Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπως ετσι μπορει να ειναι και αυτο...βασικα το τραγουδι το ειχα ακουσει πριν κατι μερες στους τιτλους τελους της εληνοφρενειας του Σκαι και ηταν σε κανονικη εκδοση οχι live
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Ψάχνω αυτό το κομμάτι εδώ και καιρό.Είναι πολύ γνωστό - στον υπόλοιπο κόσμο :p - ,το ακούω συνέχεια στο ράδιο αλλά δε το βρήκα ακόμα.Ο ήχος είναι χάλια αλλά όσοι το ξέρουν θα καταλάβουν ποιο είναι,έχει χαρακτηριστική μελωδία.

 

http://rapidshare.com/files/89320584/__917___947___947___961_000.amr.html

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια εκδοση του can't get you out of my head της kylie minoque.Η εκδοση που ειχα ακουσει ηταν σαν αυτη εδω περιπου αλλα την ελεγε μια αλλη τραγουδιστρια

 

 

οποτε αν ξερει κανεις για ποια μιλαω ας με ενημερωσει :)

 

> http://en.wikipedia.org/wiki/Can't_Get_You_Out_Of_My_Head#Cover_versions

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ δύσκολο:

 

Ποιό τραγούδι ακούγεται εδώ; :happy:

 

http://med.com.gr/summer08/index.html

 

Έχω στείλει και mail στην εταιρεία που έφτιαξε το site αλλά με γράψανε λίγο..

Link to comment
Share on other sites

paidia kserete ton titlo apo to parakatw tragoudi???

einai house kommati..

 

sorry gia tis fwnes.. alla elpizw pws tha to akousete kathara pio einai..

 

 

na to link....... http://www.sendspace.com/file/gouvdx

 

 

 

thankssssssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζεται ενα φανταστικο απαλο ηλεκτρονικο κομματι με ελληνικα φωνητικα. Τραγουδαει μια γυναικα. Η φωνη της δεν ακουγεται πολυ καθαρα. Λει μεσα την λεξη ερωτα ή αγαπη νομιζω. Μοιαζει με ξενη παραγωγη η καπως στυλ G-pal κτλ. Αν καποιος καταλαβε πιο κομματι λεω ας μου πει.

Ευχαριστω..

:w00t: LEVADEIAKOS FANS! :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω κομμάτι που παίζει πολυ στο ράδιο τελευταία, τραγουδάει άνδρας με αρκετά μελαγχολικό ύφος, μπαλατοειδές και στο τέλος έχει στίχους απο το "Keep me hanging on" ...

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω κομμάτι που παίζει πολυ στο ράδιο τελευταία, τραγουδάει άνδρας με αρκετά μελαγχολικό ύφος, μπαλατοειδές και στο τέλος έχει στίχους απο το "Keep me hanging on" ...

 

 

To brika...Mark Ronson - Stop Me

 

:)

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και το thread λέει προτασεις, εγώ θα κάνω το αντίθετο ακριβώς.

 

Άκουσα προ ημερων ένα τραγούδι στο Mad, το οποίο είχε και ένα φτηνιάρικο και ότι να 'ναι video clip, με απαίσιους στίχους, εκνευριστική ενορχήστρωση και χάλια φωνητικά από μια κοπέλα που μου φάνηκε καινούργια.

 

Όταν έμαθα ότι ήταν η Φωτεινή Δάρρα αυτή, έπεσα από τα σύννεφα. Η εν λόγω τραγουδίστρια τουλάχιστον, μέχρι στιγμής, είχε δώσει καλά δείγματα και δεν περίμενα ποτέ πως θα ξεπέσει τόσο πολύ τόσο γρήγορα.

 

Το όνομα του "τραγουδιού" ούτε που το θυμάμαι (thank God!) και δεν μπορώ να το βρω και στο net για να σας βάλω απόσπασμα να ακούσετε, αλλά πραγματικά είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει εδώ και καιρό (και έχω ακούσει μέχρι και διασκευή Τσιτσάνη από τη Βέρα Λάμπρου)

 

Πραγματικά κρίμα, να τραγουδάς μελοποιημένο Καβάφη και να ξεπέφτεις σε τραγουδάκια με στίχους "έλα να καούμε σ'αυτόν τον πυρετό".

 

:down: :down:

 

To brika...Mark Ronson - Stop Me

 

:)

 

To συγκεκριμένο περιλαμβάνεται σε μια συλλογή του Mark Ronson στην οποία γνωστοί τραγουδιστές διασκευάζουν επιτυχημένα τραγούδια μεγάλων καλλιτεχνών (π.χ. Just των Radiohead, Valerie των The Zutons, God Put A Smile Upon Your Face των Coldplay, Toxic της Britney Spears κ.α.).

 

Άκου και την original έκδοση του Stop Me από τους Smiths ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ένα που τραγουδάει η Πέγκυ Ζήνα και λέει:

 

Και μετά θα γυρίζεις, με σκυμμένο κεφάλι....

Πως θυμάσαι τα βράδια μιαν αγάπη μεγάλη

Πως θυμάσαι τα βράδια και κλαις...

 

Ξέρετε ποιο είναι???

 

Ευχαριστώ :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα που τραγουδάει η Πέγκυ Ζήνα και λέει:

 

Και μετά θα γυρίζεις, με σκυμμένο κεφάλι....

Πως θυμάσαι τα βράδια μιαν αγάπη μεγάλη

Πως θυμάσαι τα βράδια και κλαις...

