Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν μπορώ να κάνω κλικ στο system, αναγκαστικά hard reset:wacko:

Ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια!!

 

μπορεις με το οπτικο αμα ειναι ποντικι η ακομα καλυτερα 4way να επιλεξεις οτι θες ακομα και οταν η οθονη δεν ειναι calibrated και δεν μπορεις να πετυχεις τα σωστα μερη.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η μαγκια με το registry για το gps καλη αν δεν ενεργοποιησεις το gps gate δεν λεει και πολλα. το ειχα 2 λεπτα και τιποτα. το εκλεισα. μετα απο κανενα δεκαλεπτο ειπα να δοκιμασω με το gpsgate ανοιχτο. απλα ..εκπληκτικο. μεσα σε 3 δευτερολεπτα ειχε 8 δορυφορους κλειδωμενους και σε λιγοτερο απο ενα λεπτο ηατν ετοιμο για πλοηγηση.

μπραβο.:clap::up:

 

αν μπορεις δωσε μας τις ρυθμησεις που εκανες στο gps gate και στο προγραμμα πλοηγησης που εχεις!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις δωσε μας τις ρυθμησεις που εκανες στο gps gate και στο προγραμμα πλοηγησης που εχεις!

 

Και μία παλικαριά να μας πεις που βρίσκουμε το gps gate και τι αρνητικές επιπτώσεις μπορεί να έχει στο τηλέφωνο (π.χ. θυμάμαι στο Α701, όποιος το ενεργοποιούσε είχε προβλήματα κατά τις κλήσεις - ακουγόταν μονίμως ένα φύσημα στις τηλεφωνικές συνομιλίες - κλπ κλπ).

Link to comment
Share on other sites

μηπως βρηκε κανεις το netop host for ppc ?

το θελω για να κανω control το ppc over wifi remotely απο το pc.. :lol::lol:

δοκιμασα το vnc αλλα οπως παντα ειναι αργο... και δεν μου δινει file transfer..

εχετε βρει κανα ftp server για ppc ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι όταν χρησιμοποιούσα το GpsGate στο HTC Ρ3300, έτρωγε τη μπαταρία φοβερά (συνδυασμός GpsGate και Destinator). Το σήμα ήταν καλύτερο κάπως.

Πάντως, με τη ρύθμιση στη Registry και μετά απο Soft reset, όπου δεν είχα δεδομένα εφημερίδας δορυφόρων, κλείδωσε σε 1 λεπτό!

Μακάρι να συνεχίσει έτσι, είναι πολύ καλά...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

μηπως βρηκε κανεις το netop host for ppc ?

το θελω για να κανω control το ppc over wifi remotely απο το pc.. :lol::lol:

δοκιμασα το vnc αλλα οπως παντα ειναι αργο... και δεν μου δινει file transfer..

εχετε βρει κανα ftp server για ppc ?

 

ακυρο... :ninja: "παιζει":ninja: οπως η εκδοση για το pc :lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε,ειλικρινά δεν έχω λόγους να σε ευχαριστήσω! Είχες απόλυτο δίκιο,και ευτυχώς που μέσα στο χαμό εντόπισα την απάντηση σου,καθότι σήμερα πήγα στο Πλαίσιο και στο multirama και δοκίμασα τα demo,όπου κλείδωναν κανονικά τα πλήκτρα... Κατόπιν επικοινωνίας με το κατάστημα αγοράς και γνωστό στο Φουρλή,όπου δεν υπήρχε κάτι νέο σε software,ετοιμαζόμουν για επιστροφή DOA! Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου!!! Όπως θα κατάλαβες το tip σου λειτούργησε άψογα και στο δικό μου OMNIA.Κερνάω καφέ όποτε θες...
Link to comment
Share on other sites

1. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και είδα ότι όταν βγάζω το αυτόματο κλείδωμα με κωδικό τότε λειτουργεί το κλείδωμα με το κουμπί σταματήματος κλήσης...Αυτό βέβαια γίνεται στο δικό μου

 

Sorry,λόγω απειρίας δεν φάνηκε που πήγαν οι ευχαριστίες μου!!! Σε σένα φυσικά καλέ μου άνθρωπε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεια...μπορειτε να μας πειτε που μπορουμε να βρουμε το gps gate και ενα προγραμμα registry editor gia wm6 ωστε να κανουμε τις ρυθμισεις που ειπε ο φιλος παραπανω???και αν μπορειτε να μου λυσετε το προβλημα που εχω οταν ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ μεσω wi-fi του omnia kai ανοιγω το opera den μπορω να συνδεθω και να ανοιξω ιστοσελιδα ενω με τον internet explorer σερφαρω χωρις προβλημα..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεια...μπορειτε να μας πειτε που μπορουμε να βρουμε το gps gate και ενα προγραμμα registry editor gia wm6 ωστε να κανουμε τις ρυθμισεις που ειπε ο φιλος παραπανω???και αν μπορειτε να μου λυσετε το προβλημα που εχω οταν ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ μεσω wi-fi του omnia kai ανοιγω το opera den μπορω να συνδεθω και να ανοιξω ιστοσελιδα ενω με τον internet explorer σερφαρω χωρις προβλημα..ευχαριστω

