Jump to content

[Επίσημο] Nokia 1209 & 2600 classic


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ανακοινωθηκαν 2 low-end κινητα ..

 

http://europe.nokia.com/A4787431

 

http://europe.nokia.com/A4787423

 

2600 classic και 1209 ..

 

http://img208.imageshack.us/img208/6015/04nokia2600classiclowrelw3.th.jpg http://img208.imageshack.us/img208/5091/02nokia1209lowresmh8.th.jpg

Στα 65 και 35 ευρω αντιστοιχα ..

Link to comment
Share on other sites

Series 30 ε;;;

Και νόμιζα πως έχει καταργηθεί πλέον...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοινωση/κυκλοφορια συσκευων series 40/30 ?

εχει ξεπερασει καθε προηγουμενο .

Κοινως εχουμε χασει την μπαλα :p:lol:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα προσεξει το s30 :O ..

Αυτα τα λαθη !

 

 

Τι διαφορες εχουν τα 1208 και 1209 :O ?

 

Το 2600 ειναι ενα 2630 λιγο πιο οικονομικο και λιγο πιο παχυ , αν δεν απατωμαι ..

Link to comment
Share on other sites

Today Nokia officially announced a low-end GSM handset Nokia 2600 Classic, the rumors about which had been floating for a long time. The model is equipped with a VGA camera, an FM-tuner, Bluetooth, interchangeable jackets. The shipments have already started at €65 for Nokia 2600 Classic.

Networks: EGSM 900/1800; GSM 850/1900

Dimensions: 109.6x46.7x12 mm

Weight: 73.2 g (with the battery)

Messages: SMS, MMS, email (POP3, IMP4, SMTP), Nokia Xpress Audio

Sound: MP3-ringtones and polyphony

Display: TFT, 128x160 pixels, 65K colors

VGA camera

FM-radio

Connectivity: Bluetooth 2.0, WAP 2.0 browser (xHTML)

Applications: Pre-paid Tracker

Built-in torchlight

Java MIDP 2.0

Misc: organizer, simple and advanced calculator, measure converter, Expense manager

 

http://www.imageshack.gr/files/32l0uzwcpugqc2salo6o.jpg http://www.imageshack.gr/files/k3o7mrujzg0ijqsqkq89.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

pragmatika panemorfa giauthn thn timh(eidika to kafe)

alla to sok to epatha me to BT!!!einai dunaton se authn thn timh na exei BT??:blink:

 

an auto isxuei pantos sigoura tha parw ena gia wra anagghs kai gia na to exw...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

einai dunaton se authn thn timh na exei BT??

 

Οταν θα ερθει στην αγορα θα ειναι περιπου 15-20 ευρω φθηνοτερο απο το 2630 το οποιο εχει Bluetooth , πεφτουν οι τιμες :) ..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
Πήρα το 2600 classic πριν απο λίγες μέρες με την έκδοση v5.21 και από τη πρώτη στιμη που το πήρα το κινητό είναι πολύ αργό. Δηλαδή πατάω έναν αριθμό για να κάνω κλήση και κάνει σχεδόν 2 δευτερολεπτά να τον εμφανίσει στην οθόνη. Η΄πατάω να μπω στο μενού και καθυστερεί. Αυτά χωρίς να του έχω βάλει κάτι επιπλεόν. Γνωρίζει κανείς τίποτα περί του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς τίποτα περί του θέματος;

 

Συγγνωμη για την αργοπορια :O

 

Απο ποιο καταστημα το αγορασες ?

Ζητα τους να κανουν αναβαθμιση - αντικατασταση ή τελος παντων να το κοιταξουν .

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για την αργοπορια :O

 

Απο ποιο καταστημα το αγορασες ?

Ζητα τους να κανουν αναβαθμιση - αντικατασταση ή τελος παντων να το κοιταξουν .

 

Το αγορασα από Γερμανό στην Ευβοια. Αυτό που είπαν οτι ειναι φυσιολογικη η αργοπορια του κινητου. Αλλα εγώ το σύγκρινα με 2630 και εχει διαφορά είναι εκνευριστικά αργό αύριο θα το παω στη Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πήγα τελικά για αναβάθμιση μου πέρασαν την 5.61 αλλά τίποτα πάλι.Την ώρα που το παρέλαβα ήταν αισθητά ποιο γρήγορο αλλά μετά που του έβαλα και 2 ήχους πάλι τα ίδια. Τα έσβησα όλα από μέσα και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Από ότι μου είπαν όλα τα κινητά αυτής της σειράς έιναι τόσο αργά. Δεν ξέρω τι να κάνω είναι εκνευριστικό να αργεί τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το 2600 μου το εχω κανα 2 μήνες και μπορω να πω οτι δεν μου αργαει και του εχω βάλει και ήχους
ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι κανονικοί οι χρόνοι που κάνει να φορτώσει τα μενού και γενικά; Το έχεις συγκρίνει με άλλα κινητά; Τι έκδοση λογισμικού έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι κανονικοί οι χρόνοι που κάνει να φορτώσει τα μενού και γενικά; Το έχεις συγκρίνει με άλλα κινητά; Τι έκδοση λογισμικού έχεις;

