Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο οτι καταλαβα ειναι σπεσιαλ κινητο αλλα παλι δεν εχει καλο ηχειο για να ακους τον ηχο κλησης οπως και το υ600.

δεν πειραζει τι να γινει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Επισης ακουσα πως χαραζεται ευκολα εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

 

χαραζει ευκολα???ενα θεμα που μας ενδιαφερει οντως,καποια απαντηση?

 

Ναι,ειναι αληθεια οτι χαραζεται ΠΟΛΥ ευκολα η πισω πλευρα του γι'αυτο εντυσα την πισω πλευρα του με ενα carbon αυτοκολλητο και ολα ενταξει.

 

πραγματι χαραζετε πολυ ευκολα η πισω πλευρα !κατα τα αλλα το κινητακι τα σπαει!

 

χαραζεται πισω,ενω στα πλαγια και γενικα οπου αλλου εχει μεταλλικη επιφανεια δεν χαραζει?

 

εμενα εχει χαραχθει ελαχιστα πισω και το εχω μονο 2 μερες ,αλλα ρε παιδια το προσεχω σαν τα ματια μου!το μπροστινο μερος απο την αλλη δεν εχει παθει τπτ!

 

Ετσι ακριβως....Το μεταλικο καπακι που ειναι για την μπαταρια χαραζεται για πλακα

 

Πράγματι το πίσω καπάκι και εμένα έχει πολύ μικρές γρατζουνιές που δεν δικαιολογούνται καθώς το προσέχω σαν τα μάτια μου.

Πιστευω όμως πως δε γδέρνεται το μέταλλο, αλλα η πλαστική μεμβράνη η οποία είναι κολλημένη σε όλο το πίσω καπάκι για να γραφτεί το λογότυπο της Samsung. ϊσως για αυτό τα μπροστινά κομμάτια δε καταλαβαίνουν τίποτα απο γρατζουνιές, γιατι δεν είναι επικαλυμμένα.

Αργότερα, αν γρατζουνιστεί πολύ θα δοκιμάσω μηπως βγαίνει τελείως προς το παρόν όμως δε το επιχειρώ ;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

για σας κ απο εμένα,μεγάλος φαν του σοουλ κ εγώ!

Ωραία η ιδέα να βγάλει κάποιος φωτο να δούμε για τί γρατζουνιές μιλάμε κ αν μπορεί καποιος που το έχει να μας πει τι μπορούμε να κάνουμε για να τις γλυτώσουμε...

Δηλ. να βάλουμε κάποια μεμβράνη ή κάτι σχετικό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου προσπάθησα αλλα δε φαίνονται στην φωτό. Είναι πολύ μικρές, μόνο αν το κοιτάξεις στον ήλιο φαίνονται...
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απαντηση οποιος ξερει.Πως μπορω να το ρυθμισω τα εισερχομενα μηνυματα να αποθηκευονται κατευθειαν στο τηλεφωνο και οχι στη sim?????????To λιωσει να το ψαχνω και δε το βρισκω με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου προσπάθησα αλλα δε φαίνονται στην φωτό. Είναι πολύ μικρές, μόνο αν το κοιτάξεις στον ήλιο φαίνονται...

 

Ευχαριστουμε φιλε.

Οποτε δε μιλαμε για κατι τοσο σημαντικο αν δε φαινονται.

Βεβαια με το περασμα του καιρου με το καλο, δεν ξερεις τι γινεται και ποσο θα φαινονται.

Βρηκε κανεις τροπο για να του βαλουμε παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εχει κάποιο φωτάκι που να σε ενημερώνει απλώς κοιτώντας το, οτι έχεις χάσει κάποια κλήση ή έχει έρθει κάποιο μήνυμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εχει κάποιο φωτάκι που να σε ενημερώνει απλώς κοιτώντας το, οτι έχεις χάσει κάποια κλήση ή έχει έρθει κάποιο μήνυμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Οχι,δεν εχει φωτακι.Μονο με μηνυμα ερχεται η ειδοποιηση....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απαντηση οποιος ξερει.Πως μπορω να το ρυθμισω τα εισερχομενα μηνυματα να αποθηκευονται κατευθειαν στο τηλεφωνο και οχι στη sim?????????To λιωσει να το ψαχνω και δε το βρισκω με τιποτα.
??????????????Γνωριζει κανεις???
Link to comment
Share on other sites

??????????????Γνωριζει κανεις???

 

Δεν εχω το συγκεκριμενο,εχω το G600 αλλα μηπως βοηθησω καπως.

 

Πας

Ρυθμισεις

Ρυθμισεις μνημης

Προεπιλεγμενη μνημη

Ληψεις μηνυματων

Και διαλεγης η τλεφωνο,η καρτα

(που παρεπιπτωντως το αναφερει σα καρτα μνημης)

Ελπιζω να βοηθησα:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο,εχω το G600 αλλα μηπως βοηθησω καπως.

 

Πας

Ρυθμισεις

Ρυθμισεις μνημης

Προεπιλεγμενη μνημη

Ληψεις μηνυματων

Και διαλεγης η τλεφωνο,η καρτα

(που παρεπιπτωντως το αναφερει σα καρτα μνημης)

Ελπιζω να βοηθησα:)

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα δυστυχως το μενου του u-900 δεν ειναι ετσι.Δεν υπαρχουν αυτες οι επιλογες στις ρυθμισεις μνημης.Οπως και να χει σε ευχαριστω πολυ.

Καποιος που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κάποιοι είναι λιγάκι υπερβολικοί;

Μόλις χθές άκουσα ήχο κλήσης απο το Samsung F300 μιάς και εδώ και 3 χρόνια είμαι χρήστης Sony-Ericsson άλλα λέω να μεταβώ πλέον στην οικογένεια της Samsung όταν είδα το U900.Oι εντυπώσεις δεν ήταν και τόσο χάλια!