 

Για το Gps Gate:

http://rapidshare.com/files/75608959/GPSGATE_v2.6.rar

Δεν ξέρω οδηγίες και τα λοιπά, δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο και την άμεση ανταπόκριση σου,αλλά συνεχίζω

να μην τα καταφέρνω...

 

1.Αμ το πατάω και περισσότερο,αλλά δεν κλειδώνει... απλά φλασάρει για 1" η οθόνη και τα πλήκτρα δεν κλειδώνουν...

4. "battery status" για μετρητές χρόνου κλήσεων;;; :(:(

QUOTE]

1.τα πληκτρα αναβουν την οθονη αλλα δεν δουλευουν (ο κερσορας δουλευει)

αν γραφει ξεκλειδωμα κατω αριστερα ειναι μια χαρα

4.ναι το battery status το κανει και αυτο;)

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

 

 

 

 

Πολλές πολλές ευχαριστίες !!!

1.Εμένα όντως δεν κλείδωνε τίποτα από πλήκτρα,οθόνη και το μυστήριο όπως θα δεις λίγο πιο πάνω το έλυσε άλλος χρήστης που το αντιμετώπισε και μάλλον αφορά software bug,οπότε όλα καλά!

4.Είχες απόλυτο δίκιο. Ναι μεν δεν είναι ότι καλύτερο,αλλά κάνω τη δουλειά μου σαν άνθρωπος!

Επιπλέον με τις συμβουλές και τις γενικές πληροφορίες του εκλεκτού Saxovts έλυσα τα θέματα με το destinator7,τα δεδομένα (λέγε με nodata) και το led ειδοποίησης (τουλάχιστον εν μέρει)...Γατόνι έχω γίνει εδώ μέσα!

Όσον αφορά την κάμερα,πήγα και είδα στις demo συσκευές και σε όλα η κάμερα είχε κλίση προς το πλάϊ της συσκευής,άλλες λιγότερο,άλλες περισσότερο,άρα όλα καλά και εδώ!

Άντε να δω τι θα κάνω με τα ελληνικά, σύνδεση με wi-fi, και αυτονομία!

:rolleyes:

Και πάλι χίλια ευχαριστώ και φυσικά κερνάω καφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το Gps Gate:

http://rapidshare.com/files/75608959/GPSGATE_v2.6.rar

Δεν ξέρω οδηγίες και τα λοιπά, δεν το έχω δοκιμάσει.

Δεν χρειάζεται...

(τουλάχιστον στην ελληνική συσκευή)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το gps gate....an mporeite να μου πειτε και κατι για το προβλημα με τον opera....το δοκιμασα παλι..τζιφος με τον οπερα...ανετο σερφαρισμα με τον explorer...exw εισαγει τις καταλληλες ρυθμισεις(internet ktl...)..εχω ελληνικη συσκευη απο πλαισιο 16gb ekdosi.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεια...μπορειτε να μας πειτε που μπορουμε να βρουμε το gps gate και ενα προγραμμα registry editor gia wm6 ωστε να κανουμε τις ρυθμισεις που ειπε ο φιλος παραπανω???και αν μπορειτε να μου λυσετε το προβλημα που εχω οταν ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ μεσω wi-fi του omnia kai ανοιγω το opera den μπορω να συνδεθω και να ανοιξω ιστοσελιδα ενω με τον internet explorer σερφαρω χωρις προβλημα..ευχαριστω

 

για registry editor εδω

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το gps gate....an mporeite να μου πειτε και κατι για το προβλημα με τον opera....το δοκιμασα παλι..τζιφος με τον οπερα...ανετο σερφαρισμα με τον explorer...exw εισαγει τις καταλληλες ρυθμισεις(internet ktl...)..εχω ελληνικη συσκευη απο πλαισιο 16gb ekdosi.

 

δηλαδή στον οπερα στις ρυθμίσεις>συνδέσεις εχεις βάλει τι ?

Link to comment
Share on other sites

 

δεν υπάρχει δημόσια πουθενά ελληνική ρομ που θα μπορώ να την πάρω και να την βάλω στο δικό μου ομνια ,αυτό εννοεί.

