Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί όλος αυτός ο ντόρος για μετασχηματιστή?

Πρέπει να υποθέσω ότι όλοι εδώ έχουν Η/Υ (ή Laptop) με USB θύρες.

 

Γιατί δεν το βάζετε στο USB να φορτίσει και τέλος.

 

Στην χειρότερη, βρείτε έναν μετασχηματιστή AC->USB (μπαίνει στην πρίζα και βγάζει έξοδο USB σαν το PC).

 

Επίσης αν έχετε MP3 player αυτοκινήτου με UBS, μπορείτε να την χρησημοποιήσετε.

 

Μην πάιζεται με τα αμπέρ και μετά ψάχνεστε (το κάψιμο από υπερτροφοδότιση δεν καλύπτεται από εγγύηση, είτε απλή, είτε επεκτειμένη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί όλος αυτός ο ντόρος για μετασχηματιστή?

Πρέπει να υποθέσω ότι όλοι εδώ έχουν Η/Υ (ή Laptop) με USB θύρες.

 

Γιατί δεν το βάζετε στο USB να φορτίσει και τέλος.

 

Στην χειρότερη, βρείτε έναν μετασχηματιστή AC->USB (μπαίνει στην πρίζα και βγάζει έξοδο USB σαν το PC).

 

Επίσης αν έχετε MP3 player αυτοκινήτου με UBS, μπορείτε να την χρησημοποιήσετε.

 

Μην πάιζεται με τα αμπέρ και μετά ψάχνεστε (το κάψιμο από υπερτροφοδότιση δεν καλύπτεται από εγγύηση, είτε απλή, είτε επεκτειμένη)

SYMFONO APOLYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλος αυτός ο ντόρος για μετασχηματιστή?

Πρέπει να υποθέσω ότι όλοι εδώ έχουν Η/Υ (ή Laptop) με USB θύρες.

 

Γιατί δεν το βάζετε στο USB να φορτίσει και τέλος.

 

Στην χειρότερη, βρείτε έναν μετασχηματιστή AC->USB (μπαίνει στην πρίζα και βγάζει έξοδο USB σαν το PC).

 

Επίσης αν έχετε MP3 player αυτοκινήτου με UBS, μπορείτε να την χρησημοποιήσετε.

 

Μην πάιζεται με τα αμπέρ και μετά ψάχνεστε (το κάψιμο από υπερτροφοδότιση δεν καλύπτεται από εγγύηση, είτε απλή, είτε επεκτειμένη)

 

Φαίνεται δεν έχετε ακούσει για καμένες USB θύρες και μπορείτε να έχετε κάθε στιγμή ένα υπολογιστή διαθέσιμο και δεν έχετε πρόβλημα να περιμένετε παραπάνω να φορτίσει (καθώς η θύρα USB δίνει maximum 5V 0,5Α)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

OK furious99, ευχαριστώ για τις τελικές πληροφορίες για τον μετασχηματιστή, κι ας είμαστε η μειοψηφία που δεν έχει ανα πάσα στιγμή PC για να φορτίσουμε το RYE μας!!

 

 

Κάτι πήρε το μάτι μου σε παραπάνω ποστς για παιχνίδια που παίζουν στο RYE, αν μπορεί κάποιος ας μας διαφωτίσει λίγο....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες ψιλοάσχετο αλλά καλό...δοκίμασα τo rye εν πτήση Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Εχει βρεί για πλάκα 11 δορυφόρους... δίνει 810 χλμ ταχύτητα και περίπου 5 χλμ ύψος... (όλα αυτά με destinator σε mode πεζού & %&%$$ τους γρήγορους πεζούς:lol::lol::lol:)...επίσης μικραίνοντας τον χάρτη εμφανίζει άψογα την θέση σου πάνων από το Αιγαίο -Χαλκιδική κλπ...καλλλλόοοοο...

 

super! Γενικά και χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία από GPS, πιστεύω οτι το μηχανάκι μας έχει καλή λήψη! Μεθαύριο θα το δοκιμάσω εν πλω στο Αιγαίο και θα σας πω εντυπώσεις για ακρίβεια του dest στη θάλασσα...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται δεν έχετε ακούσει για καμένες USB θύρες και μπορείτε να έχετε κάθε στιγμή ένα υπολογιστή διαθέσιμο και δεν έχετε πρόβλημα να περιμένετε παραπάνω να φορτίσει (καθώς η θύρα USB δίνει maximum 5V 0,5Α)...

