Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, με το BTHF SE BV-435 αδύνατον να συνεργαστεί. :( Κάνει ότι του κατέβει στον εγκέφαλο. Άλλες φορές δεν απαντάει κλήσεις, άλλες φορές δεν κλήνει την γραμμή, δεν κάνει επανάκληση του τελευταίου αριθμού, αποσυνδέεται και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Αντίθετα με ένα NOKIA BT-600 (το ξέθαψα), δούλεψε κατ' ευθείαν!!:blink:

Δεν είμαστε καλά, τώρα!! Αυτά μου θυμίζουν κάτι εποχές που το ΒΤ ήταν στα σπάργανα και έκανες κρα για να βρεις συσκευές να συνεργάζονται!:mad:

 

Επειδή θυμάμαι ότι το HF αυτό, μου έκανε διάφορα κόλπα, μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω για κάτι καινούργιο. Από SAMSUNG HF τι προτείνετε? Δύο πράγματα με ενδιαφέρουν, η αυτονομία και να έχει άγκιστρο. Δεν τα εμπειστεύομαι αυτά που πιάνουν μόνον μέσα στον ακουστικό πόρο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να πας να παρεις το samsung wep185 χωρις αγκιστρο ξεχνας να το φορτησεις και συνεργαζεται αψογα και εχει πολυ καλη τιμη πλεον.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

hi guys! στα μηνυματα ειναι ευχρηστο?γιατι στο samsung e840 που εχει η μητερα μου,για να στειλεις μηνυμα στραμπουλας τον αντιχειρα σου (εχει το πληκτρο του κενου στην διεση και δεν βολευει καθολου ετσι οπως ειναι φτιαγμενο)...:blink::ninja:
Link to comment
Share on other sites

hi guys! στα μηνυματα ειναι ευχρηστο?γιατι στο samsung e840 που εχει η μητερα μου,για να στειλεις μηνυμα στραμπουλας τον αντιχειρα σου (εχει το πληκτρο του κενου στην διεση και δεν βολευει καθολου ετσι οπως ειναι φτιαγμενο)...:blink::ninja:

 

Νομίζω όλα τα samsung εκεί έχουν το space

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά και τα SE νομίζω ότι εκεί έχουν το κενό. Δεν είναι και τόσο δύσχρηστο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά και τα SE νομίζω ότι εκεί έχουν το κενό. Δεν είναι και τόσο δύσχρηστο!

 

Ε, ναι, και τα νόκια το έχουν στο μηδεν.

Δίπλα δλδ.

Σιγά τα ωά!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πατέρας μου θέλει να αγοράσει το SAMSUNG U900 με την επιδότηση που έχει απο την WIND θα ήθελα να μάθω τα εξής σε σύγκριση με τo SAMSUNG U600 που έχει τώρα!

 

1ο)Έχει δυνατό ήχο κλήσης;(Γιατί ο πατέρας μου θέλει την ένταση στο full :lol:)!

2o)Παίζει δυνατά ώς ήχο κλήσης mp3 τραγούδια απο CD;(Γιατί στο U600 ο πατέρας μου έχει κάτι τραγούδια απο CD και θέλει να τα αντιγράψει στο καινούργιο κινητό και να βάλει κάποιο απο αυτά σαν ήχο κλήσης!:p)!

3ο)Έχει εύκολα πλήκτρα αφής;;;(Γιατί στο U600 τα μόνα πλήκτρα αφής που έχει είναι το: δεξιά πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο κλήσης και δεξί πλήκτρο τερματισμού κλήσης!),ενώ στο U900 όλα τα πλήκτρα είναι αφής.Μόνο οι αριθμοί είναι χωρίς αφή!:(.

4ο)''Παίρνει'' μεγάλης χωρητικότητας κάρτα μνήμης;;;

5ο)Έχει καλή ανάλυση φωτογραφικής μηχανής;;;(Σε σχέση με το U600 που έχει 3,2 MegaPixels:D)!

6ο)Έχει μεγάλη διάρκεια video με κάρτα μνήμης 2GB και στη μεγαλύτερη ανάλυση;;;:worry:.

Σας ευχαριστώ πολύ!

John The Greek!:D!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πατέρας μου θέλει να αγοράσει το SAMSUNG U900 με την επιδότηση που έχει απο την WIND θα ήθελα να μάθω τα εξής σε σύγκριση με τo SAMSUNG U600 που έχει τώρα!

 

1ο)Έχει δυνατό ήχο κλήσης;(Γιατί ο πατέρας μου θέλει την ένταση στο full :lol:)!

2o)Παίζει δυνατά ώς ήχο κλήσης mp3 τραγούδια απο CD;(Γιατί στο U600 ο πατέρας μου έχει κάτι τραγούδια απο CD και θέλει να τα αντιγράψει στο καινούργιο κινητό και να βάλει κάποιο απο αυτά σαν ήχο κλήσης!:p)!

