Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος αγόρασε το RYE 3505 Europe. Η οθόνη του όμως πρέπει να έχει πρόβλημα με το contrast. Τα γράμματα στο μενού και τα απενεργοποιημένα εικονίδια δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου. Το ίδιο και στην πλοήγηση. Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.

Φίλε Γιώργο, στο μηχανάκι που έχω εγώ τα απενεργοποιημένα εικονίδια (και τα γράμματα) όντως δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά τα γράμματα στο κυρίως μενού και στο μενού πλοήγησης φαίνονται κανονικά.

 

Το πρόβλημα που έχω εγώ έχει να κάνει με το bluetooth. Όταν με καλούν από σταθερό τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά όταν με καλούν από κινητό, το τηλέφωνο (Sony Ericsson K320i) ενώ χτυπάει, πριν απαντήσω κολλάει για μερικά λεπτά και πρέπει να το απενεργοποιήσω για να ξαναλειτουργήσει. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο; Να διευκρινίσω ότι το πρόβλημα παρατηρείται στο κινητό τηλέφωνο και όχι στο Rye.

 

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalhmera se oloys

h xartes poy exei mesa to 3503 einai arketa kakh kai den katalabeno pos h etairia leei pos einai me pollh kalh kalhch

mporeite na exete sto 3503 kai to igo kai dest

ta paidia edo pantos exoyn kanei mia teleia doyleia gia emas toys tempelides poy aplos ta pernoyme etima

to igo einai yperoxo programa me kala grafika poles efarmoges mesa

alla mporei na se trelani 8elei pollh prosoxh kai hdika ean den jereis poy pas

einai hs8esh na se balh na kaneis anastrofi sthn e8niki

eina se paei mesa apo trela stena

 

to dest einai pio logiko sths diadromes toy kai pio sosto sths epiloges alla den exei polla apo to igo

shgoyra exei kai ayto la8h alla ta ligotera 8a elega

 

to dikotoy h xartes 8eloyn akoma pollh doyleia

den exei dromoys poy yparxoyn edo kai polla xronia

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου, επειδη δεν ειμαι στην ελλαδα αυτη τη στιγμή και το συγκεκριμενο μηχανακι με ενδιαφερει, μηπως ξερει κανεις καποιο μαγαζακι Online που πουλάει διεθνως και να είναι αξιόπιστο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωι πήγα να ανοιξω το rye αλλα δεν ανοιγει με τιποτα. Το φόρτισα και δοκιμασα πάλι ... αλλα τίποτα. νεκρό !!!!!! έχει κανένας το ιδιο πρόβλημα .... να το πάω για αλλαγή ή υπάρχει τίποτα που μπορώ να κάνω? ευχαριστώ......... αρχίζει να μου τη δίνει το μηχάνημα :mad::mad::kill::kill::knife::knife:

 

 

ΕΧΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ RYΕ 3503 ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ ΠΛΕΟΝ ΟΧΙ RYΕ .

TO 1o ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΟΤΙ ΚΟΥΝΙΟΝΤΑΙΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

ΤΟ 2ο ΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ .Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ 8 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΠΑΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΠΟΤΕ .

ΤΩΡΑ ΤΟ 3ο ΧΘΕΣ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΠΤΗΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΥ 350 ΚΜ ΚΑΙ ΕΣΒΗΣΕ Η ΟΘΟΝΗ . ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΠΑΛΑ .ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΟΥΛ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ.

ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ RΥΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ .

