Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οσους εκαναν το κολπο ρε το registry για το gps, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου δωσει λινκ να κατεβασω καποιο προγραμμα για να το κανω, γιατι δεν βρισκω καποιο καλο;

 

ο καλυτερος registry editor (δωρεαν)

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο καλυτερος registry editor (δωρεαν)

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

psospatho apo xtes na to katebaso kai katebeni me 11bytes/sec !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

psospatho apo xtes na to katebaso kai katebeni me 11bytes/sec !!!!!!

 

Εχω προσπαθησει πολλες φορες να τον κατεβασω, αλλα θα φαω τα νιατα μου ετσι. Δε γινεται καποιος να τον βαλει σε rapidshare παρακαλω;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

1. Το πληκτρολογιο της samsung γιατι εχει μονο ελληνικα και δεν παιρνει αγγλικα; (προφανως εχω την ελληνικη version της συσκευης). Χανω κατι;

 

Κράτα πατημένο το κουμπι xt9 για να αλλάξεις απο ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα

 

ή το πληκτρο TAB στα αλλά πληκτρολογια. Ειδικά το Samsung Phonepad βολευει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ:D:D

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη,εχω ομως μια ερωτηση.Στις ''ελληνικες''συσκευες υπαρχει καποιο προεγκατεστημενο προγραμμα πλοηγησης εκτοσ του google maps?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον θα πάρω..

 

φιλε μου επειδη τα περισσοτερα bt παρουσιαζουν προβληματα στιs ληψειs,καποια δεν κραταει η μπαταρια και προσωπικα εχω κατεβασει ενα ολοκληρο μαγαζι στιs αλλαγεs (τα δοκιμασα ολα, νοκια ,samsung ,με καλωδιο,χωριs,κτλ...κατεληξα σε ενα μοτορολα μικρο με μεγαλη αναμονη...φοβερο:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

2 ερωτησούλες....:

1ον έχω το spb mobile shell 2, skins release 2.0, για να βάλω τα skins Release3.1.1 , θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσω το spb mobile shell 2 και να εγκαταστήσω το spb mobile shell 2.1.2 ή μπορώ και κατευθείαν????

2ον το spb mobile shell 2 που ήδη έχω όταν το είχα βρεί... είχε το "Mobile Shell 2 Installation" ενώ το 2.1.2 είναι σε cab, η διαφορά ποια είναι....

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μια ερώτηση που ίσος σας φάνη χαζη αλλα με παίδεψη από το πρωί προσπαθώ να στεiλω αρχείο με bt για εικόνα το βρήκα την -την ανοίγεις και από το μενού πατάς αποστολή με bt

για video 3gp η για mp3 όμως το μαρκάρω και μενού και αποστολή μου βγάζει να το στειλω με e-mail η mms μονο ύπαρξη άλλος τρόπος ??

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μια ερώτηση που ίσος σας φάνη χαζη αλλα με παίδεψη από το πρωί προσπαθώ να στεiλω αρχείο με bt για εικόνα το βρήκα την -την ανοίγεις και από το μενού πατάς αποστολή με bt

για video 3gp η για mp3 όμως το μαρκάρω και μενού και αποστολή μου βγάζει να το στειλω με e-mail η mms μονο ύπαρξη άλλος τρόπος ??

Πρέπει να το κάνεις απο τον file explorer και οχι απο την προβολή φωτο

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

για να μην μπαινει ιντερνετ μεσω gprs βαζεις το nodata και αφου το εγκαταστησεις πας και κανεις disabled internet,wap

http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

 

απενεργοποιηση 3g

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/περισσοτερα(κατω μερος στο τελος/επιλογη ζωνης/ληψη ρυθμισεων και βαζεις στη ζωνη συχνοτητας GSM 900/1800

 

σε ευχαριστώ πολύ...μου βγαζει το zip 3 αρχεία...Οταν πατάω στο μονο που εκτελείται ανοίγει τον opera αλλά μετα μου βγάζει κάτι ακαταλαβίστικα...τα άλλα 2 αρχεία δεν είναι λέει εκτελέσιμα...Πως τελικά το εγκαθιστώ αυτό?(είμαι πρωτάρης στα windows βλέπεις)....να είστε καλά παιδιά που με υπομονή ανέχεστε την ασχετοσύνη μας!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνεις απο τον file explorer και οχι απο την προβολή φωτο

 

apo ton file explorer pao pio einai to epomeno bima gia audio-video

 

http://rapidshare.com/files/13413157..._PPC_v7.03.rar

resco explorer 2008 me registry editor

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ i900 από το Ιντερνετ που την ΒΡΗΚΑ ο ΙΔΙΟΣ

 

PDA : i900BDHH5/BYHH1

PHONE : i900XXHH9

 

Ανεβαζω και ενα μικρό βίντεο σε λίγο....

