Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας. θελω να κανω σημερα το φορματ αλλα θελω να ρωτησω τα εξης πρωτα

 

τελικα κανεις δε ξερει που αποθηκευεται η φωνητικη αδεια πλοηγησης?

 

τα μπουκμαρκσ και τα rss feeds που εχω σωμενα γινονται μπακαπ? αν οχι πως τα σωνω? που υπαρχουν σωμενα?

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ ρε παιδες...δεν το περιμενα να απαντησετε τοσο γρηγορα να μου απαντησετε.... ευχαριστω παρα πολυ...διαβασα και μερικα ποστα αυτη τη μιση ωρα και ειδα ακετα καλα...που ηθελα να ξερω για αυτο το κινητο..... THANKS A LOT.!!!
Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας. θελω να κανω σημερα το φορματ αλλα θελω να ρωτησω τα εξης πρωτα

 

τελικα κανεις δε ξερει που αποθηκευεται η φωνητικη αδεια πλοηγησης?

 

τα μπουκμαρκσ και τα rss feeds που εχω σωμενα γινονται μπακαπ? αν οχι πως τα σωνω? που υπαρχουν σωμενα?

 

σας ευχαριστω

Οι σελιδοδείκτες περιέχονται στο back up. Τα rss feeds δεν γνωρίζω.

 

Οι χάρτες βρίσκονται στo path E:\cities\diskcache

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολυ ψάξιμο μπορώ με σιγουρια να πω οτι το κινητό ειναι άπαιχτο ! Με έχει εντυπωσιάσει σε όλους τους τομείς. Έχω ήδη διαβάσει τα απαραίτητα ποστ για εγκαταστάσεις προγραμμάτων αλλα εξακολουθώ να τα βρίσκω σκούρα στον συγκεκριμένο τομέα. Έγινα μέλος στο impart αλλα όταν γραφω στο search πιο προγραμμα θέλω να βρώ δεν μου βγαζει τίποτα σχετικο…. Παραθέτω τις παρακάτω απορίες λοιπόν και θα ήμουν πραγματικά ευγνώμον σε όποιον με βοηθούσε να βγάλω μια άκρη.

1ον) Ποιο πρόγραμμα να κατεβασω που να παίζει avi και από πού. Έβαλα το smartmovie αλλα έχει χρονοκαθυστέρηση και μου ζητάει και κωδικό ενεργοποιήσεις. Δοκίμασα να διορθώσω την καθυστέρηση αλλα πάλι μετά από λίγο έχανε…

2) Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πακέτο ελλήνικων. Στον δικό του browser σε κάποια site μου βγαζει ακαταλαβίστηκα….

3)Βρέθηκε τελικά τρόπος να γίνονται sign η insigne εφαρμογες?

4)Ποια προγράμματα μου προτείνετε για να αξιοποιήσω το κινητό. Τα διαθέτει κάποιος χρήστης μαζεμένα ?

5)Θέματα από που κατεβάζω ?

6)Κανένα καλό παιχνιδάκι?

7) Πρέπει να του βάλω antivirus ?

Όλα τα pm καλοδεχουμενα :)

Sorry για τις τόσες ερωτήσεις αλλα έχω φάει 3 ημέρες και έχω ανακαλύψει ελάχιστα πράγματα :worry:

Ένα μέγαλο ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολυ ψάξιμο μπορώ με σιγουρια να πω οτι το κινητό ειναι άπαιχτο ! Με έχει εντυπωσιάσει σε όλους τους τομείς. Έχω ήδη διαβάσει τα απαραίτητα ποστ για εγκαταστάσεις προγραμμάτων αλλα εξακολουθώ να τα βρίσκω σκούρα στον συγκεκριμένο τομέα. Έγινα μέλος στο xxxxxxxxx αλλα όταν γραφω στο search πιο προγραμμα θέλω να βρώ δεν μου βγαζει τίποτα σχετικο…. Παραθέτω τις παρακάτω απορίες λοιπόν

 

Σιγά σιγά θα τα μάθεις όλα. Μην απελπίζεσαι. Αφού έγινες μέλος του xxxxxxx μπες xxxxxxxxxx, πήγαινε εκεί που λέει Search this Forum και βάλε το όνομα της εφαρμογής που ψάχνεις.

 

Για παιχνίδια xxxxxxxxxxxx

 

Ποιες είναι οι καλύτερες εφαρμογές, εδώ.

