Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα ειμαι νεος χρηστης σε λογισμικο symbian και δεν ξερω τιποτα.το κινητο το αγορασα πριν 5 μερες κατεβασα το garmin προσπαθησα να του κανω εγκατασταση και το μονο που καταφερα ειναι μια τρυπα στο νερο και δεν μου εφτανε αυτο αλλα δεν μπορω να σβησω και τα αρχεια απο την καρτα.στο φακελο garmin μου βγαζει κατι κινεζικα και μου λεει οτι το αρχειο ειναι πανω απο 20gb τι να κανω. ΥΓ βοηθηστε εναν απελπισμενο ΝOOBA σε n82

 

ΔΟκίμασε να τα διαγράψεις με ένα card reader ή με το κινητό συνδεδεμένο σε κατάσταση μεταφοράς δεδομένων. Για την εγκατάσταση του garmin ρώτησε στο αντίστοιχο θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα ειμαι νεος χρηστης σε λογισμικο symbian και δεν ξερω τιποτα.το κινητο το αγορασα πριν 5 μερες κατεβασα το garmin προσπαθησα να του κανω εγκατασταση και το μονο που καταφερα ειναι μια τρυπα στο νερο και δεν μου εφτανε αυτο αλλα δεν μπορω να σβησω και τα αρχεια απο την καρτα.στο φακελο garmin μου βγαζει κατι κινεζικα και μου λεει οτι το αρχειο ειναι πανω απο 20gb τι να κανω. ΥΓ βοηθηστε εναν απελπισμενο ΝOOBA σε n82

 

Kαλως ηλθες.. :)

 

Επειδη εισαι νεος στα Symbian καλο θα ειναι να διαβασεις το παρακατω θεμα θα λυθουν αρκετα προβληματα που μπορει να συναντησεις στο μελλον:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

 

Για να σου εξηγησω πως εχουν τα πραγματα! Εαν θελεις να ρωτησεις κατι για το garmin θα πρεπει να το κανεις στο επισημο θεμα του:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

 

Για τις εφαρμογες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

κ.τ.λ.π. Εαν διαβασεις την πρωτη και δευτερη σελιδα θα καταλαβεις πως λειτουργει το forum.

 

Eπισης καλο θα ειναι να διαβασεις και τους κανονες:

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=78

 

Στο 1 ποστ του επισημου θεματος του Garmin υπαρχουν οδηγιες εγκαταστασης. Καλο θα ειναι να γραψεις εκει το προβλημμα σου οσο πιο αναλυτικα (π.χ. δεν μας εγραψες ποια εκδοση του garmin προσπαθεις να περασεις) γινετε και οποιος γνωριζει θα σου δωσει την απαντηση.

 

Καλη αναγνωση..

 

Υ.Γ.

Καλυτερα να επιλεξεις απο τον πινακας ελεγχου Avatar για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις, ειναι αρκετα χρησιμο για ολους εμας που θελουμε να βοηθησουμε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω πόσοι από εσάς διαβάσατε για την εφαρμογή Light Control που αναφέρθηκε 2-3 μέρες πιο πριν, αλλά όσοι δεν το επιχειρήσατε ακόμα, καλό είναι να την δοκιμάσετε. Υπάρχουν ορισμένες αυξομοιώσεις στην φωτεινότητα κάποιες στιγμές, αλλά για το κινητό μας που έχει πρόβλημα με τον κόφτη φωτεινότητας είναι η μόνη λύση. Εδώ και 3 μέρες που την εγκατέστησα είναι σαν να έχω καινούργιο κινητό.

Και το πιο σημαντικό είναι ότι είναι απλή εφαρμογή, δεν χρειάζεται ούτε hack ούτε τίποτα άλλο.

 

Η αυτονομία του μειώθηκε, αλλά όχι τόσο πολύ που να καθιστά τη χρήση της συγκεκριμένης εφαρμογής ασύμφορη ενεργειακά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω πόσοι από εσάς διαβάσατε για την εφαρμογή Light Control που αναφέρθηκε 2-3 μέρες πιο πριν, αλλά όσοι δεν το επιχειρήσατε ακόμα, καλό είναι να την δοκιμάσετε. Υπάρχουν ορισμένες αυξομοιώσεις στην φωτεινότητα κάποιες στιγμές, αλλά για το κινητό μας που έχει πρόβλημα με τον κόφτη φωτεινότητας είναι η μόνη λύση. Εδώ και 3 μέρες που την εγκατέστησα είναι σαν να έχω καινούργιο κινητό.

Και το πιο σημαντικό είναι ότι είναι απλή εφαρμογή, δεν χρειάζεται ούτε hack ούτε τίποτα άλλο.