3ο)Έχει εύκολα πλήκτρα αφής;;;(Γιατί στο U600 τα μόνα πλήκτρα αφής που έχει είναι το: δεξιά πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο κλήσης και δεξί πλήκτρο τερματισμού κλήσης!),ενώ στο U900 όλα τα πλήκτρα είναι αφής.Μόνο οι αριθμοί είναι χωρίς αφή!:(.

4ο)''Παίρνει'' μεγάλης χωρητικότητας κάρτα μνήμης;;;

5ο)Έχει καλή ανάλυση φωτογραφικής μηχανής;;;(Σε σχέση με το U600 που έχει 3,2 MegaPixels:D)!

6ο)Έχει μεγάλη διάρκεια video με κάρτα μνήμης 2GB και στη μεγαλύτερη ανάλυση;;;:worry:.

Σας ευχαριστώ πολύ!

John The Greek!:D!

 

1) Όλοι λένε πως όχι.Μάλλον θα έχουν δίκιο, δεν μπορεί να είναι όλοι κουφοί

2)Ε, το ίδιο πράγμα ρωτάς. Το ηχείο του δεν είναι πολύ δυνατό.

4) Παίρνει.

5) Η κάμερά του είναι καλή.

6) Ναι, πρέπει να έχει μεγάλη διάρκεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν παω να καταχωρήσω νέα επαφή ΔΕΝ γράφει ελληνικά. Στις γλώσσες εισαγωγής δεν υπάρχουν ελληνικά. Το menu είναι στα ελληνικά και στα μηνύματα μπορώ να γράψω ελληνικά αν και εκεί δεν υπάρχουν τα ελληνικά στις γλώσσες εισαγωγής. Το κινητό το πήρα από τη wind. Καμιά ιδέα; Να πάω να τους το φέρω στο κεφάλι;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλα τα samsung εκεί έχουν το space

 

Ναι,φυσικα και το backspace υπαρχει καπου εκει κατω.απλα ετσι οπως ειναι φτιαγμενο το ε-840 ειναι πιο δυσκολο να το πατησεις απ οτι στο πολυ παραπλησιο,σχεδιαστικα,u600.πραγματικα με το ε-840 μου πιανεται το δαχτυλο μετα απο δυο μηνυματακια..τι να πω...ισως εχω μεγαλα δαχτυλα....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν παω να καταχωρήσω νέα επαφή ΔΕΝ γράφει ελληνικά. Στις γλώσσες εισαγωγής δεν υπάρχουν ελληνικά. Το menu είναι στα ελληνικά και στα μηνύματα μπορώ να γράψω ελληνικά αν και εκεί δεν υπάρχουν τα ελληνικά στις γλώσσες εισαγωγής. Το κινητό το πήρα από τη wind. Καμιά ιδέα; Να πάω να τους το φέρω στο κεφάλι;

 

εννοειται οτι προσπαθεις να γραψεις με κεφαλαία,ετσι?γιατι τα samsung συνηθως δεν εχουν ελληνικα μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πατέρας μου θέλει να αγοράσει το SAMSUNG U900 με την επιδότηση που έχει απο την WIND θα ήθελα να μάθω τα εξής σε σύγκριση με τo SAMSUNG U600 που έχει τώρα!

 

1ο)Έχει δυνατό ήχο κλήσης;(Γιατί ο πατέρας μου θέλει την ένταση στο full :lol:)!

2o)Παίζει δυνατά ώς ήχο κλήσης mp3 τραγούδια απο CD;(Γιατί στο U600 ο πατέρας μου έχει κάτι τραγούδια απο CD και θέλει να τα αντιγράψει στο καινούργιο κινητό και να βάλει κάποιο απο αυτά σαν ήχο κλήσης!:p)!

3ο)Έχει εύκολα πλήκτρα αφής;;;(Γιατί στο U600 τα μόνα πλήκτρα αφής που έχει είναι το: δεξιά πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο,αριστερό πλήκτρο κλήσης και δεξί πλήκτρο τερματισμού κλήσης!),ενώ στο U900 όλα τα πλήκτρα είναι αφής.Μόνο οι αριθμοί είναι χωρίς αφή!:(.

4ο)''Παίρνει'' μεγάλης χωρητικότητας κάρτα μνήμης;;;

5ο)Έχει καλή ανάλυση φωτογραφικής μηχανής;;;(Σε σχέση με το U600 που έχει 3,2 MegaPixels:D)!

6ο)Έχει μεγάλη διάρκεια video με κάρτα μνήμης 2GB και στη μεγαλύτερη ανάλυση;;;:worry:.

Σας ευχαριστώ πολύ!

John The Greek!:D!

 

1) Όλοι λένε πως όχι.Μάλλον θα έχουν δίκιο, δεν μπορεί να είναι όλοι κουφοί

2)Ε, το ίδιο πράγμα ρωτάς. Το ηχείο του δεν είναι πολύ δυνατό.