 

Θέματα και wallpapers xxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα τα μάθεις όλα. Μην απελπίζεσαι. Αφού έγινες μέλος του xxxxxxx μπες xxxxxx, πήγαινε εκεί που λέει Search this Forum και βάλε το όνομα της εφαρμογής που ψάχνεις.

 

Για παιχνίδια xxxxxxxxxxxx

 

Ποιες είναι οι καλύτερες εφαρμογές, εδώ.

 

Θέματα και wallpapers xxxxxxxxxx

 

Ευχαριστω για την ανταποκριση φιλε μου. έχω αρχισει ήδη το ψαξημο :rolleyes:

Τελικα antivirus χριαζετε?

Πακετο ελληνικών?

Με το smartmovie τελικα τι μπορει να γίνει και απο που μπορω να κατεβασω το dvix ?

Link to comment
Share on other sites

1. antivirus δεν χρειαζεται γιατι δεν υπαρχει ακομη καποιος ιος για τα κινητα μας.

 

2. Το smartmovie η το dvix μπορεις να τα κατεβασεις απο τα γνωστα μαγαζακια. Επισης διαβασε και αυτα τα 2 ποστ που εχουν σχεση με το smartmovie και ελπιζω να σε βοηθησουν. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1931970#post1931970

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μαλλον με το φορματ ολα πηγαν καλα παιδια αλλα θα σας πω το πρωι που θα το οργανωσω το κινητο πρωτα

 

μιαερωτηση 3gp αρχεια δεν υποστηριζονται? υπαρχει πλειερ που νατα παιζει στο κινητο μας?

 

 

 

 

επισης ειδα στο θρεντ με τισ καλυτερες εφαρμογες καποιος προτινει αυτο

 

 

Office suite 4.50

 

 

το χρειαζομαστε? μιας και εχει οφις το κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

To quickoffice που υπάρχει στο κινητό σου, σου δίνει την δυνατότητα να ανοίξεις μόνο αρχεία. Όχι να επεξεργαστείς αλλά ούτε και να δημιουργήσεις νέα. Με το Office suite 4.50 μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα: Εχω κανει εγκατασταση το garmin και μου εχει δουλεψει κανονικα. Ομως ξαφνικα τρωει ενα κολλημα το τηλεφωνο του βγαζω τη μπαταρια για να ξεκολλησει και μετα δεν υπαρχει στις εφαρμογες το garmin. Σαν να μην το εχω κανει καθολου εγκατασταση. Υπαρχει ομως στην καρτα μνημης... Αυτο μου εχει συμβει 2 φορες. Μηπως μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει; Τρωει κολληματα σε ολους αυτη η εφαρμογη;
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

μιαερωτηση 3gp αρχεια δεν υποστηριζονται? υπαρχει πλειερ που νατα παιζει στο κινητο μας?

Μια χαρά αναπαράγει τα 3gp βίντεο ο Real Player, δεν χρειάζεσαι κάποιο έξτρα player.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και η επισημη παρουσιαση απο την νοκια για το Ν82 black:

 

Nokia N82 in black - Postcards from the cutting-edge

http://img215.imageshack.us/img215/4605/n8204lowresis8.th.jpg http://img215.imageshack.us/img215/977/n8201dlowreszp7.th.jpg

 

March 18, 2008

 

 

Multimedia computer excels as travel companion with photography, navigation and Internet connectivity

 

Espoo, Finland - Nokia today unveiled the Nokia N82 in stylish black, bringing a blend of state-of-the-art imaging, integrated navigation and high-speed Internet connectivity to the Nseries range of converged devices. This jet black multimedia computer enables people to "geotag" the images they capture - allowing them to not only be saved by date, but by location as well. This adds to a line-up of compelling photography features, including a 5 megapixel camera, Carl Zeiss optics and a Xenon flash. Not only does the Nokia N82 take great pictures, array of advanced connectivity features makes it easy for consumers to share their discoveries, journeys and locations. The Nokia N82 in black is expected to start shipping within weeks, with an estimated retail price of approximately 400 euros, before taxes and subsidies.

 

"The Nokia N82 is made for storytelling," says Juha Kokkonen, Director for Nokia Nseries devices. "As one of Nokia's leading-edge connected camera, the Nokia N82 in black captures people's journeys and discoveries. With built-in A-GPS it even helps people to find new places by pairing 'contextual' information with a wide array of connectivity features such as Wi-Fi and HSDPA. We make it easy for consumers to quickly share those moments as they happen."

