Jump to content

HP iPAQ Voice Messenger ως GPS Navigator


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ

 

Έχω ένα HP iPAQ 514 Voice Messenger και θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω ως GPS Navigator. Δοκίμασα διάφορα προγράμματα και τα μόνα που κατάφερα να λειτουργήσουν είναι το Pocket Navigator 7, Garmin Mobile XT, gpsVP και SmartMap.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι μόνο το Pocket Navigator έχει αναλυτικούς χάρτες για όλη την Κύπρο, αλλά σε κάποια φάση λειτουργίας του προγράμματος, είναι αναγκαία η χρήση touchscreen. Συγκεκριμένα την ώρα που ψάχνεις για διεύθυνση, και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο. Κάτι που δεν είναι αναγκαίο στα Garmin Mobile XT, gpsVP και SmartMap.

 

Οπότε, χρειάζομαι βοήθεια να βρω κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να λειτουργήσει σε Smartphone, να μην χρειάζεται touchscreen, και να έχει χάρτες της Κύπρου.

 

Η αν ξέρετε κάποιο τρόπο να μπορεί να λειτουργήσει το Pocket Navigator 7 χωρίς να είναι αναγκαία η χρήση touchscreen.

 

Ευχαριστώ,

srvrs.com
Link to comment
Share on other sites

Smartmap: http://vitotechnology.com/en/products/smartmap_smartphone.html

gpsVP: http://gpsvp.garminmapsearch.com/

Garmin Mobile XT: http://www.garmin.com/products/garminmobilext/

 

Αυτά τα τρία παίζουν κανονικά. Είναι σχεδιασμένα για Smartphone.

srvrs.com
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γράφω τα SMS μου με αγγλικούς χαρακτήρες. Δεν νομίζω να έχω στείλει ποτέ SMS πάνω από 160 χαρακτήρες. Καμία βοήθεια για εμένα;
srvrs.com
Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερω καθολου αυτο που ζητας, εγω ειχα βαλει το destinator 6 και 7 αλλα και αυτό ειναι touchscreen και δεν τα καταφερα να δουλεψω, εβγαζε τον χάρτη αλλα δεν εμπαινε στο menu και επειδη δεν εχω και πολυ υπομονη τα παράτησα !
Link to comment
Share on other sites

Για εξομοίωση touchscreen υπάρχουν οι εφαρμογές FakeCursor (free) και SPHelper (commercial). Επίσης κυκλοφορεί και ανεπίσημη έκδοση Destinator 6 για Smartphones που δε χρειάζεται touchscreen για τη λειτουργία της.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

. Επίσης κυκλοφορεί και ανεπίσημη έκδοση Destinator 6 για Smartphones που δε χρειάζεται touchscreen για τη λειτουργία της.

 

και που την βρίσκουμε ? (σπ@σμενη φυσικα !!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ? ΜΠΑΙΝΕΙ DESTINATOR ΣΤΟ 514?

 

ΕΠΙΣΗΣ, ΕΧΩ ΤΟ DESTINATOR 3 ΓΙΑ ΤΟ 8010 ΠΟΥ ΕΧΕΙ MICROSOFT WINDOWS 2003. ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΛΩ?

ΑΛΛΙΩΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ GPS ME ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΑΡΤΗ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπαίνει το Destinator 6 για Smartphones (δεν χρειάζεται touchscreen), και ναι, χρειάζεται GPS receiver για να λειτουργήσει.

 

το Destinator 6 για Smartphones που το βρισκουμε ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τους κανονισμούς του φόρουμ. Αν βάλω rapidshare link θα με κάνουν ban;

 

δεν νομιζω αλλα αν φοβασαι στειλε μου pm.

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τους κανονισμούς του φόρουμ. Αν βάλω rapidshare link θα με κάνουν ban;

 

Φίλε μου καλησπέρα. Αν έχεις την καλοσύνη θα με ενδιέφερε και μένα το link για το Destinator 6 για το iPAQ 514. To ψάχνω σαν τρελλός. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα! ειμαι καινουργιος κ ολιγον ασχετος με αυτα τα θεματα! εχω κ εγω το hp voice messenger 514 και θα ηθελα να το χρησιμοποιησω σαν navigator.. δεκτη gps εχω... εγκατεστησα το destinator για smartphones αλλα ενω μου αναγνωριζει το κινητο το gps receiver δεν το κανει pair... απο το destinator δεν μπορω να επιλεξω καποια com... τι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα με ενδιαφερει και μενα το θεμα για το Destinator 6 για το iPAQ 514, εαν καποιος μπορει και θελει ας μου στειλει πμ με την διευθυνση...

Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα με ενδιαφερει και μενα το θεμα για το Destinator 6 για το iPAQ 514, εαν καποιος μπορει και θελει ας μου στειλει πμ με την διευθυνση...

Ευχαριστω!!!!

 

+1 :D

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Φιλε cdrov ή κάποιος άλλος φίλος, κάντε μια προώθηση και κατά εδώ μεριά!
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...