4) Παίρνει.

5) Η κάμερά του είναι καλή.

6) Ναι, πρέπει να έχει μεγάλη διάρκεια.

 

 

Όλα σωστά. Να συμπληρώσω μόνον ότι εγώ δεν βρίσκω χαμηλό τον ήχο κλήσης. Δεν ακούγεται καλά, ναι. Αλλά χαμηλά σίγουρα δεν ακούγεται.

 

Και για το 3) .... Ποιος σου είπε ότι όλα τα πλήκτρα είναι αφής? Μόνον τα βελάκια και το ΟΚ είναι αφής. Τα πλήκτρα κλήσης και τα πολλαπλών χρήσεων ΔΕΝ είναι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

να πας να παρεις το samsung wep185 χωρις αγκιστρο ξεχνας να το φορτησεις και συνεργαζεται αψογα και εχει πολυ καλη τιμη πλεον.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αν και εγώ ζητούσα να ΕΧΕΙ άγκιστρο. Μόλις γύρισα από διακοπές και πήρα τελικά ένα ΝΟΚΙΑ ΒΗ-207. Προτήμησα πάλι ΝΟΚΙΑ γιατί με βολεύει στο θέμα "φορτιστής". Αλλιώς θα πρέπει να κουβαλάω 3 διαφορετικούς φορτηστές μαζί μου και δεν λέει. Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Για να δούμε....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία για φλασάρισμα. Αν δεν το δεχτούν (έχω ακούσει για κάτι κουλά), στο 9βολτο για τα σχετικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό τι κουλό είναι!!!! Γιατί όταν το συνδέω στο PC μέσω USB, μου ζητάει να απενεργοποιήσω το ΒΤ???? :blink:

 

Έχει κάποια ρύθμιση πουθανά? Αν μου έρθει κάποιο τηλέφωνο εκείνη την στιγμή, τι κάνω? Χώνομαι κάτω από το γραφείο για να μιλήσω??!!??!!?? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη Δευτέρα το U900 σαν αντικαταστάτη του U600 που είχα μέχρι τώρα, δυστυχώς όμως απογοητεύτηκα σε δυο τρία σημεία Π.χ. ο τρόπος zoom στις φωτογραφίες, στο U600 ήταν κλάσης ανώτερος γιατί εμφάνιζε τις φωτογραφίες σε όλοι την οθόνη κάτι που δεν γίνεται στο U900, επίσης μειώθηκε η ανάλυση όταν τραβάς βίντεο και ο χαμηλός ήχος στις εισερχόμενες κλήσης και μηνύματα...α και αυτό το κουλό ότι πρέπει να απενεργοποιούμε το Bluetooth όταν συνδέουμε το κινητό με το PC:wacko::X
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία για φλασάρισμα. Αν δεν το δεχτούν (έχω ακούσει για κάτι κουλά), στο 9βολτο για τα σχετικά.

Και ποσο θα μου κατσει περιπου??..

Εντομεταξι το κηνιτο εχει ελληνικο μενου...αλλα δεν γραφει ελληνικα!!! Τι γινετε?? Δεν μπορω να κανω κατι εγω χωρις να πρεπει να το παρω?

Link to comment
Share on other sites

οταν ερχεται η αναφορα παραδοσης,μενει μεσα στα εισερχομενα ως μηνυμα?

 

ναι μεχρι να την διαγραψεις

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία για φλασάρισμα. Αν δεν το δεχτούν (έχω ακούσει για κάτι κουλά), στο 9βολτο για τα σχετικά.

 

Και ποσο θα μου κατσει περιπου??..

Εντομεταξι το κηνιτο εχει ελληνικο μενου...αλλα δεν γραφει ελληνικα!!! Τι γινετε?? Δεν μπορω να κανω κατι εγω χωρις να πρεπει να το παρω?

 

α) Γύρω στα 30 ευρώ.

β) Μπορείς να κάνεις και μόνος σου δουλειά, αλλά θέλει κάποια σχετική εμπειρία και φυσικά υπάρχει ο κύνδινος να σου ψωφήσει, οπότε ούτως ή άλλως θα το πας εκεί. Τες πα, αν έχεις κέφι και διάθεση για σκάλησμα υπάρχουν πιο πίσω στο νήμα, πληροφωρίες και links για firmware και software loaders. Ρίξε μια ματιά και στο θέμα για το U600 που σαν τηλέφωνο έχει σκαλιστεί πιο πολύ. Η διαδικασία πάνω κάτω είναι η ίδια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος τον κωδικο με τον οποιο μπαινουμε στο μενου του κινητου για να κανουμε το gprs να μην ειναι συνεχεια ον?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει επιλογη. Επισης είναι ο μόνος τρόπος να το χρησιμοποιήσεις σαν φακό.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...