Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, αν θυμάμαι καλά, τότε μιλάμε για κάποια εφαρμογή που εγκαθιστά κάποια εικονίδια στην οθόνη αναμονής, κάτω από την κατάσταση του WLAN. Αυτό δεν το είπε ο φίλος. Εννοείται ότι θέλει format το τηλέφωνό του. ;)

 

Νόμισα ότι από μόνο του το νέο firmware εγκαθιστά νέα εικονίδια κάτω από το WLAN. Παρανόηση. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συντομευση που λετε φευγει μονο με hard format :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307596#post2307596

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307604#post2307604

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ημερών!

Αν χρειάζεται format από τώρα τότε σημαίνει ότι θα το ξαναβγάλει και μετά.

Ποιο το νόημα λοιπόν;

 

Αν εγκατέστησες τη συγκεκριμένη εφαρμογή που λέμε (Share Online v3), τότε δεν υπάρχει άλλος τρόπος να απεγκαταστήσεις τα συγκεκειμένα εικονίδια, παρά μόνο με format. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις hard format και μετα δεν ενεργοποιησεις το share online τοτε δεν θα σου εμφανιστει αυτη η συντομευση :)

 

 

edit:

H εφαρμογη share online απο οτι καταλαβαινω ειναι η εφαρμογη κοινο online που εχουμε στο κινητο μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ουτε σημερα ηρθε..... τι να πω εχω εξοργιστει. plaisio δεν εχουμε στα γιαννενα και δεν υπαρχει περιπτωση να περιμενω αλλον 1 μηνα μηπως και μου το φερει η vodafone(λενε πως φευγει γρηγορα και δεν πανε κομματια επαρχια)..

 

καμια αλλη ιδεα?

 

Υγ. εννοω για να το παραλαβω απο εδω. αν ειναι απο αλλη πολη περιμενω οταν κατεβω αγρινιο για διακοπες οπου μου ειπαν πως υπαρχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

ουτε σημερα ηρθε..... τι να πω εχω εξοργιστει. plaisio δεν εχουμε στα γιαννενα και δεν υπαρχει περιπτωση να περιμενω αλλον 1 μηνα μηπως και μου το φερει η vodafone(λενε πως φευγει γρηγορα και δεν πανε κομματια επαρχια)..

 

καμια αλλη ιδεα?

 

Υγ. εννοω για να το παραλαβω απο εδω. αν ειναι απο αλλη πολη περιμενω οταν κατεβω αγρινιο για διακοπες οπου μου ειπαν πως υπαρχει κανονικα

 

 

egw to dwsa simera 350 kai vrika tin ugeia mou;)

tzampa ta 579 eurw pou to xa parei molis eixe vgei...kalo itan dn mporw na pw alla i o8oni itan apaisia logo fwtinotitas;):cry::X

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

εαν εως 580 εχεις να προτινεις κατι καλυτερο ευχαριστως να το ακουσω :>

 

Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο φιλε μου.Περιμενε το αξιζει και με το παραπανω;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που αναφέρθηκε για τη φωτεινότητα της οθόνης, πρέπει να υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο "κόφτης" που έχουν οι φωστήρες της Nokia. Την περίπτωση του Sygic την ξέρουμε όλοι φαντάζομαι. Εδώ και καιρό έχει προστεθεί και άλλη εφαρμογή που αυξάνει τη φωτεινότητα του τηλεφώνου στο μέγιστο. Πρόκειται για το MobiFun Soft Smart Settings, το οποίο μπορεί με συγκεκριμένες ρυθμίσεις και με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο να αυξήσει στο μέγιστο τη φωτεινότητα της οθόνης.

Αυτό γίνεται όταν έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο και πατήσεις κάποιο πλήκτρο, τη στιγμή που το τηλέφωνο σου βγάζει το μήνυμα "Πατήστε Ξεκλείδωμα και μετά *". Δε μπορεί, με κάποιον τρόπο το επιτυγχάνει αυτό, πάντως γίνεται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις hard format και μετα δεν ενεργοποιησεις το share online τοτε δεν θα σου εμφανιστει αυτη η συντομευση :)

 

 

edit:

H εφαρμογη share online απο οτι καταλαβαινω ειναι η εφαρμογη κοινο online που εχουμε στο κινητο μας.

 

Δεν είχα ενεργοποιήσει το κοινό online ποτέ!

Και στις ρυθμίσεις που πήγα, είναι όλα απενεργοποιημένα.

Ξαφνικά εμφανίστηκε αυτή η συντόμευση μετά από μία photo που τράβηξα.

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω γιατι τοση γκρινια για το κινητο .....

το εχω τωρα 3 μηνες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος....

ειναι ενα απο τα πιο συγχρονα gadgets και ενα απο τ καλυτερα κατα τη γνωμη μου.

εχει αστερατη φωτο,πολυ καλο βιντεο,gps.

ειναι το πρωτο προιον που εχω παρει και με διεκολυνει πραγματικα.

οχι μονο για ψυχαγωγια (που την προσφερει απλοχερα)

αλλα και δουλεια.

