Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Katarxhn tha hthela na Eyxaristhso kai dhmosios ton panosvlass gia to ameso endiaferon kai na kano kai mia erothsh asxeth alla an mporouse kaneis na apanthsh,pao sto rapidshare na katevaso kati kai thn ora pou mou zhtaei ton kodiko gia na arxisei to katevasma eno o kodikos p.x. einai 6 pshfia emena sto keno mou dinei thn dhnatothta na grapso mono 4 :(.....opote otan patao na arxisei to katevasma den ginetai giati mou leei oti o kodikos einai lathos....Sygnomh gia to asxeto tou thematos alla epeidh den gnorizo kai polla den ksero pou allou na rothso....eyxaristo prokatavolika se opoion mpei ston kopo na apanthsh......kai pali eyxaristo ton panosvlass gia to endiaferon
Link to comment
Share on other sites

Katarxhn tha hthela na Eyxaristhso kai dhmosios ton panosvlass gia to ameso endiaferon kai na kano kai mia erothsh asxeth alla an mporouse kaneis na apanthsh,pao sto rapidshare na katevaso kati kai thn ora pou mou zhtaei ton kodiko gia na arxisei to katevasma eno o kodikos p.x. einai 6 pshfia emena sto keno mou dinei thn dhnatothta na grapso mono 4 :(.....opote otan patao na arxisei to katevasma den ginetai giati mou leei oti o kodikos einai lathos....Sygnomh gia to asxeto tou thematos alla epeidh den gnorizo kai polla den ksero pou allou na rothso....eyxaristo prokatavolika se opoion mpei ston kopo na apanthsh......kai pali eyxaristo ton panosvlass gia to endiaferon

 

αν έχεις premium account μήπως αντι να πατήσεις premium πατάς free?στο free γράφεις τα 4 στοιχεία του κωδικού που σου δείχνει ανάμεσα σε κάτι γάτες...αν και μου φαίνεται απίθανο να κάνεις τέτοιο λάθος αλλά καμμιά φορά....:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Αφού διάβασα μονορούφι τις 35 προηγούμενες σελίδες αποφάσισα να αποκτήσω και εγώ το 3503.

Έχω κάποιες ερωτήσεις.

Έχω στην κατοχή μου μία microSD 2GB από το mp3 μου. Θα είναι ΟΚ ή να πάρω μία 1GB SD?

Καμιά 20αριά σελίδες νωρίτερα είχε αναφέρει ένας φίλος για wm5.

Τελικά ισχύει?

Και εγώ το πατροπαράδοτο πμ.

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Katarxhn tha hthela na Eyxaristhso kai dhmosios ton panosvlass gia to ameso endiaferon kai na kano kai mia erothsh asxeth alla an mporouse kaneis na apanthsh,pao sto rapidshare na katevaso kati kai thn ora pou mou zhtaei ton kodiko gia na arxisei to katevasma eno o kodikos p.x. einai 6 pshfia emena sto keno mou dinei thn dhnatothta na grapso mono 4 :(.....opote otan patao na arxisei to katevasma den ginetai giati mou leei oti o kodikos einai lathos....Sygnomh gia to asxeto tou thematos alla epeidh den gnorizo kai polla den ksero pou allou na rothso....eyxaristo prokatavolika se opoion mpei ston kopo na apanthsh......kai pali eyxaristo ton panosvlass gia to endiaferon

 

Στο rapidshare από τα 6 ψηφία αν παρατηρήσεις τα 4 έχουν γατάκι και τα 2 σκυλάκι. Θέλουν μόνο αυτά τα 4 που έχουν γατάκι!!!

