Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.compactdisclub.gr/content/000F4240/samples/video/CD0108_Low.wmv

Ψάχνω το κομμάτι που παίζει στο 0:30. Βαριέμαι να ψάχνω ένα-ένα τα samples, γι' αυτό ας το πει όποιος το ξέρει.

Sheila B. Devotion - Spacer

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορει κανέις να μουπέ ποιό είναι το΄μουσικό θέμα της σείρας "Το Κόκκινο δωμάτιο"; :help:

:thanks:

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Sheila B. Devotion - Spacer

Thanks. "Spencer" άκουγα :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κανέις να μουπέ ποιό είναι το΄μουσικό θέμα της σείρας "Το Κόκκινο δωμάτιο"; :help:

:thanks:

 

Είναι το putting on the ritz - terry snyder

 

Το 'χα ρωτήσει και εγώ παλιά! Σου αρέσει ε;

Link to comment
Share on other sites

Είναι το putting on the ritz - terry snyder

 

Το 'χα ρωτήσει και εγώ παλιά! Σου αρέσει ε;

Ναι!:w00t::w00t:Πολύ

Εχω κατεβάσει πολλές εκτελέσεις του Putting on the ritz άλλα καμια δεν ήταν αυτή που ήθελα....Τεσπα ευχαριστώ,ελπίζω να το βρώ.

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το κομματι που παιζει στουσ τιτλους του "τι ψυχη θα παραδωσεις μωρη"???????thnx......bb
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τρέιλερ στον Alpha που δείχνει κάποια να απλώνει μποξεράκια και στο τέλος λέει "Δεν είναι ίδιοι όλοι οι άντρες" ή κάπως έτσι. Το κομμάτι που ακούγεται είναι το "Around the world (la la la)" αλλά όχι από ATC. Το λέει άντρας και το ύφος είναι λίγο... περιπαιχτικό, σαν να κοροϊδεύει.:O Ξέρει κανείς ποιο είναι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τρέιλερ στον Alpha που δείχνει κάποια να απλώνει μποξεράκια και στο τέλος λέει "Δεν είναι ίδιοι όλοι οι άντρες" ή κάπως έτσι. Το κομμάτι που ακούγεται είναι το "Around the world (la la la)" αλλά όχι από ATC. Το λέει άντρας και το ύφος είναι λίγο... περιπαιχτικό, σαν να κοροϊδεύει.:O Ξέρει κανείς ποιο είναι;

 

Δεν έχω δει το trailer, αλλά ίσως να ψάχνεις την εκτέλεση του Max Raabe. :)


Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει το trailer, αλλά ίσως να ψάχνεις την εκτέλεση του Max Raabe. :)

Το έχω δει και επιβεβαιώνω. Over.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει το trailer, αλλά ίσως να ψάχνεις την εκτέλεση του Max Raabe. :)

 

Το έχω δει και επιβεβαιώνω. Over.

 

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο! Over and out :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το κομματι που παιζει στουσ τιτλους του "τι ψυχη θα παραδωσεις μωρη"???????thnx......bb

 

Caterina Caselli - Nessuno Mi Puo Qiudicare

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Υπάρχει μια διαφήμιση για το Compact disc club με μια συλλογή που λέγεται Wild Roses. Στη διαφήμιση αυτή λοιπόν ακούγονται διάφορα ροκ τραγούδια/μπαλάντες και είναι και ένα που λέει "Because I Love you..." και μετά πάει να πει μια φράση μια ακόμα, αλλά δεν την ακούω γιατί μιλάει ο εκφωνητής της διαφήμισης. Αν κάποιος ξέρει το τραγούδι ας απαντήσει... Εγώ έχω απογοητευτεί γιατί μόνο με το "because I love you" δεν έχω καμία ελπίδα... :(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Υπάρχει μια διαφήμιση για το Compact disc club με μια συλλογή που λέγεται Wild Roses. Στη διαφήμιση αυτή λοιπόν ακούγονται διάφορα ροκ τραγούδια/μπαλάντες και είναι και ένα που λέει "Because I Love you..." και μετά πάει να πει μια φράση μια ακόμα, αλλά δεν την ακούω γιατί μιλάει ο εκφωνητής της διαφήμισης. Αν κάποιος ξέρει το τραγούδι ας απαντήσει... Εγώ έχω απογοητευτεί γιατί μόνο με το "because I love you" δεν έχω καμία ελπίδα... :(

 

Δεν έχω δει τη διαφήμιση αλλά δοκίμασε το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello!!!!

Μόλις γράφτηκα στο forum και ανακάλυψα οτι έχει τρομερές πληροφορίες.

Λοιπόν ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται σε ενα τρέιλερ του αντέννα για μια καινούρια ελληνική σειρά κατι για τους άντρες.Είναι των ATC around the world(lalalalala) αλλά είναι μια άλλη version και δεν μπορώ να την βρω με τίποτα.

Ευχαριστω πολύ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω απεγνωσμένα το τραγουδάκι που ακούγεται στο τέλος κάθε διαφήμισης της Hol. Είναι αυτή με τον τύπο που λέει πως του αρέσει το αργό ίντερνετ και η άλλη με τον γέρο που μιλά για ακτίνες Χ. Ακούγεται σε όλες τις πρόσφατες διαφημίσεις και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει ένα τέτοιο κομμάτι ή απλά το κατασκεύασαν για τους διαφημιστικούς τους σκοπούς. Ξαναειπώθηκε μια τέτοια ερώτηση αλλά χωρίς απάντηση. Υπάρχει και στο youtube: http://www.youtube.com/watch?v=of3jQsE7avQ

Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει... Ευχαριστώ

 

megale to tragoudi legete Black Horse And The Cherry Tree - KT Tunstall

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!!

Μόλις γράφτηκα στο forum και ανακάλυψα οτι έχει τρομερές πληροφορίες.

Λοιπόν ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται σε ενα τρέιλερ του αντέννα για μια καινούρια ελληνική σειρά κατι για τους άντρες.Είναι των ATC around the world(lalalalala) αλλά είναι μια άλλη version και δεν μπορώ να την βρω με τίποτα.

Ευχαριστω πολύ!!!!!!!!!!!!

Max Raabe - Around The World ;)

http://www.youtube.com/watch?v=g3f8e8h1i8U

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ξέρετε την μουσική που έπεξε ο Άλφα στο σποτ του Αγώνα Inter-Roma?

 

Ευχαριστώ!

 

Ηταν το Please,Please,Please των Shout Out Louds

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Eίδα χτες το σποτάκι για το "Έχω ένα μυστικό" και έπαιζε μια ονειρεμένη μουσική. Ξέρει κανείς ποια είναι;

 

Ορίστε και το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=0teHAZyp4t4 :help:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα κομματι που παιζει στον αλφα σε μια διαφημιση για μια σειρα που θα δειξει!

ειναι μπιτακι, παιζεται στα κλαμπ και στο ρεφρεν μια γυναικα λεει λα λα λα λα λα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα κομματι που παιζει στον αλφα σε μια διαφημιση για μια σειρα που θα δειξει!

ειναι μπιτακι, παιζεται στα κλαμπ και στο ρεφρεν μια γυναικα λεει λα λα λα λα λα...

Κοίτα την προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Eίδα χτες το σποτάκι για το "Έχω ένα μυστικό" και έπαιζε μια ονειρεμένη μουσική. Ξέρει κανείς ποια είναι;

 

Ορίστε και το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=0teHAZyp4t4 :help:

 

Piero Umiliani - Crepuscolo Sul Mare

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...