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δοκίμασα τον (κατά τον MIOGPS) κινέζο σε ευρωπαικό ταξίδι (Γερμανία και Κάτω Χώρες). Είχα αγοράσει το EUROPEAN TRAVELLER με Ελλάδα και βασικούς οδικούς άξονες (MRE) Ευρώπης για να το έχω στο ταξίδι μου. Σαν συσκευή έφερε εις πέρας την αποστολή της χωρίς κανένα πρόβλημα. Στους χάρτες όμως του SYGIC αποδείχτηκε άχρηστο. Στους κύριους οδικούς άξονες, έτσι κι αλλιώς δεν έχεις πρόβλημα αφού η σήμανση είναι επαρκέστατη. Τον πλοηγό θα τον χρειαστείς στα δύσκολα, δηλαδή επαρχιακούς δρόμους και, κυρίως, μέσα στις πόλεις. Το πιο αστείο ήταν ότι σε κεντρικότατο δρόμο πόλης (όπως π.χ. Συγγρού) είχε το μισό δρόμο και σε έστελνε με αναστροφή πίσω και ξανά το ίδιο (κάτι σαν loop). Είχε πλάκα. Το δοκίμαζα κατά διαστήματα πιο πολύ να δω τι ΄΄κουλό΄΄ θα μου δείξει. Ευτυχώς είχα το DESTINATOR, (εκεί βέβαια κυριαρχούσε το ΤΟΜ ΤΟΜ) όπου αν και είχα χάρτες του 2006, ήταν ο πιστός μου σύντροφος. Πάντως ήταν στιγμές που ΄΄έχανες τη μπάλα΄΄ μη ξέροντας πού να πρωτοκοιτάξεις: την οθόνη του gps, το φανάρι των αυτοκινήτων, το φανάρι των ποδηλάτων, τους πεζούς ή σε ποια από τις πολλές εξόδους των κυκλικών πλατειών πρέπει να στρίψεις; Δυο ποδηλάτες, άγιο είχαν και ζουν ακόμη. Τελικό συμπέρασμα για υποψήφιους αγοραστές: 1. μην πληρώσετε επιπλέον χρήματα για να αγοράσετε την ευρωπαική έκδοση του RYE 3503 για τους χάρτες του (αν και έχω την υπόνοια ότι σαν συσκευή είναι πιο αξιόπιστη) και 2. βρείτε το DESTINATOR (κυρίως) ή το I-GO ή κάποιο άλλο πρόγραμμα για σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Πήρα χθες το 3503. Μετά από καμιά 1-2 ώρες έσβησε

και δεν έχει ξανά ανάψει από τότε.

Το πάω για αλλαγή σίγουρα .!

Εάν μπορείτε να μου δώσετε και εμένα τα φώτα σας για να περάσω στην SD τους χάρτες και ότι άλλο χρειάζεται θα το εκτιμούσα δεόντως

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στις ρυθμίσεις του rye

.Στο σήμα gps ενώ έχω στις ρυθμίσεις σύνδεσης θύρα com2 4800 και nmea και tmc απενεργοποιημένο ενώ μου λέει έχει γίνει η σύνδεση του gps και βρίσκει 4-5 δορυφόρους δε μου βγάζει ή μου βγάζει πολύ δύσκολα με χειροκίνητη επανεκκίνηση του destinator τη ταχύτητα και το υψόμετρο με αποτέλεσμα να μου λέει πάντα στο χάρτη αναμονή σήματος gps.

Τι παίζει?Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα νέο αυτοκίνητο (Citroen C3) Και δεν πιάνει το εργαλείο. Ένας φίλος που έχει Clio, μου είπε ότι τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν μια επίστρωση στο παρμπριζ, που δεν επιτρέπει να περνάει το σήμα. Αφήνουν κάποια σημεία επίτηδες, ωστε να περνάνε GPS, e-pass κλπ.

 

Στο δικό του υπάρχει ένα χαρακτηριστικό τετράγωνο (περίπου 10χ10) στην μέση του παρμπριζ και κοντά στο ταμπλό, το οποίο έχει και ελαφρά διαφορετικό χρώμα.

 

Έχετε αντίστοιχες εμπειρίες?

 

Με εξωτερική (για το GPS) κεραία τι υπάρχει?? Ψάχνοντας, βρήκα (στην Ελλάδα) μόνο της MIO που έχει 50 Ευρώ :wacko:.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στις ρυθμίσεις του rye

.Στο σήμα gps ενώ έχω στις ρυθμίσεις σύνδεσης θύρα com2 4800 και nmea και tmc απενεργοποιημένο ενώ μου λέει έχει γίνει η σύνδεση του gps και βρίσκει 4-5 δορυφόρους δε μου βγάζει ή μου βγάζει πολύ δύσκολα με χειροκίνητη επανεκκίνηση του destinator τη ταχύτητα και το υψόμετρο με αποτέλεσμα να μου λέει πάντα στο χάρτη αναμονή σήματος gps.

Τι παίζει?Τι πρέπει να κάνω?

