Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να αλλάξεις τη μνήμη που αποθηκεύονται τα μηνύματά σου.

Για να το κάνεις αυτό θα πας στα Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση (κάρτα μνήμης).

 

Αλλιώς μετακίνησε όλα τα δεδομένα σου (εικόνες, ήχους, βίντεο) στη κάρτα μνήμης, ώστε να ελευθερωθεί η εσωτερική μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Αυτο συμβαινει επειδη εχεις γεμισει την μνημη του τηλεφωνου = C

 

Mετεφερε τα αρχεια που εχεις απο την μνημη τηλεφωνου στην καρτα μνημης.

Επισης εαν θελεις βαλε τα μηνυματα να αποθηκευονται στην καρτα μνημης.

 

 

Σταυρο με προλαβες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Nokia shop εδώ στο Βόλο όταν έψαχνα για λουράκι μου είπαν ότι υπήρχε παλιά στη διάθεσή τους ένα το οποίο δεν υπάρχει πλέον, έχει αποσυρθεί. Μπορείς να βρεις μόνο σε συνδυασμό με κάποια θήκη. ;)

 

Σε Nokia shop (Αγίας Παρασκευής) αγόρασα κανονικότατα λουράκι αυθεντικό σε τσιμπημένη όμως τιμή (περίπου 7 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia shop (Αγίας Παρασκευής) αγόρασα κανονικότατα λουράκι αυθεντικό σε τσιμπημένη όμως τιμή (περίπου 7 ευρώ)

Αχα, απλά σε εμάς εδώ στο Βόλο δεν έχουν (κλασσικά). :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 εφαρμογες που δεν διαγραφονται με τιποτα. υπαρχει καποιος unistaller για το Ν82?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να της κανεις απεγκατασταση μεσα απο την Διαχ. εφαρμογων?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με opera mini 4.1 ,μολις το δοκιμασα σε Ν82.

Κατι κανεις λαθος .

 

Δεν φταιει το Ν82 ή καποια αλλη S60 συσκευη εαν δεν ξερετε

να την χρησιμοποιετε και δεν εχετε ορεξη να ασχοληθειτε σωστα :wacko:

 

Παρτε αλλη συσκευη..

Και δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα φιλε hitechisious.

Αφορμη μου εδωσες :)

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ κιολας nervous αλλα αναφερομαι σε μια απλη εγκατασταση ενος αρχειου jar poy γινεται αυτοματα αν εχεις τιποτα υπ οψη περι του προβληματος πεστο. να ξερεις πρωτα ομως οτι ειχε προηγηθει μια προσπαθεια εγκαταστασεων με ολουσ τους δυνατους τροπους κι ολοι απεδηχθησαν ακαρποι .και επισης δε καταλαβαινω γιατι τοση προσπαθεια για την απενοχοποιηση της συσκευης απο καθε προβλημα,ενω ξερετε οτι εχει ενα λειτουργικο που παρουσιαζει ,οχι παντα, μαζικα αλλα και κατα μεμονωμενες περιπτωσεις προβληματα .

 

το λεω με ολο τον σεβασμο που εχω στην προσπαθεια που κανετε για το φορουμ αλλα nervous δεν ειναι σωστο να κατηγορεις προσωπα και να απενοχοποιεις μια συσκευη.

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οποτε περναω .jar στο κινητο,συνηθως αυτα συνοδευονται απο αλλο ενα ιδιο αρχειο με καταληξη .jad,ισως φταει οτι δεν τα περνας μαζι..διορθωστε με αν κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

και επισης δε καταλαβαινω γιατι τοση προσπαθεια για την απενοχοποιηση της συσκευης απο καθε προβλημα,ενω ξερετε οτι εχει ενα λειτουργικο που παρουσιαζει ,οχι παντα, μαζικα αλλα και κατα μεμονωμενες περιπτωσεις προβληματα .

 

το λεω με ολο τον σεβασμο που εχω στην προσπαθεια που κανετε για το φορουμ αλλα nervous δεν ειναι σωστο να κατηγορεις προσωπα και να απενοχοποιεις μια συσκευη.

 

Ξερεις κανεναν υπολογιστη με λειτουργικο να μην εχει προβληματα

με εγκαταστασεις κλπ ?

Αν εχεις s60 το γνωριζεις αυτο. Ορεξη να εχεις να ασχοληθεις

Μιλαω γενικα και οχι μονο για το Ν82 .

