Jump to content

LG KF600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα...

και μόλις μπήκα και γω να αναφέρω το ίδιο πρόβλημα.

 

Τελικώς το lg της φίλης μου μια χαρά και λαμβάνει και στέλνει mms.... το δικό μου έχει το πρόβλημα.

 

Ήλπιζα ότι θα κατάφερνα να σώσω τις επαφές μου δίχως να χρειαστεί να τις φτιάχνω χειροκίνητα (τραγικό, πραγματικά) αλλά μάλλον δεν το βλέπω να γίνεται... Έχω εκνευριστεί τόσο μα τόσο πολύ!

 

Εμένα Jplab1981 αποτυγχάνει η δοκιμή σύνδεσης και μου λέει να ελέγξω ξανά το port αν είναι σωστό. Κατέβασα ακόμη και από το site της Lg το προγραμματάκι τους, τα ίδια.

Για δες και συ από το site το δικό τους, μήπως μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

Παρόλα αυτά όταν το συνδέω, το pc "βλέπει" μια χαρά το τηλέφωνο σα να ήταν "δίσκος αποθήκευσης" (mass storage), οπότε υποθέτω το port του τηλεφώνου δεν είναι χαλασμένο, απλώς κάτι άλλο συμβαίνει και δε συγχρονίζεται με το πρόγραμμα.... Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Aaaaa είμαι πολύ χαρούμενη!!!

 

Χθες είχα πλέον απηυδίσει με το όλο θέμα και είχα αποφασίσει να κάνω ένα format μόνη μου και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μιας και στο pc δε συνδεόταν ώστε να κρατήσω τον τηλεφωνικό κατάλογο είχα το άγχος ότι όλα πρέπει να γίνουν χειροκίνητα, ΟΜΩΣ, η LG έχει προνοήσει και για αυτό. (πάλι καλά)

 

Μενού > Ρυθμίσεις > Επαναφορά > Επαναφορά Ρυθμίσεων.

 

Έτσι διατηρείται Όλη η μνήμη ανέπαφη, όλα τα τηλέφωνα και τα μηνύματα.

 

Το τηλεφωνάκι ξανασεταρίστηκε αυτόματα, τα settings για mms -gprs υπήρχαν ήδη αποθηκευμένα στην κάρτα της wind F2G, και ναι, πλέον μπορώ να στείλω, να λάβω και γενικότερα να απολαύσω τις χαρές των mms. (Wouiiiii!!!!!)

 

Επίσης, Jplab1981, λύθηκε και το πρόβλημα της σύνδεσης με το pc, τώρα γενικώς όλα δουλεύουν μια χαρά. Κράτησα και ένα ωραιότατο backup του phonebook που το είχα άγχος και όλα καλά.

 

Johnthegreek, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια, το ενδιαφέρον και το χρόνο σου. /hug

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση?Από την LG μου είπαν να τους το πάω από εκεί και ότι δεν γίνεται από το νετ..έλεος στο 2009 είμαστε..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση?Από την LG μου είπαν να τους το πάω από εκεί και ότι δεν γίνεται από το νετ..έλεος στο 2009 είμαστε..

 

Κι'όμως είναι αλήθεια. Το Pc Studio προσφέρει ό,τι χρειάζεται κάποιος εκτός από υπηρεσία αναβάθμισης. Ούτε μέσα από το menu δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση. :down:. Ο «Γερμανός» μου είπε ότι θέλει μία μέρα για να του κάνει αναβάθμιση. :mad:

 

Σήμερα με άφησε άφωνο το KF600 μου. Προσπάθησα να μπω στο myphone.gr/forum και ενώ «φόρτωσε» το κείμενο, μόλις άρχισε να «φορτώνει» εικόνες μου έγραψε: «Memory is full» και η μόνη μου επιλογή ήταν η «Έξοδος». Επίσης, «κόλλαγε» συνέχεια και όποτε προσπαθούσα να ανοίξω τις «Εφαρμογές» μου έλεγε συνεχώς «Περιμένετε». Έλεος! :down:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...