Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποιούς χάρτες αναφέρεσαι φίλε μου??

Navigreece.2008.03 :):D ή σε Epsilon (Greece8 2008.04 080604):cry::!:

 

Καμμία σχέση οι πρώτοι με τους δεύτερους.

Σα να λεμε η βούρτσα με την ......

Ναι αλλά στη... βούρτσα:p άμα πας να βάλεις προορισμό Θεσσαλονίκη,Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ή κανει soft reset ή πετάει μήνυμα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά στη... βούρτσα:p άμα πας να βάλεις προορισμό Θεσσαλονίκη,Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ή κανει soft reset ή πετάει μήνυμα λάθους.

 

Αγαπητέ δάσκαλε (δεν το λέω κοροϊδευτικά) γιατί είδα τι δουλειά έχεις βγάλει στα vector,:!:και ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου στο αίτημα για βοήθεια αλλά γνωρίζοντας τη δουλειά που κάνουν αυτοί που φτιάχνουν τη βούρτσα (μην παρεξηγηθώ έχω γνωστό που δουλεύει μεσα) θεωρώ ότι αν μη τι άλλο μέσα σε 1 χρόνο οι χάρτες τους έχουν βελτιωθεί και δουλεύουν με μεράκι, σε αντίθεση με την π.... που έχουν να κάνουν ενημέρωση στην Αττική από τον καιρό της Τροίας.

Σε κάθε περίπτωση για να μην φανεί ότι μεροληπτώ υπέρ κάποιων, εκφράζω όπως πιστεύψ και ο καθένας μας την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ άποψη και μόνο, δεν προσπαθώ να πείσω κανένα.

Στη Δυτική Αττική που κινούμαι είμαι πλήρως ευχαριστημένος.

Όσον αφορά το έργο χάρτες νομίζω ότι είμαι μετά από 1 χρόνο χρήσης αρκετά ενημερωμένος για να κρίνω την ποιότητα κάποιου χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στη... βούρτσα:p άμα πας να βάλεις προορισμό Θεσσαλονίκη,Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ή κανει soft reset ή πετάει μήνυμα λάθους.

 

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Σε μένα δεν κρασάρει το λογισμικό.

Έβαλα Θεσσαλονικη και Κομοτηνή και Ξάνθη και Αλεξανδρούπολη.

Κανένα πρόβλημα.

Μήπως έχω κάτι διαφορερικό από σένα???

software: I-Go8 8.0.0.35389 - 15/04/08

Map: NaviGreece [080708]

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον navigreece 2008.07.080702.Mάλλον εκεί ειναι το πρόβλημα.Οσο αφορά στο μενού κατέβασε αυτό http://rapidshare.de/files/40380226/newmenu2.rar.html

Αποσυμπίεσε το και βάλε το φάκελο menu στην κάρτα.Δώσε διαδρομή sdcard\menu\skin\boot.exe ή στο menu\skin\systeminformation.exe και πες μου το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄ αρχήν ευζαριστώ πολύ για τη βοήθεια...

Κατέβασα το αρχείο.

Έβαλα τον αποσυμπιεσμένο φάκελο νεςμενθ στο root της sd καρτας

και επέλεξα boot.exe.

Εμφανίστηκε η κλεψύδρα για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα.

Ελπίζω να βρεις την άκρη. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις φορτιστη για το σπιτι?αν ναι τι φορτιστη παιρνει?
Link to comment
Share on other sites

6 Volt

1.5 A :!::!:

 

Δεν εχω αγορασει απλα τετοια τροφοδοσια παιρνει. Δεν νομιζω να πουλανε κιολας. Στην αρχη τουλαχστον που το εψαχνα! Μετασχηματιστης for the win!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο αυτα που διαβασα ψηθηκα κι εγω και πηρα το μηχανακι το 3503.

Καλα παει ως τωρα, αν και πιο πολυ το εχω δουλεψει με IGo8 το οποιο παει σφαιρα.

 

To dest7 παροτι το περασα δεν μου το βλεπει. Ειτε εχω λαθος εκδοση, ειτε κανω καποιο αλλο λαθος.

Οποιος γνωριζει λεπτομερειες για την εγκατασταση του dest7 ας ριξει ενα pm μπας και το καταφερω κι εγω :D

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις φορτιστη για το σπιτι?αν ναι τι φορτιστη παιρνει?

 

kalhmera soy

mporeis na to forthseis me usb apo ypologisth ka8os kai forthsth apo kinito thlfono motorola poy exei usb konektora

ego to exo ena xrono kai exo dokimasei oloys toys tropoys

apo ton forthsth toy thl aplos argei para pollh

logo xamiloy reyma forthshs

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας γράφω σχετικά με το πρόβλημα ανεύρεσης και κλειδώματος δορυφόρων καθώς το πρόβλημα είναι σοβαρό.

Αν αφού ανοίξω το πρόγραμμα και ενώ βρίσκει δορυφόρους και γίνετε η ΄συνδεση gps αν δεν πατήσω αυτόματη αναζήτηση gps δε μου βρίσκει αξιόπιστο σήμα άρα και δε μπορώ να δω χάρτες με τίποτα.

Έχω τώρα τπ 3500 pilot αλλά και στο 3503 ως αντικατάσταση που το χα πάρει είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μα στο off το έχω μόνιμα.Απλά βρίσκει δορυφόρους όπως όταν βρίσκει και αξιόπιστο σήμα, απλά αν δε το βάλω να κάνει αυτόματη αναζήτηση gps ή αν δεν επανεκκινήσω το πρόγραμμα to destinator δεν μου βρίσκει αξιόπιστο σήμα με τίποτα καθ όλη τη διαδρομή.