 

εχει δικιο

και με αυτη που θα βαλω να ειμαι μεσα στη εγγυηση

(οχι cooked rom που απλα θα φαινανται ελληνικα αλλα ελληνικη ρομ που θα αποδεχεται η samsung)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση ενα προγραμμα να ειναι στο σταρταπ αλλα να μην το βλεπουμε μεσα στον φακελο τον αντιστοιχο ? και να 8ελουμε προγραμμα για να το κανουμε αφαιρεση μεσα απο την ρεγιστρι να μην 3εκιναει ?

 

εβαλα το netop απλα κορυφη, σε σχεση με το vnc, και φορτωσα client / host και ο host 3ekinouse monos toy οποτε και αλλαξα το φακελο που ηταν εγκατεστημενο το προγραμμα, γιατι στο σταρταπ δεν εχει shortcut..

εχουμε κανα καλο προγραμμα για να κανουμε εδιτ τα προγραμματα στο σταρταπ σε περιπτωση που ειναι μεσα στην registy..?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

 

εχει δικιο

και με αυτη που θα βαλω να ειμαι μεσα στη εγγυηση

(οχι cooked rom που απλα θα φαινανται ελληνικα αλλα ελληνικη ρομ που θα αποδεχεται η samsung)

 

δεν θα υπάρξει cooked rom να είναι με face ελληνικό,η θα έχουμε ελληνική ρομ η δεν θα έχουμε τιποτα.

Δεν μιλάω για τα updates που αποτι γνωρίζω έτσι ανέφερε η ελληνική samsung ,οτι δηλαδή δεν θα δώσει αναβαθμισμένες ρομ άλλα απλός θα δώσει updates που θα κάθονται στην ήδη υπάρχον ελληνική ρομ,ελπίζω να είναι ράδιο αρβύλα το τελευταίο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση ενα προγραμμα να ειναι στο σταρταπ αλλα να μην το βλεπουμε μεσα στον φακελο τον αντιστοιχο ? και να 8ελουμε προγραμμα για να το κανουμε αφαιρεση μεσα απο την ρεγιστρι να μην 3εκιναει ?

 

εβαλα το netop απλα κορυφη, σε σχεση με το vnc, και φορτωσα client / host και ο host 3ekinouse monos toy οποτε και αλλαξα το φακελο που ηταν εγκατεστημενο το προγραμμα, γιατι στο σταρταπ δεν εχει shortcut..

εχουμε κανα καλο προγραμμα για να κανουμε εδιτ τα προγραμματα στο σταρταπ σε περιπτωση που ειναι μεσα στην registy..?

 

septlc με το memmaid βρίσκεις όλα τα starup προγράμματα και διαλέγεις ποιο θα ξεκινάει και ποιο όχι.

εδώ αναφέρω ποια είναι ασφαλέστερα να σταματήσουν από το startup

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=72

Link to comment
Share on other sites

Το handsfree ειναι bluetooth; αν ναι λογικα πρεπει να ειναι συμβατο.

Και βέβαι υπάρχει "σονί μπλουτους χανδσφρι"! Δηλαδή χωρίς καλώδια ακουστικό. Εγώ χρησιμοποιώ ένα που κρατάει γύρω τις 5 μέρες με 1 φόρτιση... HBH IV840, δουλεύει άψογα με το Ομνια μου!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή στον οπερα στις ρυθμίσεις>συνδέσεις εχεις βάλει τι ?

εχω βαλει "the internet" kai automatic settings exw dokimasei..μου βγαζει σφαλμα συνδεσης...μια φορα συνδεθηκε ανοιξε την σελιδα και μετα τοχασε παλι...:(

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει "the internet" kai automatic settings exw dokimasei..μου βγαζει σφαλμα συνδεσης...μια φορα συνδεθηκε ανοιξε την σελιδα και μετα τοχασε παλι...:(

 

screenshot μπορεις να δώσεις σε μερικά πράγματα που θέλω ?

α είπες ότι με internet explorer μπαίνεις κανονικά όμως ?

Link to comment
Share on other sites

screenshot μπορεις να δώσεις σε μερικά πράγματα που θέλω ?

α είπες ότι με internet explorer μπαίνεις κανονικά όμως ?

 

nai με internet explorer μπαινω...θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο αναλυτικος γινεται σε αυτα που θα ρωτησεις....screenshot δυστυχως δεν μπορω..

Link to comment
Share on other sites

nai με internet explorer μπαινω...θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο αναλυτικος γινεται σε αυτα που θα ρωτησεις....screenshot δυστυχως δεν μπορω..

 

δεν χρειάζεται να σε ρωτήσω κάτι γιατί σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!!

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...