό χειριστήριο.

Αν το πάω σε κάποιο SE Service θα μου αλλάξουν το αυτοκόλλητο ή θα έχουμε μα και μου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...