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα πέρασα και είδα το μηχάνημα αλλά επειδή ήταν το πιο φτηνό δύστασα να το πάρω.Με τα μηνύματά σας όμως με βοηθήσατε να πάρω την απόφαση για την αγορά του 3503 και αύριο πρωί πρωί θα πάω να το πάρω και εγώ για να μπώ στο team.Θα ήθελα μία βοήθεια για το dest7.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

kali soy imera. se paraklo mporis na me boithisis. exo agorasi ena rye traveller 3503 ala to cd poy sinodebete den exei drivers mesa. prospatho na to doulepso alla se kapia fasi otan alazo diadromi, xani tin mpala. please heeeeeeeeeelp.
Link to comment
Share on other sites

kali soy imera. se paraklo mporis na me boithisis. exo agorasi ena rye traveller 3503 ala to cd poy sinodebete den exei drivers mesa. prospatho na to doulepso alla se kapia fasi otan alazo diadromi, xani tin mpala. please heeeeeeeeeelp.

...ριξτου δυο σκαμπιλια μηπως και συνετιστει.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει συνδέσει κανεις μετασχηματιστή σπιτιού για να το φορτίσει? Με τι χαρακτηριστικά σε ampere?

 

στον μετασχηματιστή αυτοκινήτου γράφει 6V -1,5A αλλά οι δυο μετασχηματιστες σπιτιου που έχω δινουν 600ma - 7.2VA και έχω μπερδευτεί....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω πάρει ένα μετασχηματιστεί από τον Τριδιμα με 4 ευρώ που δίνει έξοδο 12 βολτ - 400mA.

Τον ρωτησα και μου ειπε πως δεν παίζουν ρόλο τα mA αλλα το να δίνει στην έξοδο τα 12 βολτ που θελει.

Και είχε δίκιο.

Αλλωστε ο φορτιστής του αυτοκινητου θα κανει την δική του μετατροπή.

Μην ξεχνάς πως ο φορτιστής δέχετε είσοδο ρεύματος 12 βολτ. Τα Ampere τελικά δεν παίζουν και παρα πολύ ρόλο στο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχεις συνδέσει με μετασχηματιστή σπιτιού στα 12V? αφού ο φορτιστής αυτοκινήτου που δίνει γράφει για έξοδο 6V????

Εγώ φαντάστηκα οτι παίρνει 12 από τον αναπτήρα και δίνει 6 στην έξοδο του, άρα το rye θέλει 6. Βέβαια οι χαζο-οδηγίες λένε για 12V.... και τελικά μπρεδεύτηκα περισσότερο τώρα!

Link to comment
Share on other sites

χμ...κι άλλο ένα θεματάκι εκτός από αυτό του φορτιστή σπιτιού που άνοιξα παραπάνω..

 

Πάω να αποθηκεύσω νέο σημεία στα Αγαπημένα και κρασάρει (application error). Διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα ποστ κάπου πήρε το μάτι μου οτι πρέπει να περάσω το πρόγραμμα (ή μόνο τον χάρτη) στη sd card - πως το κάνω αυτό? θα εγκαταστήσω το sync αλλά ποιό αρχείο πρέπει να μετακινήσω στην sd card (έχω card reader).

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω πάρει ένα μετασχηματιστεί από τον Τριδιμα με 4 ευρώ που δίνει έξοδο 12 βολτ - 400mA.

Τον ρωτησα και μου ειπε πως δεν παίζουν ρόλο τα mA αλλα το να δίνει στην έξοδο τα 12 βολτ που θελει.

Και είχε δίκιο.

Αλλωστε ο φορτιστής του αυτοκινητου θα κανει την δική του μετατροπή.

Μην ξεχνάς πως ο φορτιστής δέχετε είσοδο ρεύματος 12 βολτ. Τα Ampere τελικά δεν παίζουν και παρα πολύ ρόλο στο ρεύμα.

 

Αν βάλεις μετασχηματιστή με βύσμα θηλυκό για το φορτιστή αυτοκινήτου, δηλαδή συνδέεις το RYE στο φορτιστή αυτοκινήτου και αυτόν με το μετασχηματιστή και αυτόν στη μπρίζα σπιτιού, ο μετασχηματιστής θα πρέπει να δίνει 12V και ?Αμπερ (ότι γράφει input ο φορτιστής αυτοκινήτου).