 

When it comes to camera capabilities, the gloss-black Nokia N82 is set to wow world travelers and photography enthusiasts alike. The 5 megapixel camera, powerful Xenon flash and Carl Zeiss optics, ultra-fast camera activation, autofocus with a dedicated assist lamp, fast reloading between shots and DVD-like quality video capture all ensure that special moments can be captured "picture perfect" - even in low light conditions.

 

Taking advantage of its integrated A-GPS functionality and high resolution camera, the Nokia N82 automatically tags images with capture location metadata, making it possible to view the capture location on a map either on the Internet or on the device itself. When it comes to sharing, consumers can upload their pictures or videos directly from their Nokia N82 to services like Share on Ovi, Flickr or YouTube. By installing Nokia's exclusive and free Sports Tracker application, consumers can share their whereabouts and travel route with others on the Sports Tracker website - including the capture locations of images. The Nokia Sports Tracker is a GPS based activity tracker that runs on Nokia smartphones. Information such as speed, distance and time are automatically stored in the application, and can be shared with others.

 

Urbanistas explore the world

To showcase this exciting application, several explorers took off across the globe, each with a GPS-enabled Nokia N82 as their travel companion. On http://www.nseries.com/urbanistadiaries, people around the world could follow these intrepid travelers, and share the experience in near real-time through images captured on each explorers' device. The Sports Tracker widget tracked the explorers' location and marked the spot where each image was taken on a constantly updated map. The widget has now been embedded in many blogs and social networking sites.

 

So that everyone can track and share their own journeys, stories and pictures with friends - just like one of the explorers - the Sports Tracker mobile widget will soon be made available with many new and existing S60-based converged mobile devices. It is also possible to share and compare travel routes or workouts with friends or the Sports Tracker community. Others' journeys can also be browsed by location, for example to find a more exciting travel route.

 

The Nokia N82 is a true travel companion and supports microSD memory cards of up to 8GB which allow the device to hold the user's choice of up to 3,600 high-resolution pictures, 5 hours of high quality video capture, up to 6,000 songs or all of the available regions for the Nokia Maps application.

 

Press materials can be found at http://www.nokia.com/press/n82 and photos in print quality at http://www.nokia.com/press/photos.

 

http://www.nokia.com/link?cid=PLAIN_TEXT_941799

http://www.nokia.com/A4136001?newsid=1201954

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

 

σας ευχαριστω ολους υπερβολικα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας και συγνωμη που σας επρηζα. πλεον εχω εξικοιωθει αρκετα με τα συμπιαν κινητα...

το προβλημα μου λυθηκε με φορματ στην καρτα. τορα ολα κομπλε ναστε καλα. περασα και ενα καρο εφραμογες....

 

και παλι θενξ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά..

 

δεν ξέρω αν το πρόβλημά μου έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενο ποστ, αλλά 1/3 φορές που θα ανοίξω το Ν82 (το οποίο παρεπιπτόντως το αγόρασα πριν 5 μέρες) κολλάει κ πρέπει να βγάζω την μπαταρία για να ξεκολλήσει..

 

υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου;

 

Ευχαριστώ πολύ, συγγνώμη για την ενόχληση..

 

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση!

 

ΥΓ: κατα τα άλλα το κινητό είναι απίστευτο , εκπληκτικές φωτογρφίες και φανταστική ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά..

 

δεν ξέρω αν το πρόβλημά μου έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενο ποστ, αλλά 1/3 φορές που θα ανοίξω το Ν82 (το οποίο παρεπιπτόντως το αγόρασα πριν 5 μέρες) κολλάει κ πρέπει να βγάζω την μπαταρία για να ξεκολλήσει..

 

υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου;

 

Ευχαριστώ πολύ, συγγνώμη για την ενόχληση..

 

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση!

 

ΥΓ: κατα τα άλλα το κινητό είναι απίστευτο , εκπληκτικές φωτογρφίες και φανταστική ταχύτητα...