 

Η αυτονομία του μειώθηκε, αλλά όχι τόσο πολύ που να καθιστά τη χρήση της συγκεκριμένης εφαρμογής ασύμφορη ενεργειακά. :)

 

εχεις απολυτο δικιο.......!!!!

πραγματικα το προγραμματακι αυτο κανει το κινητο φανταστικο!!!

και η μπαταρια δεν φαινεται να εχει μεγαλο προβλημα.....

 

παντως παιδια το "προβλημα" που υπαρχει στα 95αρια μετα το τελευταιο update η νοκια το εκανε και στο 82....

με την τελευταια αναβαθμιση παρα πολλα θεματα δουλευουν μονο αν τα βαζεις στην μνημη του τηλ και οχι στην καρτα μνημης....

(βγαινει το γνωστο μυν καθε φορα που ανοιγεις το κινητο...."αδυνατη η εγκατασταση της εφαρμογης κτλ".....

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο το περοβλημα το εχω και χωρις να εχω κανει την αναβαθμηση. στην μνημη του κινητου που τα εχω, δεν με πειραζει καθολου. εξαλλου μονο 2 εχω βαλει.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα εγκαθιστούσα τα θέματα στη μνήμη του τηλεφώνου, για να μην μου δημιουργούν πρόβλημα στην λειτουργία μεταφοράς δεδομένων. Γενικά, για τις εφαρμογές που είναι εντελώς απαραίτητο να μη διακόπτεται η λειτουργία τους ποτέ, ειδικά όταν ενεργοποιείς τη μεταφορά δεδομένων, καλό είναι να εγκαθίστανται στη μνήμη του τηλεφώνου. Εξάλλου έχουμε πολλή μνήμη στο drive C:\ :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δηλωνω ευθαρσως και με πληρη επιγνωση των λεγομενων μου οτι ειμαι πλεον (απο σημερα δηλαδη) ενας ευτυχισμενος κατοχος Nokia N82!!!!:):)

Αυτο που θα σας παρακαλουσα ειναι να μου προτεινατε μερικες χρησιμες εφαρμογες για το συγκεκριμενο κινητο (με βαση την εμπειρια σας παντα)!

Σημειωτεον δεν εχω αλλαξει κάρτα μνήμης!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο:)

Μπορείς να πάρεις μια ιδέα από εδώ: Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αντε παιδια μπηκα και εγω στο club μετα απο 9 μηνες συμβιωσης με ενα toutc cruise.ελπιζω να μην το μετανοιωσω.αν και επειδη περιμενω μπεμπα και θα την φωτογραφιζω σθνεχεια μαλλον εκανα καλη επιλογη.αρχιζω το διαβασμα αν και πολλες σελιδες!
Link to comment
Share on other sites

αντε παιδια μπηκα και εγω στο club μετα απο 9 μηνες συμβιωσης με ενα toutc cruise.ελπιζω να μην το μετανοιωσω.αν και επειδη περιμενω μπεμπα και θα την φωτογραφιζω σθνεχεια μαλλον εκανα καλη επιλογη.αρχιζω το διαβασμα αν και πολλες σελιδες!

 

καλοριζικο το κινητο και με το καλο και να γεννηθει και η μπεμπα σου,αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ...ΠΟΤΕ μην βγαλεις το μωρο φωτο με το φλας γιατι ειναι εξαιρετικα δυνατο και επιβλαβες για τα ματακια του...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα! Επειδή τυχαίνει να μετακινούμαι σχετικά συχνά με χρήση του gps και δίχως να έχω πρόσβαση σε ρεύμα για να το φορτίζω, βρήκα ως λύση το NOKIA DC-8 EXTRA POWER το οποίο τροφοδοτεί την μπαταρία του κινητού μέσω μπαταρίας τύπου ΑΑ.

 

Αν ανάμεσα μας υπάρχει κάποιος γνώστης ηλεκτρονικών, θα παρακαλούσα να μας διαφωτίσει για την ενέργεια που θα παρείχε μια επαναφορτιζόμενη μπαταρία 2500mAh και για τον απαιτούμενο χρόνο αυτής της φόρτισης. :bow:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

poio programa mou protinete gia gps gia n82?