Συμφωνώ πως δεν φτάνει τις επιδόσεις άλλων κινητών αλλά δεν θα χαρακτήριζα την ένταση χαμηλή!

Επειδή δεν ξέρω αν έχει ακούσει κανείς το F300 μπορεί κανείς να το συγκρίνει με τα τελευταία Sony Ericsson (W880,K800).Είναι μεγάλη η διαφορά;

Και μια δεύτερη ερώτηση.Γίνεται στο U900 εάν στείλει κάποιος ένα αρχείο να το αποθηκεύσουμε κατευθείαν στην κάρτα μνήμης;

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται καποιος να συνδεθει μεσω του κινητου σε ασυρματο Internet?

Για παραδειγμα σε καποια κεντρικα σημεια που υπαρχει διαθεσιμο δικτυο.

Κανενα παιχνιδι εβαλε κανενας ή ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι πολύ καλό μια ερώτηση δεν μπορώ να αλλάξω τον αριθμό του τηλεφωνητή έχει βάλει από μόνο του το 555 και δεν με αφήνει να τον αλλάξω με τίποτα Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ρε παιδια ξερει κανεις πως γινεται τα εισερχομενα μηνυματα να αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου και οχι στη sim???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... ειμαι καινούριος χρήστης της samsung. Χρόνια τώρα είμουν στην SE. Ήθελα να πάρω πλεον κατι διαφορετικο και τελικά κατέλιξα στο Soul. Όπως φαντάζεσται τα έχω λίγο χαμένα. Βασικά είχα μάθει σε τελείως διαφορετικό περιβάλλον..

 

Δεν έχω παράπονο καλό κινητό... άλλα όπως έχω κάποιες απορίες. Καταρχάς πείρα το κινητό και δεν έχει τπτ μέσα. Ούτε ενα game (έστω και demo) ούτε μια foto... μου φάνηκε λίγο κουφο. Έχετε κάποιο link που μπορούμε να βρούμε τπτ? Τι θα έχανε η εταιρία αν έβαζε έστω ένα δήγμα :mad:

Πέρα απο αυτό, ήχο στα μυνήματα μπορώ να αλλάξω και αν ναι πως. Αυτός που έχει δεν ακούγεται με τπτ (προκαταβολικά αν όχι έλεος!!)

Εχω και άλλες απορίες αλλα τις ψάχνω προς το παρόν...

 

Αυτά, ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα ειναι σπεσιαλ κινητο αλλα παλι δεν εχει καλο ηχειο για να ακους τον ηχο κλησης οπως και το υ600.

δεν πειραζει τι να γινει.

 

To κινητό έχει ένα σοβαρότατο ελάττωμα. Οταν είσαι συνδεδεμένος με το καλώδιο handsfree δεν λειτουργεί ο ήχος κλήσης ν παρά μόνο ένα τικ ακούγεται μόνο άν το έχεις το καλώδιο στο αυτί σου, αλλοιώς δεν ακούγεται καμμία εισερχόμενη κλήση. Ρώτησα την samsung(8011164000) και μου είπαν ότι είναι η λειτουργία της συσκευής έτσι δυστυχώς.

Κατά τα άλλα είναι πολύ ποΙοτικό κινητό αλλά αυτό είναι μεγάλο μειονέκτημα. Εχω χάσει παρα πολλές κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω ότι είναι δύσκολο για τους ανθρώπους απο 38 χρονών και πάνω γιατί είναι πολύ δύσκολο να το χειρίζεσαι ΜΟΝΟ με πλήκτρα αφής!.Ο Πατέρας μου έχει το SAMSUNG U600 και δηλώνει πολύ ευχαριστημένος μόνο που του την σπάνε τα πλήκτρα αφής καμιά φορά γιατί δεν καταλαβαίνουν την αφή!!:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

To κινητό έχει ένα σοβαρότατο ελάττωμα. Οταν είσαι συνδεδεμένος με το καλώδιο handsfree δεν λειτουργεί ο ήχος κλήσης ν παρά μόνο ένα τικ ακούγεται μόνο άν το έχεις το καλώδιο στο αυτί σου, αλλοιώς δεν ακούγεται καμμία εισερχόμενη κλήση.

Δυστυχώς αυτό ειναι αλήθεια, το δοκίμασα επειδή μου φάνηκε περίεργο που το είπες και όντως έτσι είναι! Τι κουφό είναι πάλι αυτό??? Ευτυχώς με bluetooth δεν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα!

 

Παιδια γινεται καποιος να συνδεθει μεσω του κινητου σε ασυρματο Internet?

 

Το κινητό αυτό δεν συνδέεται σε ασύρματα δίκτυα. Δεν διαθέτει κάρτα δικτύου

 

Πέρα απο αυτό, ήχο στα μυνήματα μπορώ να αλλάξω και αν ναι πως. Αυτός που έχει δεν ακούγεται με τπτ (προκαταβολικά αν όχι έλεος!!)

 

Τον ήχο στα μηνύματα τα αλλάζεις απο την επεξεργασία του προφίλ.

Πάς:

Ρυθμίσεις

Προφίλ τηλεφώνου

πατας επεξεργασία

και επιλέγεις τι ήχο θες για κλήση - SMS

 

Τελικά βγάζει φωτό που να μην είναι κουνημένες το βράδυ ή σαν το U600?

 

Οι βραδυνές φωτό όπως είχα πει ξανά δεν είναι καθολου κουνημένες και έχουν πολύ καλη ποιότητα - χρώματα. Παραθέτω δυο:

 

http://img255.imageshack.us/img255/3653/016gk6.th.jpg http://img49.imageshack.us/img49/8062/003ua0.th.jpg

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...