 

Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια :)

 

 

 

εγω παντως οποτε περναω .jar στο κινητο,συνηθως αυτα συνοδευονται απο αλλο ενα ιδιο αρχειο με καταληξη .jad,ισως φταει οτι δεν τα περνας μαζι..διορθωστε με αν κανω λαθος

 

Jar = Java Archive = είναι το εκτελέσιμο συμπιεσμένο αρχείο της Java. Αυτό τρέχουν όλα τα λειτουργικά, είτε είναι Series 40/60/MS κλπ...

 

Jad = Java Application Descriptor = Μικρό και κάποιες φορές άχρηστο αρχείο, που δείχνει στο Jar, που να εγκατασταθεί και πως.

 

Και τα Series 40 δεν χρειάζονται τα Jad πολλές φορές. ;)

:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οποτε περναω .jar στο κινητο,συνηθως αυτα συνοδευονται απο αλλο ενα ιδιο αρχειο με καταληξη .jad,ισως φταει οτι δεν τα περνας μαζι..διορθωστε με αν κανω λαθος

 

Περνάμε στο τηλέφωνο μόνο τα αρχεία τύπου .jar (τα .jad είναι άχρηστα τουλάχιστον για την εγκατάσταση). Αν η εγκατάσταση γίνει απευθείας από το τηλέφωνο (και όχι από το PC) π.χ. μέσω του x-plore τότε επιλέγουμε File->Open by system (και όχι File-> Open).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προσπάθησα να συνδέσω 2 φορές το Ν82 μου στην TV, αλλά δεν έχει καλή εικόνα, τρεμοπαίζει και αλλάζει (σαν να γυρνάει η οθόνη) συνεχώς.... με λίγα λόγια δεν παίζει καθόλου καλά. Δεν μπορείς να δεις τίποτα... Έχω κάνει 1-2 ρυθμίσεις που χρειάζονταν στη συσκευή, αλλά τίποτα. Επειδή είναι πολύ ωραία και πολύ χρήσιμη αυτή η λειτουργία, έχει ασχοληθεί κανείς; μήπως πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω tou wifi tou laptop apto n82 αλλα ενω συνδεεται μου λεει ''καμια αποκριση πυλης''. Εκανα ολες τις ρυθμισεις που λεει sto FAQ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προσπάθησα να συνδέσω 2 φορές το Ν82 μου στην TV, αλλά δεν έχει καλή εικόνα, τρεμοπαίζει και αλλάζει (σαν να γυρνάει η οθόνη) συνεχώς.... με λίγα λόγια δεν παίζει καθόλου καλά. Δεν μπορείς να δεις τίποτα... Έχω κάνει 1-2 ρυθμίσεις που χρειάζονταν στη συσκευή, αλλά τίποτα. Επειδή είναι πολύ ωραία και πολύ χρήσιμη αυτή η λειτουργία, έχει ασχοληθεί κανείς; μήπως πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

 

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο. Έλεγξε τις επαφές στα καλώδια να μην παίζουν, στο κινητό και στην τηλεόραση. Εγώ δεν πείραξα καμία ρύθμιση και δούλεψε με την μία άψογα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως σ αυτη τη περιπτωση φταιει το καλωδιο .

ασχετα με την κινητη τηλεφωνια επειδη ασχολουμαι με το θεμα εικονα και ηχος πολλες φορες τετοια καλωδια(απευθειας μεταφορας εικονας και ηχου)ειναι ελλατωματικα χωρις λογο και αιτια με αποτελεσμα μαλλον το προβλημα που εχεις.

 

προταση μου ειναι να πας στο νοκια shop na το δοκιμασουν και σε περιπτωση που εχεις προβλημα να απαιτησεις να το αλλαξουν. τετοια μεμονωμενα καλωδια ειναι ακριβουτσικα .........

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις το ν82 ως ενα υπερπληρες κινητο με συμπιαν επρεπε και ταυτοχρονα να ειναι ευχρηστο .

νομιζω οτι ειναι το κυριο μειονεκτημα του κινητου.

πιο συγκεκριμενα παρουσιαζει πολλα κολληματα στα κουμπια (το κεντρικο πληκτρο επιλογης πολλες φορες κολλαει) ενω μερικες φορες οταν δινεται καποια εντολη στο κινητο (οποιουδηποτε ειδους) αυτο αργει να νταποκριθει.

 

 

κανω αυτη την παρατηρηση βλεποντας οτι η apple προωθει το iphone κυριως για το ποσο ευχρηστο ειναι.φανταστειτε το Browser που εχει σε συνδιασμο με το touchscreen.σκεφτειτε ταυτοχρονα την πλοηγηση που κανουμε εμεις στο ν82 με τα κουμπια ποσο δυσχρηστο ειναι.

