Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερο κομματι!Εδω εισαι...

 

 

Αυτό είναι ευχαριστώ πολύ!!:D

Να κανω μια προσπαθεια....

Μπα όχι...πιο lounge version είναι!

Edited by aleka_gates
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το theme apo to "Love story" :)

Σ' ευχαριστώ, :) είναι του συνθέτη

που έγραψε για το Love Story.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μερικές μέρες ψάχνω κάτι dance τραγουδάκια, τα ανέβασα στο youtube για να σας διευκολύνω με άμεση πρόσβαση όποιος ξέρει τίτλο..ας λύσει το μυστήριο :)

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

1 )

 

2)

 

3)

 

4)

 

5)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μερικές μέρες ψάχνω κάτι dance τραγουδάκια, τα ανέβασα στο youtube για να σας διευκολύνω με άμεση πρόσβαση όποιος ξέρει τίτλο..ας λύσει το μυστήριο :)

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

1 )

 

2)

 

3)

 

4)

 

 

1. I am not from France (Dj Mag Intro Version) - Don Diablo

2. Floatation (Subsonic Grid Mix) - The Grid

3. More (Foto Remix) - D-Pulse

4. Powerless - Dadamnphreaknoizphunk feat. Virag

5. Sparks Mandy Remix - Royksopp

 

Τάδε έφη Shazam .. ελπίζω να είναι τα σωστά!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες ακουσα το i will survive με ξενογλωσσο στοιχο..

 

κατι σε ισπανικα-μεξικανικα η κατι παρομοιο...

 

μου τραβηξε το ενδιαφερον αυτη η διασκευη... βοηθηστε..

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες ακουσα το i will survive με ξενογλωσσο στοιχο..

 

κατι σε ισπανικα-μεξικανικα η κατι παρομοιο...

 

μου τραβηξε το ενδιαφερον αυτη η διασκευη... βοηθηστε..

Η πιο γνωστή ισπανική διασκευή που ξέρω είναι της

. Για δες μήπως εννοείς αυτήν...

Link to comment
Share on other sites

1. I am not from France (Dj Mag Intro Version) - Don Diablo

2. Floatation (Subsonic Grid Mix) - The Grid

3. More (Foto Remix) - D-Pulse

4. Powerless - Dadamnphreaknoizphunk feat. Virag

5. Sparks Mandy Remix - Royksopp

 

Τάδε έφη Shazam .. ελπίζω να είναι τα σωστά!

 

 

Είναι , πολλά πολλά πολλά πολλά ευχαριστώ σε σένα και στον Shazam :) :) :)

Edited by Mrarapis20
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος ποιο είναι αυτό το τραγούδι ;

 

http://www.peltho.gr/temp/20100723_112834.mp3

 

οριστε: Marc O'tool - Let it go:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ενα κομματι (μοιαζει ρουμανικο, εχει το γνωστο μπιτακι) που λεει:

i wanna be your secret love...και στα ελληνικα λεει "σε θελω καρδια μου...το σωμα σου καυτο"...???

παιζει στον ολα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στα mad ηταν σαν επιλογη alternative κατι...

 

Και εαν ακουσα καλα το λεει η .. "MONICA" ....

 

Γνωστο ειναι, καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στα mad ηταν σαν επιλογη alternative κατι...

 

Και εαν ακουσα καλα το λεει η .. "MONICA" ....

 

Γνωστο ειναι, καμια ιδεα;

 

Για τσεκαρε αυτα...

http://www.youtube.com/watch?v=mUcD-tX9oss&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=TuykvgOcPLc&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαστηκε να τα ακουσω ολα, το πρωτο ειναι!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

(Τραγουδαρα) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ενα κομματι (μοιαζει ρουμανικο, εχει το γνωστο μπιτακι) που λεει:

i wanna be your secret love...και στα ελληνικα λεει "σε θελω καρδια μου...το σωμα σου καυτο"...???

παιζει στον ολα

παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι που το βιντεο κλιπ είναι με μικρά παιδάκια ντυμένα και μακιγιαρισμένα σαν μεγάλοι ένα κοριτσάκι κάνει τη τραγουδίστρια και τα υπόλοιπα είναι κάτω από τη σκηνή σε ζευγάρια. πρέπει να είναι κομμάτι παλιό που το έχουν διασκεύασει η τραγουδίστρια είναι γυναίκα δεν είναι beat και ακούγεται πολύ τώρα το καλοκαίρι. ελπίζω να σας κατατόπισα (που δεν το πιστεύω). σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας

 

μηπως ξερει κανεις ενα κομματι (μοιαζει ρουμανικο, εχει το γνωστο μπιτακι) που λεει:

i wanna be your secret love...και στα ελληνικα λεει "σε θελω καρδια μου...το σωμα σου καυτο"...???