 

Αν βάλεις μετασχηματιστή απευθείας στο RYE, δηλαδή συνδέεις το RYE στο μετασχηματιστή και αυτόν στη μπρίζα σπιτιού, ο μετασχηματιστής θα πρέπει να δίνει 6V και ?Αμπερ (ότι γράφει output ο φορτιστής αυτοκινήτου).

 

Τα ακριβή Αμπερ δεν τα θυμάμαι γιατί το έστησα και το έδωσα σε φίλο, αλλά πρέπει ο φορτιστής να έχει τα ΙΔΙΑ ακριβώς Volt (γιατί μπορεί να καεί αν πάρει άλλα) και τα ΙΔΙΑ Αμπερ (γιατί αν πάρει λιγότερα δε θα φορτίζει γρήγορα, αν πάρει περισσότερα μπορεί να καεί).

 

Ο φορτιστής αυτοκινήτου που συνοδεύει το RYE τι γράφει INPUT και OUTPUT λοιπόν, ας μας πει κάποιος που τον έχει μπροστά του να δούμε...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το πρωί πήρα το μηχανάκι μαζί και μία κάρτα 2G και πλήρωσα και 29,00 για επέκταση εγγύησης γιά 4 χρόνια.Αμεση αντικατάσταση με καινούργιο, και γλιτώνω 30,00 για να το στείλω με κούριερ από την Θεσσαλονίκη στην Αθήνα για επισκευή, άμα μου κάτσει καμιά στραβή.

Το φόρτισα και ψάχνω να βρω πως δουλεύει αλλά....

Εκείνο το κουμπί αριστερά από το on/off τι είναι?

και το άλλο το πλαστικό που λέει gps στο πίσω μέρος πρέπει να είναι όρθιο?.Άμα γίνεται βοηθήστε με.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Τελικά βρήκα χρόνο και ασχολήθηκα με την λειτουργία του RYE 3503 μιας και το έχω αγοράσει εδώ και κάποιες μέρες. Το dest 7 εγκαταστάθηκε και λειτουργεί άψογα, το active sync και ο συγχρονισμός με το pc λειτούργησαν αμέσως χωρίς προβλήματα. Σε μια μικρή βόλτα που έκανα σήμερα η λειτουργία του ήταν θετική. Έχω την εντύπωση πως είναι μια καλή αγορά.

Ευχαριστώ τους φίλους από το forum που με βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Τα αμπερ στους φορτιστες γενικα δεν παιζουν ρολο..δηλωνουν απλα την ενταση του ρευματος, δηλαδη, ποσο ισχυρο ειναι σε αναγκες τροφοδοσιας..Αυτο που πρεπει να προσεχουμε ευλαβικα, ειναι τα ΒΟΛΤ στην εξοδο..οτι προδιαγραφες εχει απο τον κατασκευαστη του μηχανηματος, αυτο και του δινουμε ..ποτέ παραπανω, γιατι καιγονται..αν δωσουμε λιγοτερο, αργει πολυ να φορτισει..απλα πραγματα..φανταστειτε ενα γρηγορο αυτοκινητο..τα βολτ ειναι τα κυβικα και η τα αμπερ η ροπη του..
όλα καλά και το μέλι...γλυκό.!.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν έχει φτιάξει κάποιος συμφορουμίστας καποιο scriptaki για το rye 3503 ώστε να υπάρχει κάποιο μενού με 5 εικονίδια(dest6,7-igo,sygic,exit)γιατί τρέχει μόνο το dest7 και τα άλλα αρνειται πεισματικά να τα τρέξει εκτος αν τρέξεις το εκτελέσιμο αρχείο μέσω file explorer:mad:

 

υγ.αν το φτιάξει ειδικά για μένα κάποιος δώρο το νέο cd του bas bas:lol: ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΜΙΛΑΜΕΕΕΕ:p

Link to comment
Share on other sites

Τα αμπερ στους φορτιστες γενικα δεν παιζουν ρολο

 

