Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΣΤΕΡΙΑ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ Κ ΜΕΝΑ?ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΥΒΡΥΔΙΚΟΥ HONDA CIVIC!AKOYSTE TO!

 

ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia sas!! Gnwrizei kaneis poio tragoudi akougetai sto spot tou epeisodiou 19 apo ti seira "alithinoi erwtes" me tin ioanna pappa kai ton tsimitseli??? ayto einai to spot http://www.youtube.com/watch?v=vbbVFRaA9iQ.... thanx!!
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ειδε το χθεσινο "σε ειδα" και εχει αποψη γα τις μουσικες που ακουγοταν......ας βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που πηγε η Μαρια στο παρισι -η πρωην ασχημη- παιζει συνεχεια ενα ωραιο ρομαντικο τραγουδι που νομιζω παιζει και σε κανα δυο ακομα σειρες του Mega. Το τραγουδακι λεει στο ρεφρεν κατι τετοιο 'you're all i ever wanted...all i ever needed is you...' ξερει κανεις ποιο ειναι?Η ακομα καλυτερα μπορει να μου το στειλει?:worry::cool::rolleyes:

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που πηγε η Μαρια στο παρισι -η πρωην ασχημη- παιζει συνεχεια ενα ωραιο ρομαντικο τραγουδι που νομιζω παιζει και σε κανα δυο ακομα σειρες του Mega. Το τραγουδακι λεει στο ρεφρεν κατι τετοιο 'you're all i ever wanted...all i ever needed is you...' ξερει κανεις ποιο ειναι?Η ακομα καλυτερα μπορει να μου το στειλει?:worry::cool::rolleyes:

 

An to tragoudaei gynaika mallon einai Texas - I'll See It Through.. Stelnw pm na deis an einai swsto..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Glen Hansard - Falling Slowly

 

το βρηκα. ηταν το get the party started με pink. βεβαια το ιδιο με shirley bassey ειναι καλυτερο κατα την ταπεινη μου γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ειδε το χθεσινο "σε ειδα" και εχει αποψη γα τις μουσικες που ακουγοταν......ας βοηθησει!

 

Ψάχνω και εγώ ένα κομμάτι που έπαιξε και δεν είχε στοίχους, μόνο ένα χαρακτηριστικό σφύριγμα..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ ένα κομμάτι που έπαιξε και δεν είχε στοίχους, μόνο ένα χαρακτηριστικό σφύριγμα..

Peter Bjorn and John - Young Folks

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Glen Hansard - Falling Slowly

 

το βρηκα. ηταν το get the party started με pink. βεβαια το ιδιο με shirley bassey ειναι καλυτερο κατα την ταπεινη μου γνωμη.

 

Ε είπες μετά το πάρτι του Μπίλη και αυτό που είπα ακούγεται ακριβώς μετά το πάρτι όσο συμμαζεύουν τα "απομεινάρια" από το πάρτι (Το αναφέρω στην περίπτωση που το ψάχνει κάποιος άλλος :)

Link to comment
Share on other sites

Peter Bjorn and John - Young Folks

 

Ωραίο κομμάτι Γιώργο ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βρες το κομμάτι από τo Frulite κι άσε τα σχόλια Μάνο ;)

 

:p

Link to comment
Share on other sites

geia sas!! Gnwrizei kaneis poio tragoudi akougetai sto spot tou epeisodiou 19 apo ti seira "alithinoi erwtes" me tin ioanna pappa kai ton tsimitseli??? ayto einai to spot http://www.youtube.com/watch?v=vbbVFRaA9iQ.... thanx!!

 