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=242

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia ...mipos 8a mporouse kapoios na m steilei ena prosopiko minima na tou rotiso kapoia pragmata????euxaristw
apo edo kai sto eksis...neos xristis omnia!!!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να παραθέσω και εγώ τώρα την εμπειρία μου για το Ομνια αφού το έχω δικό μου :D :

 

Εμφάνιση : 8/10 (καθαρά υποκειμενικό οπότε δεν το αναλύω)

 

Ταχύτητα: 9/10 (σε μενού, λειτουργίες, όπερα, rendering Κτλ. Ανώτερο του διαμαντιού και του Τυτανά 2 που έχω δίπλα μου)

 

Wifi: 9/10 (ταχύτατη λήψη, μεγάλο εύρος κάλυψης)

 

Οθόνη: 6/10 (μέτρια απόκριση, μέτρια-καλή φωτεινότητα, θέλη αρκετή δύναμη για να πιάσει)

 

Κάμερα: 9.5/10 (μακράν η καλύτερη κάμερα για wm. Αφήνω 0.5 για το φλάς που μπερδεύεται)

 

SAmsung Widgets: 5/10 (Κλειδωμένα, χάνουν την απόκριση μερικές φορές και έχουν ξεχάσει το calendar λες και ειναι δευτερεύον!!!!!!! )

 

Ηχείο : 8/10 (καλό αλλά όχι πολύ δυνατό)

 

GPS: (7.5/10) Πιανεί παντού και πάντα σε περίπου 1 λεπτάκι αλλά μέτρια ένταση σήματος και φυσικά δεν είναι τόσο ακριβές για GPS . Για πλοήγηση είναι άψογο όμως

 

Κατασκευή: 8/10. Καλή και στιβαρή κατασκευή.Αλλά το πενάκι....?? Τι βλακεία είναι αυτό!!!

 

Βίντεο-Multimedia: 9/10. Πολύ καλή αναπαραγωγή βίντεο με το TCPMP . Ταινια 800χ600 την βγάζει χωρίς κανένα σπάσιμο Tv-out : Δεν βρίσκεις καλώδιο πουθενά :(

 

Ράδιοφωνο: 9/10 . Πολύ καλή λήψη σε περίεργους χώρους. Καθαρά και ξάστερα!

 

Τηλέφωνο: 10/10 Κανένα πρόβλημα. Καλό σήμα ακόμα και εκεί που με το ΤυΤΝ2 δεν πιάνω (και το είχα σαν σταθμό το ΤυΤΝ2)

 

Αυτά προς το παρόν

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθησει πολλες φορες να τον κατεβασω, αλλα θα φαω τα νιατα μου ετσι. Δε γινεται καποιος να τον βαλει σε rapidshare παρακαλω;

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/161300416/regedit.Mrln_ARM.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

hellas200?einai tosa pou 8elw na ma8w gia to omnia toses ri8miseis...pos na valw to garmin ...olo mperdevomai eimai axristos...tsampa to agorasa???den kserw tpt:(snif
apo edo kai sto eksis...neos xristis omnia!!!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευη,εχω ομως μια ερωτηση.Στις ''ελληνικες''συσκευες υπαρχει καποιο προεγκατεστημενο προγραμμα πλοηγησης εκτοσ του google maps?

 

εαν το αγορασεις απο γερμανο στην εκδοση των 8 gb (αυτο αγορασα εγω)

σου δινουν δωρο το garmin με χαρτες autodrive hellas

πληρ. εδω

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

μαλιστα η εκδοση που το αγορασα ηταν 1.40 και το αναβαθμισα σε 1.50 απο το link πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

px se apo auto to site an katevasw to exe...kai to valw sto kinito m 8a to exw to garmin?gt den to exw ...to exw svisei...an valw mono auto 8a litourgisei?i 8a xriastei kati akoma?
apo edo kai sto eksis...neos xristis omnia!!!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ...μου βγαζει το zip 3 αρχεία...Οταν πατάω στο μονο που εκτελείται ανοίγει τον opera αλλά μετα μου βγάζει κάτι ακαταλαβίστικα...τα άλλα 2 αρχεία δεν είναι λέει εκτελέσιμα...Πως τελικά το εγκαθιστώ αυτό?(είμαι πρωτάρης στα windows βλέπεις)....να είστε καλά παιδιά που με υπομονή ανέχεστε την ασχετοσύνη μας!:)

 

το αρχειο που θα τρεξεις απο το κινητο εχει καταληξη cab

αφου το τρεξεις (εγκατασταση στην μνημη) soft reset και μετα πας στα προγραμματα το βρισκεις (nodata) το κλικαρεις και κανεις toggle internet,wap (να γινει disabled)

Link to comment
Share on other sites

px se apo auto to site an katevasw to exe...kai to valw sto kinito m 8a to exw to garmin?gt den to exw ...to exw svisei...an valw mono auto 8a litourgisei?i 8a xriastei kati akoma?

 

μονο με το αρχειο δεν κανεις τιποτα ,αυτο λειτουργει ως αναβαθμιση πανω στην καρτα που σου δινουν και εχει το προγραμμα (η καρτα ειναι κλειδωμενη με κωδικο και δεν αντιγφραφεται)

 

 

 

(παρακληση γραφε ελληνικα ,ειναι κουραστικα τα greeklish)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...