 

Καμιά ιδέα βρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες στο forum

επειδή είχα φάει τρελό κόλλημα όταν έμπλεξα με το πρώτο μου smartphone (Nokia 6600) κυρίως "πειραζοντάς" το και περνώντας ότι πρόγραμμα κυκλοφορούσε, θελω να ρωτήσω αν μπορείς να κάνεις κάτι παρόμοιο και με το rye πχ κάποιο calculator, office, pdf reader κλπ

 

sorry αν ζητάω μπούρδες

BTW το sygic τουλάχιστον στην επαρχία που το χρησιμοποίησα είναι απλά απαράδεκτο-παρα πολλά λάθη σε μονόδρομους και πολλούς κύκλους

DESTINATOR 7 > Sygic χαλαρά:)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα με καινούργιο, σίγουρα από επιστροφή

(έχει κομμένη την χάρτινη ασφάλεια πίσω κάτω δεξιά στην βίδα)

δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής.

Για τα προβλήματα που πολλά παιδιά αντιμετώπισαν το << πιθανότερο >>

είναι λόγο κακής ποιότητας μπαταρίας και σίγουρα λάθος πρώτης φόρτισης.

 

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η << 8-ΩΡΗ >> ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ

στο συγκεκριμένο pna.

Το λέω αυτό με σιγουριά γιατί έριξα μια ματιά στα σωθικά του(Με φίλο Ηλεκτρονικό).

Όσον αφορά τον φορτιστή αυτοκινήτου (6V/1,5A)

το 1,5Α βοηθά στην ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του rye και όχι στην φόρτιση.

 

Ποιο απλά με μέση κατανάλωση 7-8Watt

το ρεύμα που πρέπει να έχει ο φορτιστής(Τροφοδοτικό)

πρέπει να είναι 1.333 Ampere (1,3A) τουλάχιστον.

Έτσι το 1,5Α είναι σωστό για λόγου ασφαλείας και ανοχής υλικών.

Βάζοντας το rye (και κάθε άλλο GPS)

στην τροφοδοσία παύει να λειτουργεί από την μπαταρία

και λειτουργεί/Φορτίζει με την παροχή απευθείας ρεύματος.

ΑΛΛΑ λόγο έξυπνης κατασκευής εάν η παροχή ρεύματος

διακοπή τότε αυτόματα επιστρέφει στην μπαταρία.

( κάτι σαν UPS)

Για τον λόγο αυτό

η σωστή επιλογή φορτιστή/Τροφοδοτικού για το σπίτι

είναι επιτακτική.

Αυτά τα λίγα έχω να πω.

Περιμένω και καμιά βοήθεια για χάρτες βρε παιδιά.!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στις ρυθμίσεις του rye

.Στο σήμα gps ενώ έχω στις ρυθμίσεις σύνδεσης θύρα com2 4800 και nmea και tmc απενεργοποιημένο ενώ μου λέει έχει γίνει η σύνδεση του gps και βρίσκει 4-5 δορυφόρους δε μου βγάζει ή μου βγάζει πολύ δύσκολα με χειροκίνητη επανεκκίνηση του destinator τη ταχύτητα και το υψόμετρο με αποτέλεσμα να μου λέει πάντα στο χάρτη αναμονή σήματος gps.

Τι παίζει?Τι πρέπει να κάνω?

 

Δοκιμασε να κανεις αυτοματη αναζητηση στις ρυθμισεις του GPS μεσα απο το Dest

Στο sygic σου κανει τα ιδια??Αν ναι φταει το μηχανακι, αλλιως το προγραμμα.

 

Πήρα νέο αυτοκίνητο (Citroen C3) Και δεν πιάνει το εργαλείο. Ένας φίλος που έχει Clio, μου είπε ότι τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν μια επίστρωση στο παρμπριζ, που δεν επιτρέπει να περνάει το σήμα. Αφήνουν κάποια σημεία επίτηδες, ωστε να περνάνε GPS, e-pass κλπ.

 

Στο δικό του υπάρχει ένα χαρακτηριστικό τετράγωνο (περίπου 10χ10) στην μέση του παρμπριζ και κοντά στο ταμπλό, το οποίο έχει και ελαφρά διαφορετικό χρώμα.

 

Έχετε αντίστοιχες εμπειρίες?

