Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις καποια αργοπορια στο sygic τελευταια?

 

Αργει να λοκαρει και οταν το κανει, χανει σε ακριβεια και μενει πισω μερικες φορες.

 

Επισης η μπαρα του σηματος ποτε δεν φτανει στο 5 και κυμαινεται στο 2-3 και χανει καποιες φορες το σημα

 

 

ηθελα να το αναφερω και εγω εδω και μερες ισως δεν φταιει το ν82 μας αλλα ο τροπος που εχουν ενωθει οι χαρτες(και εαν εχεις πολλα poi ενεργα) και ισως και η παλιομαμισια καρτα μνημης που ειμαι ετοιμος να την πεταξω!Αν θελουν ας μας απαντησουν αλλα παιδια που ειναι πιο ειδικα στο θεμα

οσο για τον αλλο φιλο batmania το gps(ΟΧΙ ΤΟ Α-GPS) δεν εχει σχεση με την εταιρια που ειμαστε συνδεδεμενοι(αν κανω λαθος διορθωστεμε)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Μετάφερα τα μηνύματα από το τηλέφωνο στην κάρτα και από τότε έχουν κολλήσει και δεν μπορώ να τα ανοίξω να τα διαβάσω ολόκληρα... ούτε μπορώ να τα πάω πίσω στο τηλ...Καμμμιά βοήθεια???

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους.

Είμαι κάτοχος ενός Ν 82 εδώ και 3 μήνες . Είναι καταπληκτικό σχεδόν τέλειο τηλέφωνο. Μόνο που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την φωνητική κλήση. Έκανα τα πάντα σχεδόν. Έσβησα ξανάπέρασα τις επαφές μια μια. Συγχρονισμός με κομπιούτερ. Πέρασμα με contacts transfer. Format μνήμης. Τίποτα !

Πιθανόν κάποια απ'τις πολλές εφαρμογές που εχω μπλοκάρει την φωνητική κλήση.

Αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ !

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους.

Είμαι κάτοχος ενός Ν 82 εδώ και 3 μήνες . Είναι καταπληκτικό σχεδόν τέλειο τηλέφωνο. Μόνο που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την φωνητική κλήση. Έκανα τα πάντα σχεδόν. Έσβησα ξανάπέρασα τις επαφές μια μια. Συγχρονισμός με κομπιούτερ. Πέρασμα με contacts transfer. Format μνήμης. Τίποτα !

Πιθανόν κάποια απ'τις πολλές εφαρμογές που εχω μπλοκάρει την φωνητική κλήση.

Αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ !

 

Παίζει ρόλο πώς μετέφερες τις επαφές σου από άλλο κινητό.

Αν τις μετέφερες από σχετικά παλιό τηλέφωνο που δεν έχει αυτόματη φωνητική κλήση, θα έχεις πρόβλημα, οπότε ίσως θα πρέπει να φορμάρεις και να τις περάσεις χειροκίνητα.

 

Εγώ αυτό έκανα.

 

Σημερα παρατηρησα κατι αρκετα εκνευριστικο (για μενα ειναι bug).

 

Οταν τραβαω video και μου βγαζει την ειδοποιηση για χαμηλη σταθμη της μπαταριας,

 

μου σταματαει την ληψη και σωζει το αρχειο.

 

Ειναι αρκετα σπαστικο γιατι σημερα μου «εσπασε»

2 τραγουδια που τραβουσα σε live

 

Λογική η αντίδρασή του. Δεν είναι bug.

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις καποια αργοπορια στο sygic τελευταια?

 

Αργει να λοκαρει και οταν το κανει, χανει σε ακριβεια και μενει πισω μερικες φορες.

 

Επισης η μπαρα του σηματος ποτε δεν φτανει στο 5 και κυμαινεται στο 2-3 και χανει καποιες φορες το σημα

 

Μέχρι να βρεθεί κάτι σταθερό και μόνιμο με το Sygic, εγώ προσωπικά έχω μείνει με την παλιά έκδοση και τους παλιούς χάρτες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν πας αυριο να παρεις το ν82 σε ποιο χρωμα θα στο δοσουν? Βλεπω ολα τα μαγαζια εχουν ενα χρωμα. Το ασπρο ενταξει ψιλοπαλευεται το ασημι με τιποτα.Ξερει καποιος να μου πει ποιο κυκλοφορει τωρα?
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα δυο που αναφερεις. και τα δυο την ιδια προσοψη εχουν παντως

Tι εννοεις? αφου ειναι διαφορετικο χρωμα. Μπροστα το ασπρο δεν καθρεφτιζει τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους.