 

μηπως η νοκια πρεπει να αφησει τις παρωχημενες συνηθειεσ της ?γιατι το touchscreen den ειναι το μελλον ειναι καθαρα το παρον και απορω πως η νοκια δεν το βλεπει.βαζει σε ενα κινητο τα παντα και δεν προωθει την ευκολια της χρησης του.

 

επισης λεμε παντα πως ενα κινητο ειναι κατωτερο και απο μια ψηφιακη μηχανη

και απο mp3 player. to iphone ομως ειναι το απολυτο mp3 player.

μηπως η νοκια θα επρεπε να επενδυσει περισσοτερο σε μια λειτουργια του κινητου οπως κανει και η apple. πολλες φορες ειναι κουραστικο να συμβιβασεσαι με το μετριο και να το πληρωνεις χρυσαφι..........

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάσω κάποια email, και δεν τα θέλω, αν τα σβήσω απο την συσκευή, δεν σβήνονται οι τίτλοι. Φαίνεται με κόκκινη γραμμή οτι είναι σβησμένα, αλλά οι τίτλοι παραμένουν. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν θα έπρεπε να σβήνουν τελείως; Πως γίνεται αυτό;

 

Υ.Γ.: Μην νομίζεις οτι το touch screen είναι και το πλέον βολικό πράγμα... όταν τρέχεις σε δουλειές και θέλεις γρήγορη απόκριση απο την συσκευή σου, ξέχνα το.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις το ν82 ως ενα υπερπληρες κινητο με συμπιαν επρεπε και ταυτοχρονα να ειναι ευχρηστο .

νομιζω οτι ειναι το κυριο μειονεκτημα του κινητου.

πιο συγκεκριμενα παρουσιαζει πολλα κολληματα στα κουμπια (το κεντρικο πληκτρο επιλογης πολλες φορες κολλαει) ενω μερικες φορες οταν δινεται καποια εντολη στο κινητο (οποιουδηποτε ειδους) αυτο αργει να νταποκριθει.

 

 

κανω αυτη την παρατηρηση βλεποντας οτι η apple προωθει το iphone κυριως για το ποσο ευχρηστο ειναι.φανταστειτε το Browser που εχει σε συνδιασμο με το touchscreen.σκεφτειτε ταυτοχρονα την πλοηγηση που κανουμε εμεις στο ν82 με τα κουμπια ποσο δυσχρηστο ειναι.

 

μηπως η νοκια πρεπει να αφησει τις παρωχημενες συνηθειεσ της ?γιατι το touchscreen den ειναι το μελλον ειναι καθαρα το παρον και απορω πως η νοκια δεν το βλεπει.βαζει σε ενα κινητο τα παντα και δεν προωθει την ευκολια της χρησης του.

 

επισης λεμε παντα πως ενα κινητο ειναι κατωτερο και απο μια ψηφιακη μηχανη

και απο mp3 player. to iphone ομως ειναι το απολυτο mp3 player.

μηπως η νοκια θα επρεπε να επενδυσει περισσοτερο σε μια λειτουργια του κινητου οπως κανει και η apple. πολλες φορες ειναι κουραστικο να συμβιβασεσαι με το μετριο και να το πληρωνεις χρυσαφι..........

 

Πολυ σωστα τα λες...:) αλλα για να καταλαβει η ΝΟΚΙΑ οτι ζηταμε αυτα που λες πρεπει πρωτα να τα ζητησουν οι χρηστες,,, εμει ομως κοιμομαστε και θεοποιουμε οτιδηποτε μας πλασαρι η ΝΟΚΙΑ:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ν82 εχει bluetooth 2.0 .αν παρω ασυρματα ακουστικα που εχουν bluetooth 2.1 θα υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας?
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ν82 εχει bluetooth 2.0 .αν παρω ασυρματα ακουστικα που εχουν bluetooth 2.1 θα υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας?

Λογικά όχι

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις το ν82 ως ενα υπερπληρες κινητο με συμπιαν επρεπε και ταυτοχρονα να ειναι ευχρηστο .

νομιζω οτι ειναι το κυριο μειονεκτημα του κινητου.

πιο συγκεκριμενα παρουσιαζει πολλα κολληματα στα κουμπια (το κεντρικο πληκτρο επιλογης πολλες φορες κολλαει) ενω μερικες φορες οταν δινεται καποια εντολη στο κινητο (οποιουδηποτε ειδους) αυτο αργει να νταποκριθει.