Πολλές φορές παίζουν. Δες τι γίνεται όταν συσκευή 5V 1Ampere, τη συνδέσεις σε φορτιστή 5V 0,5Αmpere (motorola) και ταυτόχρονα τη λειτουργείς στο αυτοκίνητο. Αντί να φορτίζει ξεφορτίζει αργά...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781244#post1781244

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το πρωί πήρα το μηχανάκι μαζί και μία κάρτα 2G και πλήρωσα και 29,00 για επέκταση εγγύησης γιά 4 χρόνια.Αμεση αντικατάσταση με καινούργιο, και γλιτώνω 30,00 για να το στείλω με κούριερ από την Θεσσαλονίκη στην Αθήνα για επισκευή, άμα μου κάτσει καμιά στραβή.

Το φόρτισα και ψάχνω να βρω πως δουλεύει αλλά....

Εκείνο το κουμπί αριστερά από το on/off τι είναι?

και το άλλο το πλαστικό που λέει gps στο πίσω μέρος πρέπει να είναι όρθιο?.Άμα γίνεται βοηθήστε με.Ευχαριστώ.[/Απο που το πήρες ???

Γιατι εγώ για την επέκταση εγκύησης έδωσα 45,00 για 4 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής αυτοκινήτου που συνοδεύει το RYE τι γράφει INPUT και OUTPUT λοιπόν, ας μας πει κάποιος που τον έχει μπροστά του να δούμε...

 

εκεί είναι το μπερδεμα φίλε μου, ο φορτιστής αυτοκινήτου λέει input 12V output 6V 1,5A, αλλά στις οδηγίες λέει οτι μπορείς να το συνδέσεις σε οποιαδήποτε πηγή 12V.

Υποψιάζομαι λοιπόν οτι το βιβλιαράκι εννοεί να συνδέσεις το RYE ΜΑΖΙ με τον φορτιστή αυτικινήτου σου σε 12V. Άρα αν θέλω να συνδέσω το RYE με μετασχηματιστή σπιτιού θα πρέπει αυτός να βγάζει 6V.

Για το 1,5Α δεν ξέρω τι να κάνω, οι 2-3 που έχω παίζουν μέχρι 600mA και έλεγα να αποφύγω να αγοράσω ακόμα έναν μετασχηματιστή... αν βέβαια αυτό αφορά απλώς το πόση ώρα θα θέλει να φορτίσει τότε δεν με νοιάζει, άλλωστε στο PC που το συνέδεσα χθες, έκατσε σχεδόν 1,5 ώρα και δεν γέμισε (ήταν περίπου στο 50%).

Link to comment
Share on other sites

Ένας φορτιστής σπιτιού (μετασχηματιστής) συνηθισμένος από κατάστημα ηλεκτρολογικών με διακοπτάκι μεταβολής της τάσης (6V μεταξύ άλλων που κάνει για το RYE) κάνει 5-10 ευρώ και συνήθως έχει το βυσματάκι για το RYE και δίνει 1 Ampere max... Δύσκολα θα βρεθεί 1.5 Ampere... Ναι όντως η διαφορά στα Ampere είναι μόνο στο χρόνο φόρτισης και ενδιαφέρει κυρίως αν η συσκευή πρέπει να δουλεύει την ώρα που φορτίζει...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες ψιλοάσχετο αλλά καλό...δοκίμασα τo rye εν πτήση Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Εχει βρεί για πλάκα 11 δορυφόρους... δίνει 810 χλμ ταχύτητα και περίπου 5 χλμ ύψος... (όλα αυτά με destinator σε mode πεζού & %&%$$ τους γρήγορους πεζούς:lol::lol::lol:)...επίσης μικραίνοντας τον χάρτη εμφανίζει άψογα την θέση σου πάνων από το Αιγαίο -Χαλκιδική κλπ...καλλλλόοοοο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,θα ηθελα αν υπαρχει τιποτα με ναυτικους χαρτες igo8 και κανα παιχνιδακι , ευχαριστω προκαταβολικα για οποιον κανει τη κινηση.......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...