Είμαι κάτοχος ενός Ν 82 εδώ και 3 μήνες . Είναι καταπληκτικό σχεδόν τέλειο τηλέφωνο. Μόνο που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την φωνητική κλήση. Έκανα τα πάντα σχεδόν. Έσβησα ξανάπέρασα τις επαφές μια μια. Συγχρονισμός με κομπιούτερ. Πέρασμα με contacts transfer. Format μνήμης. Τίποτα !

Πιθανόν κάποια απ'τις πολλές εφαρμογές που εχω μπλοκάρει την φωνητική κλήση.

Αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι ας με ενημερώσει.

 

 

 

Και εγω το ίδιο προβλήμα είχα 500+ επαφές η λύση:

Αντιγραφη το επιθέτο και το όνομα στο πεδίου του ονόματος μόνο στο τηλέφωνο απο τότε δουλέυει κανονικά

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν73ΜΕ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μp3 player Garmin με εξωτερικο GPS κ.α.Επειδη ομως το N82 εχει κατι παραπανω (Wifi. εσωτερικο GPS k.a) σκεφτομαι την αγορα του.Διαβασα αρκετες σελ. στο παρον θεμα και οι περισσοτεροι ειστε ευχαριστημενοι.Πριν προβω στην αγορα του θα ηθελα αν γνωριζετε να απαντησετε στις παρακατω ερωτησεις:

1)Απο μπαταρια πως παει?Εχει αρκετη αυτονομια ή σαν Ν95?

2)Η φωτο εχουν αποχρωση μπλε οπως Ν73 η πολυ καλυτερο?

3)Σε μαυρο ποτε βγαινει?

4)Τι περιλαμβανει η συσκευασια?

5)To προβλημα με το Garmin οντως λυθηκε με την τελευταια εκδοση?

6)Και αυτο που μ ενδιαφερει παρα πολυ ειναι η ενταση του mp3 player, μιας και ορισμενοι ανεφεραν οτι εχει πολυ χαμηλη ενταση και δεν αξιζει καθολου.Επειδει με το Ν73 ΜΕ ημουν ευχαριστημενος αρκετα θα ηθελα να μου πειτε ακουγετε ικανοποιητικα και δυνατα?Μην μου πειτε να κοιταξω το Ν81 ή SonyEricsson.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν πας αυριο να παρεις το ν82 σε ποιο χρωμα θα στο δοσουν? Βλεπω ολα τα μαγαζια εχουν ενα χρωμα. Το ασπρο ενταξει ψιλοπαλευεται το ασημι με τιποτα.Ξερει καποιος να μου πει ποιο κυκλοφορει τωρα?

 

αν αυριο πας να το παρεις οπως σκεφτομαι και εγω να το παρω θα παρεις σιγουρα το ασημι.το θεμα ειναι αν μετα μπορεις να του αλλαξεις την προσοψη και να το κανεις μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

@loydcoyl

 

  1. Αρκετά καλή αυτονομία. Όμως όχι σαν το N73.
  2. Καμία σχέση. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες, ειδικά σε κατάσταση ελλιπούς φωτισμού το xenon flash κάνει θάυματα...!
  3. Πολύ σύντομα...
  4. Το πακέτο περιλαμβάνει:

    1. Nokia N82
    2. Nokia Battery BP-6MT
    3. Nokia Travel Charger AC-5
    4. Nokia Music Headset HS-43
    5. Nokia Connectivity Cable CA-101
    6. Nokia Video Connectivity Cable CA-75U

[*]Ναι, λύθηκε. Δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον.

[*]Έχει αρκετά καλή ένταση, αλλά σαν του N73 δεν θα την έλεγα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@loydcoyl

 

  1. Αρκετά καλή αυτονομία. Όμως όχι σαν το N73.
  2. Καμία σχέση. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες, ειδικά σε κατάσταση ελλιπούς φωτισμού το xenon flash κάνει θάυματα...!
  3. Πολύ σύντομα...
  4. Το πακέτο περιλαμβάνει:

    1. Nokia N82
    2. Nokia Battery BP-6MT
    3. Nokia Travel Charger AC-5
    4. Nokia Music Headset HS-43
    5. Nokia Connectivity Cable CA-101
    6. Nokia Video Connectivity Cable CA-75U

[*]Ναι, λύθηκε. Δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον.

[*]Έχει αρκετά καλή ένταση, αλλά σαν του N73 δεν θα την έλεγα.

 

Σ ευχαριστω για τις απαντησεις.Οταν λες ...σαν του Ν73 δεν θα την ελεγα....τι εννοεις?Καλυτερη ή χειροτερη?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για τις απαντησεις.Οταν λες ...σαν του Ν73 δεν θα την ελεγα....τι εννοεις?Καλυτερη ή χειροτερη?