Τα Low end κινητα ειναι οντως πιο αργα απο τα υπολοιπα διοτι στην προσπαθεια τους οι κατασκευαστριες εταιριες να μειωσουν το κοστος παιρνουν πιο χαμηλης συχνοτητας κυκλωματα και το λειτουργικο που βαζουν σε αυτες τις σειρες ειναι πολυ πιο αργο και εχει και πολυ περισσοτερα bugs σε σχεση με τις αλλες συσκευες οποτε μην περιμενεις να εχει την ταχυτητα που θα εχεις με τα κινητα των πιο πανω κατηγωριων. Και να ξερεις οτι ισχιει παντοτε η εκφραση "Ο,τι πληρωνεις, παιρνεις"

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι έτσι τα πράγματα και στη περίπωση αυτη δεν πιστεύω να ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις. Εγω έδωσα 80€ και πηρα ενα κινητο ΝΟΚΙΑ απλο για να κάνω τη δουλεια μου.Δηλαδη να στελνω μηνυματα να μιλαω και εχω και κανα 2 mp3 μεσα για να με εξυπηρετει.Και εφοσον εδωσα λεφτα για να παρω Νοκια περιμενα κατι καλυτερα αλλιως θα επαιρνα Vodafone ή τιποτα αλλο...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι έτσι τα πράγματα και στη περίπωση αυτη δεν πιστεύω να ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις. Εγω έδωσα 80 και πηρα ενα κινητο ΝΟΚΙΑ απλο για να κάνω τη δουλεια μου.Δηλαδη να στελνω μηνυματα να μιλαω και εχω και κανα 2 mp3 μεσα για να με εξυπηρετει.Και εφοσον εδωσα λεφτα για να παρω Νοκια περιμενα κατι καλυτερα αλλιως θα επαιρνα Vodafone ή τιποτα αλλο...

Μα την δουλεια σου φιλε την κανεις δεν νομιζω οτι δεν κανει αυτα που πληρωσες ετσι?Εξαλλου αν το καλοσκευτεις με τα 80 ευρω που εδωσες πηρες πολυ περισσοτρα χαρακτηριστικα αποτι θα επαιρνες με οποιαδιποτε αλλη συσκευη σε αυτη την τιμη(Bluetooth v2.0,mp3, radio, java)Λογω της δουλειας μου σου λεω εκ πειρας οτι τα περισσοτερα κινητα κατω των 100 ευρω ειδικα οταν εχουν σχετικα μεγαλη αναλυση οθονης(μεγαλυτερη απο 96 * 65), και λογω της χαμηλωτερης ποιοτητας που χρησιμοποιουν στις οθονες, στο λειτουρικο και το υλικο (για να μειωσουν τα κοστα) οι συσκευες αυτες ειναι ελαχιστα πιο αργες αποτι οι πιο ακριβες. Αν επερνες ενα απο τα πολυ φθηνα κινητα οπως το 1208 κτλ που εχουν πολυ χαμηλη αναλυση οθονης θα εβλεπες οτι ειναι πολυ πιο γρηγορα ακομη και απο μερικα πολυ ακριβα μοντελλα λογω της πολυ χαμηλης αναλυσης(το chip τους δεν ζοριζετε καθολου για να δωσει τα σωστα σηματα στην οθονη), των ελαχιστων χαρακτηριστικων και του πολυ απλου λειτουργικου τους. Οπως και να χει για να σε καθησιχασω οτι δεν προκειτε μονο γιατο δικο σου κινητο σου προτεινω να πας σε ενα καταστημα και να δεις ακομη ενα κινητο ιδιο με το δικο σου απο αυτα που εχουν για προβολη και εκει θα δεις οτι οντως ολα ετσι ειναι.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 2600 CLASSIC. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ, ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΛΛΟ!!! Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΣ, ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ. ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΣΤΑΛΕΙ. ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΥΜΗΖΕΙ ΝΟΚΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 2760 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

http://www.cheapstuffs.biz/images/nokia-2600c.jpg

 

γεια σας παιδια εχει μερικες μερες που αγορασα αυτο τηλεφωνο

και εχω να πω τα εξης

ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο , με παρα πολυ μεγαλη αναμονη μπταριας μετρια οθονη, μετρια καμερα, καλο ηχειο .

γενικα εινια ιδανικο τηλεφωνο για δευτερο , διοτι αξιζει πολυ για ομιλια μνμτα.

το μαναδικο που θα ηθελα ν αρωτησω εαν γνωριζει κανεις οταν μου στελνουν ενα μνμ δειχνει παντα οτι το εστειλαν μια ωρα νωριτερα, και επειδη οι ρυθμισεις που εχει ειαι λιγες δεν εχω καταφερει να βρω γιατι γινεται αυτο.γνωριζει κανεις τιποτα για το θεμα.

επισης και η τιμη του ειναι πολυ καλη για αυτα που προσφερει.μιλαω παντα οτι το τηλεφωνο αξιζει για δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...