 

Με εξωτερική (για το GPS) κεραία τι υπάρχει?? Ψάχνοντας, βρήκα (στην Ελλάδα) μόνο της MIO που έχει 50 Ευρώ :wacko:.

 

Σε 206 & fabia που το εχω δοκιμασει δεν αντιμετωπισα προβλημα.

Η περιοχη που λες οτι εχουν πλεον ειναι γιαυτο τον λογο αλλα το θεμα ειναι αν σε βολευει εκει η τοποθετηση του.Καμια φορα αυτη η περιοχη ειναι η πισω απο τον καθρεφτη η στην κατω γωνια του παρμπριζ απο τη πλευρα του οδηγου.

 

 

Σαν πολλα δεν ειναι τα 50 για μια εξωτερικη κεραια???

Θα κανω και εγω ενα search μηπως βρω τιποτα.

Με ενα γρηγορο search βρηκα με 20-30€ κεραια.Εχε στο νου σου οτι ψαχνεις για κεραια με mcx ή mmcx βυσμα αν δεν κανω λαθος.

 

MIOGPSSSSSS εχουμε παραησυχασει μου φαινετε για να βοηθησουμε την κατασταση!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ας πω και εγώ την εμπειρία μου ισως βοηθήσει:)

Έχω ήδη κάνει 4 κύκλους φόρτισης (η πρώτη 20 ώρες όπως μου είπε ο καταστηματάρχης η 2η γύρω στις 10 και οι υπόλοιπες 2-2,5 μέχρι να γίνει το λαμπάκι πράσσινο) όλες από το σπίτι με έναν "φορτιστή" 600μΑ και 12ν και το rye δουλέυει μια χαρά, να θυμίσω κάτι που έχει ειπωθεί ήδη: εάν για κάποιο λόγο χρειαστεί να το συνδέσετε στο αυτοκίνητο να φροντισετε να το συνδέσετε στον αναπτήρα ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ έχετε βάλει μπρος το αμάξι και ΟΧΙ ΠΡΙΝ:ninja:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Νέος έλεγχος φορτιστή ... :!:

 

Από 7V - 24V στην είσοδο σταθερή τάση 6V στην έξοδο.

Κατανάλοση 300mΑ-400mΑ (0,3Α-0,4Α) στην φόρτιση.

Κατανάλοση 600mA-700mA (0,6A-0,7A) λειτουργεία και φόρτιση.

 

Άρα τα 1,5Α είναι για λόγους ασφαλείας και ανοχής υλικών

(Η κατανάλωση του rye 3503 δεν πρέπει να ξεπεπρνά τα 1,5-2,5Watt)

 

Ευχαρηστώ πολύ panosvlass .!!!

 

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η << 8-ΩΡΗ >> ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ

στο συγκεκριμένο pna.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα νέο αυτοκίνητο (Citroen C3) Και δεν πιάνει το εργαλείο. Ένας φίλος που έχει Clio, μου είπε ότι τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν μια επίστρωση στο παρμπριζ, που δεν επιτρέπει να περνάει το σήμα. Αφήνουν κάποια σημεία επίτηδες, ωστε να περνάνε GPS, e-pass κλπ.

 

Στο δικό του υπάρχει ένα χαρακτηριστικό τετράγωνο (περίπου 10χ10) στην μέση του παρμπριζ και κοντά στο ταμπλό, το οποίο έχει και ελαφρά διαφορετικό χρώμα.

 

Έχετε αντίστοιχες εμπειρίες?

 

Με εξωτερική (για το GPS) κεραία τι υπάρχει?? Ψάχνοντας, βρήκα (στην Ελλάδα) μόνο της MIO που έχει 50 Ευρώ :wacko:.

 

UPDATE:

Φαίνεται ότι για κάποιο λογο, όταν το πρωτοδοκίμασα, πρέπει να είχε μπλοκάρει. (Θέλω να πιστεύεω ότι δεν το δοκίμασα σε καμιά πυλωτή :lol::lol:)

 

Τελος πάντων, είχα παραγγείλει μια κεραία από Hong Kong με 7,5 Ευρώ και μου ήρθε σε μία εβδομάδα.