Είναι λίγο πιο χαμηλή, αλλά έχει την ίδια ποιότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις? αφου ειναι διαφορετικο χρωμα. Μπροστα το ασπρο δεν καθρεφτιζει τοσο πολυ.

 

 

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/01/nokian82white01.jpg

 

 

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/01/nokian82white02.jpg

 

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. ιδια κινητα ειναι μπροστα και πισω διαφερουν. τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/01/nokian82white01.jpg

 

 

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/01/nokian82white02.jpg

 

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. ιδια κινητα ειναι μπροστα και πισω διαφερουν. τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

 

δεν κανεις καθολου λαθος :)

 

αλλα το μαυρακι εχει το κατι τις παραπανω ε? :rolleyes::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

[...]δεν καταλαβαινω τι εννοεις. ιδια κινητα ειναι μπροστα και πισω διαφερουν. τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος[...]

 

Κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω. :blink:

 

δεν κανεις καθολου λαθος

 

αλλα το μαυρακι εχει το κατι τις παραπανω ε?

 

Μέσα είσαι. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω. :blink:

 

 

 

Μέσα είσαι. :D

 

λας να μπουμε στα εξοδα :p γα αλλαγη καλυμματων πανο?? :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λας να μπουμε στα εξοδα :p γα αλλαγη καλυμματων πανο?? :lol:

 

Χαλαρά. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ασημι ειναι πιο σκουροχρωμο. Αν ηταν ιδια μπροστα ποιο το νοημα να βγαινει σε δυο χρωματα? Δεν εχω δει παρομοια περιπτωση. Μπορει να κανω και λαθος τι να πω... Δεν εχουμε και ενημερωση για το ποτε βγαινει το μαυρο ρε ****το. Δεν ξερω τι να κανω να το παρω τωρα ή να περιμενω.... Αυτα τα εξοδα που λετε ποσα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

@loydcoyl

 

  1. Αρκετά καλή αυτονομία. Όμως όχι σαν το N73.
  2. Καμία σχέση. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες, ειδικά σε κατάσταση ελλιπούς φωτισμού το xenon flash κάνει θάυματα...!
  3. Πολύ σύντομα...
  4. Το πακέτο περιλαμβάνει:

    1. Nokia N82
    2. Nokia Battery BP-6MT
    3. Nokia Travel Charger AC-5
    4. Nokia Music Headset HS-43
    5. Nokia Connectivity Cable CA-101
    6. Nokia Video Connectivity Cable CA-75U

[*]Ναι, λύθηκε. Δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον.

[*]Έχει αρκετά καλή ένταση, αλλά σαν του N73 δεν θα την έλεγα.

Ξεχασες και την 2gb καρτα που εχει στο πακετο του;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μια ερωτηση.. εχει το Ν82 αισθητηρα κινησης?

ευχαριστω :)

 

Βεβαίως και έχει!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εξοδα που λετε ποσα ειναι?

 

Αν κρινω απο προηγουμενη εμπειρια μου (μετατροπη απο απλο Ν73

σε Ν73ΜΕ) ,υπολογισε γυρω στα ~70€ για αλλαγη ολων .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρ Δεν εχουμε και ενημερωση για το ποτε βγαινει το μαυρο ρε ****το. Δεν ξερω τι να κανω να το παρω τωρα ή να περιμενω....

 

 

οι πιο εμπιστες πηγες που εχω βρει λενε για 25 μαρτιου σουηδια και λιγο αργοτερα ευρωπη. λογικα εως μεσα απριλιου πιστευω θα ειναι στα καταστηματα.

 

ερωτηση το Ν82 που υπαρχει ηδη εχει geotaging? το καινουριο βλεπω σε review πως εχει :confused:

Link to comment
Share on other sites

οι πιο εμπιστες πηγες που εχω βρει λενε για 25 μαρτιου σουηδια και λιγο αργοτερα ευρωπη. λογικα εως μεσα απριλιου πιστευω θα ειναι στα καταστηματα.

 

ερωτηση το Ν82 που υπαρχει ηδη εχει geotaging? το καινουριο βλεπω σε review πως εχει :confused:

 

Όποτε και να έρθει φίλε μου, θα το τιμήσει πολύς κόσμος, είτε τη συσκευή, είτε τα καλύμματά της. :D

 

Το Ν82 δεν έχει από μόνο του geotagging, αλλά μέσω ξεχωριστής δωρεάν εφαρμογής από τη Nokia:

http://www.nokia.com/betalabs/locationtagger

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά.

 

Προσωρινή λύση βέβαια, καθότι η δυνατότητα αυτή θα ενσωματωθεί στο επόμενο firmware. :)

Λογικό είναι το καινούργιο να έρθει κατευθείαν με αυτό το firmware. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...