παιζει στον ολα

 

sorry δεν απαντησα πριν. νομιζω το τραγουδι που ψαχνεις ειναι απο τον mattyas το secret lover

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ - Η δημοσίευση συνεχόμενων μηνυμάτων, δέον όπως αποφεύγεται
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι που το βιντεο κλιπ είναι με μικρά παιδάκια ντυμένα και μακιγιαρισμένα σαν μεγάλοι ένα κοριτσάκι κάνει τη τραγουδίστρια και τα υπόλοιπα είναι κάτω από τη σκηνή σε ζευγάρια. πρέπει να είναι κομμάτι παλιό που το έχουν διασκεύασει η τραγουδίστρια είναι γυναίκα δεν είναι beat και ακούγεται πολύ τώρα το καλοκαίρι. ελπίζω να σας κατατόπισα (που δεν το πιστεύω). σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας

 

Μήπως λες αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=ZKqj6zwvPko&playnext_from=TL&videos=pfU1BwpPvAk

(παρεπιμπτόντως αυτό το κλιπ είναι ελληνικό!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό [http://www.youtube.com/watch?v=vazjTz9QtVA] ποιό είναι; Θα μου πείτε προφανώς είναι το how deep is your love, αλλά στη δισκογραφία του Akcent δεν υπάρχει πουθενά τραγούδι με τέτοιο όνομα. Shazam και Soundhound δεν βγάζουν τίποτα. Στα comments λένε ότι είναι το love stoned [http://www.youtube.com/watch?v=7I9sqR05uYc] το οποίο όμως πέρα από κάποιες ομοιότητες στους στίχους, δεν έχει καμία σχέση. Μήπως δεν είναι akcent τελικά;
Link to comment
Share on other sites

ροκ/μεταλ τραγουδι παρα πολυ γνωστο που αναφερει λεξεις που τρλειωνουν σε ..child και μετα λεει and i ll show you my friend

 

ειναι αρκετα γνωστο, ολο και καποιος θα το ξερει

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά ζητώ την πολύτιμη βοήθειά σας

Σας λέω περιγραφή φίλου μου:

Ένα τραγούδι με χαλαρό beat που βγήκε στα 90's (1996 μάλλον) και ακούγονται γυαλιά να σπάνε.....

 

ροκ/μεταλ τραγουδι παρα πολυ γνωστο που αναφερει λεξεις που τρλειωνουν σε ..child και μετα λεει and i ll show you my friend

 

ειναι αρκετα γνωστο, ολο και καποιος θα το ξερει

Rorry Gallagher Moonchild

 

Μήπως λες αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=ZKqj6zwvPko&playnext_from=TL&videos=pfU1BwpPvAk

(παρεπιμπτόντως αυτό το κλιπ είναι ελληνικό!!!)

Ευχαριστώ πολύ αυτό είναι

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό [http://www.youtube.com/watch?v=vazjTz9QtVA] ποιό είναι; Θα μου πείτε προφανώς είναι το how deep is your love, αλλά στη δισκογραφία του Akcent δεν υπάρχει πουθενά τραγούδι με τέτοιο όνομα. Shazam και Soundhound δεν βγάζουν τίποτα. Στα comments λένε ότι είναι το love stoned [http://www.youtube.com/watch?v=7I9sqR05uYc] το οποίο όμως πέρα από κάποιες ομοιότητες στους στίχους, δεν έχει καμία σχέση. Μήπως δεν είναι akcent τελικά;

 

Τι εννοείς "του" Akcent?

ΟΙ Akcent είναι συγκρότημα (όπως φαίνεται και στο βίντεο που έχεις παραθέσει) Επίσης, το Love Stoned και το How Deep Is Your Love είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα. Τα άκουσες; Το ρεφρέν είναι ακριβώς ίδιο, τα κουπλέ αλλάζουν (και πάλι όχι τόσο ο ρυθμός όσο οι στίχοι).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδες.Ψαχνω κοματι dance ξενο εποχη αναμεσα 1998-2002.Θυμαμαι μονο το βιντεοκλιπ στο οποιο ηταν ενας γερος με μουστακι τσιγγελωτο,γυαλια ηλιου και μαγγουρα και περπαταγε ενα σοκκακι οπου συναντουσε γυναικιες υπαρξεις οι οποιες χορευαν.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "του" Akcent? OI Akcent είναι συγκρότημα (όπως φαίνεται και στο βίντεο που έχεις παραθέσει) Επίσης, το Love Stoned και το How Deep Is Your Love είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα. Τα άκουσες; Το ρεφρέν είναι ακριβώς ίδιο, τα κουπλέ αλλάζουν (και πάλι όχι τόσο ο ρυθμός όσο οι στίχοι).
Εντάξει,

ΟΙ akcent, σόρρυ. Έχουν πάντως διαφορές για να έχουν το ίδιο όνομα... Τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα για να μη μπερδευεσαι και ψάχνεις σε δισκογραφίες άλλων καλλιτεχνών.

Αμα σου αρέσει τόσο πολύ η έκδοση "How Deep is Your Love" κατέβασε αυτή από το youtube.

Εκτός και αν στα album που έχουν κυκλοφορήσει περιλαμβάνεται ως "Radio edit" του Love Stoned και μπορέσεις να το βρεις έτσι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ψάχνω τώρα, θενξ πάντως. Όντως είναι αυτό που λες, τουλάχιστον δεν έχω να ψαξω σε άλλες δισκογραφίες...
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου...Ακουσα χθες σε ενα club ενα κομματι, beat με γυναικεια φωνητικα και μεταξυ αλλων επιασα στους στιχους να λεει " I don't want nobody else...I love the way you speak, the way you smile, the way you love...the way you enter into my life" . Αν καταλαβε κανεις θα εκπλαγω... :p Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου...Ακουσα χθες σε ενα club ενα κομματι, beat με γυναικεια φωνητικα και μεταξυ αλλων επιασα στους στιχους να λεει " I don't want nobody else...I love the way you speak, the way you smile, the way you love...the way you enter into my life" . Αν καταλαβε κανεις θα εκπλαγω... :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=HCvYIIonn_w

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...