Πήγα να δοκιμάσω να βάλω την κεραία και εκεί διαπίστωσα ότι δουλεύει μια χαρά μέσα στο αυτοκίνητο. Τι να πώ?? :wacko:. Πάντως, η κεραία πάιζει μια χαρά, είναι και μαγνητική.

 

Για άλλη μια φορά φαίνεται η αισχροκέρδια των ελλήνων εμπόρων.

Η κεραία της ΜΙΟ έχει 30 ευρώ στο εξωτερικό, ενώ η φθηνότερη που βρήκα εδώ έκανε 20 ευρώ (260% ακριβώτερα)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα επιχρυσο βυσμα στο πλαι του RYE

 

Περνόντας από την αντιπροσωπεία, έμαθα ότι δεν έχουν όλα δυνατότητα συνδεσης με εξωτερική κεραία.

Για την ακρίβεια, τα πρώτα Batch από 3503 είχαν το βύσμα, το οποίο μετά καταργήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αριστερά έχει από κάτο πρως τα πάνω USB-Reset-Card sD

Δεξιά από κάτω πρως τα πάνω Τροφοδοσία - LOCK - Volume

Κεραία > > ? ? ?:!:

Μάλλον νέα φουρνιά..!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στις ρυθμίσεις του rye

.Στο σήμα gps ενώ έχω στις ρυθμίσεις σύνδεσης θύρα com2 4800 και nmea και tmc απενεργοποιημένο ενώ μου λέει έχει γίνει η σύνδεση του gps και βρίσκει 4-5 δορυφόρους δε μου βγάζει ή μου βγάζει πολύ δύσκολα με χειροκίνητη επανεκκίνηση του destinator τη ταχύτητα και το υψόμετρο με αποτέλεσμα να μου λέει πάντα στο χάρτη αναμονή σήματος gps.

Τι παίζει?Τι πρέπει να κάνω?

 

Το δοκίμασα και σε πραγματικές συνθήκες σήμερα σε δρόμο και ενώ μου βρίσκει σήμα και δορυφόρους δε μου βρίσκει με τίποτα ταχύτητα και έτσι το destinator μένει στο αναμονή σήματος gps στο χάρτη.

Αφού πείραξα 10 φο΄ρες τις ρυθμίσεις και άλλαζα τις θύρες του tmc κυρίως μετά από ένα μισάωρο μου βρήκε σήμα και στο χάρτη.Αλλά αν είναι να περιμένω τόση ώρα τι να το κάνω.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

NaviGreece 2008.03. Σαφώς ο καλύτερος χάρτης για Δυτική Αττική.

Full αρίθμηση και καλές μονοδρομήσεις.

α) Με πήγε σε κάτι αποθήκες στη Μαγούλα που ούτε ο Ταρρζάν δεν τις ξέρει.

β) Και μέσα στην Ελευσίνα που πήγα φυσάει!!

 

Να δω πότε θα βγεί το update της Ανατολικής Αττικής :Xνα πηγαίνω και εγώ στο εξοχικό μου γιατί σήμερα :ninja: μόνο αν είναι ninja θα χρησιμοποιύσες τον ίδιο χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Se sigrisi me destinator ti lei o kainoyrgios xartis exo to destinator kai me ayto poy diavasa edo http://techblog.gr/stores/rye-kotsovolos-electroworld/ skeptome sovara na agoraso GPS me sygic Drive exei doylepsi kanenas kai ta dio na mas pi sigrisi ?
;)
Link to comment
Share on other sites

Παρ΄ ότι διαθέτω δύο συσκευές RYE (στη μία Destinator στην άλλη Sygic) δεν νομίζω ότι ότι πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα πλοήγησης παρά το άρθρο που είδες. Οι διαφορέ ςστη χαρτογράφηση πλέον είναι πολύ μικρές και κατά την προσωπική μου πάντα άποψη είναι πλέον θέμα για το που μένει και που κινείται ο κάθε χρήστης. Οπωσδήποτε είναι εντυπωσιακό ότι το Sygic έχει 4 ενημερώσει χαρτών το χρόνο. Από την άλλη όμως το Destinator υποστηρίζεται από τηn Gi που έχει παρα πολύ καλό όνομα. Αν θέλεις κάτι τελείως διαφορετικό βάλε igo8 που υποστηρίζει τους ίδιους χαρτες με το Sygic.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...