 

Όχι, δεν μου έχει τύχει γιατί ξέρω ότι δεν πρέπει να βάζω 50 πράγματα πάνω στο USB. Φορτίζω από πριν τις συσκευές μου.

 

Αν είσαι αυτοκίνητο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον αναπτήρα.

 

Αν είσαι mobile, πάρε έναν USB Charger σαν αυτό ή αυτό

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το 3503 μου άρχισε απο την 5η μέρα τα τρελλά..Εκεί που το φόρτιζα στο αμάξι ξαφνικά εσβησε...μετα απο μιση ώρα και ενώ το χα βγάλει απο το τζάμι ξαφνικά ανοιξε....μετά απο λίγο τα ίδια...Μέχρι την 6η μέρα που πήγα να το φορτίσω μέσω usb όπως το βροντο φωνάζετε πιο πάνω και ανατινάχτηκε...δε ξανάνοιξε ποτέ....Μήπως όλα αυτά δεν ελέγχονται και ειδικά οι τελευταίες παρτίδες είναι σαράβαλα?Ο κοτσώβολος δέχεται αλλαγή αλλά τι να κάνω πείτε μου...να πάρω το ίδιο η να πάρω άλλη μάρκα από αυτές του κοτσώβολου?Υπ οψην οτι θέλω να τρέχει dest7 oμως....

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΛΗΓΕΙ Η ΔΙΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΙΣΩ HEELLPP:help::help:

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous....mhpos mporei kapoios na mou pei me P.M. pou mporo na vro to igo kai toys xartes...kati diavasa poio pano kai tha hthela na to dokimaso....eyxaristo! prokatavolika....kai kanena paixnidh an yparxh pouthena tha htan efprosdekto :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα φορτιστή απο ενα handsfree της motorola και το βάζω εκει που παιρνει το usb κανενα προβλημα μέχρι τώρα. Δεν ανησυχώ αφου έχω πάρει και επέκταση εγγύησης απο τον Κωτσ. και μου είπαν οτι το αντικαθιστούν άμεσα.

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ για OGI χάρτες βουνού και θαλασσας , όποιος μπορει ας μου στείλει pm.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παράπονο μου με destinator 7...

Πήγα Ξάνθη-Θεσ/νίκη και τούμπαλιν επιστροφή.

Ξέρετε από που με προέτρεψε να πάω .

όσο κουφό κι αν ακούγετε με προέτρεψε με τη συντομότερη διαδρομή να στρίψω μέσα από...Καβάλα και όχι να συνεχίσω στον περιφερειακό.

Τα ίδια τούμπαλιν από Θεσ/νίκη για Ξάνθη που με προέτρεψε να στρίψω πορς Ελυθερούπολη και όχι να συνεχίσω ευθεία στο περιφερειακό...

Για ποιο ΄λόγο ρε παιδιά?

Πάντως μες στην πόλη κανένα πρόβλημα ακόμα κι όταν έχασα 2-3 στροφές έκανε επαναυπολογισμό διαδρομής και με πήγε από αλλού στον προορισμό μου...

Link to comment
Share on other sites

γιατι εβαλες συντομοτερη...

δοκιμασε με το ...πιο γρηγορη και θα εισαι μια χαρα

 

σωστος και πάλι...επιλογή μόνιμη πιο γρήγορη και όλα οκ!!!!:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει εναν pdf viewer εδω: http://www.foxitsoftware.com/downloads/ πηγαινοντας foxit reader for windows ce 4.2. Τον δοκιμασα τρεχει κανονικά.

Αν έχει καποιος κάτι άλλο για να εμπλουτισουμε τον Κινέζο μας ευπρόσδεκτος.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρει κανείς ποιοι είναι οι καλύτεροι χάρτες που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για βουνό? Της ανάβασης τους ξέρω αλλά νομίζω οτι δεν μπάινουν στο δικό μας εκτός αν κάνω λάθος. Οποια βοήθεια δεκτή.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φίλε kpilidis τα έχεις δικιμάσει αν παίζουν σε windows ce 4.2?? γιατί τα λινκς αφορούν καλούδια για win mobile και pda, όχι για pna....