 

 

μηπως εχει φορτοσει την καρτα σου ?εγω 3 ν82 που ξερω οταν ξεπερασα τα 700 μβ αρχισαν κολουσαν .μολις αλλαξα καρτα ολα οκ οτι και να βαλεις μεσα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το emtube και μετά από 4-5 βιντεάκια που έχω κατεβάσει παρατηρώ ότι το πρόγραμμα κατεβάζει ταχύτητα μέχρι που (τις περισσότερες φορές) κολάει τελείως και πρέπει να κάνω restart. Το κόλημα που τρώει μήπως οφείλετε στην υπερθέρμανση της συσκευής; To κάνει σε άλλους αυτό;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το emtube και μετά από 4-5 βιντεάκια που έχω κατεβάσει παρατηρώ ότι το πρόγραμμα κατεβάζει ταχύτητα μέχρι που (τις περισσότερες φορές) κολάει τελείως και πρέπει να κάνω restart. Το κόλημα που τρώει μήπως οφείλετε στην υπερθέρμανση της συσκευής; To κάνει σε άλλους αυτό;

 

Και εμένα μετά από μερικά βίντεο σταματάει να κατεβάζει. Αναζήτηση κάνει αλλά το βίντεο δεν το ανοίγει με τίποτα.

Σήμερα μου είρθε και πέρασα φωτογραφίες από το παλιό κινητό. Κάπου 170. Το κινητό πλέον κολλάει πολύ. Και η έκθεση δεν ανοίγει με τίποτα. Βγάζει συνέχεια άνοιγμα.... Η κάρτα μνήμης είναι ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά από μερικά βίντεο σταματάει να κατεβάζει. Αναζήτηση κάνει αλλά το βίντεο δεν το ανοίγει με τίποτα.

Σήμερα μου είρθε και πέρασα φωτογραφίες από το παλιό κινητό. Κάπου 170. Το κινητό πλέον κολλάει πολύ. Και η έκθεση δεν ανοίγει με τίποτα. Βγάζει συνέχεια άνοιγμα.... Η κάρτα μνήμης είναι ε?

Ναι. Θα πρέπει να πάρεις καινούρια.

Ξηλώσου τώρα!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εννοείται ότι η μεγαλύτερη γάγγραινα για αυτό το κινητό είναι η εργοστασιακή κάρτα μνήμης του. :mad:

Αυτό όμως λύνεται εύκολα. :D

Ακόμα και με μια απλή 2άρα TwinMOS που είχα πάρει πριν την 8άρα Sandisk είδα διαφορά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

. . . Σήμερα μου είρθε και πέρασα φωτογραφίες από το παλιό κινητό. Κάπου 170. Το κινητό πλέον κολλάει πολύ. Και η έκθεση δεν ανοίγει με τίποτα. Βγάζει συνέχεια άνοιγμα.... Η κάρτα μνήμης είναι ε?

 

και εγώ που έχω την Sandisc 6GB παρατηρώ επίσης μεγάλες καθυστερήσεις στο άνοιγμα της έκθεσης αλλά για να είμαι όμως ειλικρινής έχω ρίξει μέσα και 850 φωτογραφίες στα 5 MP περί 2.5ΜΒ -3ΜΒ η κάθε μία οπότε λογικό είναι να ψιλοσέρνεται.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

και εγώ που έχω την Sandisc 6GB παρατηρώ επίσης μεγάλες καθυστερήσεις στο άνοιγμα της έκθεσης αλλά για να είμαι όμως ειλικρινής έχω ρίξει μέσα και 850 φωτογραφίες στα 5 MP περί 2.5ΜΒ -3ΜΒ η κάθε μία οπότε λογικό είναι να ψιλοσέρνεται.

 

Ε ναι, βέβαια, λογικό είναι. Μην ξεχνάς ότι η Έκθεση δεν παρουσιάζει απλά τις φωτογραφίες και τα βίντεο, αλλά κάθε φορά που ανοίγει ψάχνει ξανά και ξανά όλο το τηλέφωνο (μνήμη κινητού και κάρτα μνήμης) για νέα αρχεία.

Και όχι μόνο αυτό, αλλά όταν πας να αποικονίσεις κάποιο αρχείο εικόνας (φωτογραφία/βίντεο) πρέπει να δημιουργήσει κάθε φορά τα thumbnails (μικρογραφίες).

Αν το ίδιο το κάνεις με οποιονδήποτε file manager, θα σου ανοίξει οποιονδήποτε φάκελο με πολύ μεγαλύτερη ευκολία. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...