πχ κατεβηκα αθηνα που δε ηξερα tipota απο δρομους και κυριολεκτικα με το gps βρηκα την υγεια μου.

δε λεω εχει τα προβληματα που εχουν ολα τα symbian οπως βεβαια εχουν και ολα τα νεα "εξελιγμενα" λογισμικα πχ vista.

δεν προσπαθω να εξωραισω το γεγονος οτι τα εσταξα γερα για το κινητο,αλλα πρεπει να παραδεχτουμε ολοι οτι τα λεφτα του τα βγαζει και με το παραπανω

 

για να αλλαξω το συγκεκριμενο κινητο(αν βεβαια ,χτυπειστε ξυλο, δε μου παθει τιποτα) θα πρεπει η καμερες να φτασουν στα 7 ΜΡ με οπτικο ζουμ και αντιστοιχο βιντεο και οπωσδηποτε να εχει ερθει το DVB-H ελλαδα.

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα

 

οταν παω να κατεβασω απο το opera mini ena torrent me parapempei στο προεγκατεστημενο browser toy κινητου το οποιο επειτα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζει το συγκεκριμενο download.

Ti να κανω????????????????????????????

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις ποίες είναι οι ρυθμίσεις του Profile στο Device Manager, για το Firmware Οver Τhe Αir Update της συσκευής?

 

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα

 

οταν παω να κατεβασω απο το opera mini ena torrent me parapempei στο προεγκατεστημενο browser toy κινητου το οποιο επειτα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζει το συγκεκριμενο download.

Ti να κανω????????????????????????????

 

Μέσο του opera mini δεν μπορεις. Κατεβασε τον opera for symbian και μεσο εκεινου θα κατεβασεις τα torrent που θες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που αναφέρθηκε για τη φωτεινότητα της οθόνης, πρέπει να υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο "κόφτης" που έχουν οι φωστήρες της Nokia. Την περίπτωση του Sygic την ξέρουμε όλοι φαντάζομαι. Εδώ και καιρό έχει προστεθεί και άλλη εφαρμογή που αυξάνει τη φωτεινότητα του τηλεφώνου στο μέγιστο. Πρόκειται για το MobiFun Soft Smart Settings, το οποίο μπορεί με συγκεκριμένες ρυθμίσεις και με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο να αυξήσει στο μέγιστο τη φωτεινότητα της οθόνης.

Αυτό γίνεται όταν έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο και πατήσεις κάποιο πλήκτρο, τη στιγμή που το τηλέφωνο σου βγάζει το μήνυμα "Πατήστε Ξεκλείδωμα και μετά *". Δε μπορεί, με κάποιον τρόπο το επιτυγχάνει αυτό, πάντως γίνεται. ;)

 

για μαθε περισσοτερες λεπτομερειες αν μπορεις...μας ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις ποίες είναι οι ρυθμίσεις του Profile στο Device Manager, για το Firmware Οver Τhe Αir Update της συσκευής?

 

Thanks :)

 

Δεν υποστηριζεται :rolleyes:

Οταν και εαν υποστηριχτει ,δεν θα χρειαζεται

να περασεις ρυθμισεις..

 

δε καταλαβαινω γιατι τοση γκρινια για το

 

Παντα θα υπαρχει καποιος λογος να γκρινιαζουμε

για οτιδηποτε.. :pig:

 

Πάντως τώρα που αναφέρθηκε για τη φωτεινότητα της οθόνης, πρέπει να υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο "κόφτης" που έχουν οι φωστήρες της Nokia.

 

Να σκεφτειτε και την καταναλωση μπαταριας με κατι τετοιο ,

αν δεν υπαρχει και το αναλογο σεταρισμα στο λογισμικο.

Για να το εχει κανει η νοκια και να μην το εχει αλλαξει

η νοκια με την τελευταια αναβαθμιση ,καποιο λογο θα εχει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!!! Ανοιξα σημερα το κινητο και μου εχουν σβηστει ολες οι φωτογραφιες του απριλιου. Και στον φακελο του απριλιου εχει ενα περιεργο αρχειο με κατι κινεζικα που δεν μπορει να σβηστει. Δοκιμασα και με x-plore και οποτε παω εκει με πεταει εξω. Τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη κάρτα σε ένα card reader να δεις τι γίνεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω σχετικά με την φωτεινότητα της οθόνης, βάζετε τον εστιάτορα φωτεινότητας στο μέγιστο και δεν σας ικανοποίει ? ή σας ικανοποίει αλλά επειδή ξέρετε ότι παίρνει και άλλο δεν σας αρέσει να μην μπορείτε να το κάνετε !
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καρτα στον υπολογιστη μου βρισκει κατι περιεργα αρχεια στις εικονες αλλα δεν μπορουν να διαγραφουν. Εκανα scan με ενα antivirus που εχω αλλα δε μου βρισκει τιποτα. Nokia shop?
Link to comment
Share on other sites

Σε lap top, σε pc, όπου έχεις πρόσβαση, δεν έχει σημασία... για να δεις απλώς αν από υπολογιστή υπάρχει τίποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...