 

Πάντως στο δικό μου RYE (3503) δεν έπαιξε κανένα από τα παιχνίδια που έχει το παραπάνω λινκ....

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΚΔΟΣΗ 7.0.0.588.11 που κυκλοφόρησε για το pna και ήταν μεταφρασμένη απο τα ΑΓΓΛΙΚΑ στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ έχει πρόβλημα.

 

Συγκεκριμένα παρόλο που του βάζω τα καινούργια forlinks με τον νέο Χάρτη NGi_Map_Destinator_Greek-v2008.Q1.97

κάνει μερικά κουφά ,

με αποκορύφωμα την ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ όπως φαίνεται στις παρακάτω οθόνες.

 

Δηλαδή παρόλο που του λέω αποφυγή ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ αυτό με βάζει απο ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ και μαλιστα θεωρεί την ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ως διαδρομή με ΦΕΡΥ!!!!

 

ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ DEST 7 FOR PNA ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ FORLINKS 10 ΦΟΡΕΣ!!!

 

Γι αυτό αν έχει κάποιοs τον νέο dest_7 για PNA , αν θέλει ας βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

φίλε kpilidis τα έχεις δικιμάσει αν παίζουν σε windows ce 4.2?? γιατί τα λινκς αφορούν καλούδια για win mobile και pda, όχι για pna....

 

Πάντως στο δικό μου RYE (3503) δεν έπαιξε κανένα από τα παιχνίδια που έχει το παραπάνω λινκ....

τα πρωτα 2 links που εχει προγραμματα τα εχω δοκιμασει και δουλευουν τα περισσότερα

 

τα άλλα 2 links δεν τα κατεβασα ακομη

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα παρόλο που του βάζω τα καινούργια forlinks με τον νέο Χάρτη NGi_Map_Destinator_Greek-v2008.Q1.97

Εισαι σιγουρος οτι αυτος ειναι ο σωστος χαρτης.

Γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι ο 2008.Q1.95 και οχι ο .97 .

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το προγραμμα.Εχω δοκιμαση την εκδοση για PC Και PDA και λειτουργει μια χαρα.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με oziexplorer για τα μηχανάκια μας;.......

 

Οταν βρω χρονο θα φροντισω...Εχω τρελα προβληματα με το PC και εχω μπλεξει ασχημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι αυτος ειναι ο σωστος χαρτης.

Γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι ο 2008.Q1.95 και οχι ο .97 .

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το προγραμμα.Εχω δοκιμαση την εκδοση για PC Και PDA και λειτουργει μια χαρα.

 

Φίλε panosvlass, δυστυχώς έχω δοκιμάσει με 4 χάρτες με τα σωστά γι'αυτούς forlinks. Συγκεκριμένα, τους 2007.q4.77,2007.q4.80 για PN, 2008.q1.95, 2008.q1.97 , αλλά τα ίδια......

Link to comment
Share on other sites

Αρα ψαχνεις για αλλη εκδοση του dest.

Τσεκαρε αν η εκδοση για PNA λειτουργει σωστα στο PDA σου..

Αλλιως να φωναξουμε τον ειδικο.........MIOGPSSSSSSSSSSs where are you.....!!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

edo eimai poromenoi apla extes eixa anebei sthn athina kai egina komatia olh mera.

loipon

mhn mperdeyestai me tis onomasies ton xarton.

ΚΑΘΕ ΧΑΡΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ Q1ή Q2 Q3,Q4 ANALOΓΩΣ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ.

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΨΗΦΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΚΔΟΣΗ ΧΑΡΤΗ ΕΧΕΙ 2 ΤΙΜΕΣ. ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ORIGINAL Η ΠΡΩΤΟΠΟΘΕΝΤΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.

ΤΕΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ.

ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

DESTINATOR GREECE Q480 2007 GIA ANABATHMISEIS

Q4 77 2007 GIA NEES AGORES.

ISOS GIA TH KATHGORIA PN NA YPARXEI KAI TRITH ONOMASIA ALLA DE MAS ENDIAFEREI EMAS LOGO PALAIOTHTOS.

 

EROTHSH.

TO RYE TI WINDOWS FORAEI? CE 5 h CE 4.2? SHMANTIKO GIA SAS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...