pleazzzzzzzze.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι ένα καινούργιο μέλος του myphone και πραγματικά ενθουσιάστηκα βλέποντας τον κόπο και την προσπάθεια όλων των μελών να απαντηθούν όλα τα μηνύματα και να βρεθούν όλα τα κομμάτια!!Ψάχνω και εγώ , λοιπόν, απεγνωσμένα δύο μουσικά κομμάτια!!!Είναι και τα δύο instrumental, χωρίς λόγια, μόνο μουσική και έχουν παιχθεί σε δύο διαφορετικά επεισόδια του so you think you can dance.Συγκεκριμένα, το πρώτο κομμάτι που ψάχνω είχε παιχθεί στο τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου (επεισόδιο 35 στον μεγάλο τελικό) στο 00:54:00 - 00:59:00 περίπου όταν έδειχνε ένα βίντεο για τους προηγούμενους χορευτές που είχαν αποχωρήσει από το σόου.Στην αρχή έχει ένα ρυθμικό bit και έπειτα γίνεται πιο γρήγορο.Πραγματικά, δεν έχω καμία ιδέα για το συγκεκριμένο!!Το δεύτερο κομμάτι είναι η μουσική που παίζεται όταν ανακοινώνονται τα αποτελέσματα για αυτούς που φεύγουν από το σόου.Το έχω ακούσει στο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου όταν έφυγε η Μαέ και η Τατιάνα (4/5) αλλά και στο χθεσινό (11/5) που έφυγε ο Γιώργος Ντ. και η Φανή και είναι αρκετά μελαγχολικό. Οποιαδήποτε ιδέα είναι ευπρόσδεκτη και αναμένω με ανυπομονησία κάθε απάντηση!!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σας να ασχοληθείτε και να διαβάσετε το τεράστιο γράμμα μου!!!Χίλια ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

To Just Hold Me" των Maria Mena ft. Leroy Gomez χορεψαν χθες ο Αναστάσης και η Φανή

και νομίζω αυτό που θες είναι το "Βlower's Daughter" του Damien Rice..Eλπίζν να βοήθησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

HEY! Ξέρει ή έχει κανείς αυτό το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ remix του "Touch my Body" της Mariah Carey που χόρεψαν η Ζωή και ο Κωσταντίνος στο So you think you can dance της Κυριακής??? Ψάχνω απεγνωσμένα να το βρω. Τhanx

 

*listen to it at http://www.megatv.com/dance/default.asp?catid=13217&tag=9637

Link to comment
Share on other sites

HEY! Ξέρει ή έχει κανείς αυτό το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ remix του "Touch my Body" της Mariah Carey που χόρεψαν η Ζωή και ο Κωσταντίνος στο So you think you can dance της Κυριακής??? Ψάχνω απεγνωσμένα να το βρω. Τhanx

 

*listen to it at http://www.megatv.com/dance/default.asp?catid=13217&tag=9637

Θεικό! Τρόμαξα να το βρω

http://www.youtube.com/watch?v=y9XTV8FPn_8

 

Υπάρχει και το Touch My Body (ZAX Can't Touch It Mix), χωρίς τα extra φωνητικά. Αυτό ήταν που χόρεψαν τελικά.

Link to comment
Share on other sites

yeia sas! mipws xerei kaneis to tragoudi pou xorepsan o anastasis kai i fani sto telefteo so u think u can dance otan xorepsan sygxrono?

euxaristw poli !! :)

 

Maria Mena - Just Hold me

Link to comment
Share on other sites

To Just Hold Me" των Maria Mena ft. Leroy Gomez χορεψαν χθες ο Αναστάσης και η Φανή

και νομίζω αυτό που θες είναι το "Βlower's Daughter" του Damien Rice..Eλπίζν να βοήθησα λίγο

 

Αν απάντησες στο δικό μου μήνυμα, σε ευχαριστώ πολύ αλλά εγώ ψάχνω δύο μουσικά κομμάτια χωρίς λόγια και στο προηγούμενο μήνυμα ανέφερα απλώς τις συγκεκριμένες χρονικές στιγμές που παίζονταν.Το Blowers Daughter είναι απίστευτο κομμάτι αλλά το έδειχνε στο βίντεο της Μαέ. Αυτό που ψάχνω είναι όταν τελείωσε το βίντεο όπου παίζει μία απαλή μελαγχολική μουσική. Κυρίως όμως ψάχνω το πρώτο που έπαιζε στον τελικό!Πάντως, αν απάντησες σε μένα χίλια ευχαριστώ για τον κόπο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιό είναι αυτό το υπέροχο τραγούδι (σαν τανγκό) που ακούγεται στην διαφήμηση του martini με τον George Clooney και τον ταύρο απο πάγο που του κόβουν τον "ανδρισμό" για να τον σερβίρουν ως παγάκια?:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...