Αν κάνω τα 2 που είπα όμως βρίσκει σήμα μετά από 3-4 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σε όλους με λενε θαναση και ειμαι απο τριπολη σημερα μπηκα και γραφω πρωτη φορα.Ειμα κατοχος ενος RYE 4306 και προσεχως ενος Ν95 8G.Για το Ν95 θα σας απασχολησω αλλη στιγμη.Θελω τη βοηθεια σας για το που μπορω να κατεβασω χαρτες οπως Destinator 6 & 7.Καθε μυνημα δεκτο θα περιμενω τα προσωπικα σας μυνηματα.Ευχαριστω για το χρονο-χωρο σας!
Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σε όλους με λενε θαναση και ειμαι απο τριπολη σημερα μπηκα και γραφω πρωτη φορα.Ειμα κατοχος ενος RYE 4306 και προσεχως ενος Ν95 8G.Για το Ν95 θα σας απασχολησω αλλη στιγμη.Θελω τη βοηθεια σας για το που μπορω να κατεβασω χαρτες οπως Destinator 6 & 7.Καθε μυνημα δεκτο θα περιμενω τα προσωπικα σας μυνηματα.Ευχαριστω για το χρονο-χωρο σας!

 

Έχω την εντύπωση ότι το Ν95 δουλεύει symbian σαν OS.

ΔΕν ξέρω αν δουλεύει destinator πάνω σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

παρεξηγηση φιλε τα destinator και το i-go τα θελω για το RYE 4306 για το κινητο μαλλον garmin.εχεις τιποτα υποψην για το 4306?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σχεδιάζω ένα ταξιδάκι Κεφαλλονιά

Ξέρει κανείς να μου πει τι παίζεται από χάρτες???

Δεν έχω καιρό για πειράματα θέλω να έχω μόνο ένα σύστημα που να με

πάει εκεί που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Στην ζακυνθο που δουλεψα το dest δεν ηταν ασχημα, στα χωρια βεβαια δεν υπαρχουν ονοματα δρομου αλλα θα σε βοηθησει.

Απο το να κρατας τον κλασσικο χαρτη και να ψαχνεσαι μια χαρα ειναι.

Παντως λογικα η χαρτογραφηση θα ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα.

Ισως στο site της ngi να λεει περισσοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Μόλις πήρα το RYE PILOT 3500. Απ΄οτι είδα σε αλλα forums είναι το ίδιο με το RYE TRAVELER 3503.

Το προβλημα μου είναι οτι δε μπορώ να τρέξω το destinator(7)... Το αντιγράφω ςτην NANDFLASH και στην StorageCard, αλλά δε παίζει σε κανένα από τα δύο... Δεν βγάζει καν ένα μήνυμα σφάλματος. Μόνο μια κλεψύδρα και λίγο και μετά επιστροφή στο menu :cry:

 

To destinator που έχω παίζει μια χαρά σε ένα πιο παλιό gps navitech550, που έχει τα ίδιο win ce 4.2 core.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα??!!??!! :wacko::wacko::wacko:

 

ΑΚΥΡΟ ;) Με άλλη έκδοση destinator παιζει μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το πήρα κι εγώ το 3503 από ένα κατάστημα Κωτσόβολος στη Θεσσαλονίκη το οποίο μου είπαν ότι είχε τα μοναδικά 3 κομμάτια στη Θεσσαλονίκη όταν πήρα στο τηλεφωνικό κέντρο το πρωί.

 

Συνέβη το εξής κουλό: Το GPS μου το πακέταρε εκείνη την ώρα μια πωλήτρια και έβαλε μέσα από λάθος έναν άλλο φορτιστή ο οποίος έδινε 12V στην έξοδο του και έτσι όταν το σύνδεσα στο φορτιστή, φόρτισε 2 λεπτά και έπειτα κάηκε το σύστημα φόρτισης. Έσβησε και το λαμπάκι του φορτιστή (τον βραχυκύκλωνε νομίζω) και το λαμπάκι του RYE και μετά από λίγο φυσικά το RYE έσβησε από μπαταρία και δε ξανάναψε ποτέ. Ευτυχώς έκανα "Kotsovolos Total Support" και πήγα πίσω να το αλλάξω. Το κακό είναι ότι τελικά ήταν το τελευταίο που είχαν. Το άλλο είχε επίσης αντικατασταθεί με ελαττωματικό και το τρίτο ήταν το εκθεσιακό. Ο υπάλληλος έλεγξε και επιβεβαίωσε ότι σε κανένα άλλο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη δεν υπήρχε διαθέσιμο. Οι λύσεις ήταν τρείς: 1) Το άφηνα εκεί και περίμενα 15 μέρες (και βάλε λέω εγώ) να έρθουν κομμάτια, 2) Το άλλαζα με κάτι άλλο και πλήρωνα τη διαφορά και 3) Μου έδινε το εκθεσιακό. Τελικά πήρα το εκθεσιακό. Δεν είχε προστατευτική ζελατίνα στην οθόνη, είχε μια μικρή εκδορά σε ένα σημείο του πλαστικού και είναι η παλιά έκδοση με την υποδοχή για εξωτερική κεραία. Στεναχωρήθηκα λίγο είναι η αλήθεια αλλά αφού έχω το κεφάλι μου ήσυχο με το Total Support δε με ενδιαφέρει και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...