Jump to content

To pc αργεί να ανοίξει!


EVO_POWER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι βαρύ. Αν το έχεις πληρώσει περίμενε να λήξει η συνδρομή σου και βάλε κάτι άλλο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

όχι κάνει πολύ καλή δουλειά! δν το πλήρωσα..το έσπασα και το έχω ολόκληρο! από την αρχή έχω αυτό το antivirus και δν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα! τις τελευταίες 4 μέρες αργεί ο υπολογιστής ,άρα δν είναι από το antivirus
Link to comment
Share on other sites

όχι κάνει πολύ καλή δουλειά! δν το πλήρωσα..το έσπασα και το έχω ολόκληρο! από την αρχή έχω αυτό το antivirus και δν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα! τις τελευταίες 4 μέρες αργεί ο υπολογιστής ,άρα δν είναι από το antivirus

Ποσο δυσκολο ειναι να δοκιμασεις να κλεσεις το antivirus και να δεις αν οντως φταιει αυτο;

 

 

Υ.Γ. μπαινω τις τελευταιες μερες να βοηθησω σε τετοια θεματα με τα pc και βλεπω οτι αυτος που εχει το προβλημα δεν θελει να ακουσει τον NickTheGreek99

ή sv2evs ή GeorgeKont ή οποιον αλλο παει να βοηθησει και με κανει να μην θελω και εγω να βοηθησω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω!φυσικά είμαι ανοιχτή σε όποια βοήθεια!θα το κάνω και θα σας ενημερώσω!

 

μήπως να κάνω επαναφορά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έκανα αυτό με το antivirus ,το απενεργοποίησα αλλά τίποτα δυστυχώς! δν άλλαξε κάτι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχεις κατεβάσει κάτι και το αργεί;Δοκίμασε με το cccleaner να δεις ποια προγράμματα φορτώνονται με το άνοιγμα.

Αν δεν έχεις εμπειρία άστο γιατί μπορεί να τα κάνεις μαντάρα.

 

Πάντως το antivirus δεν χρειάζεται να σκανάρει κάθε φορά που ανοίγει το μηχάνημα!!Μια φορά την εβδομάδα αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα ήδη αυτό με το cccleaner!δν κάνω τίποτα μαντάρα! προσέχω τι κατεβάζω! την έχω πατήσει να κατεβάζω βλακείες και μετά έκανα επαναφορά,οπότε δν το διακινδυνεύω πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε malwarebytes και spybot S&D
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αργει να ανοιξει τι εννοεις; Μπαινει στα windows και περιμενεις να ανοιξουν οτι προγραμματα φορτωνουν στην αρχη; Για τσεκαρε και με το msconfig τα startup programms.

 

Οταν ανοιγει και μετα, η λειτουργια του πως ειναι; Εχεις παρατηρησει καθυστερησεις, κολληματα κλπ;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, όταν πατήσω το κουμπί να το ανοίξω αργεί να μπει στον κωδικό πρόσβασης που έβαλα! με το που μπει στην επιφάνεια εργασίας όλα είναι γρήγορα κ μια χαρά! το μόνο πρόβλημα είναι όταν πατήσω το κουμπί θα κάνει μπορεί και λεπτό να βγει στην οθόνη με τον κωδικό πρόσβασης! δν κολλάει πουθενά μετά!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να κανεις ενα check disk, οπως επισης να δοκιμασεις να ανοιξεις το pc σου μονο με τα βασικα κουμπενα ποντικι/πληκτρολογιο/οθονη μπορει να το επηρεαζει και καμια usb θυρα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, όταν πατήσω το κουμπί να το ανοίξω αργεί να μπει στον κωδικό πρόσβασης που έβαλα! με το που μπει στην επιφάνεια εργασίας όλα είναι γρήγορα κ μια χαρά! το μόνο πρόβλημα είναι όταν πατήσω το κουμπί θα κάνει μπορεί και λεπτό να βγει στην οθόνη με τον κωδικό πρόσβασης! δν κολλάει πουθενά μετά!

 

Ενα λεπτό είναι πολύ;Μήπως το έκανες αδρανοποίηση παλιά που η επαναφορά είναι πιο γρήγορη και τώρα με τερματισμο λειτουργίας σου φαίνεται αργό;

Το antivirus το απενεργοποιήσες για να δεις αν εχει διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

ναι το απενεργοποίησα και δν έγινε τίποτα! δν έκανα αδΡανοποίηση όχι!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ναι το απενεργοποίησα και δν έγινε τίποτα! δν έκανα αδΡανοποίηση όχι!

 

Πάνε έναρξη>εκτέλεση> και γράψε msconfig. Εκεί δες τι τρέχει στην εκκίνηση όπως σου είπαν παραπάνω για να δούμε τι και πόσα προγράμματα έχεις που τρέχουν όταν ανοίγει ο υπολογιστής.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, όταν πατήσω το κουμπί να το ανοίξω αργεί να μπει στον κωδικό πρόσβασης που έβαλα! με το που μπει στην επιφάνεια εργασίας όλα είναι γρήγορα κ μια χαρά! το μόνο πρόβλημα είναι όταν πατήσω το κουμπί θα κάνει μπορεί και λεπτό να βγει στην οθόνη με τον κωδικό πρόσβασης! δν κολλάει πουθενά μετά!

 

Όταν πάει να κάνει εκείνη την ώρα log in ο δίσκος δουλεύει ή όχι ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα, όλα μια χαρά δουλεύουν!

 

Όταν πατάς τον κωδικό και κάνεις σύνδεση, εκεί που λες ότι αργεί, εκείνη την ώρα δουλεύει ο δίσκος?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και τα παιδια πριν, τσεκαρε με msconfig τα startup programms.

 

Επισης κανε checkdisk και τσεκαρε επισης για κανα bios update απο τη lenovo.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το λόγο να τα κάνεις όλα αυτά.... Μπορεί κάποια ενημέρωση να σου το καθυστερεί..... Ακόμα και αν έχεις βάλει κωδικό χρήσης..... Το να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία ακόμα και bios update επειδή καθυστερεί είναι, για εμένα...........

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...