 

 

κανω αυτη την παρατηρηση βλεποντας οτι η apple προωθει το iphone κυριως για το ποσο ευχρηστο ειναι.φανταστειτε το Browser που εχει σε συνδιασμο με το touchscreen.σκεφτειτε ταυτοχρονα την πλοηγηση που κανουμε εμεις στο ν82 με τα κουμπια ποσο δυσχρηστο ειναι.

 

μηπως η νοκια πρεπει να αφησει τις παρωχημενες συνηθειεσ της ?γιατι το touchscreen den ειναι το μελλον ειναι καθαρα το παρον και απορω πως η νοκια δεν το βλεπει.βαζει σε ενα κινητο τα παντα και δεν προωθει την ευκολια της χρησης του.

 

επισης λεμε παντα πως ενα κινητο ειναι κατωτερο και απο μια ψηφιακη μηχανη

και απο mp3 player. to iphone ομως ειναι το απολυτο mp3 player.

μηπως η νοκια θα επρεπε να επενδυσει περισσοτερο σε μια λειτουργια του κινητου οπως κανει και η apple. πολλες φορες ειναι κουραστικο να συμβιβασεσαι με το μετριο και να το πληρωνεις χρυσαφι..........

 

προσωπικα διαφωνω πληρως.

ουτε κολληματα εχω με τη συσκευη, ουτε αργει να αποκριθει, καθε αλλο. τιποτα δεν τριζει και ολα δουλευουν ρολοι. εχω περασει και διαφορες εφαρμογες.

η φωτογραφικη του σαφως και δε συγκρινεται με ακριβες ψηφιακες αλλα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για κινητο.

το iphone δεν ειναι το απολυτο mp3 player. υπαρχουν αλλα της sony πχ που ειναι και πολυ πιο μικρα, και με παρομοια ποιοτητα ηχου και χωρις να χρειαζονται το itunes για να παιξουν.

Το Ν82 κοστιζει 420 ευρω. εχει gps, 5mp, xeon flash, δυπλοπυρηνο, τσιπακι γραφικων, πολυ καλη ποιοτητα ηχου, accelometer, wifi κτλ κτλ.

Δηλαδη ποια ειναι η ελλειψη του κινητου και ποια ειναι η τιμη χρυσαφι? με βαση τα χαρακτηριστικα του παντα

 

ΥΓ. οθονη αφης σε 2.4 ιντσες δεν υπηρχε κανενας λογος να βαλει. και θα χαλαγε την ποιοτητα χρωματων και θα ανεβαζε το κοστος χωρις ταυτοχρονα να αυξανεται η ευχρηστια.

 

Τωρα αν το νεο ιphone εχει αυτα + τα θετικα του προηγουμενου + παρομοια τιμη εννοειται θα το πουλησω και θα πορευτω προς apple μεροια :)

Link to comment
Share on other sites

@keras: και σε εμενα έπαιξε άμεσα και απρόσκοπτα το TV Out του Ν86. Το πρόβλημα που περιγράφεις δείχνει προβληματικό καλώδιο ή (σπάνιο...) αδυναμία της τηλεόρασης να αναγνωρίσει το σήμα που δέχετε από την συσκευή (κλασικό μπέρδεμα από PAL σε NTSC ή ακόμα χειρότερα, ασυμβατότητα με PAL60). Δοκίμασε άλλο καλώδιο αν μπορείς και μία άλλη τηλεόραση.

 

@hitechisious: To touch screen δεν είναι για όλους ότι το καλύτερο. Εγώ προσωπικά προτιμώ πλήκτρα - μη σου πω και joystic όπως είχαν μια φορά και ένα καιρό τα S.E. Ανοίκω σε άλλη σχολή χρήστη.

Το iPhone που αναφέρεις, είναι μια συσκευή τελείως διαφορετικής φιλοσοφίας. Προσωπικά κρίνω ότι είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Ίσως η επόμενη γενιά να έχει περισσότερη ουσία. Το σημερινό iPhone, μπορείς να το πεις ένα ωραίο γκάτζετ για έναν νεαρό ή μία νεαρά.

 

@THEO_LEGEND: Η Nokia προσεγγίζει αλλο κοινό από την S.E. Το Ν82 συγκεκριμένα, δεν ειναι συσκευή για πιτσιρικάδες και έφηβους. Συγκεντρώνει ωστόσο αχτύπητα χαρακτηριστικά και σήμερα δεν έχει αντίπαλο στην κατηγορία του. Φυσικά, έχει και αυτό τις ατέλειές του, όπως όλα τα πράγματα σε αυτό το κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...