Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη θελω να το παρω εντος της εβδομαδας αν εχει τσεκαρει κανενας καμια προσφορα απο καταστημα η το δινει κανενας ας στειλει π.μ.

ακομη ,εχει αγορασει κανεις απο το e-click ?γιατι το δινουν 233 ευρω .Σαν τιμη ειναι καλη απλα δεν ξερω αν ειναι παραεισαγωγη η αν αργουν να το στειλουν.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα και είναι και γ@μό τα τηλεφωνάκια. Ας απαντήσει κάποιος, γιατί το G είναι συνέχια αναμμένο; Χρεωνόμαστε με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και είναι και γ@μό τα τηλεφωνάκια. Ας απαντήσει κάποιος, γιατί το G είναι συνέχια αναμμένο; Χρεωνόμαστε με αυτό;

 

Έχω την εντύπωση ότι το σήμα του GPRS είναι εκεί για να δηλώνει την ύπαρξη του(όπως πχ στα Sharp) και όχι την λειτουργία του.Εαν συνδεθεί με GPRS λογικά θα μπαίνει σε τετράγωνο μέσα ή κάτι τέτοιο(δεν το έχω δοκιμάσει!)Για να αποθηκεύει τα μηνύματα απλά πατάς αποστολή και αποθήκευση και όχι το σκέτο αποστολή!

Με τη σειρά μου κ εγώ έχω μια ερώτηση.Πως και άν μπορώ να βάλω περιορισμένους χαρακτήρες στα μηνύματα οστε να μπορώ να γράψω 160 χαρακτήρες!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και ρώτησα την cosmote και μου είπαν ότι το G είναι ενδεικτικό και δεν υπάρχει χρέωση.

 

Ρε παιδιά themes που μπορούμε να βρούμε για το 880 και από πού μπαίνουμε στον κατάλογο με τους χαρακτήρες (τελεία, παύλα, κ.λπ.) όταν γράφουμε μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

"""Ρε παιδιά themes που μπορούμε να βρούμε για το 880 και από πού μπαίνουμε στον κατάλογο με τους χαρακτήρες (τελεία, παύλα, κ.λπ.) όταν γράφουμε μήνυμα;""

 

 

Otan eisai sti dimiourgia minimatos kratas patimeno gia liga deuterolepta to pliktro me ti # kai sou vgazei menou opou dialegeis ta sumvola :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Τονοι και σίγμα τελικό δε νομίζω να υπάρχουν. Εγώ βάζω το τελικό το εγγλέζικο. Επίσης στην περιήγηση σε εικόνες και βίντεο, στην μετακίνηση από φάκελο σε φάκελο, στην επιστροφή, κ.λπ., γινεται αργό και στα βίντεο δεν δειχνει μικρογραφία πριν τα παίξεις. Αυτό ίσος είναι χαρακτηριστικό των samsung, μια ζωή είχα nokia και πρέπει να προσαρμοστώ στην χρήση του.

 

Το βιβλιαράκι του είναι εντελώς ελλιπές όσο αφορά τις λειτουργίες του τηλεφώνου.

 

Για themes τιποτε έχει βρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα! Χτες μου εδωσε ο πατερας μου το D880 επειδη δεν τον βολεψε! Αν και ειχα βολευτει παρα πολυ με το Νοκια 6111 που ειχα 2 χρονια, ειπα να δοκιμασω το Samsung (τζαμπα ητανε :P ).

Μου φαινεται αρκετα καλο, μ'αρεσει! Αυτο που με ψιλοχαλαει, αλλα πιστευω οτι θα το συνηθισω, ειναι το μεγεθος. Το Νοκια ηταν μικρο κ το ειχα συνεχεια στην κωλοτσεπη! Το ιδιο κ το Samsung πλεον, απλα εχω μια ανησυχια μην παθει τπτ οταν καθομαι!!