 

Ξέρετε ποιο είναι???

 

Ευχαριστώ :)

 

Και μετα - Πεγκυ Ζηνα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ένα που τραγουδάει η Πέγκυ Ζήνα και λέει:

 

Και μετά θα γυρίζεις, με σκυμμένο κεφάλι....

Πως θυμάσαι τα βράδια μιαν αγάπη μεγάλη

Πως θυμάσαι τα βράδια και κλαις...

 

Ξέρετε ποιο είναι???

 

Ευχαριστώ :)

 

Πέγκυ Ζήνα - Και μετά

 

EDIT: Με πρόλαβε ο panagis_89 :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και το thread λέει προτασεις, εγώ θα κάνω το αντίθετο ακριβώς.

 

Άκουσα προ ημερων ένα τραγούδι στο Mad, το οποίο είχε και ένα φτηνιάρικο και ότι να 'ναι video clip, με απαίσιους στίχους, εκνευριστική ενορχήστρωση και χάλια φωνητικά από μια κοπέλα που μου φάνηκε καινούργια.

 

Όταν έμαθα ότι ήταν η Φωτεινή Δάρρα αυτή, έπεσα από τα σύννεφα. Η εν λόγω τραγουδίστρια τουλάχιστον, μέχρι στιγμής, είχε δώσει καλά δείγματα και δεν περίμενα ποτέ πως θα ξεπέσει τόσο πολύ τόσο γρήγορα.

 

Το όνομα του "τραγουδιού" ούτε που το θυμάμαι (thank God!) και δεν μπορώ να το βρω και στο net για να σας βάλω απόσπασμα να ακούσετε, αλλά πραγματικά είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει εδώ και καιρό (και έχω ακούσει μέχρι και διασκευή Τσιτσάνη από τη Βέρα Λάμπρου)

 

Πραγματικά κρίμα, να τραγουδάς μελοποιημένο Καβάφη και να ξεπέφτεις σε τραγουδάκια με στίχους "έλα να καούμε σ'αυτόν τον πυρετό".

 

:down: :down:

 

Δεν θυμάσαι τον τίτλο; Να στον θυμήσω τότε: Χίλια Μάτια λέγεται! :p

Και επειδή λες ότι δεν μπορείς να βρεις απόσπασμα (όχι, που νόμιζες ότι θα ξεφύγεις), ορίστε το τραγούδι, κομπλέ, με το video clip του! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε captum!

Πάνω που προσπαθούσα να το αποβάλλω από τον οργανισμό μου...

Και να πεις ότι αξίζει οπτικά τουλάχιστον το clipάκι. Σαν ιέρειες τις έχουν ντυμένες τις χορεύτριες :p

 

(WTF είναι τα τυμπάνια;;; :lol: )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

url]http://rapidshare.com/files/89163265/__919_.amr.html[/url] paidia psaxno gia auto to komati oli moy ti zwi an t kserei kapoios as me voithisei...............

 

Αν μπορούσες να το ανεβάσεις και σε κάποιο άλλο format αντί για amr θα μπορούσαν περισσότεροι να σε βοηθήσουν... :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, το video είναι όλα τα λεφτά :)

 

Το κομμάτι που ψάχνεις είναι το theme από την ταινία Blade... Ελπίζω να βοήθησα :rolleyes:

 

ευχαριστω πολυ!τωρα ειδα την απαντηση σου.

τελικα λεγετε Crystal method - blood rave :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το τραγουδι που λεει ''δεν πουλάω τη ψυχή μου και ας μου φέρθηκε αχαριστα η ζωη..δεν πουλάω τα ονειρά μου και εξαντλω τον εαυτό μου στη φθορά..'' ή καπως ετσι...:confused::confused:
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το τραγουδι που λεει ''δεν πουλάω τη ψυχή μου και ας μου φέρθηκε αχαριστα η ζωη..δεν πουλάω τα ονειρά μου και εξαντλω τον εαυτό μου στη φθορά..'' ή καπως ετσι...:confused::confused:

 

Δεν πουλάω την ψυχή μου - Χάρης Βαρθακούρης & Νίκος Μακρόπουλος :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/89675815/__919_.mp3.html paidia psanxw gia auto gia oli m ti zoi!!!to kana kai mp3 mpas kai mporeitai na me voithisete

niels van gogh vs eniac - pulvertum 2.0

Αυτο ειναι το τραγουδι που ψαχνεις!:)

Τωρα ποιο remix ειναι μπορεις να το ψαξεις :)

EDIT: niels van gogh vs eniac - pulvertum 2.0 (richard durand remix) :music::music::music:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

niels van gogh vs eniac - pulvertum 2.0

Αυτο ειναι το τραγουδι που ψαχνεις!:)

Τωρα ποιο remix ειναι μπορεις να το ψαξεις :)

EDIT: niels van gogh vs eniac - pulvertum 2.0 (richard durand remix) :music::music::music:

 

file m se eyxaristw para polu:D:D dn tha to pistepseis to kanoniko to exw edw kai para polu kairo!thee moy kai dn to ikseraaaaaaaaaa

Link to comment
Share on other sites

file m se eyxaristw para polu:D:D dn tha to pistepseis to kanoniko to exw edw kai para polu kairo!thee moy kai dn to ikseraaaaaaaaaa

 

A kai kati allo to remix p epsaxna itan tou eric smax kai thomas gold alla pantws se eyxaristw para para para para poly:D:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...