Jump to content

LG KF600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img137.imageshack.us/img137/7189/lgf600yk8.jpg

 

The original LG Chocolate was a huge success for LG thanks to the touch sensitive navigation pad that warmed consumer's heart with its touch of glowing red.

Obviously set on continuing the "touching" tradition after two successful touchscreen models, LG will offer their next high-end handset - the LG KF600.

 

We've had a chance to play around with a prototype of the KF600 last year and we were more than happy with its performance.

In fact the LG KF600 is the GSM counterpart of the US CDMA-enabled LG Venus VX8800, but with a beefier camera module.

 

The unique about the LG KF600 does not lie in its form factor, design or size. It is a normal slider with decent dimensions.

Its true beauty is in the seamless dual display setup on the front panel.

 

The display in the lower part of the front panel is a smaller, touch-sensitive one and is used for navigation (think Samsung E950 but much, much sleeker

and in full blown color). This so-called InteractPad changes in accordance to the context and provides the user with a pretty adequate navigation solution.

 

Unlike the navigational touchpad used on Samsung E950, which is more of an annoyance than a hip feature, the InteractPad of the LG KF600

seamlessly integrates with the main user interface in every aspect possible.

 

The user interface of the LG KF600 offers several distinguishable graphic themes made by the graffiti artists Keith Haring that can totally change the look and feel of the device.

 

In terms of specs, the scarce information we've seen outlines a 3 megapixel camera, GPRS/EDGE-only connectivity (no UMTS), Bluetooth 2.0,

USB 2.0, and an office document viewer and haptic fedback.

 

The LG KF600 will be initially offered only on emerging markets in China, Mexico, Brazil and Turkey obviously in order to gain some points on markets that have not been fully explored.

Then a month later the LG KF600 will become available to the rest of the world. Pricing is yet unknown, but a hefty price tag is expected.

 

πηγή: GSMarena.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Σημερα το εφερε ο γερμανος με το ανοιξε βαλαμε καρτα και πραγματικα ειδα ενα πανεμορφο κινητο.Πραγματικα ειναι απιστευτο παρα πολυ καλη καμερα πολυ ευκολη η χρηση στα εικονιδια που υπαρχουν στην 2 οθονη και απιστευτα ομορφες οταν οι εικονες φαινονται πληρες σε ολοκληρη την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

το είχε στα fnac και καθόμουν και έπαιζα κανα τεταρτο μαζί του! πραγματικά πολύ ωραίο.. πρώτη φορά που λέω πως οθόνη αφής λειτουργεί τέλεια! συνολικά πολύ θετικές εντυπώσεις!
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Official Specifications:

 

Network: GSM Tri-band (900/1800/1900), EDGE class 10

Form factor: Slider

Size (mm): 101.2 x 50.7 x 14.4

Talk time: More than 2.5 hours

Standby: More than 200 hours

Display: Dual display

Screen size: 2 in/ 1.5 in

FM radio: Yes

MP3 player: Yes

Bluetooth: EDR and BT V2.0

Message: MMS/SMS

Internal memory: 40MB

Memory slot: Micro-SD socket (up to 2GB)

Camera: 3 MegaPixel

Auto Focus: Yes

Night shot mode: Yes

Digital zoom: Yes - 4x

Optical zoom: No

Capture Resolution: 320x240 (QVGA), 640x480 (VGA), 1280x960 (SXGA), 1600x1200 (UXGA), 2048x1536.

Vibration reduction: Yes - image stabiliser

Image editing: Rotating, resizing, filter, trimming

Movie capture: Yes

WAP: Yes - 2.0

Java: Yes - 2.0

Flight mode: Yes

WiFi: No

USB port: Yes

Battery: 800mAh LI-Ion (inner pack)

Infrared: No

Java games: 2 to 3 games

Bluetooth games: No

Phonebook entries: 1000

Last number missed: Yes - 50

Last number received: Yes - 50

Last number dialled: Yes - 50

Picture ID: Yes

Quick access functions: Yes - camera, MP3

 

Box Contents:

- Phone

- Ear-mic

- Charger

- Data cable

- Data CD

- Manual

- Pouch

 

 

LG Official Site: http://uk.lge.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσωπικα δεν μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Review & Photos: Smape.com

 

http://img410.imageshack.us/img410/577/picjd1.jpg

 

 

 

 

 

 

Review & Photos: MobilMania.cz

 

http://img150.imageshack.us/img150/1513/picyr0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μόνο η κάτω (η μικρή) η οθόνη είναι αφής.

 

??????????

 

Ναι μονο η κατω ειναι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με βαζετε στο τρυπακι να παω να το δω.χμ...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω review απο καποιον δικο μας χρηστη κι οχι απο net.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα εικονικα πλήκτρα δεν είναι πιο ευαίσθητα στην πολύ χρήση απο τα κανονικά? Θα "βγάλουν" αρκετό καιρο?? Μην το πάρουμε κ χρειαστούμε αλλαγη σε κανένα 6μηνο!:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε λιγη ωρα θα το χω στα χερια μου οποτε θα γραψω και τις εντυπωσεις μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε λιγη ωρα θα το χω στα χερια μου οποτε θα γραψω και τις εντυπωσεις μου.

 

Το αποφάσισες τελικά :rolleyes:! Καλορίζικο :)!!

Link to comment
Share on other sites

σε λιγη ωρα θα το χω στα χερια μου οποτε θα γραψω και τις εντυπωσεις μου.