Πιστευα οτι δεν θα μπορουσα ποτε να φυγω απο τη Νοκια, αλλα τελικα ηταν πολυ απλη υποθεση το μενου κ ο χειρισμος του Samsung! Μου φαινεται θα το κρατησω!! :)

Μεγαλη απογοητευση ηταν τα παιχνιδια που ειναι trial versions...πολυ ωραια games, αλλα τι να το κανω!!! :P

 

Κατερινα

 

υ.γ.: μια αναζητηση που εκανα για Themes, απεβη ακαρπη! βρηκα ενα site που ειχε ενα σωρο πραγματα, αλλα τα βγαλανε γιατι ηταν παρανομα (aka τζαμπε). Αν εχει υποψιν κανεις τπτ, ας ενημερωσει!!

υ.γ.2: το τελικο σιγμα ειναι ιδιο με το αγγλικο, οποτε νο προμπλεμ! Τονοι δε βλεπω να υπαρχουν, αλλα αν δειτε ποσο τους χρησιμοποιω εδω, μαλλον δεν με ενοχλει κ πολυ! :P

Link to comment
Share on other sites

Eπιης κατι που μου αρεσε πολυ κ που μου ελειπε απο το Νοκια, διοτι πριν το Νοκια ειχα Μοtorola, ειναι η επιλογη της ειδοποιησης καθε 1 ή 2 λεπτα οταν ερθει ενα sms κ δεν το προσεξω! (δεν πιστευω να καταλαβα λαθος, καλα το ειπα ε?):)

Το σημα του GPRS εφυγε με το κολπακι που προαναφερθηκε!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΗ zampas:1. ολα τα κινητα που ειχα, πατωντας το κατω (απ τα 4 κεντρικα κουμπακια) εμπαινα κατευθειαν στην ατζεντα!!!!

σε αυτο εδω πρεπει να παω με το πανω δεξια!!!!!!!

εψαξα στις ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ και ενω μπορω να επιλεξω 23 διαφορετικες ενδειξεις..........δεν εχει σε αυτες την ατζεντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!μηπως υπαρχει καποιος τροπος να βαλω την ατζεντα στις συντομευσεις και οχι στο κουμπι πανω δεξια?????????

επισης το κεντικο κουμπακι (ΟΚ) αναμεσα απ τα 4 γυρω του...........με στελνει στο WAP!!!!!! σε ολα τα κανονικα τηλεφωνα με το κεντρικο κουμπι (ΟΚ) πας στο κεντρικο μενου!!!!!!!

γινεται λοιπον να πηγαινω με το κεντρικο κουμπι στο κυριος μενου και με το απο κατω του στην ατζεντα??????????????

 

Όλα τα Samsung τα οποία υποστηρίζουν Wap έχουν το κουμπί του Wap μεσά στην μέσα μαζί με το ΟΚ.Βλέπεις είναι το σήμα κατατεθέν της εταιρείας.Νομίζω δεν είναι απόλυτα σίγουρος ότι για να πας στο menu απο το κεντρικό ΟΚ κουμπί θα πρέπει να έχεις την συσκευή απο τη Vodafone και να έχει το Vodafone Live Menu γιατί απο'σο ξέρω τα Vodafone Live κινητά έχουν το Wap στο δεξί πλήκτρο.!Όταν λές ατζέντα εννοείς το φάκελο με τις εικόνες,τα mp3,τα video κ.α ή το φάκελο που έχει το ξυπνητήρι,αριθμομηχανή κ.α~!?!Αυτά!:)!

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε ο platijet!

 

Σχετικα με τους 70 χαρακτηρες στα sms:

 

Εξαρταται απο την firmware version του τηλεφωνου.ενω η πιο προσφατη εκδοση εχει καποιες βελτιωσεις,δυστυχως εχει εξαφανισει απο το μενου την "υποστιριξη χαρακτηρων" (βρισκεται στις "επιλογες αποστολης" ).