 

auto pou exei apo mono tou me oles tis anabathmisis kollaei olo to kinito opote to anoigo

 

thx

 

Φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το garmin και το sygic drive αλλά υπάρχουν και άλλα που μπορείς να δοκιμάσεις ώστε να βρεις αυτό που σε ικανοποιεί περισσότερο.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το κινητο και με το καλο και να γεννηθει και η μπεμπα σου,αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ...ΠΟΤΕ μην βγαλεις το μωρο φωτο με το φλας γιατι ειναι εξαιρετικα δυνατο και επιβλαβες για τα ματακια του...;)

 

το ειχα υποψιν αλλα οπως και να εχει ευχαριστω για την επισημανση αλλα και για τις ευχες.θα το φωτογραφιζω στο φως!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με ολα αυτα που ακουω για Ν85 Ν96 απο ποιοτητα κατασκευης... ειμαστε τυχεροι που εχουμε το Ν82.... θα κανουμε καιρο να το αλλαξουμε μου φαινεται :):):)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να παιξω κατι βιντεακια(επισοδεια απο μια σειρα) με τον divx Player αλλα κ το smart movie αλλα δ μου τα παιζει?τι φταιει,οτι ειναι πολυ μεγαλα τα αρχεια?(μερικα πανω απο 200mb)
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σήμερα είχα ένα ολοκαίνουργιο Ν82 στα χέρια μου ,του έκανα αναβάθμιση από την 20κάτι στην 30κάτι έκδοση και έπειτα θέλησα να του περάσω προγράμματα αφού πρώτα κάνω τη γνωστή διαδικασία για να ΄δεχεται όλες τις εφαρμογές (signed και μη). Την διαδικασία αυτή την έχω κάνει σε 3 Ν95 8GB και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στο Ν82 όμως το όλο θέμα κόλησε όταν αφού εγκαθιστώ το HelloCarbide , προσπαθώ να αντιγράψω το installserver στον φάκελο c:/sys/bin . Δεν εμφανίζεται το bin! Επανέλαβα αρκετές φορές το ίδιο πράγμα και απλά δεν εμφανίζεται. Ξέρει κανείς τι φταίει? Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει λάθος τόσες φορές έχωντας τον οδηγό ακριβώς μπροστά μου και ακολουθώντας τον κατά γράμμα..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σήμερα είχα ένα ολοκαίνουργιο Ν82 στα χέρια μου ,του έκανα αναβάθμιση από την 20κάτι στην 30κάτι έκδοση και έπειτα θέλησα να του περάσω προγράμματα αφού πρώτα κάνω τη γνωστή διαδικασία για να ΄δεχεται όλες τις εφαρμογές (signed και μη). Την διαδικασία αυτή την έχω κάνει σε 3 Ν95 8GB και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στο Ν82 όμως το όλο θέμα κόλησε όταν αφού εγκαθιστώ το HelloCarbide , προσπαθώ να αντιγράψω το installserver στον φάκελο c:/sys/bin . Δεν εμφανίζεται το bin! Επανέλαβα αρκετές φορές το ίδιο πράγμα και απλά δεν εμφανίζεται. Ξέρει κανείς τι φταίει? Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει λάθος τόσες φορές έχωντας τον οδηγό ακριβώς μπροστά μου και ακολουθώντας τον κατά γράμμα..
απο οτι εχω διαβασει σε αξιοπιστα site δεν υπαρχει ακομα hack ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΑ N82
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

poio programa mou protinete gia gps gia n82?

Τα Garmin και Sygic έχουν τους πληρέστερους χάρτες για ολόκληρη την Ελλάδα. Οδηγίες εγκατάστασης θα βρείς στην πρώτη σελίδα των αντίστοιχων θεμάτων.

 

Garmin Maps Mobile™ XT

Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd Edition

 

Για το που θα βρεις τα λινκ για τα συγκεκριμένα προγράμματα και τους χάρτες τους, θα διαβάσεις αυτό.

 

 

Τελικα με ολα αυτα που ακουω για Ν85 Ν96 απο ποιοτητα κατασκευης... ειμαστε τυχεροι που εχουμε το Ν82.... θα κανουμε καιρο να το αλλαξουμε μου φαινεται :):):)

 

Όντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μου εμφάνισε το πρώτο πρόβλημα...Κάτι έπαθε το 1 ηχείο(το πάνω)και δεν παίζει!Ακούγεται μόνο το άλλο!Το πήγα σε Nokia Shop και περιμένω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα και γω το κινητο απο το service καθως τα συνεχη προβληματα μνημης με εκαναν να υποψιαστω το κινητο και οχι τις 2 καρτες μνημης που εχω αλλαξει...πραγματι μετα απο περιπου 10 μερες ηρθε πισω με καινουρια πλακετα...ελπιζω να μην υπαρξει αλλο προβλημα στο μελλον...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!να κανω δυο ερωτησεις οι οποιες εχουν απαντηθει απειρες φορες...:shifty: σκεπτομαι να κανω hard reset τα χανω ολα?(ναι ε?) και η δευτερη ερωτηση την καρτα μνημης την αφηνω μεσα? επισης αν θελετε θυμιστε λιγο πωσ κανουμε hard reset....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...