 

Α!!Ωραία! Λεω να το πάρω κ εγω σε κανένα μήνα κ θα μου φανούν πολύ χρήσιμες οι εντυπώσεις σου!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κι ακολουθουν οι πρωτες εντυπωσεις μου για το κινητο.

η συσκευασια του μου θυμισε λιγο Iphone αν και ειναι λιγο μεγαλυτερο το κουτακι του.

η συσκευασια του υπερπληρης.

καλωδιο usb

φορτιστης

θηκουλα για το κινητο πολυ ποιοτικη

πιανοντας το στο χερι με τιποτα δεν πιστευα οτι κραταω κινητο που κοστιζει ΜΟΝΟ 317 ευρω,δειχνει ανετα οτι κοστιζει αρκετα πιο ακριβα απο την τιμη αυτη.

η ποιοτητα του ειναι απλα υποδειγματικη προς αλλους κατασκευαστες και για να πω την αληθεια μονο στην samsung την εχω συναντησει.

πολυ στιβαρη κατασκευη,το slide του απλα ειναι οτι καλυτερο,η πισω προσοψη του ειναι πολυ ποιοτικη και φυσικα εννοω την κατασκευη της.

το πληκτρολογιο του απλα αψογο.

βαζω καρτα sim λοιπον μεσα και το ανοιγω,πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο,δεν μπορει λεω,δεν ειναι Lg.

κορυφαια η οθονη του με παρα πολυ ζωντανα χρωμματα που σπανια συναντας σε κινητο,τουλαχιστον με τοσο καλη ευκρηνεια.

η οθονουλα αφης καθε αλλο παρα τελεια μπορω να την χαρακτηρισω.

αμεση σε καθε πατημα πληκτρου κι ακριβεστατη,φυσικα εχει και την λειτουργεια της βαθμονομησης που συνανταμε σε wm ppc.ΤΕΛΕΙΑ.

το μενου του ειναι απλα υπερπληρης κι αυτο απο θεμα λειτουργειων.

μπορεις να επιλεξεις εσυ την γραμματοσειρα ακομα και το στυλ της εμφανισης της.

θεματα εχει προεγκατεστημενα 8 και ειναι πολυ συμπαθητικα και φυσικα κινουμενα ακομα κι αν κανεις περιηγηση μεσα στο μενου,καμια σχεση με θεμματα προεγκατεστημενα αλλων κινητων.

η εκθεση αψογη κι αυτη και με δυνατοτητα zoom σε μια φωτο ωστε να επιλεγει για wallpaper στην αρχικη οθονη του κινητου.

ο ηχος του πολυ καλος και μαλιστα πολυ καλυτερος σε σχεση με το w890 walkman Που το συγκρηνα.εχει και καποια egualizer μεσα για επιλογη.

μπορεις να επιλεξεις οποιος ηχο θελεις εσυ εκτος απο ηχους μηνυματων που εκει δυστυχως εχει για επιλογη μονο τους προεγκατεστημενουν ηχους του κινητου.

στο μενου προφιλ να πω οτι ειναι αψογο κι αναλυτικοτατο με μπολικες ρυθμισεις.

στην συνδεση bt κανενα απολυτως προβλημα,αψογο στην συνδεση,διχως κανενα bug.

στα μηνυματα κανονικα ολα και με αναφορες και με πληρης υποστηριξη χαρακτηρων.

περναμε στο μενου της καμερας,αψογο στον τομεα πληροτητας λειτουργειων και ρυθμισεων και με autofocus.δεν εχω περασει ακομα καμια φωτο στο laptop ωστε να δω την ποιοτητα της φωτογραφιας ομως στην οθονη δειχνει να ειναι καλη.

δεν ξερω τι αλλο να γραψω,θελω να δω και την μπαταρια του πως τα παει,τον φωτισμο τον εχω στο 60% και η φωτεινοτητα της οθονης ειναι παρα πολυ ικανοποιητικη σε σημειο να δειχνει οθονες αλλων κινητων να φαινοντε λιγοτερο φωτεινες ενω ειναι στο maximum η επιλογη της φωτεινοτητας.

προς το παρον κλεινω αυτο το Mini review Μου λεγοντας οτι το κινητο ειναι περα απο πανεμορφο,αν και στις φωτογραφιες δεν μου αρεσε και χανει κιολας σε σχεση με του να το δει καποιος απο κοντα,ειναι και πληρως λειτουργικο διχως να του λειπει τιποτα εναντι του ανταγωνισμου,αντιθετως σε καποια μερη βλεπω οτι υπερτερει κιολας σε σχεση με πολυ ακριβοτερα κινητα.

κι οπως ειπα ξανα το φινιρισμα του και η ποιοτητα του ειναι περα πασας κριτικης,τελειο και σε τιμη που το κολακευει ιδιαιτερα,για μενα best seller.

αν η μπαταρια του με αρκετη χρηση κρατησει 2 ημερες τοτε θα ειμαι 99% ευχαριστημενος.

ενα μπραβο στην lg που πραγματικα αν και δεν το περιμενα κατασκευασε ενα κινητο αψογο εστω κι αν στην αρχη ημουν αρνητικος προς αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το review σου ταξιδιώτη!! Δεν αφήνεις ούτε ένα παραθυράκι για ερώτηση :rolleyes:.. :respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...