Το προβλημα λυνεται βαζωντας την προηγουμενη εκδοση.φυσικα περιμενουμε καινουρια που θα λυσει αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καποιοσ φιλοσ μου ειχε πει παραπανω οτι για να περασω ρυθμισεισ wap mms κτλ γινεται αυτοματα με την εισαγωγη των καρτων . Εμενα ομως δεν το εκανε . Επισης πηρα την wind τους το ειπα , μου ειπαν οτι θα ου στειλουν με μηνυμα τις ρυθμισεις αλλα το το μηνυμα που μου εστειλαν ειναι οτι δεν ειναι συμβατο . Μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

καποιοσ φιλοσ μου ειχε πει παραπανω οτι για να περασω ρυθμισεισ wap mms κτλ γινεται αυτοματα με την εισαγωγη των καρτων . Εμενα ομως δεν το εκανε . Επισης πηρα την wind τους το ειπα , μου ειπαν οτι θα ου στειλουν με μηνυμα τις ρυθμισεις αλλα το το μηνυμα που μου εστειλαν ειναι οτι δεν ειναι συμβατο . Μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να κανω ?

 

 

Φίλε το συγκεκριμένο μοντέλο προς το παρόν εδώ στην Ελλάδα δεν έχει δυνατότητα αυτόματων ρυθμίσεων .

Καλύτερη λύση για σένα είναι να τις κάνεις χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το συγκεκριμένο μοντέλο προς το παρόν εδώ στην Ελλάδα δεν έχει δυνατότητα αυτόματων ρυθμίσεων .

Καλύτερη λύση για σένα είναι να τις κάνεις χειροκίνητα

που θα μπορουσα να τις βρω για χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε τις ριθμίσεις για όλα τα δύκτια και απλά επέλεξα το δικό μου.

 

Στα μηνύματα βλέπω πως μόνο με κεφαλαία μπορεί κανείς να γράψει, ακόμη και αν έχει επιλέξει μικρά. Αντίθετα στις σημειώσεις γράφεις με ότι θέλεις.

 

Στα βίντεο δεν ξέρω τι γίνεται. Τα παίζει σε μικρό πλαίσιο. Full Screen ή τουλάχιστον μεγαλύτερο πλαίσιο δεν υπάρχει;

 

Firmware που βρίσκουμε και πως περνιέται αυτό στα samsung?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,η μπαταρία αυτού του κινητού αντέχει καθόλου;;;;:worry::worry:.Γιατί με 2 κάρτες sim να παίζει ταυτόχρονα πιστεύω ότι η μπαταρία δεν θα ξεπερνάει τις 2 ημέρες!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Γυρναω λιγο πισω παλι, σχετικα με το θεμα των 70 χαρακτηρων στα μηνυματα. Αυτο γινεται οταν γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες. Προσεξα οτι με τους αγγλικους μπορεις να γραψεις 160 χαρακτηρες. Δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο βεβαια να γραφεις αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μηπως καποιος μπορει να μου πει πως μπορω να αλλαξω τον ηχο των μυνηματων.? Και κατι αλλο.... οταν το καπακι ειναι σιρμενο προσ τα κατω δηλαδη κλειστο το τηλ. ειναι φυσιολογικο να εχει τζογο δεξια -αριστερα.?
Link to comment
Share on other sites

Για τον ηχο μηνυματων: μενου/ρυθμισεις/προφιλ τηλεφωνου/επιλογη/επεξεργασια και απο κει ρυθμιζεις τους ηχους κ εντασεις.

Οσο για τον τζογο, οταν ειναι κλειστο το δικο μου, αμα το πιεσω δεξια αριστερα στο κατω μερος, τοτε κουνιεται λιγο. Δεν ξερω αν εννοεις αυτο.

 

Παιδια οι ρυθμισεις για MMS με ενδιαφερουν κι εμενα. Πηρα στην Cosmote και ειπαν θα μου τις στειλουν, αλλα ηρθε μηνυμα "η υπηρεσια που ζητησατε δεν υπαρχει".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...